723 4020 Etsning Axel Fridell (1894-1935), Man i rock, Sign19 x 14
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 18:12)
723 4019 Etsning Carl Larsson (1853-1919), "Lektyr" Monogramsign, 19 x 15, Löst blad
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 18:10)
723 4074 Etsning Carl Larsson (1853-1919), "Martina med frukostbrickan", 24x15
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 18:04)
723 4002 Etsning Evert Lundqvist, Leende tös, 26x19
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:52)
723 4100 Etsning Hans Norsbo (1897-1955), 1954, Stockholmsmotiv, 24x24
S�ldes f�r 850 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:17)
723 4008 Etsning James Coignard (1925-2008), 8/75, 20x9
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 18:55)
723 4016 Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), 'Masken', 4/40, 50 x 50
S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:52)
723 7348 Färgetsning Roberto Matta (1911-2002), 3/100, 53x40
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 17:43)
723 4045 Färgetsningar 2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), 35/125 + 104/120
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:48)
723 4092 Färglitografi Albin Amelin (1902-1975), 103/310, 70x50
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 18:41)
723 4007 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), 126/150, 73x54
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 18:50)
723 4006 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), 127/150, motivets mått: 72x53, ramens yttermått: 83x64 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 18:47)
723 4050 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), 267/363, 77x55
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:57)
723 4010 Färglitografi Bruno Karlsson (f. 1927), -97, Stockholmsmotiv, 99/150, 40x57
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:46)
723 4088 Färglitografi Camilla Pyk (f. 1966), 13/80, 75 x 55
S�ldes f�r 850 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 17:52)
723 4079 Färglitografi Charles Sjöholm (f. 1933), 346/350, Fotboll, 62x77
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 18:19)
723 4009 Färglitografi Curman, "Boll i luften", 20/220, 50x60
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:44)
723 4054 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), 169/360, 52x62
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:40)
723 4028 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), 308/360, 45 x 55
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:49)
723 4063 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Stockholmsmotiv, 87/360, 49x59
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:13)
723 4062 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Stockholmsmotiv, 87/360, 49x59
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:12)
723 4030 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Mosebacke Torg, 350/360, 45x55
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:00)
723 5001 Färglitografi Endre Némes (1909-1985), 90x58
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 17:36)
723 4089 Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), 78/100, 50x63
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 17:09)
723 4110 Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), p. t, 56x42
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:12)
723 4121 Färglitografi Joan Miró (1893-1983), signerad, 31/50, 94x65 cm
S�ldes f�r 17.400 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 18:04)
723 4025 Färglitografi Johannes Olsson, EA (konstnärens exemplar), 60x81
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:52)
723 7169 Färglitografi KG Nilson, 150/250, 62x78
S�ldes f�r 850 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:52)
723 4149 Färglitografi Lage Lindell (1920-1980), 9/87, 77x105
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:00)
723 4104 Färglitografi Lars Huck Hultgren (f. 1931), 142/250, 43x34
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 18:52)
723 4120 Färglitografi Lars Jonsson, fåglar, 64/310, 60x86
S�ldes f�r 4.700 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 17:17)
723 4040 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), 142/225, 56x75
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:38)
723 4031 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), EA (konstnärens exemplar), "Solrosplätten i Provence", 58x74
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:48)
723 4090 Färglitografi Lennart Kempe (1916-2005), 35/150, 49x63
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 17:38)
723 4076 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), -45, 53/200, 60x72
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:19)
723 4055 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), 1970, 74/75, 44x53
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:37)
723 4065 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), 162/275, 52x40
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:02)
723 4087 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), 2328/5000, Interiör, 58 x 40
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 17:49)
723 4053 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), 253/300, 40x32
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:38)
723 4117 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), 28/150, 40x30
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 18:55)
723 4042 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), 51/275, 52x40
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:44)
723 4071 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Stockholm, 40/250
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 18:22)
723 4103 Färglitografi Mikael Frygelius, Centralbadet, 48x36 cm
S�ldes f�r 2.700 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 17:47)
723 4038 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), 74/460, 71x57
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:33)
723 4017 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Växthus, 65 x 50, 38/380
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:54)
723 4051 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), 36/350, 58x38
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:59)
723 4064 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Komposition, 7/15, 63x45
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 18:19)
723 4044 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), Bergströmskan, 43x29
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:47)
723 4047 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), E. A, 41x57
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:50)
723 4068 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), Epistel 60, 42x28
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 18:16)
723 4113 Färglitografi Petter Thoen (f. 1943), "Meow", EA (konstnärens exemplar), 32x46
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:22)
723 4052 Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), 149/210, 57x68
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:06)
723 4004 Färglitografi Reutersvärd, 121/300, 39x54
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:46)
723 4116 Färglitografi Richard Ryan, 3/35, 80x63
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:26)
723 4026 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 134/250, 21x50
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 17:31)
723 4005 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 36/350, 30x42
S�ldes f�r 2.700 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 18:50)
723 4058 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Åboland, sjöviste, 245/310
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 17:30)
723 4057 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), hamnmotiv, 144/150, 40x23
S�ldes f�r 950 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 17:28)
723 4060 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Ödehemman, Åland, HC, 1975, 37x27
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 17:34)
723 4059 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), pt. -84, The Casting Beach, 30x43
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 17:31)
723 4039 Färglitografi Rune Jansson, 128/160, 49x71
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:37)
723 4018 Färglitografi Stellan Mörner (1896-1979), 30 x 39, 221/350
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:00)
723 4075 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), -45, 120/200, 60x83,
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:18)
723 7166 Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), nattvandrare, 115/250, 61x80
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:48)
723 4102 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), 287/380
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 17:23)
723 5210 Färglitografi W Kempe, Stallkanalen, Stockholm, 27/150, 46x58, saknar glas
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 17:24)
723 4041 Färglitografi Yrjö Edelmann (f. 1941), 15/20, 57x81
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:39)
723 4036 Färglitografier 2 st, Bengt Landin (f. 1933), 17/350 + 92/150, 49x37 + 55x68
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:29)
723 4046 Färglitografier 2 st, Gustav Rudberg (1915-2001), 101/260 + 46/280
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:49)
723 4048 Färglitografier 2 st, Karl Axel Pehrson (1921-2005), 21/360 + 325/375
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:54)
723 4049 Färglitografier 2 st, Karl Axel Pehrson (1921-2005), 577/600 + 266/385
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:55)
723 4037 Färglitografier 2 st, Madeleine Pyk (f. 1934), 177/200, 42x27
S�ldes f�r 850 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:32)
723 4070 Färglitografier 2 st. Bengt Landin (f. 1933), blåklockor, 34x27
S�ldes f�r 950 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 18:20)
723 4073 Färglitografier 2 st. Madeleine Pyk (f. 1934), "Cyklist på Slussen" + "Cirkus på Slussen", 50x55, oramade
S�ldes f�r 2.700 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 18:41)
723 4067 Färglitografier 2 st. Madeleine Pyk (f. 1934), 'på´stranden' och trädgården, 28x23 + 34x26
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 18:14)
723 4029 Färglitografier 4 st, Helene Hansson-Fahl (f. 1957), Änglar, 25 x 30
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:50)
723 4072 Färglitografier Mona Huss Walin (f. 1944), blomster + fjordlandskap, 30x23 + 40x30, oramad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 18:24)
723 4095 Grafisk portfölj bland annat: Stig Claesson Slas (1928-2008), Svenolov Ehrén (1927-2004), 50-tal
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:12)
723 4022 Gravyr Kolorerad, 1813, Slaget vid Leipzig, 21 x 21
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:32)
723 3317 Litografi Elis Ryberg (1919-1985), stockholmsmotiv, 38x46
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 17:59)
723 4080 Litografi Gieron, 31/80, 32x28
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 18:19)
723 4107 Litografi Lage Lindell (1920-1980), 134/260, 29x43, (kolorerad)
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 18:49)
723 4015 Litografi Lennart Rosensohn (1918-1994), 30/30, 16x22
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:12)
723 4013 Litografi Lennart Rosensohn (1918-1994), sällskap, 3/25, 52x43
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:00)
723 4033 Litografi Louis Bastin (1912-1979), kvinna med luta, 30/75, 59x44
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:52)
723 4086 Litografi Madeleine Pyk (f. 1934), 2328/5000, Interiör, 60 x 45
S�ldes f�r 950 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 17:48)
723 4106 Litografi Mona Huss Walin (f. 1944), stockholmsmotiv, 188/450, 64x50
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 17:04)
723 3315 Litografi Olle Olsson Hagalund (1904-1972), 87/200, 20x26
S�ldes f�r 850 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 17:56)
723 4032 Litografi Per Franzén, hamnmotiv, 16/395
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:51)
723 4023 Litografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), gård, 29/410, 33x52
S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 17:25)
723 4001 Litografi Roland Svensson (1910-2003), 160/250, 57x45
S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:11)
723 4081 Litografi Sven X:et Erixson (1899-1970), 116/300, 25x34,
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 17:15)
723 4011 Litografi Waldemar Sjölander (1906-1988), 137/150, 72x53
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:55)
723 4035 Litografier 3 st, Lasse Åberg (f. 1940), 87x64 + 64x79 + 49x69
S�ldes f�r 950 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:28)
723 4108 Litografisk affisch Efter Chagall, Paris L opera, ch. sorlier, 63x99
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 18:55)
723 4119 Serigrafier 2 st, Lena Andersson, 265/300, 39x29
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 18:59)
723 4118 Serigrafier 2 st, Marit Törnqvist, Lekande barn, 235/300, 33x47
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 18:56)
723 4097 Träsnitt 2 st, Japan, 15x15
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:20)
723 4099 Träsnitt Eva Stockhaus (f. 1919), "Tidig vår" 30x18
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:12)
723 1086 Träsnitt Sonja Krohn (f. 1941), -88, Natsuko, 115x61
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 18:22)
723 4084 Träsnitt Von Arkel, 73/75, 20x17
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2011 19:47)