1187 6033 Bestickuppsättning 62 delar, silver, Åkerbärsblomma, Haparanda
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 28 maj 2018 19:03)
1187 6023 Bestickuppsättning silver, Rosenholm, 109 st
S�ldes f�r 12.000 kr (Sista budtid är den 28 maj 2018 20:28)
1187 6021 Bestickuppsättning silver, Rosenholm, Jacob Ängman, borstad, 62 delar (5x12 st + 2 st). Bruttovikt: 2217 g (varav knivar 665 g brutto)
S�ldes f�r 17.000 kr (Sista budtid är den 28 maj 2018 20:18)
1187 6044 Herrarmbandsur 18 k. Baum & Mercier, Genève. Diameter: 4,4
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 28 maj 2018 18:05)
1187 6014 Herrarmbandsur Omega Constellation, Automatic Chronometer, 18k, armband 18 k. Bruttovikt: 86 g
S�ldes f�r 28.000 kr (Sista budtid är den 28 maj 2018 20:46)
1187 3455 Kakbestick + kaffeskedar, 14 delar, silver, Tornedalen
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 28 maj 2018 19:06)
1187 6018 Karaff Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs Studio. Glaserad stengodslera, Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 28 maj 2018 20:55)
1187 6039 Lockurna Berlin, 1800-tal. Höjd: 33
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 28 maj 2018 20:51)
1187 6016 Matbord mahogny, 1800-tal. Diameter: 138, höjd: 77 + 8 iläggsskivorx59 ca
S�ldes f�r 11.500 kr (Sista budtid är den 28 maj 2018 19:19)
1187 6024 Matservisdelar 37 delar, Royal Copenhagen, Musselmalet, Helblond
S�ldes f�r 16.500 kr (Sista budtid är den 28 maj 2018 18:44)
1187 6001 Matta orientalisk, Figural, 179x248
S�ldes f�r 10.500 kr (Sista budtid är den 28 maj 2018 19:55)
1187 6009 Oljemålning Arthur Percy (1886-1976), Sverige. "Hed och moln". Signerad, daterad "Percy 31". Olja på duk, 45x55 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 28 maj 2018 19:03)
1187 6038 Oljemålning Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Bondgård på Ven, 1965,51x90
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 28 maj 2018 20:36)
1187 6008 Oljemålning Karin Olsson (1928-2006), Sverige. "Höstäventyr". Olja på duk, 112x150 cm
S�ldes f�r 17.500 kr (Sista budtid är den 28 maj 2018 18:57)
1187 6003 Oljemålning Karin Olsson (1928-2006), Sverige. Barn i rosenbuskar. Olja på duk, 90x100
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 28 maj 2018 20:52)
1187 6004 Oljemålning Karin Olsson (1928-2006), Sverige. Buskage. Olja på duk, 70x70
S�ldes f�r 8.800 kr (Sista budtid är den 28 maj 2018 21:02)
1187 6012 Oljemålning Karin Olsson (1928-2006), Sverige. Utan titel, signerad. Olja på duk, 100x100cm
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 28 maj 2018 19:26)
1187 6010 Oljemålning Karin Olsson (1928-2006), Sverige. Utan titel, signerad. Olja på duk, 25x25 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 28 maj 2018 19:16)
1187 6026 Oljemålning Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Två Kvinnor, Japan, signerad. Olja på pannå, 51x73
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 28 maj 2018 18:28)
1187 6029 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Möjligen Vasilij Vasiljevic Vereschagin, Kvinnostudie, Monogramsignerad BB. 1800-tal. Olja på pannå, 27x19 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 28 maj 2018 20:59)
1187 6005 Oljemålning Randi Fischer (1920-1997), Sverige. "Agnes". Signerad, daterad 1951. Tempera på pannå, 64x54 cm
S�ldes f�r 9.400 kr (Sista budtid är den 28 maj 2018 20:10)
1187 6034 Serveringsvagn björk/masurbjörk, glasskiva, löstagbar bricka, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Längd: 74, djup: 42 cm, höjd: 61 cm, ej märkt
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 28 maj 2018 18:50)
1187 6013 Skål Edvin Öhrström (1906-1994), Sverige. Orrefors, Ariel. Diameter: 19,5 cm. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 28 maj 2018 20:28)
1187 6015 Skulptur Arne Tengblad (f. 1927), Sverige. Stål. Signerad, numrerad 5/30. Höjd: 15 cm. Längd: 15 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 28 maj 2018 18:38)
1187 6032 Skulptur Porslin, Meissen, II-sortering, kvinna. Höjd: 35
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 28 maj 2018 18:39)
1187 6040 Spegel Nyrokoko. Höjd: ca 255
S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 28 maj 2018 19:38)
1187 6017 Vinkannor 2 st, silver, London, England, 1868-1870. Höjd: ca 31 cm. Vikt: 1337 g
S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 28 maj 2018 19:37)
1187 5345 Vitrinskåp Senbarocktyp, England, 1800-tal, intarsia. Längd: 110. Djup: 40 cm. Höjd: 188 cm
S�ldes f�r 9.800 kr (Sista budtid är den 28 maj 2018 20:36)