KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16181037
*
nr 1618 1037
Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholmsmotiv. Olja på duk, 45x64 cm, yttermått inklusive ram: 55x74 cm
Kondition: skadad duk
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 maj 2024
kl 20:48:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/5 20:40:35
1
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders wahlgren motiv från stockholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:55
*
Oljemålning
Kondition: skadad duk
nr 1618 1037
Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholmsmotiv. Olja på duk, 45x64 cm, yttermått inklusive ram: 55x74 cm
Kondition: skadad duk
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 maj 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/5 20:40:35 | 1 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders wahlgren motiv från stockholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:55