Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 26 augusti 2019 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1270 2236  Akryl 2 st. Alfred Wysocki. Gatumotiv. Signerad, daterad -85. Akryl på duk, 46x32 + 73x65 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:04)

1270 2343  Akryl Jan-Inge Johansson, komposition, monogramsignatur. "Mangoglöd", 1989,76x56 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:44)

1270 1293  Akvarell A Hjortzberg. Signerad, daterad 1880, Bro vid Dammtorpssjön, Nacka. Motivet: 18x25 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:14)

1270 2025  Akvarell Brita Elfversson, 1915, Sagomotiv. Motivet: 19x28, tillskriven

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:59)

1270 2216  Akvarell H R Newman, predikstol. Signerad, daterad 1889, ca 37x22 cm

S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:58)

1270 2442  Akvarell Herman Müller, Sjö med båtar, signerad. 1896,33x47 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:44)

1270 2340  Akvarell Kenneth Abrahamsson, Landskap, signerad. 1987,23x34 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:41)

1270 2341  Akvarell Monica Månsson (f. 1956), Sverige. Signerad, daterad 1994, ca 15x20 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:42)

1270 2430  Akvarell Monogramsignerad CL, 1869, Man på väg. Motivet: 13,5x10 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:14)

1270 2144  Akvarell Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, 1921, kvinna, löst blad, bladets mått: 55x46 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:27)

1270 2015  Akvarell Rolf Smedman (1929-2000), Sverige. Signerad, daterad -75, "Den Romantiska Laxflugan". Motivet: 27x38 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:12)

1270 2252  Album med vykort 3 st, Tidigt 1900-tal

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:18)

1270 2275  Arbetslampor 2 st. Industri. Höjd: 80 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:59)

1270 2349  Arkivskåp Ett par, Ek, Bredd: 71 cm. Djup: 51 cm, höjd: 147cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:54)

1270 2348  Arkivskåp Ett par, ek, Bredd: 50cm. Djup: 69cm. Höjd: 132cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:55)

1270 2069  Armaturtillbehör Linjeglas/vekar. Höjd: 10-35cm.

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:28)

1270 2315  Bägare 6 st, silver. Höjd: 8 cm, Vikt: 125 g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:48)

1270 2298  Banjo Herman Carlsson. Längd: 60 cm ca

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:50)

1270 2266  Barnstol

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:11)

1270 2297  Barometer + klocka, Junghans, Tyskland. Längd: ca 32 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:49)

1270 1341  Barometer England. Höjd: 109 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:38)

1270 2476  Båtkompass + timglas + ljusstake, metall / mässing. Höjd: 8 - 14 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:42)

1270 2224  Bestick 11 gafflar + 12 knivar. Rostfria, benskaft, Eskilstuna

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:45)

1270 2182  Bestickuppsättning 51 delar. Silver, modell Sachsisk, MEMA. Bruttovikt: 1975g (varav knivar 805g).

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:12)

1270 1065  Biblioteksur höjd: 27 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:24)

1270 1158  Biblioteksur höjd: 37 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:58)

1270 2332  Biografstol 1926, Biografstol räddad efter rivningen av biograf Fågel Blå, som var i drift från 1926 till 1990-talets slut. Tillverkad vid NKs biografavdelning, arkitekt: Josef Östlihn

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:25)

1270 2289  Blandteknik 2 st, Oidentifierad konstnär. 1 signerad 1953,40x30 respektive 47x30 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:37)

1270 2050  Blandteknik 2 st. Carl Kylberg (1878-1952), Sverige. Proveniens familjen Kylberg fram till 2019. Ej signerade. Lösa blad. 13,5x20,5

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:00)

1270 2371  Blandteknik Agneta Swidén (f. 1926), Sverige. Träd. Signerad, daterad -72. Motivet: 36x25 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:16)

1270 2245  Blandteknik Eva Kristina Yourstone, signerad a tergo. Bladets mått: 65x50 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:31)

1270 2009  Blandteknik Hans Arnold (1925-2010), Sverige. Frukter. Motivet: 22x28, signerad

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:57)

1270 2392  Blandteknik Hjalmar Lundberg, Skymning, signerad, 14x21 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:44)

1270 2237  Blandteknik Jerzy Krzysztoporski, figurer, signerad. Motivet: 49x39 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:11)

1270 2024  Blandteknik Lennart Fagerlund, "Önskeväder", Signerad. Motivet: 17x15 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:58)

1270 9288  Blandteknik Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. " vid bananskålen", signerad, 1991,21x19 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:37)

1270 2114  Blandteknik Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), Sverige. Signerad PMP, Sydländskt landskap. Motivet: 26x33 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:33)

1270 9097  Bokskåp Nyrokoko. Bredd: 100 cm. Djup: 47 cm, höjd: 180 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:25)

1270 2145  Bordslampa brons. Signerad, nutida. Höjd: 54 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:55)

1270 2296  Bordslampa glas och mässing. Höjd: 46 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:48)

1270 1232  Bordslampa höjd: 60 cm

1270 1261  Bordslampa Laura Ashley, UK. Höjd: 51 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:57)

1270 2353  Bordslampa nutida. Höjd: 82 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:57)

1270 2295  Bordslampa Teak, koppar. Höjd: 50 cm ca

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:45)

1270 2450  Bordslampfot majolika, Gustavsberg. Höjd: 37 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:40)

1270 2447  Bordslampfot Orrefors. Höjd: 37 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:38)

1270 2070  Bordslampfötter ett par. Enco nr 68. Höjd: 47 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:07)

1270 2327  Bordssurtout 20-tal. Höjd; 7-13cm.

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:08)

1270 2086  Brickbord 2 delar, 1950-tal. Höjd: 53-57 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:08)

1270 2093  Brickbord Asien, diameter: 35, höjd: 58 cm, mässing och trä

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:43)

1270 2338  Brickbord tidigt 1900-tal. Bredd: 70 cm, djup: 50 cm, höjd: 66 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:39)

1270 2214  Byrå England, Bredd: 42cm. Djup: 30 cm, höjd: 78 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:48)

1270 1310  Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 96, djup: 52 cm, höjd: 82 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:52)

1270 1320  Byrå Gustaviansk stil, schatulldel, Stenskiva. Bredd: 90, djup: 47 cm, höjd: 77 cm, nyckel

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:06)

1270 2218  Champagneglas 6 st. Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. "Helena", Orrefors. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:52)

1270 2425  Coasters 11 st, Perstorp, Bakelit / silver. Diameter: 6 cm. Vikt: 145g.

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:14)

1270 2415  Dalahästar 4 st. Höjd: 10-15 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:56)

1270 2474  Dalahästar 8 st. Höjd: 5 - 19 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:32)

1270 2261  Damarmbandsur boett 14k, länk 18k, bruttovikt: 14 g ca. Bottens diameter 18mm. Total längd m armband: 22cm.

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:55)

1270 2274  Damarmbandsur Tissot, 14k. Bottens, diameter: 20mm. Total längd m armband: 20,5cm.

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:37)

1270 2140  Docka 1910-tal, K&W, 752/50. Höjd: 72 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:02)

1270 2152  Dockskåpsmöbler Motivet

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:30)

1270 2311  Dukar 17 st, Linnedamast, bland annat 300x130 & 130x240 & 130x130 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:08)

1270 1077  Emmafåtölj

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:25)

1270 2004  Emmafåtölj

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:41)

1270 2314  Emmafåtölj Kretong

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:46)

1270 2167  Emmafåtöljer ett par

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:11)

1270 2461  Etagebord mahogny. Bredd: 65, djup: 40 cm, höjd: 63 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:23)

1270 1036  Etsning Hermann Kätelhön (1884-1940), Tyskland. "Der Dirigent". Signerad. Bär dedikation. Motivet: 27x22 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:37)

1270 1209  Etsning Maurice Denis (1870-1943), Frankrike. Lénfant au tambourin". Signerad i plåten. Motivet: 24,5x18 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:04)

1270 2163  Etsning Oidentifierad konstnär. Signerad, 16/100, studie. Motivet: 19x27 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:59)

1270 2077  Etsning Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. 7/310. Signerad, daterad -59, stilleben. Motivet: 20x29 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:27)

1270 2288  Färgetsning 1800-tal, 32x28 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:35)

1270 2149  Färglitografi 2 st, Oidentifierad konstnär. Sign 83. Signerad. Motivet: 52x37 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:20)

1270 2033  Färglitografi Carl Larsson (1853-1919), Sverige. Ej signerad, "Ute blåser Sommarvind"", Motivet: 30x100 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:59)

1270 2179  Färglitografi Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Troll. Signerad, numrerad 350/36. Bladets mått: 47x34, löst blad

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:00)

1270 2246  Färglitografi Jan Rhodin (f. 1938), Fåglar. Signerad, numrerad 157/360. Motivet: 44x53 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:33)

1270 2273  Färglitografi Johan Petterson (f. 1957), Sverige. Gris. Signerad, numrerad 93/360. Motivet: 34x46 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:21)

1270 2099  Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. "Skogsblommor xesoitto", 309/385. Signerad, daterad -86, bladets mått: 70x59 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:23)

1270 2344  Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 262/290, flicka på bänk. Motivet: 60x42 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:45)

1270 1031  Färglitografi Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad HC 35/35. Motivet: 36x50 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:39)

1270 2012  Färglitografi Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Stilleben. Signerad, numrerad 30/360. Motivet: 24x23 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:01)

1270 2383  Färglitografi Märtha Bolin-Clason (1902-1988), Sverige. Signerad, numrerad 57/260. Motivet: 57x45 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:22)

1270 2098  Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), "Höstfröjd", 81/380. Signerad, daterad 2003. Bladets mått: 74x55 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:19)

1270 2097  Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), "Humleskogen". Signerad, daterad 1999,168/450, Löst blad, bm70x59 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:20)

1270 2478  Färglitografi Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, numrerad 2/50. Motivet: 18x28 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:15)

1270 2161  Färglitografi Stefan Hansson. Signerad, numrerad 122/290, fågel. Motivet: 40x53 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:54)

1270 1405  Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Natt. Signerad, numrerad 31/50. Motivet: 33x24 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:02)

1270 2022  Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signerad, numrerad 152/320. Motivet: 45x34 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:20)

1270 2125  Fat + skålar, 5 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods. Sockerskå. Höjd: 12,5cm. Kanna höjd: 10,5cm. Stort fat: 28,5cm.

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:41)

1270 2232  Fat bland annat Famille Rosedekor, Qian long. Diameter: 24-32 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:59)

1270 2422  Fat Gustavsbergs Studio, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Fajans. Längd: 20 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:05)

1270 2320  Fat med hänklar, Lökmönstret, Meissen, 41x40 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:21)

1270 2227  Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Fajans, Gustavsberg. Diameter: 30 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:39)

1270 2171  Fåtölj Nyrokokostil

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:10)

1270 2095  Fåtölj på hjul, 1970-tal, Krom

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:46)

1270 2335  Fåtölj Rotting

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:26)

1270 2170  Fåtöljer ett par

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:12)

1270 1357  Fåtöljer Ett par + fotpall, Howardmodell, TheHome

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:25)

1270 1295  Fåtöljer ett par, Gripsholmsmodell

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:21)

1270 2294  Fåtöljer ett par, Louis XV-stil

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:47)

1270 2271  Fickur 18k guld. Diameter: 4,5 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:17)

1270 1349  Fickur 3 st. Silver. Diameter: 5 cm. Bruttovikt: 240g.

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:45)

1270 2038  Figurin Ryssland, Hermelin. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:47)

1270 2138  Figuriner 2 st, Hummel, Tyskland. Höjd: 10-14 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:59)

1270 2234  Flakonger Ett par, med silver knoppar, England. Höjd: 10 cm, Vitk: 290 g

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:01)

1270 2251  Flygelduk broderad, 120x120 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:11)

1270 2413  Gallerfat 2 st, Meissen. Diameter: 20-28 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:47)

1270 2336  Garderobsskåp Furu, Bredd: 113cm. Djup: 53 cm, höjd: 195 cm, nyckel

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:38)

1270 2426  Glas 6+ 6 st, Bouquet, Signe Persson-Melin (f. 1925), Sverige. Höjd: 12-17 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:11)

1270 2319  Glasbord längd: 145 cm, djup: 65 cm, höjd: 50 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:09)

1270 2005  Glasservisdelar 29 delar, Kosta "Prince", design: Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Höjd: 7-16, bland annat vinglas

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:32)

1270 2360  Glasservisdelar 50 del, Prince, Kosta Boda. Höjd: 7-16cm

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:03)

1270 2068  Glasservisdelar Tjeckien, 62 del

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:21)

1270 2220  Golvlampa Ateljé Lyktan. Höjd: 125 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:20)

1270 2178  Golvlampa mässing. Höjd: 135 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:24)

1270 2464  Golvvas Italien, 1900-tal. Höjd: 57, fajans

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:36)

1270 2258  Gouache Dietrich Fischer-Dieskau, figurer, monogramsignerad, bladets mått: 43x30 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:40)

1270 2284  Grill Mercedes Benz, 64x53 cm ca

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:33)

1270 2272  Guld 3 delar, 18k guld. Vikt: 3,5 g ca. Längd kedja: 4cm. Ringberlock: 2,5cm. Fisk: 2,2cm.

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:15)

1270 2264  Halsband 18k guld, Bismark. Vikt: 10 g ca. Längd: 48cm.

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:02)

1270 2262  Herrarmbandsur 14k, Certina, bruttovikt 40 g ca. Bottens, diameter: 3,5cm. Total längd m armband: 23,2cm.

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:58)

1270 2280  Herrarmbandsur 18k guld, Tissot. Bottens, diameter: 3,3cm. Total längd m armband: 22,2cm.

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:29)

1270 2309  Herrarmbandsur Omega, boett 14 k. Bottens, diameter: 3,4cm. Total längd m armband: 19,5cm.

S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:24)

1270 2346  Högtalare Ett par, Carlsson. Höjd: 66 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:47)

1270 2334  Hörnskåp England, Idegran. Höjd: 180 cm, nyckel

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:26)

1270 2302  Kaffegods 53 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:07)

1270 2402  Kaffeservis 23 del Gustavsberg, Festong, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:27)

1270 2361  Kaffeservis 30 del ca, Mayflower

1270 1001  Kaffeservis 9 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Birka, Gustavsberg 1973-1995, stengods med målad svart dekor

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:48)

1270 2401  Kaffeservis Royal Copenhagen, Musselmalet, 15 del

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:29)

1270 1304  Kaffeskedar 12 st, silver, Etui. Längd: 10cm. Vikt: 130g

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:31)

1270 2091  Kanna med lock Kina. Höjd: 10 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:41)

1270 2434  Karaff + 4 glas, Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Höjd: 8-26 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:17)

1270 2202  Karaff glas Oscar I: s emblem. Höjd: 33 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:23)

1270 2431  Karaffer 7 st. Höjd: 23-35 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:15)

1270 2462  Karmstol mahogny

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:24)

1270 1384  Karmstol rokokostil, 1900-tal

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:33)

1270 2260  Karmstol senbarock

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:42)

1270 2096  Karmstolar Ett par, 1960-tal, galon / trä

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:46)

1270 2376  Karmstolar Ett par, metall

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:24)

1270 2132  Karta Sverige/Norge, 1844. Motivet: 38x30 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:38)

1270 2063  Keramik 3 delar, Gefle, Röd Rubin. Skål (utan lock): 14cm (med lock): 17cm. Dia fat: 20,4cm.

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:55)

1270 2312  Klaffbord 1880-tal, Furu, diameter: 102, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:22)

1270 2436  Knivar 12 st, pärlemoskaft, etui. Längd: 20 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:20)

1270 2029  Konstglas 2 delar, Löfgren/Höglund. Längd: 33-44 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:46)

1270 2359  Konstglas 3 delar, Steninge. Höjd: 11-24 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:06)

1270 2323  Koppar mm Melanin, Gustavsberg, Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Dia stort fat: 19,5cm. Dia litet fat: 14cm. Mug. Höjd: 8cm. Höjd mugg: 6,5cm.

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:02)

1270 2473  Kopparkannor 11 delar. Höjd: 15-33 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:09)

1270 2347  Kryddburkar 12 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Pyro, Gustavsberg 1929-1955, eldfast gods med brun dekor. Höjd: 10-15 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:48)

1270 2259  Lampbord mässing, bemålad. Diameter: 54, höjd: 62 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:43)

1270 2174  Lampbord Mässing/onyx. Diameter: 50, höjd: 48 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:25)

1270 2059  Lampetter ett par, mässing. Höjd: ca 30 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:23)

1270 2395  Litografi Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Stadsmotiv, signerad. -86, HC upplaga, Motivet: 38x48

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:41)

1270 2301  Litografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrerad 225/360, motivets mått: 46x56 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:57)

1270 1394  Litografi Felix Hatz (1904-1999), "Les Beaux". Signerad, numrerad 6/15. Motivet: 52x67 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:47)

1270 2393  Litografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad. Motivet: 38x59 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:38)

1270 2016  Litografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Stilleben. Signerad, numrerad 197/375. Bladets mått: 31x27 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:11)

1270 2396  Litografi Oidentifierad Konstnär. Piet Mondrian (efter). Komposition. Numrerad 74/300. Motivet: 50x33 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:44)

1270 2357  Litografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 79/250, Apotek. Motivet: 21x16 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:00)

1270 2197  Ljuskrona Gustaviansk stil, höjd: 60 cm ca

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:04)

1270 2196  Ljuskrona Rokokostil. Höjd: 70 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:04)

1270 2417  Ljusstakar 4 st, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 12-18 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:54)

1270 2427  Ljusstakar 7 st. Mässing, miniatyrer. Höjd: 5 - 8 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:13)

1270 2212  Ljusstakar Ett par, malm, Bersbo, Steffenburg. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:45)

1270 2136  Ljusstakar Ett par, nysilver. Höjd: 35 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:24)

1270 2352  Ljusstakar Ett par, silver. Höjd: 15 cm, Vikt: 695 g

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:52)

1270 2225  Ljusstakar metall, nutida. Höjd: 43 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:53)

1270 2040  Ljusstake + 8 skedar udda, silver. Bruttovikt: ca 355g. Höjd: 4,7cm.

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:51)

1270 2375  Lockurna Delft, fajans. Höjd: 37 cm

1270 1408  Lockurna Japan. Höjd: 34 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:51)

1270 2410  Lockurna Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:43)

1270 2446  Lockurnor + skål, 3 delar, Japan. Höjd: 15 cm ca

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:35)

1270 2204  Mapp 5 st, Gunnar Brusewitz + 1 Gustav Rudberg, (1915-2001), Sverige. Färglitografier, signerad och numrerade. Bladets mått: 44x60 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:30)

1270 2201  Mapp Gösta Werner (1909-1989), Sverige. 4 st. Färglitografier, bladets mått: 60x40 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:16)

1270 2116  Matbord Herrgården, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bredd: 140 cm. Djup: 100 cm, höjd: 74 cm, 3 st ilägg a 55 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:39)

1270 2322  Matservis 50 delar, Agi, Rörstrand

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:32)

1270 2300  Matservis 55 delar, Victoria

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:50)

1270 2365  Matservis 75 delar, Seltman, Bavaria

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:09)

1270 2457  Matservis Tyskland, 59 del

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:46)

1270 2469  Matservisdelar 34 delar, Svenska Slott, Rörstrand

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:06)

1270 2135  Matservisdelar 54 delar, Gustavsberg

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:23)

1270 2058  Matta Kina, Galleri, 80x300 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:22)

1270 2064  Matta orientalisk, 144x108 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:58)

1270 2043  Matta orientalisk, 237x300 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:10)

1270 1241  Matta Orientalisk, 330x247 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:17)

1270 2066  Matta orientalisk, 80x134 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:01)

1270 2433  Matta Orientalisk, 90x157 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:16)

1270 2042  Matta orientalisk, Galleri, 80x325 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:18)

1270 2065  Matta orientalisk, Hamadan, 151x97 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:59)

1270 2215  Matta Röllakan, 202x290 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:52)

1270 2325  Mattallrikar 12 st, Limoges, diameter: 24,5 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:05)

1270 2438  Miniatyrer 5 st, stengods, bland annat stålhane. Höjd: 2-10 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:22)

1270 2449  Näsdukskålar 2 st, Venini. Höjd: 9-11 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:43)

1270 2419  Näsduksskålar 2 st, Venini. Höjd: 10-11 ca

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:56)

1270 2475  Nattljusstake mässing, 1800-tal. Höjd: 14 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:35)

1270 2084  Nattygsbord 1960-tal, Teak. Bredd: 45, djup: 45 cm, höjd: 50 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:35)

1270 2141  Oljemålning Anna Jalpachik (1954-2013), Ukraina/Sverige. "Karnaval", monogramsignerad. Olja på duk, 62x52 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:59)

1270 9131  Oljemålning Bengt Crantz (1916-2001), Sverige. Signerad Crantz. Olja på duk, 37x47 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:16)

1270 2019  Oljemålning Beth du Rietz, Stilleben, 29x29, signerad. Olja på pannå

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:15)

1270 2391  Oljemålning Bo Swenson (f. 1932), Sverige. "Mot grön vägg", Signerad, mars / nov -74. Olja på duk, 100x80 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:33)

1270 2193  Oljemålning figurer. Signerad G Johansson. Olja på pannå, 28x47 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:53)

1270 2131  Oljemålning G Zetterström. Signerad. Olja på duk, 44x37 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:35)

1270 2006  Oljemålning Gunilla Backelin, Modell, signerad. Olja på duk, 33x24 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:51)

1270 2157  Oljemålning Gunnel Boij-Tiriolo (f. 1924), Sverige. Flickor, signerad a tergo. Olja på duk, 84x70 cm

1270 2158  Oljemålning Gunnel Boij-Tiriolo (f. 1924), Sverige. Kvinna. Signerad, daterad 1962. Olja på duk, 103x69 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:51)

1270 2160  Oljemålning Gunnel Boij-Tiriolo (f. 1924), Sverige. Kvinna. Signerad. Olja på duk, 70x40 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:53)

1270 2188  Oljemålning Gustav Stenberg, Söderkåkar, signerad. Olja på duk, 19x29 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:44)

1270 1400  Oljemålning Helge Frender (1906-1976), Sverige. Modell. Signerad, daterad 1940. Olja på duk, 41x34 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:55)

1270 2370  Oljemålning I Dalin, "Bryggor", signerad. Olja på duk, 29x43 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:14)

1270 2330  Oljemålning Jean René, Komposition, signerad. Olja på duk, 91x50 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:15)

1270 2331  Oljemålning Kajsa Zetterquist (f. 1935), Sverige. Modell, signerad. Olja på pannå, 65x53 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:16)

1270 2133  Oljemålning Karl Abel, landskap. Signerad. Olja på pannå, 54x64 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:40)

1270 2079  Oljemålning Knut Norman (1896-1977), Sverige. Segelbåt. Olja på pannå, signerad, 40x51 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:29)

1270 2406  Oljemålning kopia signerad S Heijer. Olja på duk, 86x46 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:39)

1270 2407  Oljemålning Kopia, S Heijer. Signerad. Olja på duk, 54x90 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:40)

1270 2247  Oljemålning Krook, signerad. -30, Dansös. Olja på duk, 64x46 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:34)

1270 2061  Oljemålning Kurt Ullberger (1919-2008), Sverige. Signerad, daterad -65, landskap. Olja på duk, 37x64 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:49)

1270 2366  Oljemålning Leif Wideryd (1945-2011), Sverige. Stilleben. Signerad, daterad 1998. Olja på duk, 72x71 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:09)

1270 2405  Oljemålning Mårten Glaumann (f. 1951), Sverige. Monogramsignerad, daterad 85. Olja på duk, 68x64 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:37)

1270 2350  Oljemålning Max Hellberg (1907-1976), Sverige. Blomsterstilleben, Signerad. Olja på duk, 64x80 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:51)

1270 2363  Oljemålning Max Hellberg (1907-1976), Sverige. Stilleben, signerad. Olja på pannå, 44x36 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:07)

1270 2390  Oljemålning Max Hellberg (1907-1976), Sverige. Stockholmsmotiv, signerad. Olja på duk, 53x63 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:30)

1270 2110  Oljemålning Monogramsignerad, JON, Komposition, 1964. Olja på duk, 70x100 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:14)

1270 2456  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 81x49 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:49)

1270 2380  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad OP, Hus vid hamn. Olja på pannå, 40x65 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:21)

1270 2111  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Place de la Concorde, Paris. Signerad. Olja på duk, 32x23 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:15)

1270 2387  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Vargas, Stilleben. Olja på duk, 60x54 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:32)

1270 2388  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, barn. Olja på duk, 48x39 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:27)

1270 2194  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, fjordlandskap. Olja på duk, 46x54 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:55)

1270 2467  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Marin. Olja på duk, 41x56 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:48)

1270 2164  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, spårvagn. Olja på duk, 24x32 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:02)

1270 2385  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Tranor. Ej signerad. Olja på pannå, oramad, 58x58 cm

1270 2372  Oljemålning Oidentifierad konstnär. V Solano, trappa, signerad. Olja på pannå, 16x26 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:18)

1270 2191  Oljemålning Olof Arborelius (1842-1915), Sverige. Fors, intyg à tergo. Olja på pannå, 13x22 cm

1270 2257  Oljemålning Rebecka Lagercrantz (tillskriven). Stilleben. Ej signerad. Olja på duk, 92x68 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:36)

1270 1055  Oljemålning Robert Stein, Landskap med bebyggelse. Signerad. Olja på pannå, 50x60 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:45)

1270 2195  Oljemålning Sigge Bergström (1880-1975), Sverige. Skärgård. Signerad, daterad 1942. Olja på pannå, 45x53 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:56)

1270 2102  Oljemålning Signerad Nina, Kapstaden. Signerad, daterad 1993. Olja på duk, 60x60 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:28)

1270 2364  Oljemålning Ville Engström (1830-1877), Sverige. Möja. Signerad. Olja på duk, 44x61 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:08)

1270 1334  Oljemålning Wiking Svensson (1915-1979), Sverige. Signerad. Olja på duk, 47x34 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:46)

1270 2239  Oljemålningar 3 st. Rysk konstnär. Kompositioner, signerade a tergo. Olja på duk, 60x65 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:11)

1270 2142  Oljemålningar 4 st, Anna Jalpachik (1954-2013), + bok. Olja på pannå, monogramsignerade. Motivet: 18x24 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:54)

1270 2265  Örhängen Et par, 18k guld, vikt. 2,5 g ca

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:03)

1270 2072  Parfymhållare Gorday Paris, ca 1930-tal. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:27)

1270 2254  Parti armbandsur bland annat Omega

S�ldes f�r 9.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:22)

1270 2255  Parti fickur modell äldre, bland annat silver. Bruttovikt: ca 520g.

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:24)

1270 2477  Parti knappar marinen, Sporrong, Stockholm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:44)

1270 2087  Parti koppar Diverse, bland annat Aladåbform. Höjd: 7-77 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:40)

1270 2453  Parti porslin 2 delar, Röd Rubin. Höjd: 10-23 cm ca

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:44)

1270 2253  Parti silverbestick diverse

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:19)

1270 2368  Pastell Oidentifierad konstnär. Signerad, Kvinna, 63x48 cm

1270 2460  Pelarbord höjd: 52 cm, diameter: 30 cm

1270 2403  Penselvas Kina. Höjd: 28 cm

S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:36)

1270 2036  Picknickkorg Italien. Höjd: 23cm (utan handtag). Diameter: 27cm.

1270 2267  Piedestal höjd: 90 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:15)

1270 2122  Piedestal med stenskivor. Höjd: 76 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:35)

1270 2285  Pinnstolar 4 st, "Tellus", Ikea

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:40)

1270 2452  Porslin 6 delar, bland annat Arabia, Rörstrand. Höjd: 3-29 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:42)

1270 2458  Rakspegel 1800-tal. Höjd: 47 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:45)

1270 9386  Ram 1800-tal, ramens innermått: 46x61

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:23)

1270 2094  Regissörsstolar Ett par, Lindau & Lindekrantz

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:44)

1270 1351  Remmare + starkvinsglas, 12 delar. Höjd: 20cm. Starkvinsglas: 10cm.

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:48)

1270 2263  Ring 14k guld. Vikt: 9,9g ca. Ringmått: 23,5.

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:01)

1270 2303  Ring 18k guld, med stenar. Ringmått: 17,75mm.

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:20)

1270 2308  Ring 18k med sten, bruttovikt 7 g ca. Ringmått: 19mm.

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:23)

1270 2256  Ring 18k med sten. Ringmått: 17,5mm.

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:44)

1270 1287  Ring 18k vitguld, CG Hallberg, med safirer och smådiamanter, ringmått 17, vikt ca 2 g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:49)

1270 2306  Ring 20 k. Vikt: 4 g ca. Ringmått: 19,5mm.

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:21)

1270 2248  Ringar 3 st, 18 k guld. Vikt: 5,4 g. Ringmått: 17-18

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:47)

1270 2268  Ringar 3 st, 18-23 k. Vikt: 9 g ca. Ringmått: 18,16,75 och 16,5.

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:09)

1270 2269  Ringar 3 st, 18k guld, med stenar, bruttovikt 10,5 g ca. Ringmått: 16,17 och 22,5.

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:12)

1270 1177  Ringar 8 st, silver, Vikt: 30 g. Ringmått: 16-18

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:26)

1270 2186  Rödkrita Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, daterad 81. Studie, 22x33 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:39)

1270 2207  Salongsbord Björk, Bredd: 82+ 2x21 cm. Djup: 60cm, höjd: 75cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:03)

1270 1228  Sängram Gustaviansk stil, 140x200 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:16)

1270 1221  Sängram Gustaviansk stil, ca 100x200

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:55)

1270 2088  Sekretär rokokostil, intarsia, Mässingsdekor. Bredd: 80, djup: 47 cm, höjd: 102 cm, nyckel

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:42)

1270 2100  Serigrafi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. "Blått Partitur, 149/250. Signerad, daterad 1990, bladets mått: 62x78 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:31)

1270 2189  Servisdelar 12 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:49)

1270 2238  Servisdelar 14 delar. Royal Copenhagen, Musselmalet, Helblond

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:11)

1270 2242  Servisdelar 39 delar, Royal Copenhagen, diverse blandat Musselmalet, bland annat halvblond

S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:23)

1270 2221  Servisdelar 48 delar, Anemone, Arabia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland.

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:25)

1270 2404  Servisdelar Gefle, Vinranka, Percy, 27 del

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:32)

1270 2329  Sideboard England, Idegran. Längd: 152, djup: 53 cm, höjd: 91 cm, nyckel

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:14)

1270 2209  Sideboard nutida, Längd: 140 cm. Djup: 50 cm, höjd: 65cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:43)

1270 2243  Sittdynor till Y-stol, 6 st, läder. Längd: 46cm. Djup: 40cm. Höjd: 2cm.

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:21)

1270 2041  Skål Glas, Italien. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:58)

1270 2444  Skål Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg. Längd: 30 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:33)

1270 2416  Skål Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Diameter: 22, höjd: 12 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:53)

1270 2409  Skål Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Diameter: 22 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:43)

1270 2090  Skålar + fat, 8 delar, Kina. Längd: 8-14cm. Djup: 8-14cm. Höjd: 2-5cm.

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:43)

1270 2424  Skålar + vas, 4 delar, Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. Orrefors. Höjd: 5-24 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:10)

1270 1264  Skålfat 2 st. Louise Adelborg (1885-1971), Sverige. Rörstrand. Dekor med vapen. Diameter: 26 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:06)

1270 2421  Skålfat Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstrand. Diameter: 23 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:04)

1270 2076  Skålfat Firma Svenskt Tenn, 1927. Längd: 25 Dia: 19 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:26)

1270 2028  Skänk längd: 84 cm, djup: 41 cm, höjd: 100 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:52)

1270 2176  Skåp 1920-tal, björk. Bredd: 118, djup: 45 cm, höjd: 156 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:23)

1270 2177  Skåp mahogny. Bredd: 92, djup: 41 cm, höjd: 140 cm, nyckel

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:22)

1270 2027  Skåp omkring sekelskiftet 1900, Bemålat. Bredd: 95, djup: 37 cm, höjd: 185 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:56)

1270 2023  Skåp sent 1800-tal, delvis betsat. Bredd: 114, djup: 63 cm, höjd: 220 cm, kompletterat

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:26)

1270 2137  Skrivbord England, hurtsar. Bredd: 122, djup: 60 cm, höjd: 77 cm, nyckel

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:40)

1270 2333  Skrivbord med låda. Bredd: 90, djup: 55 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:21)

1270 2459  Skrivbordslampa Caimi Brevetti, Italien. Höjd: ca 80 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:09)

1270 2351  Skrivställ silver och kristall. Längd: 27 cm; Vikt: 1880 g

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:51)

1270 1366  Skulptur Bianca Maria Barmen (f. 1960), Sverige. Kristoforos Huvud. Metall, 1/200. Längd: 10 cm. Höjd: 7 cm

1270 1010  Skulptur brons, Nils Bertil Malmberg, figurer, signerad, NBM. Höjd: 11 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:17)

1270 2143  Skulptur brons, Thailand. Höjd: 43 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:30)

1270 2126  Skulptur Flicka med groda. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:42)

1270 2124  Skulptur Goldscheider. Höjd: 34 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:38)

1270 2463  Skulptur Kattdjur. Längd: 39 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:40)

1270 2397  Skulptur Keramik, Klase, Höganäs, Clown. Höjd: 31 cm

1270 2398  Skulptur Knud Kyhn (1880-1969), Danmark. Royal Copenhagen, Apa. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:18)

1270 2230  Skulptur konstglas, Robert Phillips, "Four Facet". Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:55)

1270 2092  Skulptur Liggande Buddha. Brons. Längd: 30. Höjd: 8 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:42)

1270 2286  Skulptur Oceanien. Höjd: 54 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:33)

1270 2139  Skulptur Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Gustavsberg. Längd: 24, Säl

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:01)

1270 2037  Skulptur Sven Wejsfelt (1930-2009), Sverige. Flock-5. Längd: 24 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:39)

1270 2345  Skulptur Yvonne Nimar (f. 1952), Sverige. 1995. Höjd: 37 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:47)

1270 2109  Skulpturer  + bordsvikskärm + fönsterdekor, Asien / Indien. Höjd: 7-32 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:14)

1270 2067  Skulpturer 2 st, Howard Smith, "Lisa", Arabia, Fåglar. Längd: 20. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:08)

1270 2107  Skulpturer ett par, Spanien, Flickor, Porslin, Zaphir & Nao. Höjd: 20-42 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:01)

1270 2440  Slaglåsgevär 2 st. Längd: 112-136 cm

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:36)

1270 2080  Snurrpall Sekelskifte 1900, Bemålad. Längd: 49cm. Djup: 49cm. Höjd: 52cm.

1270 2039  Sockerskål + Gräddkanna + bricka, silver. Längd: 18 cm, Vikt: 165 g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:50)

1270 2249  Soffa Gustaviansk stil. Bredd: 139 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:29)

1270 2299  Soffa Louis XV-stil. Bredd: 140 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:48)

1270 2083  Soffbord 1950-tal, Aarhus Danmark, Teak, Signerad Jensen. Bredd: 120, djup: 50 cm, höjd: 50 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:34)

1270 2210  Soffbord JOC, Bredd: 128 cm. Djup: 61 cm, höjd: 53cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:44)

1270 2169  Soffbord mahogny. Bredd: 118, djup: 77 cm, höjd: 51 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:09)

1270 2205  Soffbord mässing och glas, Bredd: 120cm. Djup: 70 cm, höjd: 52 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:48)

1270 2208  Soffbord med klaffar, Bredd: 98+ 2x21 cm. Djup: 52 cm, höjd: 55cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:42)

1270 2104  Soffbord nutida, ek, glasskiva. Bredd: 140, djup: 70 cm, höjd: 45 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:32)

1270 2465  Spegel 120x23, nutida

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:37)

1270 2123  Spegel 44x56 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:36)

1270 2121  Spegel 92x50 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:34)

1270 2355  Spegel Gustaviansk stil, 58x44 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:59)

1270 2168  Spegel mahogny, 114x57 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:08)

1270 2078  Spegel Nyrokoko, 74x47, bemålad

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:32)

1270 2117  Spegel Oval, 20-tal, slipat glas, 69x85 cm

1270 2356  Spegel Rokokostil, 67x41 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 21:03)

1270 2082  Spegel Teak, slipat glas, 84x449 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:36)

1270 1373  Spelbord 1800-tal, Halvmåne, Björk, Dia 89. Höjd: 70 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:26)

1270 2156  Spelbord 1890-tal. Bredd: 88, djup: 2x44 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:45)

1270 2074  Stekfat 2 st, Kina. Längd: 37-42 cm

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:24)

1270 2412  Stekfat Meissen. Längd: 61 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:46)

1270 2129  Stengods diverse, 10 delar, miniatyrer

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:18)

1270 2085  Stol nyrenässans

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:39)

1270 2173  Stol plast

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:19)

1270 2172  Stolar 1 par + bord, Design, Yrjö Kukkapuro (f. 1933), Haimi. Diameter: 60, höjd: 56 cm

1270 2213  Stolar 2 st, snarlika. 1800-tal, signerade

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:47)

1270 1243  Stolar 4 st. Björk

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:19)

1270 2276  Stolar ett par, Biedermeier, björk

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:24)

1270 1258  Strösockerskålar Ett par, Gustaviansk stil, nysilver. Höjd: 26 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:56)

1270 2060  Takarmatur Josef Frank, diameter, 50 cm. Längd: ca 55cm. Djup: ca 55cm. Höjd: ca 35cm.

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:38)

1270 2119  Takarmatur med prismor, diameter: 40 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:13)

1270 2384  Takarmatur med prismor. Diameter: 30 cm

1270 2075  Takarmatur med prismor. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:26)

1270 2154  Takarmatur med prismor. Höjd: ca 75 cm

1270 2235  Takarmatur Orrefors. Höjd: 37 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:03)

1270 1339  Takarmatur Plåt. Diameter: 70 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:30)

1270 2441  Takarmaturer 4 st, Watt Veke "Droppe large". Höjd: 41 cm

1270 2026  Takfotogenlampa omkring 1900, saknar glaskupa. Höjd: 95 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:11)

1270 2229  Tallrikar 19 delar, Royal Copenhagen, Musselmalet. Diameter: ca 21 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:01)

1270 2130  Tallrikar 5 st, Kina. Diameter: 23 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:32)

1270 2062  Tavelramar ett par, Förgyllda, ramens innermått: 20x34 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:54)

1270 2032  Teckning Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Tusch, 37x44 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:59)

1270 2035  Tekoppar 6 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Prunus, Gustavsberg 1962-1974, kromotryckt dekor med plommon i blått, grönt och svart

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:07)

1270 1027  Telefon L-M Ericsson, med tillbehör. Höjd: 30cm.

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:16)

1270 2105  Terrin Meissen, Lökmönstret. Diameter: 2. Längd: 32, höjd: 22 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:58)

1270 2134  Teservis 15 del

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:43)

1270 2127  Teservisdelar Arthur Percy (1886-1976), Sverige. "Grand", Gefle. Flintgods, blågrön glasyr med guldkant. 7 delar, + 1 extra kopp

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:44)

1270 2432  Tillbringare + glas, Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Höjd: 18-26 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:21)

1270 1419  Trähäst modell äldre. Längd: 9, höjd: 10 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:58)

1270 2292  Träskulpturer 9 delar. Höjd: 8-20 cm ca

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:42)

1270 2378  Träsnitt 3 st, Gösta Bohm (1890-1981), Sverige. Motivet: 28x20. Signerad, daterad -73 cm

1270 2010  Träsnitt Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Ur "Jordproletärerna", 19/75, Signerad. Motivet: 30x21 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:01)

1270 2282  Tryck 12 st, Ridstilar, 20x15 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:31)

1270 2148  Tryck hundar, 47x75 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:19)

1270 2021  Tusch Allan Friis, signerad -58 28x41 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:19)

1270 2162  Tusch Hiroshi Nakaema, kvinna, signerad, 48x63 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:57)

1270 5309  Tv B&O Bang & Olufsen, 42 tum. Längd: 107cm. Djup: 19 cm. Höjd: 114cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:16)

1270 2180  Uppläggningsfat 2 st. Royal Copenhagen, Musselmalet. Längd: 27 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:08)

1270 2428  Väggmedaljong Gips, Romare, diameter: 19,5 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:13)

1270 1102  Väggpendyl höjd: ca 130 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:35)

1270 2231  Väggplattor Ett par, Kina, porslin. Diameter: 25 cm

S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:05)

1270 2290  Väggtelefon modell äldre, L M Ericsson. Höjd: ca 39 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:36)

1270 2293  Väggur Junghans, Tyskland, Ek. Höjd: 106 cm ca

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:44)

1270 2287  Värjor 2 st, Toledo. Längd: 92 cm ca

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:39)

1270 2326  Värmetallrikar 9 st, mässing, diameter: 28 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:07)

1270 2439  Vas + fat, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Reptil, Gustavsberg 1953-1963, droppform med reliefmönster. Längd: 27, höjd: 31 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:24)

1270 2316  Vas + kanna, Åke Holm/Evald Dahlskog. Höjd: 20-23 cm

1270 2454  Vas Holmegaard. Höjd: 31 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:45)

1270 2321  Vas Kina. Höjd: 25 cm

1270 2435  Vaser + Skålar, 6 delar, Flygsfors. Höjd: 13-25 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:20)

1270 2418  Vaser 2 st, Glas, Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Höjd: 15-16 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:55)

1270 2429  Vaser 2 st, Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 17-29 cm

1270 2423  Vaser 4 st, Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Höjd: 23-24 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:10)

1270 2233  Vaser Ett par. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:00)

1270 2317  Vaser Reijmyre Glasbruk, 5 st. Höjd: . 22 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:50)

1270 2369  Vinglas + snapsglas, 10+ 10, nysilver

1270 2153  Vinglas 7 st. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:37)

1270 2443  Ytterfoder 3 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 10-25 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:32)