KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16009277
*
nr 1600 9277
Anders Lindgren
(1933-2018), Sverige
Oljemålning, "Pilträd om våren". Monogramsignerad AL -88. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 52x62 cm
Anders Lindgren, svensk målare född 1933 i Vimmerby, död 2018.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2024
kl 19:51:03
- Konstnär/Designer
Anders Lindgren
Anders Lindgren, svensk målare född 1933 i Vimmerby, död 2018.
Läs mer om Anders Lindgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders lindgren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Anders Lindgren
Anders Lindgren, svensk målare född 1933 i Vimmerby, död 2018.
Läs mer om Anders Lindgren
nr 1600 9277
Anders Lindgren
(1933-2018), Sverige
Oljemålning, "Pilträd om våren". Monogramsignerad AL -88. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 52x62 cm
Anders Lindgren, svensk målare född 1933 i Vimmerby, död 2018.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2024 |
- Konstnär/Designer
Anders Lindgren
Anders Lindgren, svensk mÃ¥lare född 1933 i Vimmerby, död 2018.Läs mer om Anders Lindgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders lindgren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30