KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16165072
nr 1616 5072
Sascha Bolin
(1889-1967), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad, numrerad 1951. Olja på duk, daterad 36x52 cm, yttermått inklusive ram: 47x64 cm
Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 29 april 2024
kl 18:12:24
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Sascha Bolin
Läs mer om Sascha Bolin