GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 15978011
*
nr 1597 8011
VASE
ceramics. "Les Heritiers", Aimé Cécil, height: 33 cm, minor cracks.
Keramik. "Les Heritiers", Aimé Cécil, Höjd: 33 cm
Condition: nagg
Withdrawn
Auction date:
Monday February 12 2024
at 20:28:49
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aimé cécil keramik vas
-
3120 VASES
+ box for sweets, 3 pcs, including "VÃ¥r lilla stad..//
Auction ends
today
3 juni at 20:38
-
3375 VASES
one pair, målad dekor, senjugend. Height: 31 cm,
Auction ends
today
3 juni at 19:43
-
3109 Vaser / ljusst..
one pair, Ulla Kraitz (b. 1936), Sweden. Stoneware..//
Auction ends
today
3 juni at 20:07
*
VASE
Condition: nagg
nr 1597 8011
VASE
ceramics. "Les Heritiers", Aimé Cécil, height: 33 cm, minor cracks.
Keramik. "Les Heritiers", Aimé Cécil, Höjd: 33 cm
Condition: nagg
Withdrawn |
|
Auction date: |
Monday February 12 2024 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aimé cécil keramik vas
-
3120 VASES
+ box for sweets, 3 pcs, including "VÃ¥r lilla stad..//
Auction ends
today
3 juni at 20:38 -
3375 VASES
one pair, målad dekor, senjugend. Height: 31 cm,
Auction ends
today
3 juni at 19:43 -
3109 Vaser / ljusst..
one pair, Ulla Kraitz (b. 1936), Sweden. Stoneware..//
Auction ends
today
3 juni at 20:07