1270 2236 Akryl 2 st. Alfred Wysocki. Gatumotiv. Signerad, daterad -85. Akryl på duk, 46x32 + 73x65 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:04)
1270 2343 Akryl Jan-Inge Johansson, komposition, monogramsignatur. "Mangoglöd", 1989,76x56 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:44)
1270 1293 Akvarell A Hjortzberg. Signerad, daterad 1880, Bro vid Dammtorpssjön, Nacka. Motivet: 18x25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:14)
1270 2025 Akvarell Brita Elfversson, 1915, Sagomotiv. Motivet: 19x28, tillskriven
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:59)
1270 2216 Akvarell H R Newman, predikstol. Signerad, daterad 1889, ca 37x22 cm
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:58)
1270 2442 Akvarell Herman Müller, Sjö med båtar, signerad. 1896,33x47 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:44)
1270 2340 Akvarell Kenneth Abrahamsson, Landskap, signerad. 1987,23x34 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:41)
1270 2341 Akvarell Monica Månsson (f. 1956), Sverige. Signerad, daterad 1994, ca 15x20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:42)
1270 2430 Akvarell Monogramsignerad CL, 1869, Man på väg. Motivet: 13,5x10 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:14)
1270 2144 Akvarell Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, 1921, kvinna, löst blad, bladets mått: 55x46 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:27)
1270 2015 Akvarell Rolf Smedman (1929-2000), Sverige. Signerad, daterad -75, "Den Romantiska Laxflugan". Motivet: 27x38 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:12)
1270 2252 Album med vykort 3 st, Tidigt 1900-tal
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:18)
1270 2275 Arbetslampor 2 st. Industri. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:59)
1270 2349 Arkivskåp Ett par, Ek, Bredd: 71 cm. Djup: 51 cm, höjd: 147cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:54)
1270 2348 Arkivskåp Ett par, ek, Bredd: 50cm. Djup: 69cm. Höjd: 132cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:55)
1270 2069 Armaturtillbehör Linjeglas/vekar. Höjd: 10-35cm.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:28)
1270 2315 Bägare 6 st, silver. Höjd: 8 cm, Vikt: 125 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:48)
1270 2298 Banjo Herman Carlsson. Längd: 60 cm ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:50)
1270 2266 Barnstol
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:11)
1270 2297 Barometer + klocka, Junghans, Tyskland. Längd: ca 32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:49)
1270 1341 Barometer England. Höjd: 109 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:38)
1270 2476 Båtkompass + timglas + ljusstake, metall / mässing. Höjd: 8 - 14 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:42)
1270 2224 Bestick 11 gafflar + 12 knivar. Rostfria, benskaft, Eskilstuna
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:45)
1270 2182 Bestickuppsättning 51 delar. Silver, modell Sachsisk, MEMA. Bruttovikt: 1975g (varav knivar 805g).
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:12)
1270 1065 Biblioteksur höjd: 27 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:24)
1270 1158 Biblioteksur höjd: 37 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:58)
1270 2332 Biografstol 1926, Biografstol räddad efter rivningen av biograf Fågel Blå, som var i drift från 1926 till 1990-talets slut. Tillverkad vid NKs biografavdelning, arkitekt: Josef Östlihn
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:25)
1270 2289 Blandteknik 2 st, Oidentifierad konstnär. 1 signerad 1953,40x30 respektive 47x30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:37)
1270 2050 Blandteknik 2 st. Carl Kylberg (1878-1952), Sverige. Proveniens familjen Kylberg fram till 2019. Ej signerade. Lösa blad. 13,5x20,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:00)
1270 2371 Blandteknik Agneta Swidén (f. 1926), Sverige. Träd. Signerad, daterad -72. Motivet: 36x25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:16)
1270 2245 Blandteknik Eva Kristina Yourstone, signerad a tergo. Bladets mått: 65x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:31)
1270 2009 Blandteknik Hans Arnold (1925-2010), Sverige. Frukter. Motivet: 22x28, signerad
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:57)
1270 2392 Blandteknik Hjalmar Lundberg, Skymning, signerad, 14x21 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:44)
1270 2237 Blandteknik Jerzy Krzysztoporski, figurer, signerad. Motivet: 49x39 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:11)
1270 2024 Blandteknik Lennart Fagerlund, "Önskeväder", Signerad. Motivet: 17x15 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:58)
1270 9288 Blandteknik Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. " vid bananskålen", signerad, 1991,21x19 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:37)
1270 2114 Blandteknik Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), Sverige. Signerad PMP, Sydländskt landskap. Motivet: 26x33 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:33)
1270 9097 Bokskåp Nyrokoko. Bredd: 100 cm. Djup: 47 cm, höjd: 180 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:25)
1270 2145 Bordslampa brons. Signerad, nutida. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:55)
1270 2296 Bordslampa glas och mässing. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:48)
1270 1232 Bordslampa höjd: 60 cm
1270 1261 Bordslampa Laura Ashley, UK. Höjd: 51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:57)
1270 2353 Bordslampa nutida. Höjd: 82 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:57)
1270 2295 Bordslampa Teak, koppar. Höjd: 50 cm ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:45)
1270 2450 Bordslampfot majolika, Gustavsberg. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:40)
1270 2447 Bordslampfot Orrefors. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:38)
1270 2070 Bordslampfötter ett par. Enco nr 68. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:07)
1270 2327 Bordssurtout 20-tal. Höjd; 7-13cm.
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:08)
1270 2086 Brickbord 2 delar, 1950-tal. Höjd: 53-57 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:08)
1270 2093 Brickbord Asien, diameter: 35, höjd: 58 cm, mässing och trä
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:43)
1270 2338 Brickbord tidigt 1900-tal. Bredd: 70 cm, djup: 50 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:39)
1270 2214 Byrå England, Bredd: 42cm. Djup: 30 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:48)
1270 1310 Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 96, djup: 52 cm, höjd: 82 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:52)
1270 1320 Byrå Gustaviansk stil, schatulldel, Stenskiva. Bredd: 90, djup: 47 cm, höjd: 77 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:06)
1270 2218 Champagneglas 6 st. Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. "Helena", Orrefors. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:52)
1270 2425 Coasters 11 st, Perstorp, Bakelit / silver. Diameter: 6 cm. Vikt: 145g.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:14)
1270 2415 Dalahästar 4 st. Höjd: 10-15 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:56)
1270 2474 Dalahästar 8 st. Höjd: 5 - 19 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:32)
1270 2261 Damarmbandsur boett 14k, länk 18k, bruttovikt: 14 g ca. Bottens diameter 18mm. Total längd m armband: 22cm.
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:55)
1270 2274 Damarmbandsur Tissot, 14k. Bottens, diameter: 20mm. Total längd m armband: 20,5cm.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:37)
1270 2140 Docka 1910-tal, K&W, 752/50. Höjd: 72 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:02)
1270 2152 Dockskåpsmöbler Motivet
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:30)
1270 2311 Dukar 17 st, Linnedamast, bland annat 300x130 & 130x240 & 130x130 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:08)
1270 1077 Emmafåtölj
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:25)
1270 2004 Emmafåtölj
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:41)
1270 2314 Emmafåtölj Kretong
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:46)
1270 2167 Emmafåtöljer ett par
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:11)
1270 2461 Etagebord mahogny. Bredd: 65, djup: 40 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:23)
1270 1036 Etsning Hermann Kätelhön (1884-1940), Tyskland. "Der Dirigent". Signerad. Bär dedikation. Motivet: 27x22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:37)
1270 1209 Etsning Maurice Denis (1870-1943), Frankrike. Lénfant au tambourin". Signerad i plåten. Motivet: 24,5x18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:04)
1270 2163 Etsning Oidentifierad konstnär. Signerad, 16/100, studie. Motivet: 19x27 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:59)
1270 2077 Etsning Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. 7/310. Signerad, daterad -59, stilleben. Motivet: 20x29 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:27)
1270 2288 Färgetsning 1800-tal, 32x28 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:35)
1270 2149 Färglitografi 2 st, Oidentifierad konstnär. Sign 83. Signerad. Motivet: 52x37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:20)
1270 2033 Färglitografi Carl Larsson (1853-1919), Sverige. Ej signerad, "Ute blåser Sommarvind"", Motivet: 30x100 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:59)
1270 2179 Färglitografi Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Troll. Signerad, numrerad 350/36. Bladets mått: 47x34, löst blad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:00)
1270 2246 Färglitografi Jan Rhodin (f. 1938), Fåglar. Signerad, numrerad 157/360. Motivet: 44x53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:33)
1270 2273 Färglitografi Johan Petterson (f. 1957), Sverige. Gris. Signerad, numrerad 93/360. Motivet: 34x46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:21)
1270 2099 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. "Skogsblommor xesoitto", 309/385. Signerad, daterad -86, bladets mått: 70x59 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:23)
1270 2344 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 262/290, flicka på bänk. Motivet: 60x42 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:45)
1270 1031 Färglitografi Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad HC 35/35. Motivet: 36x50 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:39)
1270 2012 Färglitografi Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Stilleben. Signerad, numrerad 30/360. Motivet: 24x23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:01)
1270 2383 Färglitografi Märtha Bolin-Clason (1902-1988), Sverige. Signerad, numrerad 57/260. Motivet: 57x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:22)
1270 2098 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), "Höstfröjd", 81/380. Signerad, daterad 2003. Bladets mått: 74x55 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:19)
1270 2097 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), "Humleskogen". Signerad, daterad 1999,168/450, Löst blad, bm70x59 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:20)
1270 2478 Färglitografi Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, numrerad 2/50. Motivet: 18x28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:15)
1270 2161 Färglitografi Stefan Hansson. Signerad, numrerad 122/290, fågel. Motivet: 40x53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:54)
1270 1405 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Natt. Signerad, numrerad 31/50. Motivet: 33x24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:02)
1270 2022 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signerad, numrerad 152/320. Motivet: 45x34 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:20)
1270 2125 Fat + skålar, 5 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods. Sockerskå. Höjd: 12,5cm. Kanna höjd: 10,5cm. Stort fat: 28,5cm.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:41)
1270 2232 Fat bland annat Famille Rosedekor, Qian long. Diameter: 24-32 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:59)
1270 2422 Fat Gustavsbergs Studio, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Fajans. Längd: 20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:05)
1270 2320 Fat med hänklar, Lökmönstret, Meissen, 41x40 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:21)
1270 2227 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Fajans, Gustavsberg. Diameter: 30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:39)
1270 2171 Fåtölj Nyrokokostil
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:10)
1270 2095 Fåtölj på hjul, 1970-tal, Krom
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:46)
1270 2335 Fåtölj Rotting
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:26)
1270 2170 Fåtöljer ett par
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:12)
1270 1357 Fåtöljer Ett par + fotpall, Howardmodell, TheHome
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:25)
1270 1295 Fåtöljer ett par, Gripsholmsmodell
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:21)
1270 2294 Fåtöljer ett par, Louis XV-stil
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:47)
1270 2271 Fickur 18k guld. Diameter: 4,5 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:17)
1270 1349 Fickur 3 st. Silver. Diameter: 5 cm. Bruttovikt: 240g.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:45)
1270 2038 Figurin Ryssland, Hermelin. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:47)
1270 2138 Figuriner 2 st, Hummel, Tyskland. Höjd: 10-14 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:59)
1270 2234 Flakonger Ett par, med silver knoppar, England. Höjd: 10 cm, Vitk: 290 g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:01)
1270 2251 Flygelduk broderad, 120x120 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:11)
1270 2413 Gallerfat 2 st, Meissen. Diameter: 20-28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:47)
1270 2336 Garderobsskåp Furu, Bredd: 113cm. Djup: 53 cm, höjd: 195 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:38)
1270 2426 Glas 6+ 6 st, Bouquet, Signe Persson-Melin (f. 1925), Sverige. Höjd: 12-17 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:11)
1270 2319 Glasbord längd: 145 cm, djup: 65 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:09)
1270 2005 Glasservisdelar 29 delar, Kosta "Prince", design: Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Höjd: 7-16, bland annat vinglas
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:32)
1270 2360 Glasservisdelar 50 del, Prince, Kosta Boda. Höjd: 7-16cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:03)
1270 2068 Glasservisdelar Tjeckien, 62 del
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:21)
1270 2220 Golvlampa Ateljé Lyktan. Höjd: 125 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:20)
1270 2178 Golvlampa mässing. Höjd: 135 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:24)
1270 2464 Golvvas Italien, 1900-tal. Höjd: 57, fajans
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:36)
1270 2258 Gouache Dietrich Fischer-Dieskau, figurer, monogramsignerad, bladets mått: 43x30 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:40)
1270 2284 Grill Mercedes Benz, 64x53 cm ca
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:33)
1270 2272 Guld 3 delar, 18k guld. Vikt: 3,5 g ca. Längd kedja: 4cm. Ringberlock: 2,5cm. Fisk: 2,2cm.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:15)
1270 2264 Halsband 18k guld, Bismark. Vikt: 10 g ca. Längd: 48cm.
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:02)
1270 2262 Herrarmbandsur 14k, Certina, bruttovikt 40 g ca. Bottens, diameter: 3,5cm. Total längd m armband: 23,2cm.
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:58)
1270 2280 Herrarmbandsur 18k guld, Tissot. Bottens, diameter: 3,3cm. Total längd m armband: 22,2cm.
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:29)
1270 2309 Herrarmbandsur Omega, boett 14 k. Bottens, diameter: 3,4cm. Total längd m armband: 19,5cm.
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:24)
1270 2346 Högtalare Ett par, Carlsson. Höjd: 66 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:47)
1270 2334 Hörnskåp England, Idegran. Höjd: 180 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:26)
1270 2302 Kaffegods 53 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:07)
1270 2402 Kaffeservis 23 del Gustavsberg, Festong, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:27)
1270 2361 Kaffeservis 30 del ca, Mayflower
1270 1001 Kaffeservis 9 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Birka, Gustavsberg 1973-1995, stengods med målad svart dekor
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:48)
1270 2401 Kaffeservis Royal Copenhagen, Musselmalet, 15 del
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:29)
1270 1304 Kaffeskedar 12 st, silver, Etui. Längd: 10cm. Vikt: 130g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:31)
1270 2091 Kanna med lock Kina. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:41)
1270 2434 Karaff + 4 glas, Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Höjd: 8-26 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:17)
1270 2202 Karaff glas Oscar I: s emblem. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:23)
1270 2431 Karaffer 7 st. Höjd: 23-35 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:15)
1270 2462 Karmstol mahogny
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:24)
1270 1384 Karmstol rokokostil, 1900-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:33)
1270 2260 Karmstol senbarock
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:42)
1270 2096 Karmstolar Ett par, 1960-tal, galon / trä
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:46)
1270 2376 Karmstolar Ett par, metall
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:24)
1270 2132 Karta Sverige/Norge, 1844. Motivet: 38x30 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:38)
1270 2063 Keramik 3 delar, Gefle, Röd Rubin. Skål (utan lock): 14cm (med lock): 17cm. Dia fat: 20,4cm.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:55)
1270 2312 Klaffbord 1880-tal, Furu, diameter: 102, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:22)
1270 2436 Knivar 12 st, pärlemoskaft, etui. Längd: 20 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:20)
1270 2029 Konstglas 2 delar, Löfgren/Höglund. Längd: 33-44 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:46)
1270 2359 Konstglas 3 delar, Steninge. Höjd: 11-24 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:06)
1270 2323 Koppar mm Melanin, Gustavsberg, Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Dia stort fat: 19,5cm. Dia litet fat: 14cm. Mug. Höjd: 8cm. Höjd mugg: 6,5cm.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:02)
1270 2473 Kopparkannor 11 delar. Höjd: 15-33 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:09)
1270 2347 Kryddburkar 12 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Pyro, Gustavsberg 1929-1955, eldfast gods med brun dekor. Höjd: 10-15 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:48)
1270 2259 Lampbord mässing, bemålad. Diameter: 54, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:43)
1270 2174 Lampbord Mässing/onyx. Diameter: 50, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:25)
1270 2059 Lampetter ett par, mässing. Höjd: ca 30 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:23)
1270 2395 Litografi Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Stadsmotiv, signerad. -86, HC upplaga, Motivet: 38x48
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:41)
1270 2301 Litografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrerad 225/360, motivets mått: 46x56 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:57)
1270 1394 Litografi Felix Hatz (1904-1999), "Les Beaux". Signerad, numrerad 6/15. Motivet: 52x67 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:47)
1270 2393 Litografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad. Motivet: 38x59 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:38)
1270 2016 Litografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Stilleben. Signerad, numrerad 197/375. Bladets mått: 31x27 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:11)
1270 2396 Litografi Oidentifierad Konstnär. Piet Mondrian (efter). Komposition. Numrerad 74/300. Motivet: 50x33 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:44)
1270 2357 Litografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 79/250, Apotek. Motivet: 21x16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:00)
1270 2197 Ljuskrona Gustaviansk stil, höjd: 60 cm ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:04)
1270 2196 Ljuskrona Rokokostil. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:04)
1270 2417 Ljusstakar 4 st, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 12-18 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:54)
1270 2427 Ljusstakar 7 st. Mässing, miniatyrer. Höjd: 5 - 8 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:13)
1270 2212 Ljusstakar Ett par, malm, Bersbo, Steffenburg. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:45)
1270 2136 Ljusstakar Ett par, nysilver. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:24)
1270 2352 Ljusstakar Ett par, silver. Höjd: 15 cm, Vikt: 695 g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:52)
1270 2225 Ljusstakar metall, nutida. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:53)
1270 2040 Ljusstake + 8 skedar udda, silver. Bruttovikt: ca 355g. Höjd: 4,7cm.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:51)
1270 2375 Lockurna Delft, fajans. Höjd: 37 cm
1270 1408 Lockurna Japan. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:51)
1270 2410 Lockurna Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:43)
1270 2446 Lockurnor + skål, 3 delar, Japan. Höjd: 15 cm ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:35)
1270 2204 Mapp 5 st, Gunnar Brusewitz + 1 Gustav Rudberg, (1915-2001), Sverige. Färglitografier, signerad och numrerade. Bladets mått: 44x60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:30)
1270 2201 Mapp Gösta Werner (1909-1989), Sverige. 4 st. Färglitografier, bladets mått: 60x40 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:16)
1270 2116 Matbord Herrgården, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bredd: 140 cm. Djup: 100 cm, höjd: 74 cm, 3 st ilägg a 55 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:39)
1270 2322 Matservis 50 delar, Agi, Rörstrand
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:32)
1270 2300 Matservis 55 delar, Victoria
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:50)
1270 2365 Matservis 75 delar, Seltman, Bavaria
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:09)
1270 2457 Matservis Tyskland, 59 del
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:46)
1270 2469 Matservisdelar 34 delar, Svenska Slott, Rörstrand
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:06)
1270 2135 Matservisdelar 54 delar, Gustavsberg
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:23)
1270 2058 Matta Kina, Galleri, 80x300 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:22)
1270 2064 Matta orientalisk, 144x108 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:58)
1270 2043 Matta orientalisk, 237x300 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:10)
1270 1241 Matta Orientalisk, 330x247 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:17)
1270 2066 Matta orientalisk, 80x134 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:01)
1270 2433 Matta Orientalisk, 90x157 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:16)
1270 2042 Matta orientalisk, Galleri, 80x325 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:18)
1270 2065 Matta orientalisk, Hamadan, 151x97 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:59)
1270 2215 Matta Röllakan, 202x290 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:52)
1270 2325 Mattallrikar 12 st, Limoges, diameter: 24,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:05)
1270 2438 Miniatyrer 5 st, stengods, bland annat stålhane. Höjd: 2-10 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:22)
1270 2449 Näsdukskålar 2 st, Venini. Höjd: 9-11 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:43)
1270 2419 Näsduksskålar 2 st, Venini. Höjd: 10-11 ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:56)
1270 2475 Nattljusstake mässing, 1800-tal. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:35)
1270 2084 Nattygsbord 1960-tal, Teak. Bredd: 45, djup: 45 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:35)
1270 2141 Oljemålning Anna Jalpachik (1954-2013), Ukraina/Sverige. "Karnaval", monogramsignerad. Olja på duk, 62x52 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:59)
1270 9131 Oljemålning Bengt Crantz (1916-2001), Sverige. Signerad Crantz. Olja på duk, 37x47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:16)
1270 2019 Oljemålning Beth du Rietz, Stilleben, 29x29, signerad. Olja på pannå
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:15)
1270 2391 Oljemålning Bo Swenson (f. 1932), Sverige. "Mot grön vägg", Signerad, mars / nov -74. Olja på duk, 100x80 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:33)
1270 2193 Oljemålning figurer. Signerad G Johansson. Olja på pannå, 28x47 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:53)
1270 2131 Oljemålning G Zetterström. Signerad. Olja på duk, 44x37 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:35)
1270 2006 Oljemålning Gunilla Backelin, Modell, signerad. Olja på duk, 33x24 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:51)
1270 2157 Oljemålning Gunnel Boij-Tiriolo (f. 1924), Sverige. Flickor, signerad a tergo. Olja på duk, 84x70 cm
1270 2158 Oljemålning Gunnel Boij-Tiriolo (f. 1924), Sverige. Kvinna. Signerad, daterad 1962. Olja på duk, 103x69 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:51)
1270 2160 Oljemålning Gunnel Boij-Tiriolo (f. 1924), Sverige. Kvinna. Signerad. Olja på duk, 70x40 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:53)
1270 2188 Oljemålning Gustav Stenberg, Söderkåkar, signerad. Olja på duk, 19x29 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:44)
1270 1400 Oljemålning Helge Frender (1906-1976), Sverige. Modell. Signerad, daterad 1940. Olja på duk, 41x34 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:55)
1270 2370 Oljemålning I Dalin, "Bryggor", signerad. Olja på duk, 29x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:14)
1270 2330 Oljemålning Jean René, Komposition, signerad. Olja på duk, 91x50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:15)
1270 2331 Oljemålning Kajsa Zetterquist (f. 1935), Sverige. Modell, signerad. Olja på pannå, 65x53 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:16)
1270 2133 Oljemålning Karl Abel, landskap. Signerad. Olja på pannå, 54x64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:40)
1270 2079 Oljemålning Knut Norman (1896-1977), Sverige. Segelbåt. Olja på pannå, signerad, 40x51 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:29)
1270 2406 Oljemålning kopia signerad S Heijer. Olja på duk, 86x46 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:39)
1270 2407 Oljemålning Kopia, S Heijer. Signerad. Olja på duk, 54x90 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:40)
1270 2247 Oljemålning Krook, signerad. -30, Dansös. Olja på duk, 64x46 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:34)
1270 2061 Oljemålning Kurt Ullberger (1919-2008), Sverige. Signerad, daterad -65, landskap. Olja på duk, 37x64 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:49)
1270 2366 Oljemålning Leif Wideryd (1945-2011), Sverige. Stilleben. Signerad, daterad 1998. Olja på duk, 72x71 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:09)
1270 2405 Oljemålning Mårten Glaumann (f. 1951), Sverige. Monogramsignerad, daterad 85. Olja på duk, 68x64 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:37)
1270 2350 Oljemålning Max Hellberg (1907-1976), Sverige. Blomsterstilleben, Signerad. Olja på duk, 64x80 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:51)
1270 2363 Oljemålning Max Hellberg (1907-1976), Sverige. Stilleben, signerad. Olja på pannå, 44x36 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:07)
1270 2390 Oljemålning Max Hellberg (1907-1976), Sverige. Stockholmsmotiv, signerad. Olja på duk, 53x63 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:30)
1270 2110 Oljemålning Monogramsignerad, JON, Komposition, 1964. Olja på duk, 70x100 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:14)
1270 2456 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 81x49 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:49)
1270 2380 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad OP, Hus vid hamn. Olja på pannå, 40x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:21)
1270 2111 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Place de la Concorde, Paris. Signerad. Olja på duk, 32x23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:15)
1270 2387 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Vargas, Stilleben. Olja på duk, 60x54 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:32)
1270 2388 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, barn. Olja på duk, 48x39 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:27)
1270 2194 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, fjordlandskap. Olja på duk, 46x54 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:55)
1270 2467 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Marin. Olja på duk, 41x56 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:48)
1270 2164 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, spårvagn. Olja på duk, 24x32 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:02)
1270 2385 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Tranor. Ej signerad. Olja på pannå, oramad, 58x58 cm
1270 2372 Oljemålning Oidentifierad konstnär. V Solano, trappa, signerad. Olja på pannå, 16x26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:18)
1270 2191 Oljemålning Olof Arborelius (1842-1915), Sverige. Fors, intyg à tergo. Olja på pannå, 13x22 cm
1270 2257 Oljemålning Rebecka Lagercrantz (tillskriven). Stilleben. Ej signerad. Olja på duk, 92x68 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:36)
1270 1055 Oljemålning Robert Stein, Landskap med bebyggelse. Signerad. Olja på pannå, 50x60 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:45)
1270 2195 Oljemålning Sigge Bergström (1880-1975), Sverige. Skärgård. Signerad, daterad 1942. Olja på pannå, 45x53 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:56)
1270 2102 Oljemålning Signerad Nina, Kapstaden. Signerad, daterad 1993. Olja på duk, 60x60 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:28)
1270 2364 Oljemålning Ville Engström (1830-1877), Sverige. Möja. Signerad. Olja på duk, 44x61 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:08)
1270 1334 Oljemålning Wiking Svensson (1915-1979), Sverige. Signerad. Olja på duk, 47x34 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:46)
1270 2239 Oljemålningar 3 st. Rysk konstnär. Kompositioner, signerade a tergo. Olja på duk, 60x65 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:11)
1270 2142 Oljemålningar 4 st, Anna Jalpachik (1954-2013), + bok. Olja på pannå, monogramsignerade. Motivet: 18x24 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:54)
1270 2265 Örhängen Et par, 18k guld, vikt. 2,5 g ca
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:03)
1270 2072 Parfymhållare Gorday Paris, ca 1930-tal. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:27)
1270 2254 Parti armbandsur bland annat Omega
S�ldes f�r 9.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:22)
1270 2255 Parti fickur modell äldre, bland annat silver. Bruttovikt: ca 520g.
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:24)
1270 2477 Parti knappar marinen, Sporrong, Stockholm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:44)
1270 2087 Parti koppar Diverse, bland annat Aladåbform. Höjd: 7-77 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:40)
1270 2453 Parti porslin 2 delar, Röd Rubin. Höjd: 10-23 cm ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:44)
1270 2253 Parti silverbestick diverse
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:19)
1270 2368 Pastell Oidentifierad konstnär. Signerad, Kvinna, 63x48 cm
1270 2460 Pelarbord höjd: 52 cm, diameter: 30 cm
1270 2403 Penselvas Kina. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:36)
1270 2036 Picknickkorg Italien. Höjd: 23cm (utan handtag). Diameter: 27cm.
1270 2267 Piedestal höjd: 90 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:15)
1270 2122 Piedestal med stenskivor. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:35)
1270 2285 Pinnstolar 4 st, "Tellus", Ikea
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:40)
1270 2452 Porslin 6 delar, bland annat Arabia, Rörstrand. Höjd: 3-29 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:42)
1270 2458 Rakspegel 1800-tal. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:45)
1270 9386 Ram 1800-tal, ramens innermått: 46x61
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:23)
1270 2094 Regissörsstolar Ett par, Lindau & Lindekrantz
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:44)
1270 1351 Remmare + starkvinsglas, 12 delar. Höjd: 20cm. Starkvinsglas: 10cm.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:48)
1270 2263 Ring 14k guld. Vikt: 9,9g ca. Ringmått: 23,5.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:01)
1270 2303 Ring 18k guld, med stenar. Ringmått: 17,75mm.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:20)
1270 2308 Ring 18k med sten, bruttovikt 7 g ca. Ringmått: 19mm.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:23)
1270 2256 Ring 18k med sten. Ringmått: 17,5mm.
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:44)
1270 1287 Ring 18k vitguld, CG Hallberg, med safirer och smådiamanter, ringmått 17, vikt ca 2 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:49)
1270 2306 Ring 20 k. Vikt: 4 g ca. Ringmått: 19,5mm.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:21)
1270 2248 Ringar 3 st, 18 k guld. Vikt: 5,4 g. Ringmått: 17-18
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:47)
1270 2268 Ringar 3 st, 18-23 k. Vikt: 9 g ca. Ringmått: 18,16,75 och 16,5.
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:09)
1270 2269 Ringar 3 st, 18k guld, med stenar, bruttovikt 10,5 g ca. Ringmått: 16,17 och 22,5.
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:12)
1270 1177 Ringar 8 st, silver, Vikt: 30 g. Ringmått: 16-18
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:26)
1270 2186 Rödkrita Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, daterad 81. Studie, 22x33 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:39)
1270 2207 Salongsbord Björk, Bredd: 82+ 2x21 cm. Djup: 60cm, höjd: 75cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:03)
1270 1228 Sängram Gustaviansk stil, 140x200 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:16)
1270 1221 Sängram Gustaviansk stil, ca 100x200
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:55)
1270 2088 Sekretär rokokostil, intarsia, Mässingsdekor. Bredd: 80, djup: 47 cm, höjd: 102 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:42)
1270 2100 Serigrafi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. "Blått Partitur, 149/250. Signerad, daterad 1990, bladets mått: 62x78 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:31)
1270 2189 Servisdelar 12 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:49)
1270 2238 Servisdelar 14 delar. Royal Copenhagen, Musselmalet, Helblond
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:11)
1270 2242 Servisdelar 39 delar, Royal Copenhagen, diverse blandat Musselmalet, bland annat halvblond
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:23)
1270 2221 Servisdelar 48 delar, Anemone, Arabia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:25)
1270 2404 Servisdelar Gefle, Vinranka, Percy, 27 del
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:32)
1270 2329 Sideboard England, Idegran. Längd: 152, djup: 53 cm, höjd: 91 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:14)
1270 2209 Sideboard nutida, Längd: 140 cm. Djup: 50 cm, höjd: 65cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:43)
1270 2243 Sittdynor till Y-stol, 6 st, läder. Längd: 46cm. Djup: 40cm. Höjd: 2cm.
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:21)
1270 2041 Skål Glas, Italien. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:58)
1270 2444 Skål Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg. Längd: 30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:33)
1270 2416 Skål Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Diameter: 22, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:53)
1270 2409 Skål Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Diameter: 22 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:43)
1270 2090 Skålar + fat, 8 delar, Kina. Längd: 8-14cm. Djup: 8-14cm. Höjd: 2-5cm.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:43)
1270 2424 Skålar + vas, 4 delar, Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. Orrefors. Höjd: 5-24 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:10)
1270 1264 Skålfat 2 st. Louise Adelborg (1885-1971), Sverige. Rörstrand. Dekor med vapen. Diameter: 26 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:06)
1270 2421 Skålfat Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstrand. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:04)
1270 2076 Skålfat Firma Svenskt Tenn, 1927. Längd: 25 Dia: 19 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:26)
1270 2028 Skänk längd: 84 cm, djup: 41 cm, höjd: 100 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:52)
1270 2176 Skåp 1920-tal, björk. Bredd: 118, djup: 45 cm, höjd: 156 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:23)
1270 2177 Skåp mahogny. Bredd: 92, djup: 41 cm, höjd: 140 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:22)
1270 2027 Skåp omkring sekelskiftet 1900, Bemålat. Bredd: 95, djup: 37 cm, höjd: 185 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:56)
1270 2023 Skåp sent 1800-tal, delvis betsat. Bredd: 114, djup: 63 cm, höjd: 220 cm, kompletterat
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:26)
1270 2137 Skrivbord England, hurtsar. Bredd: 122, djup: 60 cm, höjd: 77 cm, nyckel
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:40)
1270 2333 Skrivbord med låda. Bredd: 90, djup: 55 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:21)
1270 2459 Skrivbordslampa Caimi Brevetti, Italien. Höjd: ca 80 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:09)
1270 2351 Skrivställ silver och kristall. Längd: 27 cm; Vikt: 1880 g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:51)
1270 1366 Skulptur Bianca Maria Barmen (f. 1960), Sverige. Kristoforos Huvud. Metall, 1/200. Längd: 10 cm. Höjd: 7 cm
1270 1010 Skulptur brons, Nils Bertil Malmberg, figurer, signerad, NBM. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:17)
1270 2143 Skulptur brons, Thailand. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:30)
1270 2126 Skulptur Flicka med groda. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:42)
1270 2124 Skulptur Goldscheider. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:38)
1270 2463 Skulptur Kattdjur. Längd: 39 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:40)
1270 2397 Skulptur Keramik, Klase, Höganäs, Clown. Höjd: 31 cm
1270 2398 Skulptur Knud Kyhn (1880-1969), Danmark. Royal Copenhagen, Apa. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:18)
1270 2230 Skulptur konstglas, Robert Phillips, "Four Facet". Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:55)
1270 2092 Skulptur Liggande Buddha. Brons. Längd: 30. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:42)
1270 2286 Skulptur Oceanien. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:33)
1270 2139 Skulptur Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Gustavsberg. Längd: 24, Säl
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:01)
1270 2037 Skulptur Sven Wejsfelt (1930-2009), Sverige. Flock-5. Längd: 24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:39)
1270 2345 Skulptur Yvonne Nimar (f. 1952), Sverige. 1995. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:47)
1270 2109 Skulpturer + bordsvikskärm + fönsterdekor, Asien / Indien. Höjd: 7-32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:14)
1270 2067 Skulpturer 2 st, Howard Smith, "Lisa", Arabia, Fåglar. Längd: 20. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:08)
1270 2107 Skulpturer ett par, Spanien, Flickor, Porslin, Zaphir & Nao. Höjd: 20-42 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:01)
1270 2440 Slaglåsgevär 2 st. Längd: 112-136 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:36)
1270 2080 Snurrpall Sekelskifte 1900, Bemålad. Längd: 49cm. Djup: 49cm. Höjd: 52cm.
1270 2039 Sockerskål + Gräddkanna + bricka, silver. Längd: 18 cm, Vikt: 165 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:50)
1270 2249 Soffa Gustaviansk stil. Bredd: 139 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:29)
1270 2299 Soffa Louis XV-stil. Bredd: 140 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:48)
1270 2083 Soffbord 1950-tal, Aarhus Danmark, Teak, Signerad Jensen. Bredd: 120, djup: 50 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:34)
1270 2210 Soffbord JOC, Bredd: 128 cm. Djup: 61 cm, höjd: 53cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:44)
1270 2169 Soffbord mahogny. Bredd: 118, djup: 77 cm, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:09)
1270 2205 Soffbord mässing och glas, Bredd: 120cm. Djup: 70 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:48)
1270 2208 Soffbord med klaffar, Bredd: 98+ 2x21 cm. Djup: 52 cm, höjd: 55cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:42)
1270 2104 Soffbord nutida, ek, glasskiva. Bredd: 140, djup: 70 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:32)
1270 2465 Spegel 120x23, nutida
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:37)
1270 2123 Spegel 44x56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:36)
1270 2121 Spegel 92x50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:34)
1270 2355 Spegel Gustaviansk stil, 58x44 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:59)
1270 2168 Spegel mahogny, 114x57 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:08)
1270 2078 Spegel Nyrokoko, 74x47, bemålad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:32)
1270 2117 Spegel Oval, 20-tal, slipat glas, 69x85 cm
1270 2356 Spegel Rokokostil, 67x41 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 21:03)
1270 2082 Spegel Teak, slipat glas, 84x449 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:36)
1270 1373 Spelbord 1800-tal, Halvmåne, Björk, Dia 89. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:26)
1270 2156 Spelbord 1890-tal. Bredd: 88, djup: 2x44 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:45)
1270 2074 Stekfat 2 st, Kina. Längd: 37-42 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:24)
1270 2412 Stekfat Meissen. Längd: 61 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:46)
1270 2129 Stengods diverse, 10 delar, miniatyrer
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:18)
1270 2085 Stol nyrenässans
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:39)
1270 2173 Stol plast
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:19)
1270 2172 Stolar 1 par + bord, Design, Yrjö Kukkapuro (f. 1933), Haimi. Diameter: 60, höjd: 56 cm
1270 2213 Stolar 2 st, snarlika. 1800-tal, signerade
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:47)
1270 1243 Stolar 4 st. Björk
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:19)
1270 2276 Stolar ett par, Biedermeier, björk
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:24)
1270 1258 Strösockerskålar Ett par, Gustaviansk stil, nysilver. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:56)
1270 2060 Takarmatur Josef Frank, diameter, 50 cm. Längd: ca 55cm. Djup: ca 55cm. Höjd: ca 35cm.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:38)
1270 2119 Takarmatur med prismor, diameter: 40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:13)
1270 2384 Takarmatur med prismor. Diameter: 30 cm
1270 2075 Takarmatur med prismor. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:26)
1270 2154 Takarmatur med prismor. Höjd: ca 75 cm
1270 2235 Takarmatur Orrefors. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:03)
1270 1339 Takarmatur Plåt. Diameter: 70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:30)
1270 2441 Takarmaturer 4 st, Watt Veke "Droppe large". Höjd: 41 cm
1270 2026 Takfotogenlampa omkring 1900, saknar glaskupa. Höjd: 95 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:11)
1270 2229 Tallrikar 19 delar, Royal Copenhagen, Musselmalet. Diameter: ca 21 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:01)
1270 2130 Tallrikar 5 st, Kina. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:32)
1270 2062 Tavelramar ett par, Förgyllda, ramens innermått: 20x34 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:54)
1270 2032 Teckning Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Tusch, 37x44 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:59)
1270 2035 Tekoppar 6 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Prunus, Gustavsberg 1962-1974, kromotryckt dekor med plommon i blått, grönt och svart
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:07)
1270 1027 Telefon L-M Ericsson, med tillbehör. Höjd: 30cm.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:16)
1270 2105 Terrin Meissen, Lökmönstret. Diameter: 2. Längd: 32, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:58)
1270 2134 Teservis 15 del
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:43)
1270 2127 Teservisdelar Arthur Percy (1886-1976), Sverige. "Grand", Gefle. Flintgods, blågrön glasyr med guldkant. 7 delar, + 1 extra kopp
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:44)
1270 2432 Tillbringare + glas, Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Höjd: 18-26 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:21)
1270 1419 Trähäst modell äldre. Längd: 9, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:58)
1270 2292 Träskulpturer 9 delar. Höjd: 8-20 cm ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:42)
1270 2378 Träsnitt 3 st, Gösta Bohm (1890-1981), Sverige. Motivet: 28x20. Signerad, daterad -73 cm
1270 2010 Träsnitt Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Ur "Jordproletärerna", 19/75, Signerad. Motivet: 30x21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:01)
1270 2282 Tryck 12 st, Ridstilar, 20x15 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:31)
1270 2148 Tryck hundar, 47x75 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:19)
1270 2021 Tusch Allan Friis, signerad -58 28x41 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:19)
1270 2162 Tusch Hiroshi Nakaema, kvinna, signerad, 48x63 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:57)
1270 5309 Tv B&O Bang & Olufsen, 42 tum. Längd: 107cm. Djup: 19 cm. Höjd: 114cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:16)
1270 2180 Uppläggningsfat 2 st. Royal Copenhagen, Musselmalet. Längd: 27 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:08)
1270 2428 Väggmedaljong Gips, Romare, diameter: 19,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:13)
1270 1102 Väggpendyl höjd: ca 130 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:35)
1270 2231 Väggplattor Ett par, Kina, porslin. Diameter: 25 cm
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:05)
1270 2290 Väggtelefon modell äldre, L M Ericsson. Höjd: ca 39 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:36)
1270 2293 Väggur Junghans, Tyskland, Ek. Höjd: 106 cm ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:44)
1270 2287 Värjor 2 st, Toledo. Längd: 92 cm ca
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:39)
1270 2326 Värmetallrikar 9 st, mässing, diameter: 28 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:07)
1270 2439 Vas + fat, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Reptil, Gustavsberg 1953-1963, droppform med reliefmönster. Längd: 27, höjd: 31 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:24)
1270 2316 Vas + kanna, Åke Holm/Evald Dahlskog. Höjd: 20-23 cm
1270 2454 Vas Holmegaard. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:45)
1270 2321 Vas Kina. Höjd: 25 cm
1270 2435 Vaser + Skålar, 6 delar, Flygsfors. Höjd: 13-25 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:20)
1270 2418 Vaser 2 st, Glas, Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Höjd: 15-16 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:55)
1270 2429 Vaser 2 st, Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 17-29 cm
1270 2423 Vaser 4 st, Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Höjd: 23-24 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:10)
1270 2233 Vaser Ett par. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:00)
1270 2317 Vaser Reijmyre Glasbruk, 5 st. Höjd: . 22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:50)
1270 2369 Vinglas + snapsglas, 10+ 10, nysilver
1270 2153 Vinglas 7 st. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:37)
1270 2443 Ytterfoder 3 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 10-25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:32)