Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 16 juli 2018 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1193 2078  Akvarell Jean Björling. Signerad, daterad -79. Motivet: 33x25 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:21)

1193 3126  Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, 1961. Motivet: 30x16

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:47)

1193 3167  Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, Kina, Diptyk, ramens innermått: 98x33

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:07)

1193 3208  Akvarell Rolf Lidberg (1930-2005), Sverige. "Tvi vale för stort styggt troll!", 24x33

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:38)

1193 3295  Akvarell på siden Asien, Kvinna, ramens innermått: 74x30

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:44)

1193 3427  Apoteksvåg Längd: 34 cm. Djup: 14 cm. Höjd: 46 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:52)

1193 3389  Appliquer Avsedda för fötogen, ett par, mässing. Höjd: 43 + 2 extraglas

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:31)

1193 2507  Arkitekturmodell i monter. Längd: 47. Djup: 47 cm, höjd: 23 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:18)

1193 3286  Bägare 6 st, silver. Höjd: 7-15

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:28)

1193 2318  Bägare Ett par, Sterlingsilver, Borgila. Höjd: 5,140g ca

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:09)

1193 3116  Båglampa golvmodell, krom / sten. Höjd: 215

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:37)

1193 3393  Bergèrer Ett par, Gustaviansk stil, bemålade. Längd: 66 cm. Djup: 70 cm, höjd: 97 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:39)

1193 3111  Bergèrer Ett par, rokokostil. Längd: 67 cm. Djup: 72 cm, höjd: 91 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:34)

1193 3186  Bestick 25 delar, silver. Längd: 15-21

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:27)

1193 3185  Bestick 26 delar, silver, mockaskedar

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:25)

1193 3038  Bestick 9 delar, silver, vikt: 350g

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:47)

1193 3344  Bestickuppsättning 12 + 12 delar, silver / benskaft, i schatull, Mappin & Webb, London

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:49)

1193 3192  Blandteknik Charlotte Heumann (1971), "Land of black gold", 78x59

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:04)

1193 3326  Blandteknik Hans Belin (1936-2007), Sverige. Signerad, 27x35, Dedikation på baksidan

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:14)

1193 2444  Blandteknik Indonesien, Erotiskt motiv, 12x16

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:16)

1193 3041  Blandteknik Jan Speth tillskriven, 107x195, slagfält

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:53)

1193 3040  Blandteknik Jan Speth Tillskriven, 110x140, Korea

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:50)

1193 3289  Blandteknik Maurice Blanchard (1903-1969), Frankrike. Paris. Motivet: 24x32

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:36)

1193 2295  Blandteknik Torbjörn Nolkrantz (1936-2016), Sverige. "Fågel", 2002. Motivet: 13x20 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:34)

1193 3369  Blomsterbord Teak/Koppar. Längd: 110, djup: 33 cm, höjd: 46 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:45)

1193 2038  Bockbord 1900-talets första hälft, senare bemålning. Längd: 90 cm. Djup: 59 cm. Höjd: 74 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:09)

1193 3089  Bokhylla 1960-tal, teak. Längd: 80, djup: 30 cm, höjd: 162 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:03)

1193 3072  Bokhylla 3 sektioner, Teak, 1950-tal. Längd: 3x80 cm. Djup: 41 cm, höjd: 164 cm

1193 3300  Bokverk "The Glorius Gospel of the Blessen God", Edinburgh, rev john Brown

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:50)

1193 3430  Bokverk Lagerlöf/Fröding, 12+ 10 st

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:50)

1193 3325  Bonad broderad, 80x215

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:54)

1193 3444  Bord Butlers tray. Diameter: 61, höjd: 53 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:03)

1193 3082  Bordsfotogenlampa glas och mässing, Tidigt 1900-tal. Höjd: 48 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:59)

1193 3412  Bordsfotogenlampa Gusum. Höjd: 49 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:28)

1193 3304  Bordslampa Osram. Höjd: 26 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:04)

1193 3301  Bordslampa Porcelaine de Paris. Höjd: 62 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:51)

1193 3334  Bordslampfot keramik, Buddha. Höjd: 40

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:34)

1193 3437  Bordslampfot Orientalisk, trä. Höjd: 76 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:58)

1193 3426  Bordslampfötter Ett par, Sent 1800-tal, mässing, Omarbetade, Höjd: 37 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:51)

1193 3105  Bordslyster höjd: 40 cm, prismor

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:29)

1193 3335  Brännvinspluntor 2 st. 1700-/1800-tal. Höjd: 23 ca

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:09)

1193 3050  Bricka  + fat, 2 delar, Firma Svenskt Tenn. Längd: 33 Dia: 10,1944

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:22)

1193 3280  Bricka med handtag silver, ABE Göteborg, 1923, Motiv i relief, hus på Lidingö, Längd: 72,2100g ca

S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:23)

1193 3205  Brickor 2 st, Firma Svenskt Tenn, Tulpan, Josef Frank. Diameter: ca 32cm, 44x58

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:30)

1193 3088  Byrå 1950-tal, teak. Längd: 75, djup: 38 cm, höjd: 116 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:00)

1193 3234  Byrå 5 lådor, intarsia. Längd: 40, djup: 32 cm, höjd: 79 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:06)

1193 3245  Byrå 6 lådor, björk, 1800-tal. Längd: 73, djup: 45 cm, höjd: 125 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:43)

1193 3449  Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Längd: 87, djup: 52 cm, höjd: 86 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:20)

1193 9244  Byrå Gustaviansk stil. Längd: 110, djup: 47 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:59)

1193 2304  Byrå Intarsia, Stenskiva. Längd: 79, djup: 43 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:00)

1193 3233  Byrå med stenskiva, rokokostil. Längd: 78. Djup: 47 cm. Höjd: 77 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:04)

1193 3246  Byrå med stenskiva, sengustaviansk stil. Längd: 80. Djup: 44 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:49)

1193 3388  Byrå sekelskifte. Längd: 93, djup: 44 cm, höjd: 92 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:25)

1193 3030  Byrå Sent 1800-tal, Frankrike. Längd: 110. Djup: 45 cm, höjd: 140 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:26)

1193 3377  Byrå Teak, 4-lådig. Längd: 60, djup: 32 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:29)

1193 3175  Champagneglas 12 st, Boda Nova, Select. Höjd: 22,5

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:38)

1193 2039  Chiffonjé Mörkbetsad björk, 1800-tal. Längd: 103 cm. Djup: 50 cm. Höjd: 133 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:06)

1193 3084  Cittra "Harpeleik", i träfodral. Längd: 56 cm. Djup: 43 cm, höjd: 9 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:58)

1193 2161  Dockor 4 st med tillbehör + vagn + säng. Höjd: ca 30-65cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:33)

1193 3206  Dörrhandtag 4 st, mässing, modell äldre

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:29)

1193 3181  Elgitarr Epiphon Special SG, i väska. Bredd: 33cm. Längd: 99 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:01)

1193 3067  Elgitarr Peavy Nitro + väska. Bredd: 33 cm. Längd: 97

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:46)

1193 3266  Emaljmålning Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Emaljgrafik. Tillverkad på Gustavsberg, 1980-tal, 298-upplaga. 60x42 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:34)

1193 3128  Etsning Fagerquist, Elefanter, 1987, "Bodhi I", 8/15. Motivet: 49x30

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:49)

1193 3139  Etsning Hans Hamngren (f. 1934), Sverige. Häst och ryttare, PT, signerad, 1974,38x44,5

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:34)

1193 2064  Etsning Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Signerad, daterad 1926. Motivet: 9x12 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:31)

1193 3137  Etsning Henrik Allert (f. 1937), Sverige. 18/30, signerad. Motivet: 23,5x19,5

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:32)

1193 3179  Etsning Leif Olausson (1944-2017), Sverige. "Svart guld". Signerad, daterad -86, numrerad 31/50. Motivet: 36x50 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:48)

1193 3136  Etsning torrnål II, Lasse Söderberg (f. 1941), Sverige. 30/75, signerad, -83,24x31,5

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:30)

1193 3135  Etsning torrnål, Pierrot, Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. PT, signerad. Motivet: 20x13,7

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:28)

1193 3141  Fågelbur trä. Höjd: 60 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:41)

1193 2246  Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Figur. Signerad, numrerad 118/200, Med dedikation. Motivet: 30x25 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:51)

1193 3257  Färglitografi Eva Zettervall (f. 1941), Sverige. Signerad, numrerad 112/250. Motivet: 31x23 cm

1193 3402  Färglitografi José Gamarra (f. 1934), Uruguay. "San George". Signerad, numrerad 150/150. Motivet: 58x47 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:47)

1193 3379  Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. EA-upplaga. Motivet: 59x41 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:30)

1193 3193  Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. "Inca". Signerad, numrerad 28/200. Motivet: 57x41 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:09)

1193 3196  Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. Dans. Signerad, numrerad 235/285. Motivet: 39x27 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:14)

1193 3327  Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 33/250. Motivet: 33x51 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:14)

1193 3189  Färglitografi Maria Manuela Vintilescu (f. 1959), Sverige. 47250, Flicka, löst blad, bladets mått: 75x55

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:34)

1193 2369  Färglitografi Nils Kölare (1930-2007), Sverige. Signerad, daterad -86, numrerad 88/90, bladets mått: 47x67, löst blad

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:22)

1193 3272  Färglitografi Olle Nyman (1909-1999), Sverige. HC-upplaga, -98, löst blad, bladets mått: 91x72

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:56)

1193 2004  Färglitografi Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, daterad -85, numrerad 71/275, bladets mått: ca 45x42 cm

1193 2298  Färglitografi Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Skärgård. Signerad, numrerad 63/350. Motivet: 31x42

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:48)

1193 3255  Färglitografi Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 266/295. Motivet: 34x28 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:19)

1193 3401  Färglitografi Sven Jonson (1902-1981), Sverige. "Strändernas svall". Signerad, numrerad 165/390. Motivet: 39x48 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:44)

1193 2194  Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Motivet: 26x35 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:12)

1193 2363  Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Violer. Signerad, daterad -49. Motivet: ca 70x60 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:30)

1193 3271  Färglitografier 2 st, Ulla Waller (1916-1996), Sverige. Fiskebåt & Blå brud, lösa blad, bladets mått: 62x70 & 76x68

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:32)

1193 3220  Färglitografier 4 st, ryttarmotiv, Württembergische. Motivet: 33x54 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:40)

1193 3123  Fat  + vas, Arabia. Längd: 24, höjd: 10,5 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:45)

1193 3150  Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg. Spetsformad med handmålad dekor, fajans. Längd: 31 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:14)

1193 3460  Fåtölj Chippendalestil

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:32)

1193 2117  Fåtölj plastsnörning / krom

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:33)

1193 3002  Fåtölj Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Lamino, Swedese. Skiktlimmat och formpressat trä, brännmärkt Swedese. Grå

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:19)

1193 3065  Fåtöljer Ett par, Philippe Starck (f. 1949), Costes, för Aleph, Italien

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:03)

1193 3423  Fiol med stråke i väska. Höjd: 60 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:46)

1193 3299  Fiskfat Arthur Court, 1975. Längd: 61

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:49)

1193 3094  Fisktallrikar 6 st, Johnson Bros, England . Längd: 26

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:08)

1193 3320  Fisktallrikar 6 st. Villeroy & Boch. Diameter: 31

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:41)

1193 3459  Flaskschatull omkring sekelskiftet 1900, Frankrike. Längd: 32. Djup: 24 cm. Höjd: 27 cm

1193 3428  Flintlåsgevär längd: 120 cm

S�ldes f�r 22.500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:04)

1193 3055  Form glas och nysilver, Württembergische Metallwarenfabrik WMF. Diameter: 20

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:26)

1193 3066  Fotoramar 3 st, Jugend. Höjd: ca 25

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:27)

1193 3042  Fotpall Sent 1800-tal, diameter: 32

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:54)

1193 3323  Glasfågel Oiva Toikka (f. 1931), Finland. Längd: 20

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:50)

1193 2366  Glasservis + bålskål, 13 delar. Höjd: ca 10-30cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:48)

1193 3119  Glasservisdelar 30 del ca, Diamant, Kosta. Höjd: 8-15

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:41)

1193 2513  Glasservisdelar Kosta, ca 60 delar, höjd: ca 8,3-17,5cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:44)

1193 3394  Glassköljare mässing. Längd: 31 cm. Höjd: 12 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:03)

1193 2352  Glasskulpturer 7 st, Kosta, WWF, "Svenskt glas". Höjd: 7-17, (6 träsocklar)

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:09)

1193 2258  Golvlampa 1950-tal, Eskilstuna. Tota. Höjd: ca 150cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:08)

1193 3183  Golvlampa mässing. Höjd: 143 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:12)

1193 3296  Golvlampa Spot, Robert Juliat. Justerbara ben. Höjd: ca 104-173 cm

1193 3374  Golvlampor ett par, mässing. Höjd: 156 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:22)

1193 2261  Golvlampor Ett par, teak, 1960-tal. Tota. Höjd: ca 146cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:11)

1193 2425  Golvur Bemålat. Höjd: 218

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:38)

1193 3071  Hallmöbel Byrå + spegel, Teak, 50/60-tal. Längd: 60, djup: 53 cm, höjd: 61-123

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:32)

1193 3240  Halvmånebord nutida, bemålat. Längd: 100. Djup: 50 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:31)

1193 3054  Handspegel Firma Svenskt Tenn (tillskriven), ej stämplad. Längd: 21

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:36)

1193 3318  Hänge hjärta, med kedja, 18k. Kedjan: Längd: 42 cm. Hänget: 1,5x1,5 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:26)

1193 3230  Herrbetjänt bredd: 43 cm, höjd: 107 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:56)

1193 3461  Hörnskåp Bemålat. Höjd: 203

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:38)

1193 3210  Hurts Boby, design: Joe Colombo (1930-1971), Italien. Längd: 43, djup: 41 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:44)

1193 3254  Jardiniere Vitmetall. Längd: 23, djup: 22 cm, höjd: 13 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:18)

1193 3431  Jordglob med belysning. Höjd: 43 cm, diameter: 35 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:52)

1193 3096  Kaffegods 5 + 6 delar, Ostindia, Rörstrand. Blå dekor på ljusblå botten. Servisen formgiven 1932

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:11)

1193 3177  Kaffegods Gustavsberg, Blå Blom, ca 10 del

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:43)

1193 3265  Kaffeservis 26 delar, Tjeckien

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:42)

1193 3359  Kaffeservis 32 delar, Sanssouci, Rosenthal

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:30)

1193 3306  Kaffeservisdelar 6 delar, Blå Blom, reliefdekor i underglasyrblått mot vit botten, Gustafsberg

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:15)

1193 3339  Kaffeskedar 12 st. + vindruvssax + sockertång + osthållare, silver. Längd: 5-12 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:16)

1193 3338  Kaffeskedar 13 st. Silver, modell Olga. Längd: 10,5 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:15)

1193 3039  Kaffeskedar med mera, silver. 14 delar. Längd: 10,5-13,5 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:48)

1193 3149  Kakemono Japan, 1960-tal. Höjd: 192 cm. Bredd: 54 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:13)

1193 3455  Kandelabrar ett par, nysilver. Höjd: 39

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:06)

1193 3176  Karaffer + plunta, 4 delar, glas. Höjd: 19-28 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:41)

1193 3224  Karmstol + stolar, 3 delar, rokokostil, ek

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:39)

1193 3204  Karmstol barockstil

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:29)

1193 2417  Karmstol Barockstil

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:21)

1193 3225  Karmstol Barockstil, ek

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:40)

1193 3077  Karmstol rokokostil

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:45)

1193 3239  Karmstolar Ett par, bemålade, Rokokostil

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:27)

1193 3202  Karmstolar Ett par, Jugend, bemålade

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:22)

1193 2474  Karmstolar ett par, Louis XV-stil

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:28)

1193 2322  Karmstolar Ett par, Nyrokoko

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:12)

1193 3341  Kina 4 delar, diverse, bland annat vikskärm. Höjd: 24

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:21)

1193 2340  Kista 1800-tal, Ådringsmålad. Längd: 90, djup: 53 cm, höjd: 49 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:52)

1193 3171  Koffert + väska, Metall. Längd: ca 48,5/78cm. Djup: ca 17,5-27cm, höjd: ca 34/43cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:08)

1193 3129  Konstglas 3 delar, Flygsfors. Längd: 15. Höjd: 27 cm Dia: 13

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:51)

1193 3028  Konstglas 4 delar, bland annat Bertil Vallien. Höjd: 4-21

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:38)

1193 3130  Konstglas 7 delar, diverse. Höjd: 7-17

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:53)

1193 3362  Konstglas 7 delar. Höjd: 5-8

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:38)

1193 3376  Kopparbalja med lock. Längd: 45

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:24)

1193 2401  Kruka England, Royal Doulton, Lambeth. Höjd: 14 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 21:00)

1193 3315  Kuriosa 6 delar, mässing / nysilver, m. M

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:15)

1193 3242  Lampbord bemålat. Diameter: 51, höjd: 65 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:38)

1193 3247  Lampbord Ett par, fällbara. Längd: 56, djup: 38 cm, höjd: 62 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:49)

1193 3243  Lampbord Jugend, avlutat, 45x45. Höjd: 63

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:40)

1193 2268  Lekhäst "Trojanska hästen", Leka. Längd: 50

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:11)

1193 3138  Linoleumsnitt Palle Nielsen (1920-2000), Danmark. Eget tryck, 14,5x20,5 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:33)

1193 3273  Litografi Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Cellist, -80, löst blad, bladets mått: 100x70

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:57)

1193 3278  Litografier 2 st, Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Mor med barn, EA-upplaga, -80, Lösa blad, bladets mått: 70x50

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:14)

1193 3113  Ljuskrona empirestil. Höjd: 60

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:35)

1193 2392  Ljuskrona med prismor. Höjd: ca 60

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:47)

1193 2037  Ljuskrona metall, nutida. Höjd: 42 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:08)

1193 2210  Ljusstakar 2 st, Taserud. Höjd: 26-28

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:12)

1193 3172  Ljusstakar Celeste, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Orrefors, glas, ett par. Höjd: 33 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:10)

1193 3337  Ljusstakar Ett par silver+ 1 sterlingsilver. Höjd: 4 - 7

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:12)

1193 3313  Ljusstakar Ett par, silver. Höjd: 17

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:06)

1193 3333  Lockurna Kina. Höjd: 43

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:33)

1193 3056  Mandarinärm + bonad, Asien. Höjd: 45-152 cm. Bredd: 33-44 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:33)

1193 3294  Mandarinärm Asien. Motivet: 57x16

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:45)

1193 3438  Mässingsklocka + 6 st kuverttallrikar. Tallrikarna. Diameter: 28 cm, klockans höjd: 18 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:58)

1193 3091  Matbord 1950-tal, teak, utdragsskivor. Längd: 124 + 2x49, höjd: 83 cm, höjd: 75

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:06)

1193 3134  Matbord björk / masurbjörk. Diameter: 115. Höjd: 73 + 2 st iläggsskivor

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:24)

1193 2184  Matbord Björk. Längd: 152, djup: 85 cm, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:00)

1193 3264  Matbord /soffbord björk, 1940-tal. Diameter: 90

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:42)

1193 3080  Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk stil, 2 st ilägg, diameter: 110, höjd: 74 cm, ilägg 2x48

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:52)

1193 3409  Matsalsgrupp Gustaviansk stil, 6 delar, Bord + 5 stolar + 1 ilägg. Diameter: 110 cm. Längd: 110-168 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:40)

1193 3110  Matsalsskåp mahogny. Längd: 111, djup: 45 cm, höjd: 180 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:33)

1193 3092  Matservis 50 del ca, Karlskrona

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:07)

1193 3324  Matservis ca. 40 delar, Philippe, Limoges, Frankrike

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:52)

1193 3269  Matservisdelar 56 delar, Rörstrand, omkring 1900

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:42)

1193 3238  Matta Blue Mosque, 105x340

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:29)

1193 3237  Matta Kelim, 197x290 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:25)

1193 3060  Matta Kina, 150x240

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:51)

1193 2212  Matta orientalisk, 143x190

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:31)

1193 3356  Matta Orientalisk, 187x270

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:28)

1193 2289  Matta Orientalisk, Bochara, 162x223

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:08)

1193 3061  Matta orientalisk, Bochara. 125x160

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:50)

1193 3275  Matta orientalisk, Galleri, 72x305

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:06)

1193 3062  Mattor 3 st, Orientaliska, l60x84,66x89 6 95x156

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:47)

1193 3165  Modellflygplan parti diverse, från andra världskriget

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:55)

1193 3021  Modellskepp Modell äldre. Längd: ca 67 cm h: 44 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:22)

1193 3036  Nattljusstakar 4 st, mässing. Höjd: 8

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:45)

1193 3203  Nattygsbord 2 st, (olika), 50/60-tal. Längd: 46-52, djup: 30-31, höjd: 49-52

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:26)

1193 2409  Oljemålning Åke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. Signerad ÅWA, Sydländsk by. Olja på duk, 73x80

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:11)

1193 3035  Oljemålning Andrzej Majewski, madonna. Olja på duk, 34x26 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:43)

1193 3404  Oljemålning Bertil Wahlberg (f. 1923), Sverige. Porträtt av dottern. Olja på duk, 69x34 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:03)

1193 3218  Oljemålning Birger Skarp (1930-1972), Sverige. "Blåfärger". Signerad på spännramen, daterad 1962. Olja på duk, 50x60 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:19)

1193 3046  Oljemålning Carl Alexius Berndtson (f. 1918), Sverige. "The Beach Roller", Signerad CAB. Olja på duk, 73x100 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:15)

1193 2052  Oljemålning Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Olja på duk, 49x66 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:26)

1193 3010  Oljemålning Elisabeth Frändberg, Skärgård. Olja på duk, 70x80 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:36)

1193 2239  Oljemålning Ellis Wallin (1888-1972), Sverige. "Sommar". Signerad, daterad 1955. Olja på duk, 80x80 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:38)

1193 2242  Oljemålning Ellis Wallin (1888-1972), Sverige. Signerad, daterad 1954, "Den vita båten". Olja på duk, 27x22 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:43)

1193 3006  Oljemålning Gustaf Svensson, Kustmotiv. Olja på duk, 33x47 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:31)

1193 3163  Oljemålning Hadar Jönzén (1885-1977), Sverige. Stadsmotiv. Olja på pannå, 44x33

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:45)

1193 3297  Oljemålning Harald Brandberg (1899-1971), Sverige. Vinterlandskap. Signerad, daterad 1932. Olja på duk, 36x65 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:46)

1193 1015  Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Segelbåtar. Olja på duk, 100x137

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:37)

1193 3446  Oljemålning Henri Morell, nakenstudie. Olja på duk, 60x50 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:07)

1193 3013  Oljemålning Henry Nyberg. Signerad, daterad -68. Olja på duk, 37x76 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:45)

1193 3308  Oljemålning Hugo Öfverström (1900-1973), Sverige. Fiskeläge, signerad. Olja på duk, 64x98

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:48)

1193 3351  Oljemålning Inge Pettersson (f. 1944), Sverige. Sommaräng, signerad. Olja på duk, 73x59 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:22)

1193 3018  Oljemålning Jerzy Potrzebowski (1921-1974), Polen. Droska. Olja på duk, 73x53 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:10)

1193 2299  Oljemålning Knut Norman (1896-1977), Sverige. Fiskeläge. Olja på duk, 41x97 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:48)

1193 2076  Oljemålning Lasse Göransson, "Höst i mjölkhaljén". Olja på duk, 60x73 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:14)

1193 3124  Oljemålning Lisa Johansson, sommarblommor i vas, monogramsignerad. Olja på duk, 73x61, oramad

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:45)

1193 3187  Oljemålning monogramsignerad, Kyrka vid damm. Olja på duk, 15x19 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:28)

1193 3033  Oljemålning N Levi, blomsterstilleben. Olja på pannå, 60x45 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:38)

1193 3311  Oljemålning Oddlaug Schöldin (1931-2009), Sverige. Fiskeläge, signerad -71. Olja på pannå, 38x77

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:59)

1193 3098  Oljemålning Oidentifierad konstnär. "Stockholm 1899", lamm. Olja på duk, 37x44 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:12)

1193 3305  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Fiol. Monogramsignerad "PB -87". Olja på duk, 31x22 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:28)

1193 2414  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Holländskt landskap. Olja på duk, 50x70

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:19)

1193 2343  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kustklippor. Olja på duk, 49x71 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:59)

1193 2243  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Pelargon. Monogramsign MD. Olja på duk, 40x25 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:45)

1193 3447  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Porträtt av Drottning Silvia. Olja på duk, 80x60 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:08)

1193 3260  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad KA, porträtt. Olja på duk, 55x46 cm

1193 3350  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Sommaridyll, signerad. Olja på duk, 45x54 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:27)

1193 3097  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben med frukt. Olja på pannå, 52x60 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:12)

1193 3222  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Träd vid mur. Signerad Yngve, daterad -53. Olja på pannå, 40x32 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:43)

1193 3103  Oljemålning Olle Fors, Stilleben. Signerad, daterad 1946. Olja på pannå, 54x44 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:18)

1193 3162  Oljemålning Sigge Bergström (1880-1975), Sverige. Landskap med skog. Olja på pannå, 32x39

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:41)

1193 3261  Oljemålning Signerad Michigan, daterad 1967. Komposition. Olja på duk, 50x65 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:32)

1193 2440  Oljemålning Signerad Roberetson, Marin. Olja på duk, 75x100 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:20)

1193 9250  Oljemålning Signerad Steel, Bruges. Olja på duk, 31x40 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:09)

1193 3015  Oljemålning Thure Wahlström (1908-1998), Sverige. "Karlshamns skärgård". Signerad, daterad -68. Olja på duk, 49x68 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:48)

1193 3008  Oljemålning Thure Wahlström (1908-1998), Sverige. Signerad, daterad -64, komposition. Olja på duk, uppklistrad på pannå, 37x50 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:30)

1193 3164  Oljemålning Tore Wideryd (1908-1992), Sverige. Flygande fågel, signerad -68. Olja på duk, 60x62

1193 3319  Oljemålningar 2 st. Eduard Kutsar (1902-1970), Estland. Kust och hav, signerade. Olja på pannå, 10x15 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:34)

1193 3153  Örhängen Ett par, 18k, kristall

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:21)

1193 3152  Örhängen Ett par, 18k, pärlor

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:18)

1193 2493  Öronlappsfåtölj Läder

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:14)

1193 3436  Pall broderad sits. Längd: 41 cm, djup: 30 cm, höjd: 36 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:57)

1193 2385  Paradvärja omkring 1900. Längd: 87

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:32)

1193 2336  Pärlcollier silverlås. Längd: 50

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:47)

1193 3145  Parti bestick silver, 21 delar

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:48)

1193 3285  Parti silver bland annat fat 6 supkoppar

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:27)

1193 3283  Parti silver bland annat Smörknivshållare

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:24)

1193 3037  Parti silver / ns 7 delar, diverse

1193 3292  Parti tennsoldater Modell äldre, bemålade

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:53)

1193 3017  Pastell Haruo Sézaki (1907-1977), Sverige. Abisko 1946. Motivet: 24x36 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:53)

1193 3288  Pastell S Fries, Söderkåkar. Motivet: 46x61

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:33)

1193 3440  Pelarbord längd: 58 cm, djup: 289 cm, höjd: 85 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:00)

1193 3345  Pennset i fodral, benskaft. Längd: 8-20 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:55)

1193 3419  Pianopall längd: 63 cm, djup: 38 cm, höjd: 52 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:34)

1193 3434  Piedestal med stenskivor. Höjd: 66

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:55)

1193 3413  Piedestal med ytterfoder, Italien. Höjd: 52+ 22

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:24)

1193 3279  Piedestaler Ett par, sekelskifte 1900, ek. Höjd: 116

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:58)

1193 3367  Pipkanna Allmoge. Höjd: 26

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:43)

1193 2399  Porslin Gustavsberg, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Bland annat Blå husar, 4+ 6+ 1 st. Diameter: 24, höjd: 11 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:55)

1193 9259  Porslin Kina, 4 delar. Diameter: 12-20

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:19)

1193 3287  Prispokaler  + bägare, 9 st, silver. Höjd: 5-11

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:29)

1193 3151  Reliefplatta Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, 29,5x32

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:15)

1193 3121  Remmare 8 + 6 st. Höjd: 11-21

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:49)

1193 3155  Ring 18k, malakit. Vikt: 5,6g brutto, ringmått: 16

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:24)

1193 3154  Ring 18k, smaragder & 6 briljanter. Vikt: 5,5g, ringmått: 15,5

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:22)

1193 3316  Ring 20 k. Vikt: ca 5 g, ringmått: 21

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:17)

1193 3258  Rullgardin Marimekko, 1970-tal, 143x143 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:26)

1193 3244  Salongsbord nyrokoko. Längd: 100, djup: 50 cm, höjd: 67 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:41)

1193 3226  Salongsgrupp 4 delar, Nyrokokostil. Soffans längd 138, höjd 100 cm. Bordet 88x44 cm, höjd 78 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:42)

1193 3079  Satsbord 3 delar, rokokostil. Längd: 35-50 cm. Djup: 35 cm, höjd: 40-53 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:50)

1193 3407  Satsbord 3 delar, Rokokostil. Längd: 35-50 cm. Djup: 35 cm, höjd: 48-53 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:04)

1193 3384  Sekretär England, Intarsia. Längd: 88, djup: 48 cm, höjd: 104 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:17)

1193 3443  Serveringsvagn mässing. Längd: 72, djup: 38 cm, höjd: 82 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:03)

1193 3075  Servisdelar 12 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:42)

1193 3357  Servisdelar 12 delar, bland annat Berså och Pyro

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:28)

1193 3358  Servisdelar 17 delar, Rörstrand

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:31)

1193 3122  Servisdelar 7 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:44)

1193 3451  Servisdelar Rörstrand, ca 35 del

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:37)

1193 3406  Sideboard mahogny, England. Längd: 145, djup: 57 cm, höjd: 90 cm

1193 3353  Sideboard med glasskiva och hylla, nutida. Längd: 150. Djup: 45 cm. Höjd: 75 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:26)

1193 3347  Sidentavlor 9x7 + 11x13

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:14)

1193 3368  Sifoner 2 st, + patroner. Höjd: 30-34 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:44)

1193 2456  Silver 4 delar, Bägare + gräddkanna & sockerskål. Höjd: 4-10

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:08)

1193 3340  Silver 6 delar, silver, diverse. Höjd: 6-26 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:18)

1193 3053  Skål Eva Englund (1937-1998), Sverige. Målerås. Höjd: 21 Dia: 27

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:27)

1193 3298  Skål Kristall, Orrefors, diameter: 26, höjd: 9,5 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:47)

1193 3027  Skål omärkt, diameter: 20, höjd: 10 cm, porslin

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:37)

1193 3209  Skål Royal Copenhagen, II-sortering. Diameter: 30

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:39)

1193 3366  Skålar 2 st, Kosta. Höjd: 11-21

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:42)

1193 3365  Skålar 4 st, Färgat glas. Höjd: 10-14

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:43)

1193 3445  Skålfat Stengods, Upsala-Ekeby, Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. 18x18

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:05)

1193 3392  Skåp/tunna diameter: 34 cm, höjd: 55 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:36)

1193 3291  Skivbord Engelsk modell. Längd: 115, djup: 53 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:43)

1193 3425  Sköld Husqvarna. Diameter: 60 cm

1193 3343  Skrin silver, England. Längd: 14 + flakong med silverlock. Höjd: 11 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:34)

1193 3346  Skrin trä, omkring 1900. Längd: 40, djup: 24 cm, höjd: 20 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:13)

1193 3382  Skrivbord England. Längd: 121, djup: 60 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:15)

1193 3004  Skrivbord mahogny. Längd: 135, djup: 75 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:26)

1193 3381  Skrivbord mahogny. Längd: 91, djup: 46 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:14)

1193 3352  Skrivbord med läderskiva, idegran, England. Längd: 173, djup: 76 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:24)

1193 3450  Skrivbord NK, Björk. Längd: 145, djup: 77 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:20)

1193 3200  Skrivbord rokokostil, Rasbogårdens möbelsnickeri. Längd: 137, djup: 61 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:21)

1193 3414  Skrivbordsuppsats Gusum, mässing, 9 delar. Längd: 6-22 cm, djup: 16 cm, höjd: 5-13 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:26)

1193 3391  Skrivmaskin Remington Rand. Längd: 32 cm, djup: 29 cm, höjd: 15 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:35)

1193 3058  Skulptur Alabaster, huvud. Höjd: 16

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:30)

1193 3361  Skulptur Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Häst, Rörstrand. Höjd: 25

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:34)

1193 2247  Skulptur Häst, trä, modell äldre. Längd: 27, höjd: 25 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:52)

1193 3227  Skulptur Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Brons, 1980, Ansikte. Höjd: 30 inkl sockel

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:52)

1193 3363  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Giraff ur Stora Zoo, Gustavsberg 1958-1977. Målad och glaserad brun stengodslera. Höjd: 38 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:36)

1193 2514  Skulptur Oidentifierad konstnär. Sign Marie, 1998,13/65, "Evas återkomst". Höjd: 24

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:45)

1193 3439  Skulptur Tax, keramik. Längd: ca 55 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 21:01)

1193 2482  Skulptur i glas Svärd. Längd: 57

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:11)

1193 2377  Skulpturer 5 st, Tyskland/Spanien. Höjd: 21-24

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:18)

1193 3373  Skulpturgrupp trä, "Riddare av runda bänken", S. K. 1974 + gumma + rotskål. J J -78, Höjd: 8 - 21

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:50)

1193 3020  Skultuna 4 delar, mässing, bland annat Pierre Forsell. Höjd: 5-23 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:46)

1193 2480  Slagbord Furu, 1800-tal. Längd: 41+ 2x65, djup: 87 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:05)

1193 2115  Smörgåsbestick + kaffeskedar, 18 delar, silver, 6 + 6 + 6 del

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:21)

1193 3420  Snurrfåtölj England, Skinn

1193 3435  Snurrpall broderad sits. Längd: 38 cm, höjd: 54 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:56)

1193 3214  Sockerhacka omkring 1900. Längd: 53. Djup: 37 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:46)

1193 3198  Soffa Samsas, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Längd: 180

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:18)

1193 3156  Soffbord Asien, 80x80. Höjd: 36

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:25)

1193 3385  Soffbord England, mahogny, med mässingsbeslag. Längd: 137, djup: 80 cm, höjd: 54 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:18)

1193 3140  Soffbord Englesson. Underrede i trä, skiva i glas. Längd: 130. Djup: 80 cm, höjd: 54 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:39)

1193 3085  Soffbord Teak, 1960-tal. Längd: 100, djup: 32 cm, höjd: 33 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:59)

1193 3330  Soffbord Torben Orskov, Danmark. Diameter: 59, höjd: 39 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:19)

1193 3383  Soffgrupp 3 delar, Rokokostil. Längd: 140

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:16)

1193 3026  Sparbössa Metall, Clown. Höjd: 20

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:36)

1193 3417  Spegel + 2+ 2 spegellampetter, Tenn. Höjd: 26-48

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:32)

1193 3433  Spegel 108x46

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:54)

1193 3349  Spegel förgylld ram. Diameter: 70 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:18)

1193 3331  Spegel förgylld, 122x53

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:29)

1193 3241  Spegel förgylld, 77x57

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:35)

1193 3248  Spegel nyrokoko, 80x67

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:53)

1193 3429  Spegel Porslin, Rokokostil. Höjd: 80

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:02)

1193 2301  Spegellampetter Ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 56

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:55)

1193 3115  Staffli golv, nutida. Längd: 38 cm, höjd: 165 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:36)

1193 3378  Stegpall 1950-tal. Längd: 30 cm. Djup: 62 cm, höjd: 65 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:56)

1193 9254  Stekfat + 4 assietter. Kina, dekor i famille rose. Längd: 26. Diameter: 16 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:14)

1193 3114  Stolar 3 + 1 st, ASKO Finland

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:36)

1193 3212  Stolar 4 st, Gustaviansk stil

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:56)

1193 3090  Stolar 4 st, Teak, galon, möjligen Niels Ole Möller

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:04)

1193 3201  Stolar 5 st, IKEA, "Hallunda", 1700-tals serien, brännstämplade

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:21)

1193 2421  Stolar 6 st, sengustaviansk stil

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:30)

1193 3109  Stolar Ett par, Gustaviansk stil

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:32)

1193 3161  Stolar Ett par, Gustavianska, bemålade, Signerade, OFS, provinsarbete

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:24)

1193 2498  Stolar Ett par, rokokotyp, provinsarbete

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:19)

1193 3329  Stringhylla "Pocket", 3 hyllplan. Längd: 58 + 2 gavlar

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:17)

1193 3410  Sypallar 2 st. Längd: 38 cm. Höjd: 44 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:36)

1193 3371  Syskrin Allmoge. Längd: 60, djup: 40 cm, höjd: 66 cm

1193 3005  Taburett Gustavianskt provinsarbete. Längd: 42 cm. Höjd: 38 cm

1193 3169  Takarmatur Guzzini, design: Massoni. Diameter: 50

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:40)

1193 2230  Takarmatur med prismor. Höjd: 55

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:55)

1193 3416  Takfotogenlampa Mässing och majolika, kupa i glas. Höjd: ca 118 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:30)

1193 3302  Tallrikar + assietter, 15 + 17 delar, Rosenthal. Diameter: 22-28 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:55)

1193 3424  Tallrikar 1 par med metalldekoration. Diameter: 27

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:49)

1193 3112  Tamburmajor nutida. Höjd: 176

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:34)

1193 3397  Tanghäst med ryttare, Kina, replik, keramik. Höjd: 45

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:11)

1193 3398  Tavelram förgyllt trä, ramens innermått: 92x116

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:18)

1193 2463  Teckning Tusch, Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Fairbrother", 34x25

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:38)

1193 2462  Teckning Tusch, Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Nigrl Bruce in "Gown and out", 43x38

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:37)

1193 2461  Teckning Tusch, Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Soldat, 28x23

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:37)

1193 2464  Teckning Tusch, Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Vivian Leigh and Jeanne de Casalis in "The Mach of vertus". Längd: ca 29cm, D ca 3,5cm, höjd: ca 42cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:42)

1193 3180  Teglas Tsaikka, design: Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, Finland. Glas med hållare i rostfritt stål, 4 st. Höjd: 8 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:51)

1193 3396  Tennfat diameter: 31 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:09)

1193 3267  Terrin  + stekfat, 2 delar, Kina, Blåvitt kompaniporslin. Längd: 21-24

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:35)

1193 3159  Toilettbordsuppsats 11 delar, Sterlingsilver, Jugend. Längd: 11-14 cm. Höjd: 5-26 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:15)

1193 3211  Trädgårdsbord med stenskiva. Längd: 100. Djup: 65 cm, höjd: 71 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:50)

1193 3372  Träskulpturer 7 delar, gubbar, signerade OE, 60-talet. Höjd: 25 ca.

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:40)

1193 3303  Träsnitt Oidentifierad konstnär. Signerad, 10/50, -49, "Bali - Bali", bladets mått: 34x23

1193 3395  Uppläggningsfat England. Längd: 44

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:07)

1193 3387  Utdragssoffa längd: 193 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:27)

1193 3251  Väggarmaturer 2 st, Firma Svenskt Tenn. Längd: 20 cm. Djup: 31 cm, höjd: 22 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:11)

1193 3157  Väggbord med låda, förgyllt. Längd: 54, djup: 32 cm, höjd: 62 cm

1193 3106  Vägghylla Jugend, trä och mässing. Längd: 26, djup: 13 cm, höjd: 20 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:30)

1193 3432  Väggpendyl Junghans, Tyskland. Höjd: 96

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:58)

1193 3118  Väggreliefer 2 st, USA, Sexton, Hundar. Höjd: 28 längd: 36 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:40)

1193 2452  Väggur Jugend, mahogny. Höjd: 83

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:43)

1193 3093  Värmetallrikar 6 st, Tenn, diameter: 28

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:08)

1193 2042  Vas + 2 skålar. Höjd: 21 cm, faten: 16x10 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:43)

1193 3403  Vas Gustavsberg, Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Höjd: 33

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:02)

1193 3086  Vas Gustavsberg. Höjd: 20

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:53)

1193 3252  Vas Kina. Nutida. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:15)

1193 3336  Vas kristall, Orrefors. Höjd: 22

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:10)

1193 3051  Vas Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Open Mind. Höjd: 35, Kosta Boda

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:24)

1193 2432  Vas Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 15

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:45)

1193 3052  Vaser  + ljusstake, 4 delar, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 8-21

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:26)

1193 3228  Vaser  + skål, 3 delar, Berndt friberg & Gunnar Nylund. Höjd: 5-20

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:53)

1193 3087  Vaser 2 st Kina. Höjd: 24 - 26, en med nagg

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:01)

1193 3249  Vaser 2 st, Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 18-34

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:10)

1193 2129  Vaser 2 st, Sven Palmqvist (1906-1984), & Gate, Sverige. Höjd: 211-5

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:02)

1193 3074  Vinkylare Gense. Höjd: 18

1193 3044  Vitrinskåp längd: 60 cm, djup: 35 cm, höjd: 135 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:00)

1193 3158  Vitrinskåpöverdel intarsia. Längd: 53, djup: 33 cm, höjd: 85 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:34)

1193 3274  Ytterfoder 6 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 9,5 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:04)