Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 26 mars 2012 17:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

750 6004  Oljemålning Beda Löberg (1895-1974), Blomstilleben, signerad, a tergo daterad -51, pannå: 55x46

S�ldes f�r 5.100 kr (Sista budtid är den 26 mars 2012 19:49)

750 6005  Oljemålning Beda Löberg (1895-1974), Blomstilleben, signerad, a tergo daterad Beda Löberg, -1958, pannå: 27x40

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 26 mars 2012 19:45)

750 6024  Oljemålning Beda Löberg (1895-1974), Blomstilleben, signerad. samt à tergo 1957. Pannå 29x21

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 26 mars 2012 19:11)

750 6027  Oljemålning Beda Löberg (1895-1974), Bygata. Intyg à tergo av Pontus Löberg. Pannå 38x28

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 26 mars 2012 19:17)

750 6012  Oljemålning Beda Löberg (1895-1974), Fiskebodar, Intygad à tergo av Pontus Löberg, pannå 40x33

S�ldes f�r 3.900 kr (Sista budtid är den 26 mars 2012 19:14)

750 6010  Oljemålning Beda Löberg (1895-1974), Fiskebodar, signerad & daterad a tergo -1958, pannå: 70x45

S�ldes f�r 3.300 kr (Sista budtid är den 26 mars 2012 19:55)

750 6020  Oljemålning Beda Löberg (1895-1974), Fiskebodar, signerad à tergo, -1955, pannå 30x27

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 26 mars 2012 19:35)

750 6001  Oljemålning Beda Löberg (1895-1974), Fiskeläge, intyg a tergo, pannå: 55x45

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 26 mars 2012 19:44)

750 6013  Oljemålning Beda Löberg (1895-1974), Fiskeläge, Signerad à tergo -1953, pannå 33x40

S�ldes f�r 950 kr (Sista budtid är den 26 mars 2012 19:15)

750 6014  Oljemålning Beda Löberg (1895-1974), Fiskeläge, signerad, -49, samt signerad à tergo, pannå 33x40

S�ldes f�r 2.500 kr (Sista budtid är den 26 mars 2012 19:16)

750 6008  Oljemålning Beda Löberg (1895-1974), Fiskeläge, signerad, pannå: 46x37

S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 5 mars 2012 19:50)

750 6002  Oljemålning Beda Löberg (1895-1974), Gårdsinteriör, Tillskriven, olja på duk, ramens innermått: 51x65

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 26 mars 2012 19:57)

750 6015  Oljemålning Beda Löberg (1895-1974), Hus, signerad à tergo -1944, pannå 33x23

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 26 mars 2012 19:20)

750 6017  Oljemålning Beda Löberg (1895-1974), Hus, signerad à tergo -1946, pannå 26x34

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 26 mars 2012 19:20)

750 6019  Oljemålning Beda Löberg (1895-1974), Hus, signerad, pannå 35x27

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 mars 2012 19:30)

750 6006  Oljemålning Beda Löberg (1895-1974), Kustmotiv, signerad, a tergo daterad, -1954, pannå: 64x50

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 26 mars 2012 19:47)

750 6023  Oljemålning Beda Löberg (1895-1974), Porträtt av gosse, signerad. och dat. à tergo 1938. Pannå 24x19

S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 26 mars 2012 19:10)

750 6022  Oljemålning Beda Löberg (1895-1974), Porträtt. Intyg à tergo av Pontus Löberg. Pannå 22x16

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 mars 2012 18:07)

750 6003  Oljemålning Beda Löberg (1895-1974), Sjölandskap med byggnader, signerad, a tergo daterad -1964, pannå: 46x55

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 26 mars 2012 19:41)

750 6018  Oljemålning Beda Löberg (1895-1974), Sjömärke, signerad à tergo -1955, pannå 31x27

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 26 mars 2012 19:28)

750 6009  Oljemålning Beda Löberg (1895-1974), Småstadsgata, tillskriven Beda Löberg, duk 45x79

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 26 mars 2012 19:51)

750 6028  Oljemålning Beda Löberg (1895-1974), Stilleben, sign 1949 samt à tergo. Pannå 49x42

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 26 mars 2012 19:18)

750 6007  Oljemålning Beda Löberg (1895-1974), Stilleben, signerad, a tergo daterad -1946, pannå: 35x27

S�ldes f�r 3.900 kr (Sista budtid är den 26 mars 2012 20:00)

750 6025  Oljemålning Beda Löberg (1895-1974), Stilleben, signerad. à tergo 1957. Pannå 49x39

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 26 mars 2012 19:13)

750 6026  Oljemålning Beda Löberg (1895-1974), Stilleben, signerad. à tergo. 1948. Pannå 34x26

S�ldes f�r 4.100 kr (Sista budtid är den 26 mars 2012 19:14)

750 6016  Oljemålning Beda Löberg (1895-1974), Stugor, signerad à tergo, -1953, pannå 32x27

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 26 mars 2012 19:22)

750 6021  Oljemålning Beda Löberg (1895-1974), tillskriven, Småstadsgata. Duk 27x67

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 26 mars 2012 18:05)