1530 7002 Affisch Mirom Fondation Maeght, 73x51 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:36)
1530 7092 Affischer 3 st Picasso/Gris/Legér, yttermått inklusive ram: 79x54 ca
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:22)
1530 7114 Äggkoppar 6 st, Japan, blå dekor på ljus botten, flintgods. Höjd: 5,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:24)
1530 7039 Äggkoppar med huv 6 st, metall, Oscar & Clothilde. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:52)
1530 6413 Akvarell Carl L Lindqvist, Karavan. Signerad, numrerad -97. Akvarell, bildmått: 24x38 cm, yttermått inklusive ram: 58x72 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:40)
1530 6102 Akvarell Martin Säflund (1894-1976), Sverige. Signerad, daterad 1927. Akvarell, bildmått: 29x46cm, yttermått inklusive ram: 43x61cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:46)
1530 7328 Apoteksburkar diverse, 20 st. Höjd: 11-21 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:55)
1530 7136 Armband + hänge Liisa Vitali (inkl 2 hängen). 3 st, silver, Arvo Saarela + Herman Siebol, Bruttovikt: ca 35 g. Längd: 19-58 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:46)
1530 7047 Armband 18k guld. Längd: 19,5 cm, vikt: 10. 9 gr
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:35)
1530 6121 Armbandsur "Mercedes-Benz", by Breitling. Diameter: 36 mm, quartz, läderband, serienr: E50145, datum. Repigt glas
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:01)
1530 7333 Ask med lock, Alabaster. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:59)
1530 6323 Assietter 11 st, Rosenthal. Diameter: 20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:14)
1530 7171 Assietter 12 st, Upsala-Ekeby. Diameter: 19,5 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:06)
1530 7224 Bänk Furu. Längd: 121 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:42)
1530 6070 Barbiedockor 2 st, med kläder. Längd: 29 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:00)
1530 7545 Bestick 44 delar, 1950-tal, Rostfritt stål, (knivar snarlika 6+ 6 st). Längd: 12,5 - 20
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:08)
1530 7045 Bestick nysilver, Vasa modell, ca 50 del
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:39)
1530 7079 Bestick silver, 23 delar, 11-17,5. Vikt: 830 gr brutto
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:38)
1530 7215 Bestick silver, 6 delar. Längd: 19-21, vikt: 500 gr ca
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:44)
1530 7078 Bestick silver, Rosenholm, 21 delar. Längd: 12-19,5, vikt: 480 gr ca
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:09)
1530 6337 Bestickuppsättning Chippendale, nysilver
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:57)
1530 6441 Bestickuppsättning nysilver, ca 85. Längd: 14-25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:30)
1530 7432 Bestickuppsättning Svart Handtag, olika modeller
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:19)
1530 7555 Bildrulle Kina, 1980-tal, 54x143 cm, oramad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:43)
1530 7216 Bjudask silver, Birmingham. Längd: 10 cm, bruttovikt: 130 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:52)
1530 6386 Blandteknik 2 st, Bali, bland annat Gung Raka Sarang Kuruh, duk, 15x10 - 23x18 cm, blandteknik, yttermått inklusive ram: 38x33 cm. Signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:51)
1530 7107 Blandteknik 2 st, Kina. Yttermått inklusive ram: 41x40-52x41 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:38)
1530 7001 Blandteknik 3 st, Jan Rhodin (f. 1938), Sverige. Signerad. Bladets mått: 33x24-35x45, oramade lösa blad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:38)
1530 6470 Blandteknik Marina "Lillan" Larsson (1944-2010), modell, monogramsignatur. Blandteknik, bildmått: 40x27 cm, yttermått inklusive ram: 54x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:27)
1530 7151 Blandteknik på tyg, Japan, 25x49 cm, blandteknik, yttermått inklusive ram: 37x60 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:37)
1530 7074 Blyerts Albert Engström (1869-1940), Sverige. Porträtt. Signerad. Bildmått: 9x9, yttermått inklusive ram: 17,5x17,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:02)
1530 7419 Bokhylla bemålad. Bredd: 70 cm. Djup: 20 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:56)
1530 7226 Bokhylla Jugend, mahogny. Bredd: 80 cm, djup: 32 cm, höjd: 245 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:32)
1530 7329 Bokhylla med byrå, Teak. Svenska Möbelfabrikerna AB, märkt, Bredd: 60 cm. Djup: 44 cm. Höjd: 189 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 21:04)
1530 7042 Bokhylla String, tre hyllplan, teak. Bredd: 80 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:56)
1530 7227 Bokhyllor ett par, mahogny. Bredd: 100 cm, djup: 29 cm, höjd: 234 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:23)
1530 7115 Bokverk 36 band, August Strindberg, Halvfranska
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:05)
1530 7282 Bokverk Suecia Antiqua et Hordiana, Helfranskt band, 1924
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:31)
1530 7357 Bordsarmatur Miranda. Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:07)
1530 7142 Bordsdekoration Vitmetall, Tupp. Längd: 32 cm, höjd: 23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:58)
1530 7040 Bordsdekorationer 3 st, glas / sten, Druvor. Längd: 13-28 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:04)
1530 7488 Bordsdekorationer 7 delar, sten, druvklase + ägg, bland annat Jasper & Malakit. Höjd: 2-9 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:33)
1530 7367 Bordslampa 1960-tal, koppar och glas. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:56)
1530 7106 Bordslampa England. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:08)
1530 7222 Bordslampa Glas. Höjd: ca 55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:55)
1530 7455 Bordslampa Kina, Skulptur i porslin, metalldekor med porslinsblommor. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:38)
1530 7174 Bordslampa kupa av glas. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:33)
1530 7524 Bordslampa mässing. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:34)
1530 7033 Bordslampa Monica Backström (1939-2020), Sverige. Boda. Svamp. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:56)
1530 7349 Bordslampfot + lock, Kina. Fd Lockurna, Höjd: 30 ca
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:59)
1530 7368 Bordslampfot mässing, Aneta. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:34)
1530 7195 Bordslampfot Royal Copenhagen, etikettmärkt. Höjd: 37 c cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:09)
1530 7265 Bordslampfötter 2 st, Indien, trä. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:18)
1530 7516 Bordslampor Ett par, Kina, Porslin / metall / trä, Skulptur med fåglar. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:31)
1530 7105 Bordslampor ett par, Kraitz, keramik. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:54)
1530 7277 Bordslampor ett par, Metall. Höjd: 67 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:02)
1530 7559 Bordstabletter + brickor, 2+ 2, Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Längd: 26-40 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:15)
1530 7513 Bordsur Sent 1800-tal, Dekor med Kvinna, sten / mässing / brons. Längd: 40 cm, djup: 15 cm, höjd: 33 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:56)
1530 7286 Brevpressar 9 st. Höjd: 5-8 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:42)
1530 2076 Bricka Gustavsberg, Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Längd: 46 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:37)
1530 7335 Bricka Meissen, 40x40 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:21)
1530 6010 Brickbord Hay, Danmark. Bredd: 60 cm, djup: 60 cm, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:45)
1530 7120 Brickor 2 st, nysilver, restaurangsilver. Längd: 52-57 cm
1530 7119 Brickor/fat nysilver. 9 delar. Diameter: 25-32 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:20)
1530 7028 Brosch silver. Höjd: 7,5 cm, Vikt: ca 5 g.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:38)
1530 7050 Broscher 4 st + 1 par örhängen. Bredd: 1-5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:40)
1530 7153 Byrå 1800-tal, mahogny. Bredd: 89 cm, djup: 45 cm, höjd: 83 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:05)
1530 7418 Byrå bemålad. Bredd: 55 cm. Djup: 31 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:57)
1530 7228 Byrå England. Bredd: 66 cm. Djup: 45 cm, höjd: 77 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:51)
1530 7178 Byrå Furu, 1800-tal, l- 104 cm. Bredd: 47 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:49)
1530 7340 Byrå med stenskiva. Bredd: 66 cm, djup: 40 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:19)
1530 7481 Byrå med stenskiva. Bredd: 68 cm, djup: 38 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:34)
1530 7342 Byrå Teak, Bodafors, Fridhagen. Bredd: 65 cm, djup: 42 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:12)
1530 7547 Byst Keramik. Längd: 19 cm, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:57)
1530 7388 Cafébord "Jump". Pedrali, Italien, skiva i laminat. Diameter: 59 cm. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:09)
1530 6400 Caféstolar 6 st, Gemla, Bemålade
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:14)
1530 7293 Champagneglas 10 st. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:29)
1530 7193 Champagnekylare jugend, försilvrad. Diameter: 20 cm. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:46)
1530 6015 Chokladkoppar 8 st, 1800-tal. Diameter: 9-15 cm, höjd: 3-7 cm
1530 7314 Cigarettskrin silver, Importstämplar. Längd: 12,5 cm, djup: 9 cm, höjd: 3 cm, Bruttovikt: 190g ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:13)
1530 7011 Coupeglas 6 st, Schott Zwiesel. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:33)
1530 4106 Damarmbandsur Rado Jubilee, med Briljanter, i Originaletui. Längd: 20 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:25)
1530 7150 Dockskåp med inredning, Lundby, "Dallas". Bredd: 87 cm. Djup: 37 cm. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:52)
1530 7064 Dörrglas Fröseke Grafi-glas, design: Paul Kedelv (1917-1990), Sverige. "Fisknät" 147x67 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:48)
1530 7065 Dörrglas Fröseke Grafi-glas, design: Paul Kedelv (1917-1990), Sverige. "smide", 160x72 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:48)
1530 7063 Dörrglas Fröseke Grafi-glas, design: Ulla Skogh, "Rosen", 170x70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:20)
1530 7127 Dukar 10 st
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:38)
1530 7129 Dukar 8 st, 150x150 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:36)
1530 7480 Emmafåtölj Nyrokokostil
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:58)
1530 7468 Etagbord med låda, mahogny. Bredd: 48 cm. Djup: 34 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:36)
1530 7417 Etsning Folke Gullby (1912-1982), Sverige. Fiskande man i eka. Signerad, numrerad 38/310,14x25 cm, yttermått inklusive ram: 31,5x42 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:13)
1530 7254 Etsning Hans Norsbo (1897-1955), Sverige. Signerad, daterad 44. Bildmått: 7x5, yttermått inklusive ram: 20x15 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:03)
1530 7098 Etsning Jukka Vänttinen (f. 1954), Signerad, numrerad 4/50, "Vaknande hus". Bildmått: 16x25 cm, yttermått inklusive ram: 53x42 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:33)
1530 7253 Etsning Jukka Vänttinen (f. 1954), Signerad, numrerad 5/70, "denna dag". Bildmått: 20x29 cm, yttermått inklusive ram: 35x47 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:25)
1530 7134 Fajansfat 2 st. Diameter: 26-31 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:09)
1530 6459 Färgetsning Roberto Matta (1911-2002), Frankrike. Signerad, numrerad 6/15. Bildmått: 35x27 cm, yttermått inklusive ram: 72x54 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:19)
1530 6458 Färglitografi 2 st, Signerad, 150 upplaga. Färglitografi, bildmått: 69x50 cm, yttermått inklusive ram: 86x64 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:14)
1530 6457 Färglitografi Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Signerad, numrerad 140/310, kvinna, 59x39 cm, yttermått inklusive ram: 74x54 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:15)
1530 7175 Färglitografi Alf Olsson (f. 1925), Sverige. Triptyk. Signerad, numrerad 133/175, daterad -77, Tärnan, yttermått inklusive ram: 145x37 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:12)
1530 7005 Färglitografi Anders Appelquist. Signerad, numrerad 211/360, AIK 100 år. Färglitografi. Bladets mått: 63x47, oramat löst blad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:26)
1530 7096 Färglitografi Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 200/250. Färglitografi, bildmått: 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 57x49 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:39)
1530 6258 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrerad 13/360. Färglitografi. Bladets mått: 54x76, oramad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:38)
1530 6235 Färglitografi Georges Braque (1882-1963), Frankrike. Ej signerad eller numrerad. Färglitografi, bildmått: 30x48 cm, yttermått inklusive ram: 44x61 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:43)
1530 7022 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 67/225. Färglitografi, bildmått: 87x61 cm, yttermått inklusive ram: 92x66 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:45)
1530 7158 Färglitografi Lennart Landqvist (f. 1925), Sverige. Signerad, numrerad 38/125, daterad -85. Färglitografi, bildmått: 88x61 cm, yttermått inklusive ram: 100x71 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:33)
1530 6279 Färglitografi Maria Boczewska (f. 1940). Signerad, numrerad HC 13/36, "Stigbergsgatan". Färglitografi, bildmått: 21x22 cm, yttermått inklusive ram: 40x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:36)
1530 7101 Färglitografi Pablo Picasso (1881-1973), Spanien. Efter, stämpelsignatur. Numrerad 40/500. Färglitografi, bildmått: 73x61 cm, yttermått inklusive ram: 109x88 cm. Ej
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:26)
1530 6222 Färglitografi Peter Borotinskij (f. 1948). Signerad, numrerad 44/290, "partydags". Färglitografi, bildmått: 22x27 cm, yttermått inklusive ram: 41x44 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:24)
1530 7157 Färglitografi Signerad, numrerad 44/58, rep. Färglitografi, bildmått: 87x60 cm, yttermått inklusive ram: 94x68 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:19)
1530 7003 Färglitografi Stefan Igelström. Signerad, numrerad 281/290. Färglitografi. Bladets mått: 59x42, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:09)
1530 5108 Färglitografier 2 st, Ingbritt Irene Lagerberg (f. 1943), Sverige. Stolar, Signerad, numrerad 17/190 och 18/190, Färglitografi. Bladets mått: 20x57, resp. 26x18 cm, yttermått inklusive ram: 28x22 cm
1530 6143 Färglitografier 2 st, Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, numrerad 240-upplaga, 1990. Färglitografi, bildmått: 21x23 cm, yttermått inklusive ram: 37x37 cm
1530 6467 Färglitografier 2 st, Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Kompositioner. Signerad, numrerad 250-uppaga. Färglitografi, bildmått: ca 17x18 cm, yttermått inklusive ram: ca 27x27 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:09)
1530 7275 Fat + Ägg, 4 delar, Dia 36 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:48)
1530 7310 Fat + skål+ ljusstake, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio), 93-95, Dia- 12-23. Höjd: 7-13 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:22)
1530 7384 Fat + skål, silver. Längd: 30 cm. Diameter: 15 cm, vikt: ca 780 g
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:40)
1530 7289 Fat + vas, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Diameter: 12-28 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:19)
1530 7382 Fat 2 st, silver. Diameter: 1. Längd: 12 cm, vikt: ca 185 g
1530 7355 Fat Aluminia, Danmark, 33x31 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:07)
1530 7363 Fat blåvitt, Kina Diameter: 22,5 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:43)
1530 7569 Fat Ekeby. Diameter: 26 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:46)
1530 7351 Fat Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Längd: 60 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:41)
1530 7383 Fat silver, 1946. Diameter: 28 cm, Vikt: ca 325 g.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:04)
1530 7111 Fat på fot vas + crèmekopp, Royal Copenhagen, Musselmalet, 3 delar. Höjd: 8,5-14,5 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:45)
1530 7343 Fåtölj 1940-tal
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:38)
1530 7425 Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. OH Sjögren Tranås, etikettmärkt, brickmärkt
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:26)
1530 7427 Fåtölj stomme av stålrör. Höjd: ca 40-90 cm, bredd: 79 cm, djup: 70 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:07)
1530 7140 Fåtölj Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. "Primo". Stomme av bok, sits och rygg av flätad sadelgjord samt nackkudde. Etikettmärkt Swedese. Bredd: 69 cm. Höjd: 103 cm, Sitthöjd: ca 40 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:28)
1530 7539 Fåtöljer 3 st, Biedermeierstil
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:39)
1530 7197 Figuriner 2 st, Bing & Grøndahl. Höjd: 8-19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:45)
1530 7309 Figuriner 4 st, Hummel. Höjd: 11-14 cm
1530 5231 Fiol med stråke, tidigt 1900-tal, i väska. Längd: ca 60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:54)
1530 7370 Fisk silver. Längd: 18 cm, Vikt: ca 85 g.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:28)
1530 7392 Fiskgryta Koppar. Längd: 55 cm, höjd: 13 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:38)
1530 7500 Flaskvas Kina. Höjd: 23,5 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:56)
1530 7173 Fotogenlampa höjd: ca 45 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:00)
1530 6164 Frimärken Förstadagsbrev och andra äldre brev, 50 st
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:45)
1530 7527 Fruktservis mm 16 delar, Nittsjö. Diameter: 18-31 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:26)
1530 7027 Gardiner med mera, textilier, Josef Frank (1885-1967), Österrike, Firma Svenskt Tenn
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:50)
1530 7359 Glas 12+ 8 st. Höjd: 10-18 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:29)
1530 7038 Glas 2 st, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda, diameter: 12, höjd: 17,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:21)
1530 7062 Glas Blyinfattat. Diameter: 51 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:48)
1530 7345 Glasflaskor 3 st, miniatyrer, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 6-9 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:16)
1530 7445 Glasmålning omkring 1900, Kina, Flicka med solfjäder, yttermått inklusive ram: 31x23 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:55)
1530 7302 Glasservis 60 delar ca, "Prince", design: Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Kosta, slipad dekor, 65 delar ca. Höjd: 7-16 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:53)
1530 7032 Glasservisdelar 27 delar, Reijmyre Glasbruk. Höjd: 7-17,5
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:36)
1530 7295 Glasservisdelar Iittala, 30 delar. Höjd: 7-22 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:41)
1530 7104 Glasservisdelar Orrefors, 29 delar. Höjd: 8-18, 5 + karaff, höjd: 25 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:14)
1530 7213 Glasskål på fot, Simon Gate (1883-1945), Sverige. Sandviksglas. Höjd: 10 cm, diameter: 17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:24)
1530 7204 Glasskålar 6 st med assiett, Webb. Diameter: 12-15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:13)
1530 6158 Glastallrikar & skålar 42 delar, "Solaris", Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Iittala, Finland. Diameter: 11-25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:58)
1530 7331 Golvarmatur Bergboms, etikettmärkt, mässing, skäm i grön plysch, reglerbar, höjd: 120 - 145 cm ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:52)
1530 7292 Golvlampa 2-armad, mässing. Höjd: 144 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:34)
1530 7556 Golvlampa 2-armad, teak / mässing. Höjd: 140 ca
1530 7466 Golvlampa 2-armad. Höjd: 158 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:01)
1530 7504 Golvlampa mässing. Höjd: 138 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:38)
1530 6123 Golvlampa Scan-Gifts, Norway, 5-armad, mässing, marmorfot. Höjd: 220 cm
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:58)
1530 7230 Golvlampfot mässing. Höjd: 137 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:06)
1530 7537 Golvlampor ett par, Öia Örsjö, vitlackerad, vit plåtskärm. Höjd: 142 cm ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:55)
1530 7257 Golvvas Kina, 1900-tal. Dekor med ämbetsmän och musikanter. Höjd: 59 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:04)
1530 7325 Gungstol barnmodell
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:25)
1530 7544 Hallbyrå mahogny. Bredd: 73 cm. Djup: 32 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:21)
1530 7484 Hallbyrå Teak, 6-lådig. Bredd: 40 cm, djup: 26 cm, höjd: 81 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:54)
1530 7049 Halsband 18 k vitguld. Längd: 47 cm, vikt: 3,6 gr
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:14)
1530 7095 Hängställning Newport. Längd: 3x65 cm, höjd: 92 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:30)
1530 7563 Hänkelvaser 8 st, Upsala-Ekeby. Höjd: 11-17 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:03)
1530 7391 Hatt Chapeau Claque, i ask, NK, omkrets 32 cm. Höjd: ca 14 cm, svart siden
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:50)
1530 7180 Herrbetjänt höjd: 104 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:30)
1530 7103 Herrbetjänt Rödbetsad, Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 104 cm. Bredd: 45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:26)
1530 7476 Hjälmkanna Kina, Blåvitt Kompaniporslin. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:26)
1530 7272 Hörnvitrinskåp England, Idegran. Höjd: 187 cm, bredd 86 cm ca, djup 35 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:30)
1530 7087 Hurts England, Idegran. Längd: 48 cm. Djup: 29 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:16)
1530 7088 Inköpstavla plåt, "För kooperativa kassakvitton", 30x17 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:03)
1530 7199 Kaffe-/ teservis ca 50 delar, "Hjärtegräs", Royal Copenhagen, Danmark, 1950-tal
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:57)
1530 7301 Kaffegods 29 delar, Rosenthal, Maria Björnbär
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:54)
1530 7515 Kaffeservis Rosenthal, Sansoucci, 30 del
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:28)
1530 7154 Kamferkista längd: 83 cm, djup: 79 cm, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:20)
1530 6290 Kandelabrar ett par, empirestil, elektrifierade. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:56)
1530 7082 Kanna majolika, Rörstrand, omkring 1900. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:08)
1530 7416 Karmstol Madsens Fabriker, Danmark. Brännstämplad. Teak, sits i läder. Bredd: 62 cm. Djup: 48 cm, höjd: 75 cm, sitthöjd: ca 45 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:32)
1530 7332 Karmstol Teak, 1950-tal
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:08)
1530 7283 Karmstolar ett par, Göteborgsmodell
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:53)
1530 7172 Karotter + uppläggningsfat, 5 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma, Gustavsberg 1955-1979, flamfast gods med brun glasyr. Höjd: 7-9 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:29)
1530 2056 Karotter 2 st, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Picknick, Rörstrand och Rando. Höjd: 22 cm, diameter: 18 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:32)
1530 7141 Klädhängare Horn. Längd: 80 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:45)
1530 7535 Knapptelefon Bang & Olufsen, Beocom, 1988. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:46)
1530 7334 Kökspall höjd: 60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:41)
1530 7100 Koppar med fat Gefle, "Lillemor", 2 koppar med Diameter: 9. 5 cm. Höjd: 7,5 cm, + 4 koppar me. Diameter: 7. 5 cm, höjd: 6,7 cm samt två extra fat
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:33)
1530 7117 Kuverttallrikar 7 st, mässing. Diameter: 29 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:44)
1530 7348 Lampbord England, med klaffar. Bredd: 45+ 2x16, djup: 38 cm, höjd: 59 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:31)
1530 6516 Lampett Maria Theresia-stil. Längd: 28 cm, djup: 23 cm, höjd: 32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:13)
1530 7467 Lampett mässing. Höjd: 33 cm ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:29)
1530 7493 Linneskåp mahogny. Bredd: 160 cm, djup: 44 cm, höjd: 112 cm, nyckel
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:56)
1530 6347 Litografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, numrerad 9/200, bladets mått. 72x53 cm, yttermått inklusive ram: 83x63 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:20)
1530 7234 Litografi Slagfält. Bildmått: 56x75 cm, yttermått inklusive ram: 82x103 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:02)
1530 7097 Litografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad HC 1/10. Bildmått: 47x62 cm, yttermått inklusive ram: 478x63 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:58)
1530 7068 Ljuskrona Empirestil. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:43)
1530 7326 Ljuskrona Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Järnsmide/glas. Höjd: 40 cm, exkl. Kedja
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:50)
1530 7128 Ljuslyktor Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Boda. 2+ 3. Krinolin respektive Hurricane. Höjd: 4-10 cm. Diameter: cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:43)
1530 7017 Ljusplåtar ett par, mässing. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:22)
1530 7025 Ljusstakar 1 par + 1 st, silver. Höjd: 7 cm, Bruttovikt: ca 285 g.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:17)
1530 7198 Ljusstakar 2 st, Jus, Danmark. Höjd: 15-17 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:48)
1530 7462 Ljusstakar 2 st, Orrefors, Celeste, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Höjd: 29-33 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:20)
1530 7285 Ljusstakar 3 st + tändare, Englesson, höjd: 7-19 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:55)
1530 6253 Ljusstakar 3 st, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Gense, "Saturnus". Formgivna 1979. Höjd: 21-34 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:14)
1530 7143 Ljusstakar ett par, brons. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:27)
1530 7102 Ljusstakar ett par, nysilver, Gustaviansk stil. Höjd: 20 cm
1530 7532 Ljusstakar ett par, sengustaviansk stil. Höjd: 25,5 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:30)
1530 7131 Ljusstakar Ett par, silver, 1954. Bruttovikt: 270g. Höjd: 6,5 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:38)
1530 7280 Ljusstakar ett par, silver, 1988. Höjd: 18 cm, bruttovikt: ca 570 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:45)
1530 7023 Ljusstakar ett par, silver, 1989. Höjd: 18 cm, bruttovikt: båda 455 g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:22)
1530 7099 Ljusstakar ett par, silver. Höjd: 8 cm, Bruttovikt: ca 345 g.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:49)
1530 7159 Ljusstake "Vänskapsknuten", Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn. Mässing. Höjd: 15 cm, Slitage
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:07)
1530 7494 Lockurna Kina, Powder blue, 1700-tal, trälock, + sockel i trä. Höjd: 31-36 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:25)
1530 6093 Matbord Gustaviansk stil. Bredd: 136 cm. Djup: 100 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:32)
1530 7177 Matsalsgrupp 5 delar, bord. Diameter: 105 cm. Höjd: 73 cm + en iläggsskiva om 52 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:27)
1530 7429 Matsalsgrupp 9 delar, nyrokokostil, bord + 8 stolar. Längd: 118 cm, djup: 90 cm, höjd: 75 + ilägg a 48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:01)
1530 2040 Matservis 60 delar, Berit Ternell (f. 1929), Sverige. "Kosmos", Gefle, 1960/70-tal. Blank glasyr i blått och brunt
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:31)
1530 6333 Matservis Rosenthal, ca 65 del
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:36)
1530 7300 Matservis Rosenthal, Maria, Björnbär, ca 60 del
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:50)
1530 7430 Matservisdelar 15 del ca, Gustavsberg, Grönt Band
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:31)
1530 6085 Matservisdelar 56 delar, Rosenthal
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:50)
1530 7170 Matservisdelar ca 40 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Birka, Gustavsberg 1973-1995, stengods med målad svart dekor
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:07)
1530 7454 Matservisdelar England, "Country style", ca 35 del
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:53)
1530 7512 Matservisdelar Epiag, ca 50 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:08)
1530 7435 Matta gallerimodell, 108x 392 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:21)
1530 7534 Matta Gallerimodell, orientalisk, 100x315 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:52)
1530 6128 Matta Kelim, 170x270 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:11)
1530 7434 Matta orientalisk, 135x217 cm
1530 7511 Matta orientalisk, 152x217 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:24)
1530 7431 Matta orientalisk, 193x306 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:39)
1530 6525 Matta orientalisk, 260x380 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:35)
1530 7438 Matta orientalisk, Bochara, 195x270 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:29)
1530 7451 Matta Orientalisk, bönematta, 56x89 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:45)
1530 7145 Matta orientalisk, ca 2x3
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:48)
1530 7407 Matta orientalisk, figural, 152x95 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:33)
1530 6515 Matta orientalisk, figural, 80x150 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:18)
1530 7080 Matta orientalisk, Galleri, 70x320 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:02)
1530 7196 Matta Orientalisk, Kerman, 212x 320 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:34)
1530 7546 Matta orientalisk, Kerman, Figural, 153x240 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:26)
1530 6144 Matta orientalisk, Keshan, 338x246 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:23)
1530 7313 Matta Orientalisk, Kurd, 54x71 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:52)
1530 7508 Matta Pakistan, Galleri, 64x180 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:12)
1530 7440 Matta Patchwork, 240x244 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:41)
1530 7521 Matta Patchwork, 80x196 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:20)
1530 7529 Matta Perisk redyed, IKEA, 203x320 cm
1530 2045 Miniatyrer 2 st, Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. "Aniara", Gustavsbergs Studio. Glaserad stengods. Signerade med Studiohanden. Höjd: 3,5 - 4 cm, diameter, 7,5 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:49)
1530 7372 Miniatyrskepp silver. Längd: 12 cm. Höjd: 14 cm, Vikt: ca 100 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:39)
1530 7069 Minkpäls Saga Mink
1530 7360 Mjölkpall Järvsö Hemslöjd. Längd: 45 cm. Bredd: 23 cm, höjd: 33,5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:48)
1530 7299 Mockakoppar 12 st, Rosenthal
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:06)
1530 7067 Näsduksskål Venini Murano. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:18)
1530 7374 Oljemålning Akke Kumlien (1884-1949), Sverige. Skogslandskap. Signerad med dedikation. Olja på pannå, Bildmått: 19x15 cm, yttermått inklusive ram: 31x26 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:03)
1530 7553 Oljemålning Arne Öhdén (1919-1986), Sverige. "Hasselbacken". Signerad, daterad -55. Olja på duk, 45x60 cm, yttermått inklusive ram: 57x73 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:07)
1530 7256 Oljemålning Axel Mozart. Signerad, daterad 1880. Olja på duk, 53x38, oramad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:31)
1530 7258 Oljemålning Axel Mozart. Signerad, daterad 1900. Olja på duk, 42x60, oramad
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:41)
1530 6211 Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Barn, Signerad. Olja på duk, 55x46 cm, yttermått inklusive ram: 71x62 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:42)
1530 5227 Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Gosse med hängselbyxor. Signerad. Olja på duk, 81x65 cm, yttermått inklusive ram: 97x81 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:54)
1530 7327 Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Kustlandskap. Signerad. Olja på duk, 38x46 cm, yttermått inklusive ram: 51x58 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 21:01)
1530 7201 Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Kvinnor. Signerad. Olja på pannå, 24x72 cm, yttermått inklusive ram: 32x80 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:03)
1530 6267 Oljemålning Börje Frykenstam (f. 1936), Sverige. "Yttersta tvärgränd". Signerad. Olja på pannå, 25x29 cm, yttermått inklusive ram: 32x37 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:11)
1530 7497 Oljemålning C Landström. Signerad, daterad 1930. Stilleben. Olja på duk, 36x43, yttermått inklusive ram. 43x49 cm
1530 7398 Oljemålning Carl Gunne (1893-1979), Sverige. Kustmotiv, Signerad. Olja på duk, 51x65 cm, yttermått inklusive ram: 55x70 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:20)
1530 7386 Oljemålning Carl Gunne (1893-1979), Sverige. Kustmotiv. Signerad. Olja på duk, 33x55 cm, yttermått inklusive ram: 36x58 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 21:07)
1530 7242 Oljemålning Carl Ryd (1883-1958), Sverige. Signerad, daterad 1939-1941, "Metande pojkar, Småland" pannå, 37x54 cm, yttermått inklusive ram: 49x66 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:39)
1530 7205 Oljemålning Dag Björn Hellsing (f. 1923), Signerad. Olja på pannå, 49x68 cm, yttermått inklusive ram: 53x74 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:13)
1530 7495 Oljemålning David Rönnberg. Signerad Rönnberg, 1896. Olja på duk, 47x30 cm, yttermått inklusive ram: 57x41 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:26)
1530 7271 Oljemålning Eigil Schwab (1882-1952), Sverige. Dagens skörd. Signerad. Olja på duk, 71x88 cm, yttermått inklusive ram: 86x102 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:31)
1530 6462 Oljemålning Ejnar Kohlmann (1888-1968), Finland. Signerad, daterad 48, "Vanda Å". Olja på duk, 49x59 cm, yttermått inklusive ram: 57x68 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:21)
1530 6455 Oljemålning Ejnar Kohlmann (1888-1968), Finland. Signerad, daterad 49, landskap med änder. Olja på duk, 53x70 cm, yttermått inklusive ram: 63x82 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:10)
1530 6477 Oljemålning Ejnar Kohlmann (1888-1968), Finland. Vintermotiv. Signerad, daterad 1951. Olja på duk, 53x39 cm, yttermått inklusive ram: 63x49 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:33)
1530 7305 Oljemålning F Berggren. Signerad, daterad 1921, träd. Olja på pannå, 25x29 cm, yttermått inklusive ram: 35x40 cm
1530 7245 Oljemålning Göran Brunius (1911-2005), Sverige. "Lapplandshöst". Signerad. Olja på duk, 27x35 cm, yttermått inklusive ram: 43x51 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:22)
1530 7267 Oljemålning Gösta Larsson (1912-1978), Sverige. Signerad, daterad -49, bro. Olja på duk, 26x33 cm, yttermått inklusive ram: 46x54 cm
1530 7081 Oljemålning Gustav Arne (f. 1925), Sverige. Signerad, daterad 1962, "Viken". Olja på duk, 80x90 cm, yttermått inklusive ram: 83x93 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:31)
1530 5341 Oljemålning Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. "Vid kanalen". Signerad. Olja på duk, 45x53 cm, yttermått inklusive ram: 57x65 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:09)
1530 7018 Oljemålning Haruo Sézaki (1907-1977), Sverige. Signerad, daterad 58, stilleben med solfjäder. Olja på duk, 46x37 cm, yttermått inklusive ram: 56x48 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:31)
1530 7044 Oljemålning Henk Van Beurden, Signerad, kustmotiv. Olja på duk, 45x65 cm, yttermått inklusive ram: 50x71 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:34)
1530 6356 Oljemålning Interiör, kopia 1800-tal. Olja på duk, 38x45, yttermått inklusive ram. 54x61 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:19)
1530 7543 Oljemålning Jerzy Dmitruk (f. 1960), Polen. "Biale plamy". Signerad, daterad -88. Olja på duk, 80x100 cm, yttermått inklusive ram: 92x112 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:04)
1530 6375 Oljemålning Jesper Welin (f. 1973), Sverige. Signerad a tergo. Olja på duk, 79x53 cm, yttermått inklusive ram: 100x74 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:24)
1530 7021 Oljemålning Johan Ossian-Andersson (1889-1975), Sverige. Signerad. Marin. Olja på duk, 50x74 cm, yttermått inklusive ram: 70x95 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:10)
1530 7251 Oljemålning Karin Karlsson (1897-1979), Sverige. Signerad, daterad 1942, stilleben. Olja på duk, 29x25 cm, yttermått inklusive ram: 35x31 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:16)
1530 7163 Oljemålning Kopia efter Jan Weenix, 1900-tal, Pojke med jaktbyte. Signerad BN. Olja på pannå, 40x29 cm, yttermått inklusive ram: 47x37 cm
1530 7306 Oljemålning Lennart Engblom, 4-mastad bark. Signerad. Olja på duk, 63x96 cm, yttermått inklusive ram: 74x107 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:32)
1530 7264 Oljemålning Martina Olsson, Stuga. Signerad, daterad 1895. Olja på duk, 20x35 cm, yttermått inklusive ram: 34x49 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:17)
1530 6184 Oljemålning Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Balettdansör, Signerad. Olja på pannå, bildmått. 64x47 cm, yttermått inklusive ram: 79x62 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:05)
1530 7463 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Äng. Ej signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 43x35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:42)
1530 7161 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben, ej signerad. Olja på duk, bildmått: 83x63 cm, yttermått inklusive ram: 95x77 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:19)
1530 7387 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Dazza, Paris. Signerad. Olja på pannå, 38x46 cm, yttermått inklusive ram: 48x58 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:52)
1530 7405 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Fågel i träd Signerad M Lundström. Olja på pannå, bildmått: 27x34 cm, yttermått inklusive ram: 41x47 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:28)
1530 7380 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Komposition. Signerad COJ-son. Olja på duk. Yttermått inklusive ram: 96x68 cm. Signerad
1530 7266 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, får. Olja på pannå, 37x58 cm, yttermått inklusive ram: 41x61 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:32)
1530 7492 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Ricci, piprökande man. Olja på duk, Bildmått: 42x30 cm, yttermått inklusive ram: 52x42 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:21)
1530 7571 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, A Martini, Landskap med by. Olja på duk, 58x119 cm, yttermått inklusive ram: 90x150 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:50)
1530 7376 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad T. N 55, komposition, 54x81 cm. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 58x 85 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:54)
1530 7206 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, kustby. Olja på pannå, 50x41 cm, yttermått inklusive ram: 55x47 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:57)
1530 7413 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Laxbäcken. Olja på duk, bildmått: 34x26 cm, yttermått inklusive ram: 57x47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:37)
1530 7246 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Maria & barnet. Olja på duk, 39x28 cm, yttermått inklusive ram: 57x46 cm
1530 7307 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, marin. Olja på duk, 58x120 cm, yttermått inklusive ram: 75x137 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:42)
1530 6229 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Marin. Olja på duk, 70x100 cm, yttermått inklusive ram: 97x128 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:09)
1530 7020 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Slottsinteriör. Olja på duk, 53x77 cm, yttermått inklusive ram: 67x91 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:07)
1530 7401 Oljemålning Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Kustmotiv med nunnor i blåst, Signerad. Olja på pannå, 65x54 cm, yttermått inklusive ram: 86x77 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:59)
1530 6342 Oljemålning Paul Riessen. Signerad, daterad 82. Olja på duk, komposition, 38x38 cm, yttermått inklusive ram: 40x40 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:56)
1530 6353 Oljemålning porträtt, 1851,20x16, yttermått inklusive ram. 28x23 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:15)
1530 7394 Oljemålning Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), Sverige. "Sommarstämning", Signerad. Olja på pannå, 46x55 cm, yttermått inklusive ram: 56x65 cm
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:22)
1530 7403 Oljemålning Rune Sigvard (1907-1943), Sverige. "Tännån", Signerad. Olja på duk, 55x50 cm, yttermått inklusive ram: 66x61 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:51)
1530 7499 Oljemålning Sune Paulsen. Signerad, daterad 60, marin. Olja på pannå, 33x40 cm, yttermått inklusive ram: 39x47 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:40)
1530 7496 Oljemålning Sven Sjöstrand. Signerad, daterad 1984, Torgmotiv. Olja på duk, 44x54 cm, yttermått inklusive ram: 62x72 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:45)
1530 7091 Oljemålning Thorvald Rygaard (1872-1939), Danmark. Vinterlandskap. Signerad, daterad 1911. Olja på duk, 50x75 cm, yttermått inklusive ram: 67x92 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:51)
1530 7408 Oljemålning Thure Wallner (1888-1965), Sverige. Signerad, Orre. Olja på pannå, Bildmått: 25x30 cm, yttermått inklusive ram: 40x41 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:28)
1530 7441 Oljemålning Valerij Chirkov (f. 1943), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 77x57 cm, yttermått inklusive ram: 88x69 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:07)
1530 7214 Oljemålning Walter du Halde (f. 1919), Sverige. Signerad. Olja på duk, 50x70 cm, yttermått inklusive ram: 71x91 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:28)
1530 7303 Oljemålningar 2 st, (vikskärm). Olja på duk, yttermått inklusive ram: 111x51 cm. Ej signerad
1530 7261 Oljemålningar 2 st, 1 st signerad ALF -85, fåglar. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 60x72 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:09)
1530 7240 Oljemålningar 3 st. Lennart Pilotti (1912-1981), Sverige. Komposition & flicka. Signerad. Olja på pannå, 32x23 - 59x29 cm, yttermått inklusive ram: 46x37 cm, yttermått inklusive ram: 68x41 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:18)
1530 6352 Oljetryck Rokokoscen. Ej signerad. Påmålat tryck, målad på duk, 35x44 cm, yttermått inklusive ram. 45x53 cm
1530 7036 Paraplyställ Skinn. Höjd: 50 ca
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:19)
1530 7048 Parti bijouterier diverse
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:47)
1530 7561 Parti keramik 7 delar, Upsala-Ekeby. Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Diameter: 20 cm. Höjd: 7-20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:59)
1530 7298 Parti kuriosa trädgårdsskulpturer, 3- 26 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:33)
1530 7373 Parti silver 8 del
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:25)
1530 7052 Parti silver 8 delar. Höjd: 4,5-13,5. Vikt: 400 g ca
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:42)
1530 7236 Parti tenn ett par ljusstakar samt en skål. Höjd: 15,50 cm. Diameter: 25,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:34)
1530 6355 Pastell Ernst Wrede (1907-1973), Sverige. Komposition. Signerad, 38x48 cm, yttermått inklusive ram. 53x63 cm
1530 6349 Pastell Ernst Wrede (1907-1973), Sverige. Signerad. Pojke med ljus, 42x30 cm, yttermått inklusive ram. 48x37 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:11)
1530 7207 Pastell Henrik Skagh (1887-1946), Sverige. Tvätterskor. Signerad, 33x47 cm, yttermått inklusive ram: 42x56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:27)
1530 6109 Pastell Signerad. Bildmått: 26x52cm, yttermått inklusive ram: 40x66cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:58)
1530 7086 Pelarbord Alm, 1800-tal. Bredd: 74 cm, djup: 49 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:05)
1530 7551 Piedestal Asien, trä, 21, djup: 21 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:24)
1530 7181 Piedestal med stenskiva. Höjd: 168 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:03)
1530 7381 Pokaler 2 st, silver. Höjd: 11-14 cm, Vikt: ca 200 g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:13)
1530 7385 Portfolio GUCCI, beige monogrammönstrad canvas med bruna skinndetaljer, 29x41x4 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:12)
1530 7339 Pottskåp ett par, Gustaviansk stil. Bredd: 40 cm. Djup: 32 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:32)
1530 5076 Reliefer 2 st. Brons, Signerad och daterade Tore Strindberg 45, Signerade stämplande Otto Meyer eftr Fud, Diameter: 37 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:54)
1530 6439 Resorvoarpenna Mont Blanc, 14k guld. Längd: 13 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:26)
1530 7517 Ring 18 k med Camé. Vikt: 2. 7 gr brutto, ringmått: 16 3/4
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:11)
1530 7139 Ring 18k guld, 3 st briljanter, ringmått: 18,5
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:57)
1530 7034 Rödvinsglas 4 st, Nobel, Orrefors, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:32)
1530 7540 Salongsbord Alm, intarsia. Diameter: 121 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:23)
1530 7439 Salongsbord sengustaviansk stil. Mahogny, gallerkant i mässing. Bredd: 54 cm. Djup: 38 cm, höjd: 78 cm
1530 7443 Salongsgrupp 10 delar, Sent 1800-tal
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:37)
1530 7274 Salongsgrupp 4 delar, Rokokostil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:15)
1530 7281 Salt/pepparströare 2 st, silver, 1988. Höjd: 10 cm, Vikt: ca 120 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:09)
1530 7371 Salt/pepparströare 3 delar, silver. Höjd: 7-9 cm, Vikt: ca 110 g.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:04)
1530 7473 Saltkar Kina, Blåvitt Kompaniporslin. Längd: 8,5 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:47)
1530 7528 Samlartallrikar 50 st, Mors & Farsdag, Rörstrand, diameter: 21 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:19)
1530 7276 Samovar Tenn. Höjd: 45 cm
1530 6159 Sandmålning Georges Ebrin Adingra (1933-2005), Frankrike. Signerad, daterad -67, duk, yttermått inklusive ram: 55x33 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:06)
1530 7085 Satsbord 3 delar, NK. 1930-tal, mahogny, Bredd: 60 cm. Djup: 38 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:44)
1530 7470 Sekretär Björk, 1940-tal. Bredd: 81 cm, djup: 42 cm, höjd: 98 cm, nyckel
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:44)
1530 6276 Sekretär England, Idegran. Bredd: 62 cm, djup: 45 cm, höjd: 135 cm, nyckel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:30)
1530 7483 Sekretär längd: 65 cm, djup: 36 cm, höjd: 89 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:07)
1530 7279 Serveringsvagn glas och mässing. Diameter: 57 cm, höjd: 72 cm
1530 7211 Servisdelar 14 delar, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. "Picknick", Rörstrand, 1 karott, 1 såsskål, 3 skålar, 9 äggkoppar
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:49)
1530 7066 Shaker nysilver. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:28)
1530 6063 Sherryglas 19st, Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. "Elon", Kosta Boda. Höjd: 9cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:22)
1530 7423 Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 148 cm, djup. 47 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:47)
1530 7350 Sidentyg för Kimono. Längd: 13 meter. Bredd: 36 cm
1530 7053 Silver 4 delar. Vikt: 300 gr ca. Höjd: 10-11 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:56)
1530 7219 Silver diverse 4 delar. Vikt: 160 gr ca
1530 7396 Skål + fat, halvkristall, rutslipad dekor. Längd: 27 cm. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:23)
1530 6075 Skål + flaska, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Boda. Diameter: 10 cm, resp. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:13)
1530 7323 Skål + ishink, bland annat Orrefors. Höjd: 13-18 cm
1530 7523 Skål + vas + skål med fat, 3 delar, Kina, diameter: 9-15. Höjd: 9,5 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:56)
1530 6314 Skål Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Boda, vas i grönt glas. Signerad. Diameter: 20 cm. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:49)
1530 7130 Skål Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Orrefors, nit & redlighet. Diameter: 24 cm. Höjd: 14 cm, i låda
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:37)
1530 7316 Skål Kina, Blå glasyr med drakmotiv, diameter: 11,5, höjd: 5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:58)
1530 6216 Skål på fot, Ystad Brons. Diameter: 14,5 cm, höjd: 9,5 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:09)
1530 7058 Skål Silver (833). Diameter: 9 cm, höjd: 5 cm, Vikt: ca 95 g.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:56)
1530 7024 Skål silver, importstämplar. Diameter: 23 cm. Vikt: ca 300 g
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:39)
1530 7168 Skål Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 5 cm. Diameter: 17,5 cm
1530 7482 Skål / skulptur Asien, mässing, Maskaron, 17. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:33)
1530 6494 Skålar 2 st, bland annat Karin Hammar, Stockholms Glasbruk, Skansen. Höjd: 15-2121 cm
1530 7019 Skålar 5 st, Kristall, Orrefors. Höjd: 9-13 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:16)
1530 7162 Skålar/vaser 4 delar, Kosta/Orrefors. Höjd: 8-22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:29)
1530 7116 Skålfat Upsala-Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. Randi. Diameter: 27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:52)
1530 2101 Skärbräda Karin Björquist (1927-2018), Sverige. "Kvadrat", Gustavsberg, 29x22,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:11)
1530 7217 Skor silver, Miniatyr, Colombia. Längd: 11 cm, vikt: 230 gr ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:34)
1530 7083 Skrin Alabaster. Längd: 18 cm, djup: 10 cm, höjd: 5 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:21)
1530 7152 Skrivbord valnöt, 1890-tal. Bredd: 120 cm, djup: 72 cm, höjd: 76 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:58)
1530 7464 Skrivbordsstol Bok, 1960-tal
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:14)
1530 7475 Skrivpulpet längd: 47 cm, djup: 29 cm, höjd: 91 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:44)
1530 3133 Skrivskåp överdel med glasade dörrar, 1800-tal, bemålad. Bredd: 108 cm, djup, 50 cm, höjd: 207 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:08)
1530 2061 Skulptur Åke Holm (1900-1980), Sverige. Katt. Signerad. Glaserad stengodslera. Höjd: 24,5 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:54)
1530 7056 Skulptur Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda, på träställning. Längd: 17,5 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:27)
1530 7014 Skulptur Elefant, Konstmassa. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:04)
1530 7037 Skulptur Gips, Efter antiken, "Milo". Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:35)
1530 7288 Skulptur Gips, Påskliljan. Höjd: 27 inkl. Sockel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:02)
1530 2008 Skulptur Gunilla Sundström (f. 1956), Sverige. Höna. Signerad. Längd: 20 cm. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:14)
1530 7084 Skulptur Gustavsberg, Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Fjällräv. Längd: 18 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:40)
1530 2089 Skulptur Gustavsberg, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Häst. Höjd: 17 längd: 15 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:56)
1530 7518 Skulptur Isbjörn. Längd: 40 cm, höjd: 24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:32)
1530 7015 Skulptur Keramik, Gädda, Sign BEK-95. Längd: 62 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:56)
1530 7510 Skulptur Kina, Blanc-de-Chine, + sockel i trä. Höjd: 16-19 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:30)
1530 7444 Skulptur Kina, brons, Ämbetsman. Höjd: 21,5 cm
S�ldes f�r 13.000 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:21)
1530 6169 Skulptur Kina, Trä. Höjd: 39 cm
1530 2002 Skulptur Lena Andersson (1947), skulptur, glaserad keramik. Längd: signerad. Längd: 16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:40)
1530 7260 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, Katt. Längd: 32 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:11)
1530 2036 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Hus. Signerad, numrerad 24/100, daterad 1986. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:45)
1530 7270 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Stjärngosse. Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio), 1998. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:21)
1530 7169 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Ur all världens barn". Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:02)
1530 7447 Skulptur mässing, Hjortdjur. Längd: 21 cm, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:45)
1530 7051 Skulptur mässing. Längd: 34 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:56)
1530 7557 Skulptur nutida, Bemålad, Gris. Längd: 40 cm, höjd: 27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:25)
1530 6002 Skulptur Oidentifierad konstnär. Signerad "Hög", glaserad stengodslera. Längd: 20,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:52)
1530 7090 Skulptur Porslin Goldscheider. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:38)
1530 7250 Skulptur Royal Copenhagen, Ungt par. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:27)
1530 7503 Skulptur Terrakotta, "Beethoven", 1900-tal. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:23)
1530 6497 Skulptur i glas Alf Ekberg (f. 1945), Sverige. Torso, glas. Signerad. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:54)
1530 7520 Skulpturer 2 st, Elefanter, keramik. Höjd: 11-22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:28)
1530 7542 Skulpturer 2 st, Kina, Keramik. Höjd: 28-30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:42)
1530 2088 Skulpturer 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, ur All världen barn. Höjd: 12-13 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:55)
1530 7322 Skulpturer 2 st, Trä, Tupp och höna. Signerade KL. Höjd: 26-29 cm
1530 7252 Skulpturer 2 st, Tyskland & Spanien, grisar. Längd: 18 cm, höjd: 7-18 cm
1530 2075 Skulpturer 3 st, Gustavsberg, Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Fåglar. Längd: 8-20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:36)
1530 7436 Skulpturer / bokstöd 2 st, hundar Vitmetall. Höjd: 19 cm
1530 7457 Smörterrin på fat Kina, Blåvitt Kompaniporslin. Längd: 18-19 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:41)
1530 7043 Smycken Granater, 5 delar
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:47)
1530 7031 Snapsglas 8 st, Orrefors, "Clown", Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:52)
1530 7156 Snurrstol Alm, omkring sekelskiftet 1900
1530 7474 Soff/matbord Teak, Höj/sänkbart. Bredd: 130 cm, djup: 63 cm, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:43)
1530 7344 Soffa 1940-tal, Plysch. Längd: 190 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:24)
1530 7238 Soffbord 1940-tal, Alm, Glasskiva, diameter: 92,5. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:34)
1530 7232 Soffbord Butlers tray. Bredd: 136 cm, djup: 90 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:53)
1530 6496 Soffbord Ek, Jugend. Bredd: 110 cm, djup: 72 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:51)
1530 7041 Soffbord Johannes Andersen, Trensum, ej signerad, Teak och teakfanér. Skiva med svängd form. Bredd: 155. Cm. Bredd: 72. Cm, höjd: 39 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:32)
1530 7526 Soffbord NK, NK Nordiska Kompaniet, etikettmärkt, intarsia. Diameter: 79 cm. Höjd: 58 cm
1530 7478 Spegel Mässingsram, 106x53 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:06)
1530 7399 Spegel med blomsterdekor. Höjd: 84 c cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:17)
1530 7060 Spegel Nyproduktion, 81x38 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:46)
1530 7347 Spegel Rokokostil, 92x44 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:58)
1530 7346 Spegel Rokokostil, 97x57 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:19)
1530 7486 Spegel Teak, 93x32 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:33)
1530 7231 Spelbord Betsad björk. Bredd: 90 D2x44, höjd: 78 cm
1530 7453 Stekfat Kina, Blåvitt kompaniporslin. Längd: 36 cm, höjd: 27 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:26)
1530 7361 Stekfat Kina, Blåvitt. Längd: 27 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:21)
1530 7354 Stekhuv England, Pläter. Längd: 36 cm, djup: 34 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:44)
1530 7125 Stol TeVe-stolen, design: Alf Svensson (1923-1992), Sverige. Studio Ljungs industrier, Bra Bohag, Formgiven 1953
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:33)
1530 6056 Stolar 4 st, Gustaviansk stil, Bemålade
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:08)
1530 7353 Stolar 4 st, Rokokostil
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:19)
1530 7330 Stolar 7 st, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:41)
1530 7124 Stringhylla 3 hyllplan inklusive låda. Bredd: 39 cm. Höjd: 49 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:04)
1530 7179 Sybord Björk. Bredd: 60 cm, bredd: 40h. 74 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:17)
1530 6482 Syltkrukor 3 st, Gustafsberg. Höjd: 12-17 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:35)
1530 7525 Sypuff diameter: 50 cm, höjd: 37 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:04)
1530 7358 Taburett Furu. Längd: 79 cm, bredd: 40 cm, sitthöjd 44 cm, höjd 63 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:55)
1530 6136 Takarmatur prismor, Dia 35 cm. Höjd: 51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:41)
1530 6334 Takarmatur prismor. Höjd: ca 55 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:34)
1530 7312 Tallrik 1700-/1800-tal, Kina / Japan, Imaridekor, diameter: 22 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:21)
1530 7471 Tallrikar 2 st, Kina, dekor i famille rose, Dekor med blommor, diameter: 22,5
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:01)
1530 7485 Tallrikar 2 st, Kina, dekor i famille rose, diameter: 23 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:33)
1530 7491 Tallrikar 3 st, Kina, Blåvitt, Kompaniporslin, diameter: 23
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:55)
1530 7110 Tallrikar 36 delar, Johnson Bros, England, England. Flytande blått och förgylld dekor. 12 djupa tallrikar (diameter: 25 cm) + 12 (flata tallrikar (diameter 25 cm) + 12 st assietter (diameter 18cm)
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:57)
1530 7469 Tallrikar 4 st, Kina, dekor i famille rose, Dekor med blommor & syrsor. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:32)
1530 7223 Tavelram 1800-tal, med religiöst tryck, ramens innermått. 22x28 cm, yttermått inklusive ram: 35x41 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:52)
1530 7160 Terrin + uppläggningsfat, Johnson Bros, Seafsre. Längd: 25-40 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:41)
1530 7164 Teservis 15 del Kobolt, Karin Björquist (1927-2018), Sverige. Gustavsberg, lanserades 1958, flintgods, blå dekor på vit botten
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:40)
1530 7319 Teskedar 12 st, silver. Längd: 13-15 ca, vikt: 180 gr ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:37)
1530 7477 Textilier 2 st, stuvbitar, "Golden Lily" William Morris & Co, tyg, om varder. Längd: 2 meter, bredd: 60 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:18)
1530 7026 Tillbringare Johansfors Glasbruk, Orup. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:34)
1530 7009 Toilettebord mahogny. Bredd: 85 cm, djup: 40 cm, höjd: 112 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:59)
1530 7428 Trädgårdsstolar ett par, hopfällbara, metallram, sits och rygg av träribbor
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:55)
1530 7461 Traktörpannor 5 delar, Koppar, diameter: 15-23 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:25)
1530 7533 Trälådor 2 st, "Pellegrin Maragrin, Mustad Margarin". Längd: 57 cm. Djup: 29 cm, höjd: 30 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:44)
1530 7077 Uppläggningsbestick 2 delar, silver, England. Längd: 23-30, vikt: 260 gr ca
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:40)
1530 6087 Urna & karaffer 3 delar. Höjd: 27-33cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:56)
1530 7536 Väggarmatur Lindau & Lindekrantz, Börge Lindau & Bo Lindekrantz, "zero". Vitlackerad plåt. Längd: 53 cm. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:35)
1530 7165 Väggplatta Gustavsberg, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. 19x18 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:49)
1530 7296 Väggrelief Henrik Horst. Plåt, 40x86 ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:26)
1530 2026 Väggrelief Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Fågel, Gustavsberg. Längd: 27 cm. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:25)
1530 2007 Väggskulptur Amie Stålkrantz (f. 1930), Sverige. Lergods, 42x50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:04)
1530 2064 Väggskulptur Amie Stålkrantz (f. 1930), Sverige. Stengods, 22x20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:33)
1530 7315 Väggvas 1700-tal, Kina. Höjd: 24,5 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:28)
1530 7560 Vas Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:07)
1530 7212 Vas Herman Kähler (1846-1917), Danmark. Danmark. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:10)
1530 7530 Vas Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Negro", Upsala-Ekeby 1953-1958. Delvis glaserad stengodslera med vita blad på brun botten. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:38)
1530 7290 Vas Iriserande glas, jugendstil. Höjd: 20 cm
1530 7531 Vas Jugend, Herman Kähler (1846-1917), Danmark. Danmark. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:46)
1530 7506 Vas Kina, (Arrow Vase). Höjd: 21,5 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:17)
1530 7549 Vas Kina, blåvit. Höjd: 17,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:47)
1530 7509 Vas Kina, dekor av körsbärskvist, 1900-tal. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:28)
1530 6244 Vas Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:53)
1530 7012 Vas Kosta Boda, Gunnel Sahlin (f. 1954), Sverige. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:11)
1530 7369 Vas Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Höjd: 19 cm
1530 7089 Vas Överfångsglas, Legras. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:52)
1530 7073 Vas Rörstrand, Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Papegojor. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:47)
1530 6495 Vas Rörstrand, G Millberg. Höjd: 26 cm. Diameter: 19 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:51)
1530 7379 Vas silver, 1953. Höjd: 15 cm. Vikt: 310 g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:08)
1530 7013 Vas Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:51)
1530 6099 Vas & ljuslykta 3 delar, Glas, Slettvoll. Höjd: 10-15cm
1530 7149 Vaser 2 st, Orrefors. Höjd: 21-22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:53)
1530 7072 Vaser 2 st, Rörstrand, Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Höjd: 19-22 cm
1530 7562 Vaser 2 st, Rörstrand, Sylvia Leuchovius (1915-2003), Stengods. Höjd: 14-23 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:51)
1530 6179 Vaser 2 st, silver. Höjd: 15-19 ca, vikt: 140g brutto
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:42)
1530 6242 Vaser 4 st, Orrefors. Höjd: 24-38 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:51)
1530 7566 Vaser 5 st, Jie, Gefle, Tilgmans & Ekeby. Höjd: 20-25 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:20)
1530 7567 Vaser 7 st, Keramik, Ekeby. Höjd: 12-20,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 18:47)
1530 7186 Vaser ett par, Gustafsberg. Majolika. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:06)
1530 7070 Vaser/krukor diverse, 7 delar, Rörstrand, Alf Wallander (1862-1914), Sverige.
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:21)
1530 7565 Väska Samsonite, Läder, löstagbar insidesväska med dragkedja. Längd: 40 cm, höjd: 30 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:19)
1530 6097 Vinglas 6 st, OC. Höjd: 12cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:21)
1530 7030 Vinprovarglas 16 st, Orrefors. Höjd: 17,5 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:44)
1530 6209 Vitrinskåp rokokostil, insida klädd i rött. Bredd: 54 cm, djup, 35 cm. Höjd: 147 cm, nyckel
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:57)
1530 7071 Ytterfoder + vas, 3 delar, Rörstrand, Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Höjd: 16-24 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 21:01)
1530 7185 Ytterfoder Josef Frank (1885-1967), Österrike. "Hortus", Firma Svenskt Tenn, mässing. Höjd: 17 c cm. Diameter: 22,3 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 20:26)
1530 7522 Ytterfoder Rörstrand. Höjd: 14 cm, diameter: 20 cm
1530 7132 Ytterfoder Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg. Vinda, Carraragods. Reliefmönster, vertikal randning. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 mars 2023 19:31)