ART / Sculptures and works of art / Sculpture 12261030
*
nr 1226 1030
SCULPTURE
Susanna Arwin (b. 1959), Sweden. Handbag. Bronze. Signed, dated 2017. Length: 27 cm. Width: 10 cm. Height: 33 cm. Skänkt till auktionen av stadsbrud Lena Adelsohn Liljeroth,
Susanna Arwin (f. 1959), Sverige. Handväska. Brons. Signerad, daterad 2017. Längd: 27 cm. Djup: 10 cm. Höjd: 33 cm. Skänkt till auktionen av stadsbrud Lena Adelsohn Liljeroth
Droit De Suite
Estimate:
12000
Sold:
SEK 24000
Auction date:
Thursday October 18 2018
at 18:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
9/10 15:33:52
1
5.000 kr
5.200 kr
(RESERVE NOT MET)
9/10 15:34:39
1
5.400 kr
5.600 kr
(RESERVE NOT MET)
17/10 19:59:07
2
6.200 kr
6.400 kr
(RESERVE NOT MET)
17/10 20:00:21
2
8.200 kr
18/10 15:52:29
3
hidden*
18/10 16:04:15
3
justering av budtak
- Thema-auction
Oct 18
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med Stadsbrudskåren
Intäkterna från årets Stadsbrudsauktion kommer oavkortat att gå till två grupper i Stockholm som båda gör stora insatser för att hjälpa utsatta, ...
Read more about Stadsbrudskåren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brons handväska konsthantverk metall skulptur susanna arwin sverige
-
9101 ICON
Maria och barnet, 23, 5x18 cm,
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:58
-
9203 SCULPTURE
bust, Limoges, a woman. Height: 21 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:27
-
9191 SCULPTURE
Efter antiken, marble. Height: 36 cm,
Present: SEK 2200
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:23
-
8365 SCULPTURE
Guanyin, China, Blanch de Chine. Wooden plinth. He..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:50
-
2008 SCULPTURE
Gustavsberg, Sweden, Lisa Larson (1931-2024), Swed..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:32
-
9229 SCULPTURE
Indonesia, wood. Height: 96 cm,
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:37
*
SCULPTURE
Read more about Stadsbrudskåren
nr 1226 1030
SCULPTURE
Susanna Arwin (b. 1959), Sweden. Handbag. Bronze. Signed, dated 2017. Length: 27 cm. Width: 10 cm. Height: 33 cm. Skänkt till auktionen av stadsbrud Lena Adelsohn Liljeroth,
Susanna Arwin (f. 1959), Sverige. Handväska. Brons. Signerad, daterad 2017. Längd: 27 cm. Djup: 10 cm. Höjd: 33 cm. Skänkt till auktionen av stadsbrud Lena Adelsohn Liljeroth
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 12000 |
Sold: | SEK 24000 |
Auction date: |
Thursday October 18 2018 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
9/10 15:33:52 | 1 | 5.000 kr |
5.200 kr (RESERVE NOT MET) |
||
9/10 15:34:39 | 1 | 5.400 kr |
5.600 kr (RESERVE NOT MET) |
||
17/10 19:59:07 | 2 | 6.200 kr |
6.400 kr (RESERVE NOT MET) |
||
17/10 20:00:21 | 2 | 8.200 kr |
18/10 15:52:29 | 3 | hidden* |
18/10 16:04:15 | 3 | justering av budtak |
- Thema-auction
Oct 18
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med Stadsbrudskåren Intäkterna från årets Stadsbrudsauktion kommer oavkortat att gå till två grupper i Stockholm som båda gör stora insatser för att hjälpa utsatta, ...Read more about Stadsbrudskåren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brons handväska konsthantverk metall skulptur susanna arwin sverige
-
9101 ICON
Maria och barnet, 23, 5x18 cm,
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:58 -
9203 SCULPTURE
bust, Limoges, a woman. Height: 21 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:27 -
9191 SCULPTURE
Efter antiken, marble. Height: 36 cm,
Present: SEK 2200
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:23
-
8365 SCULPTURE
Guanyin, China, Blanch de Chine. Wooden plinth. He..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:50 -
2008 SCULPTURE
Gustavsberg, Sweden, Lisa Larson (1931-2024), Swed..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:32 -
9229 SCULPTURE
Indonesia, wood. Height: 96 cm,
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:37