Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 16 september 2019 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1275 7149  Akvarell Egon Wallburg (1911-2004), Ungern. Signerad. Motivet: 24x34cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:11)

1275 6351  Akvarell Laris Strunke (f. 1931), Sverige. "Kustväg II", signerad, bladets mått: 54x74 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:08)

1275 7303  Akvarell Marita Möller (f. 1953), Sverige. Blomster. Signerad, 35x25 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:37)

1275 7050  Akvarell Oidentifierad konstnär. Hantverkargatan, 25x34 cm. Ej signerad

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:53)

1275 7048  Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad HS, 34x25 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:43)

1275 7563  Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, Landskap, 63x77 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:42)

1275 7580  Akvarell Oidentifierad konstnär. Tagels gård, Rydaholm, 1800-tal, bladets mått: 22x38 cm. Ej signerad

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:29)

1275 7151  Akvarell Ryno Frieberg (f. 1920), Sverige. #Höstlandskap i Geneve", signerad 1978. Motivet: 28x38cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:17)

1275 7363  Akvarell Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Kustklippor. Signerad, daterad 1997. Ca 21,5x58,5 cm

S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:14)

1275 7331  Akvarell Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Signerad, daterad 1999, Kust, 47x69 cm

S�ldes f�r 11.500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:44)

1275 7357  Akvarell Ted Ström (f. 1944), Sverige. Signerad, daterad 2005, "Det är nåt lurt med vintern", Motivet: 21x31 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:09)

1275 7360  Akvarell Ted Ström (f. 1944), Sverige. Signerad, daterad 2005, "Fyren vid yttre farleden", Motivet: 21x31 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:47)

1275 7359  Akvarell Ted Ström (f. 1944), Sverige. Signerad, daterad 2005, "Varvet runt", Motivet: 21x31 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:45)

1275 7093  Akvarell Thure Wallner (1888-1965), Sverige. Ekorre. Signerad, 21x26 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:39)

1275 7354  Akvareller 2 st, Anna Kempe, Stilleben, signerade. Motivet: 41x29 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:28)

1275 7166  Akvareller 3 st, Lennart Lundegårdh (1934-2009), Sverige. Fåglar, signerad. 15x15 ca

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:30)

1275 7610  Amerikaur 2 st, 65cmx38cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:32)

1275 7084  Appliquer ett par, mässing. Höjd: ca 20 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:06)

1275 6322  Assietter + skål, 13 delar. Rörstrand. Gallerporslin. Längd: 18 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:11)

1275 7467  Balalajka längd: 68 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:57)

1275 7480  Bältessmycke Kina. Längd: 8,5 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:59)

1275 7529  Barbiedockor 2 st, Ken & Barbie. Höjd: 31cm, + kläder, med orginallådor

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:06)

1275 7396  Barnfåtölj Hand, tyg. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:25)

1275 7547  Barnstolar 2 st, Tidigt 1900-tal. Höjd: 59 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:50)

1275 7103  Bestick "Grand Prix", design: Kay Bojesen (1886-1958), Danmark. Fisk- och skaldjursbestick, rostfria, 91 delar

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:55)

1275 7589  Bestick 18 delar, Modell Olga. 12 del silver, Knivar. Nysilver/rostfritt, 1905. Längd: 21-25. Bruttovikt: 800g

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:46)

1275 7546  Bestick 18st, Made Expressly in Thailand, for "Hjalmar Blomqvist Aktiebolag". 6st Gafflar, 6st skedar, 6st knivar, med etui

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:48)

1275 7223  Bestick Bakelitskaft, ca 40 delar

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:46)

1275 7608  Biofåtöljer 2 st, Biograf Victoria, Rad 3 plats 7-8

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:53)

1275 6042  Blandteknik Gösta Nordblad (1897-1940), Sverige. Modellstudie, signerad, "Rom 1925". Motivet: 45x31 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:16)

1275 7581  Blandteknik Holger Weinemo (1912-1985), Sverige. Träd. Signerad, 31x27 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:11)

1275 7370  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Sign JP, duk, 80x120 cm. Signerad

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:33)

1275 7096  Blandteknik på siden, 70x30 cm. Ej signerad

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:47)

1275 7466  Bockbord längd: 120 cm, djup: 56 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:58)

1275 7169  Bojan Kina. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:34)

1275 7382  Bojan Makkum, 1900-tal. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:39)

1275 7167  Bojaner 2 st, Kina. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:32)

1275 7179  Bokhylla England, Bredd: 76 cm. Djup: 28 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:28)

1275 7315  Bokhylla England, Bredd: 80 cm. Djup: 51 cm, höjd: 83cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:59)

1275 7261  Bokhylleskåp Jugend, Bredd: 116cm. Djup: 38 cm, höjd: 174cm, nyckel

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:36)

1275 7314  Bokverk 12 band, Selma Lagerlöf, helfranska band

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:58)

1275 7605  Bonad "Goblys", France, 108x140 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:07)

1275 7521  Bonad Sonja Näslund, Sandhamn 1984, ca 76x79 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:09)

1275 7133  Bord Art Déco. Bredd: 73 cm. Djup: 52 cm, höjd: 63 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:28)

1275 7259  Bord Barockstil, ek, Bredd: 180 cm. Djup: 92,5 cm, höjd: 78 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:24)

1275 7308  Bord från fartyg, mahogny. Diameter: 85, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:31)

1275 7487  Bord Gärsnäs, Bredd: 160cm. Djup: 80 cm. Höjd: 73 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:58)

1275 7448  Bord Intarsia. Del av satsbord. Bredd: 40. Djup: 32 cm, höjd: 58 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:48)

1275 7450  Bordsfotogenlampa höjd: 52 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:05)

1275 7493  Bordslampa mässing. Höjd: 62 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:23)

1275 7568  Bordslampa Tenn, 1937. Höjd: 48 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:11)

1275 7604  Bordslampfot nutida. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:18)

1275 7135  Bordslampfot papegojor. Mässing/porslin. Höjd: 73cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:31)

1275 7225  Bordslampfot Rörstrand. Höjd: 29 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:48)

1275 7186  Bordslampfot Uno & Östen Kristiansson, Luxus. Höjd: 34 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:21)

1275 5049  Bordslampfot Venini, Italien. Höjd: 49 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:11)

1275 7187  Bordslampor Ett par, NK, porslin. Höjd: 38 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:56)

1275 7092  Bordssurtout glas och mässing. Höjd: 23,5 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:32)

1275 7247  Bordstelefon Trä, Rikstelefon, Sverige. Höjd: 33cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:23)

1275 7482  Bordsur höjd: 61 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:25)

1275 5442  Bordsur sent 1800-tal. Höjd: 43 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:27)

1275 6196  Byrå bemålad, Bredd: 122 cm. Djup: 59 cm, höjd: 98 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:43)

1275 7511  Byrå Bemålad. Bredd: 85, djup: 47 cm, höjd: 88 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:57)

1275 5088  Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva, Bredd: 105 cm. Djup: 49 cm, höjd: 81cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:52)

1275 7182  Byrå Mahogny/valnöt, Bredd: 104cm. Djup: 48cm, höjd: 100cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:09)

1275 7458  Byrå omkring 1900. Bredd: 57, djup: 32 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:13)

1275 7541  Byrå Sent 1800-tal, bemålad. Bredd: 102, djup: 52 cm, höjd: 87 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:38)

1275 7036  Byrå tapetserad med Paradiset, Josef Frank. Bredd: 70 cm, djup: 35 cm, höjd: 70 cm

1275 7240  Byrå Trä, med stenskiva, Bredd: 60 cm. Djup: 35 cm. Höjd: 70 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:25)

1275 7238  Byrå Valnöt. Bredd: 97 cm. Djup: 47 cm. Höjd: 96 cm, nyckel

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:11)

1275 5244  Byråar Ett par, England. Längd: 64. Djup: 41 cm, höjd: 62 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:08)

1275 7275  Byråar ett par, England. Längd: 68, djup: 34 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:01)

1275 7473  Caféstolar 4 st, Thonetmodell

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:45)

1275 7472  Caféstolar 6 st, Thonetmodell

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:14)

1275 6037  Damarmbandsur Certina, 18k guld, Brutto 20g ca. Längd: 17,5 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:47)

1275 6325  Djupa tallrikar 11 st, Rosenthal. Diameter: 21 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:02)

1275 7508  Dockmöbler diverse

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:22)

1275 6309  Dockskåp med inredning. Bredd: 62, djup: 20 cm, höjd: 57 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:45)

1275 7312  Eldset 5 delar. Längd: ca 18cm. Djup: ca 18cm. Höjd: 58cm.

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:36)

1275 5418  Elgitarr ESP Ltd. Längd: 100 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:06)

1275 7142  Etsning Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. Signerad, numrerad 42/150, par. Motivet: 16x10 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:56)

1275 6229  Etsning Finn Christiansen, "Fogl". Signerad, daterad -56. Bär dedikation. Motivet: 32,5x49,5 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:31)

1275 6113  Etsning Louis Sparre (1863-1964), Sverige. Stockholm från Kastellholmen. Signerad, daterad 1927. Motivet: 13x19 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:56)

1275 7013  Etsning Marja-Leena Sillanpää (f. 1965), Sverige. Signerad, numrerad 110/250. Bladets mått: 37x28 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:29)

1275 7082  Etsning signerad, Motiv från Skinnarviksberget. Motivet: 20x24 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:55)

1275 7198  Etsningar 4 st, Stadsmotiv. Signerad. Motivet: 5x5 cm ca

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:05)

1275 7556  Fällbord mahogny, Bredd: 107cm. Djup: 79 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:10)

1275 5341  Färgetsning Lech Rzewuski (1941-2004), Sverige. "Det spökar i min ateljé". Signerad, ca 90x60 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:50)

1275 7348  Färgetsning signerad. 1992, "Love 1991", EA 6/10. Motivet: 50x50 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:55)

1275 6281  Färglitografi 3 st, Frankrike. Ej signerad. Motivet: 20x32 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:19)

1275 7191  Färglitografi Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Fiskebåtar. Signerad, numrerad 67/310. Motivet: 57x74 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:19)

1275 7343  Färglitografi Albin Amelin (1902-1975), Sverige. PT, signerad. Hamn. Motivet: 55x70 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:25)

1275 6378  Färglitografi Anders Palmér (f. 1958), Sverige. Landskap med hus. Signerad, numrerad 64/99. Litografi på duk, 48x73 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:15)

1275 6377  Färglitografi Anders Palmér (f. 1958), Sverige. Landskap med hus. Signerad, numrerad 80/99. Litografi på duk, 48x73 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:13)

1275 7258  Färglitografi Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. "Berzeli park våren 1975". Signerad, numrerad 44/225. Motivet: 35x51 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:46)

1275 7216  Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 130/375. Motivet: 56x42 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:44)

1275 7219  Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 321/375. Motivet: 46x37 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:53)

1275 7246  Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Östermalmshallen, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Signerad. Motivet: 37,5x54,5 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:19)

1275 7342  Färglitografi Bo Larsson (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 10/99, Pålsundsbron, bladets mått: 76x107 cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:35)

1275 7090  Färglitografi Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 17/375. Motivet: 48x58 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:15)

1275 7014  Färglitografi Ernst Billgren (f. 1957), Sverige. Signerad, numrerad 301/330, Interiör. Motivet: 26x33 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:25)

1275 7207  Färglitografi Eva Zettervall (f. 1941), Sverige. Signerad, numrerad 77/350. Motivet: 50x38 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:02)

1275 6534  Färglitografi Francoise Deberdt (f. 1934), Frankrike. "Tåget genom röda havet". Signerad, numrerad 41/120. Motivet: 54x41 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:33)

1275 7213  Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Signerad, numrerad 305/380, Sträckande fåglar. Motivet: 25x39 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:22)

1275 7321  Färglitografi Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signerad, daterad -69, PT, Stockholm. Motivet: 22x60 cm

1275 7079  Färglitografi Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, daterad 1964, numrerad 275/310. Motivet: 28x55 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:51)

1275 6470  Färglitografi Kaj Bernstone (f. 1946), Sverige. Eka, 74/250. Signerad, daterad -87. Motivet: 41x58 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:10)

1275 7350  Färglitografi Kaj Bernstone (f. 1946), Sverige. Signerad, numrerad 71/205, Sjöbod. Motivet: 50x56 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:01)

1275 6539  Färglitografi Lage Lindell (1920-1980), Sverige. PT, Signerad, Komposition, bladets mått: 56x76 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:31)

1275 7007  Färglitografi Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Signerad, numrerad 50/50, Herrviks hamn, 48x63 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:29)

1275 6168  Färglitografi Lars Hellström (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad 43/200, vid Fyris, ramens innermått: 45x54 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:54)

1275 7339  Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Blommor. Signerad, numrerad 111/225, bladets mått: 87x61 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:40)

1275 7034  Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 64/175. Motivet: 60x78 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:29)

1275 7217  Färglitografi Maria Hillfon (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 146/300, Magnolia. Motivet: 51x41 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:10)

1275 7364  Färglitografi Marie Söderlund. Signerad, numrerad 104/220, ca 63x47cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:36)

1275 7353  Färglitografi Nils Kölare (1930-2007), Sverige. Signerad, daterad 79,12/70, ramens innermått: 88x68 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:21)

1275 7306  Färglitografi Oidentifierad konstnär. Hus. Signerad, numrerad 141/150. Motivet: 40x30 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:06)

1275 7065  Färglitografi Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, daterad 1971, numrerad 110/385. Motivet: 45x40 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:44)

1275 7070  Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numrerad 18/75. Motivets mått: 25x33 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:41)

1275 7361  Färglitografi Olle Kåks (1941-2003), Sverige. Signerad, daterad 82,41/80. Motivet: 69x49 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:58)

1275 7362  Färglitografi Olle Kåks (1941-2003), Sverige. Signerad, numrerad 4/50. Motivet: 63x47 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:33)

1275 7494  Färglitografi Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Sverige. Signerad, numrerad 43/350. Motivet: 44x55 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:14)

1275 7351  Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, numrerad 120/150, bladets mått: 73x55 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:04)

1275 7397  Färglitografi Pär Andersson (1926-2015), Sverige. "Forsen". Signerad, numrerad 137/200. Motivet: 39x50 cm

1275 7215  Färglitografi Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Signerad, numrerad 229/375, Gryning. Motivet: 37x46 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:06)

1275 7208  Färglitografi Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Signerad, numrerad 53/375. Motivet: 46x36 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:28)

1275 7344  Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. PT, signerad. "Vintermark". Motivet: 47x73 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:42)

1275 7600  Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 233/360, skärgård. Motivet: 27x38 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:31)

1275 2082  Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Trosaån, vinter. Signerad, numrerad 3/300. Motivet: 29x40

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:43)

1275 7163  Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 204/275, båt. Signerad. Motivet: 22x33 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:29)

1275 7373  Färglitografi Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Signerad, 32x43cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:18)

1275 7332  Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Kust. Signerad, daterad 1953, ej numrerad. Motivet: 47x65 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:46)

1275 7375  Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 209/360, "Rose Cottage". Motivet: 50x60 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:48)

1275 7010  Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, numrerad 5/20, ca 31x42 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:49)

1275 6239  Färglitografier 2 st, Ivar Södergren (f. 1949), Sverige. PT, signerad. Motivet: 22x18,18x22 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:45)

1275 6532  Färglitografier 2 st, Leopold Fare (1926-1996), Sverige. Landskap, signerade. EA-upplaga (Épreuve d’artiste), HC-upplaga (hors de commerce), 36-upplaga. Motivet: 44x54 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:25)

1275 7305  Färglitografier 2 st, signerad. 375-upplaga, Stockholm. Motivet:

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:35)

1275 7085  Fat 12 st, Rosenthal, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Diameter: 16 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:04)

1275 7379  Fat Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Längd: 24cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:05)

1275 7242  Fat Carlos M, Portugla. Diameter: 38 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:03)

1275 7338  Fat Ett par, Arvid Johansson (1862-1923), Arvika Konstsmide, mässing. Längd: 37 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:24)

1275 7031  Fat glas. Diameter: 27 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:32)

1275 7386  Fat Konstglas, Studio Åhus, 1994, Hanne Dreutler; Arthur Zirnsack, Graal, No 240, diameter: 43, på ställning. Höjd: 57 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:58)

1275 6422  Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg. Fajans. Diameter: 22 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:48)

1275 7389  Fåtölj ”Ingrid", Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Dux. Skinn, stomme i böjträ. Brännmärkt Bruno Mathsson

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:49)

1275 7477  Fåtölj Danmark. Teak

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:09)

1275 7474  Figurgrupp porslin, Lladro. Höjd: 30, längd: 35 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:46)

1275 7043  Figurin Dahl-Jensen, Danmark. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:03)

1275 7479  Figurin Kina. Längd: 15 cm, höjd: 10 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:36)

1275 7441  Figuriner 3 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt, hund och åsna. Höjd: 7-10cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:56)

1275 7333  Figuriner 5 st, Hummel. Höjd: 10-13 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:54)

1275 7032  Figuriner Royal Copenhagen, Gåsapiga. Höjd: 24 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:30)

1275 7566  Frimärken 25 album, Sverige

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:27)

1275 7190  Frukttallrikar 12 st, Bavaria. Diameter: 20 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:31)

1275 7385  Garderobsskåp Furu, Bredd: 112 cm. Djup: 52 cm, höjd: 181cm, nyckel

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:12)

1275 7429  Garderobsskåp Furu, Bredd: 145 cm. Djup: 56 cm, höjd: 216 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:38)

1275 7345  Gjutjärnsgryta design: Timo Sarpaneva (1926-2006), Iittala. Emaljerad, röd, trähandtag, diameter: 21 cm. Höjd: 14 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:21)

1275 7201  Glas 12 st. Höjd: 12 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:05)

1275 7202  Glas 12+ 12. Höjd: 11,5-13 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:54)

1275 7111  Glas 16 st, Orrefors. Höjd: 14 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:53)

1275 6241  Glasmålning Eric Heinertz (1908-1965), Sverige. Figurer i hamn, signerad, 18x37 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:47)

1275 7249  Glasservis Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. "Diamant", Kosta. Ca 50 delar. Kristall med slipat mönster. Höjd: 8-15 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:33)

1275 7101  Golvlampa ASEA. Höjd: ca 120 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:35)

1275 7176  Golvlampa höjd: 127 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:12)

1275 7117  Golvlampa mässing. Höjd: 148cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:00)

1275 7310  Golvlampa mässing. Höjd: 160 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:38)

1275 7594  Golvlampa Uplight. Höjd: 184 cm ca

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:46)

1275 7595  Golvlampa Uplight. Höjd: 185 cm ca

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:39)

1275 7597  Golvlampfötter 2 st, Le Klint, modell 369. Höjd: 142 cm ca

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:49)

1275 7277  Golvlampor ett par, Bergboms, G 31, höjd: ca 140 cm

S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:34)

1275 7404  Golvvas Kina. Höjd: 57 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:53)

1275 7377  Grafiskt blad Johan Löfgren, "Bird Box", 2007, Digital print, 2/4, Ej signerad. Motivet: 80x80 cm

1275 7562  Grafiskt blad Pablo Picasso (1881-1973), Spanien. Tryckt signatur. Motivet: 49x38 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:45)

1275 7420  Hallykta blyglas. Höjd: 31 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:25)

1275 6582  Halsband + manschettknappar+ spänne. Bland annat Kalevala, brons

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:05)

1275 7442  Hängskåp mahogny, omkring 1900. Bredd: 60. Djup: 26 cm, höjd: 122 cm

1275 7281  Hängskåp med inredning, Furu. Bredd: 51, djup: 21 cm, höjd: 64 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:03)

1275 7038  Hatthylla längd: 90 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:45)

1275 7160  Herrarmbandsur 3 st, bland annat Tissot

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:41)

1275 7439  Herrbetjänt höjd: 106 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:20)

1275 7139  Högtalare Ett par, Carlsson. Höjd: 66 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:53)

1275 7609  Högtalare QUAD Electroacoustics. Serienr 4055, ca 85x76 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:37)

1275 6136  Hörnskåp Gustaviansk stil. Höjd: 205 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:59)

1275 6568  Ikon rizza i mässing, 31x26 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:32)

1275 6569  Ikon rizza i silver, 20x13 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:33)

1275 7221  Ingefärskrus Kina. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 21:04)

1275 7026  Jardiniere + ytterfoder, majolika, Rörstrand. Höjd: 8-11cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:22)

1275 6192  Kaffe / mockaservis ca. 30 delar, Rosenthal, Maria Björnbär

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:36)

1275 7475  Kaffegods 7 delar, Jani, Laholm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:13)

1275 5310  Kaffegods Ralph Lauren, 13 del

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:58)

1275 7407  Kaffekanna Meissen, III-sortering. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:19)

1275 7248  Kaffeservis 26 delar, Tyskland

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:57)

1275 7287  Kaffeservis 27 delar, Rosenthal Maria

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:19)

1275 7476  Kaffeservis 40 delar Hackefors, Sverige & Blue Danube, nagg

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:50)

1275 5301  Kaffeservisdelar 1800-tal, 13 del

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:46)

1275 7106  Kaffeskedar 12 st, silver, Etui. Längd: 11 cm, Vikt: ca 130 g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:47)

1275 7109  Kaffeskedar 12 st, silver, Etui. Längd: 11 cm, Vikt: ca 140 g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:51)

1275 7180  Kanapé sengustaviansk stil. Längd: 165 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 21:04)

1275 7464  Kandelaber Metall, Jugend. Höjd: 36 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:14)

1275 7564  Kandelaber Sengustaviansk. Höjd: 35, mässing

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:30)

1275 7241  Kandelabrar Ett par, nysilver. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:47)

1275 7463  Kandelabrar ett par, nysilver. Höjd: 49 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:14)

1275 6577  Kannor + vas, Tyskland, keramik. Höjd: 21-34 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:57)

1275 6071  Karaff + skål, Orrefors. Höjd: 34 + diameter, 31 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:27)

1275 7454  Karaffer Glas, 5 st. Höjd: 21-27cm.

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:16)

1275 7552  Karmstol barockstil

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:55)

1275 6082  Karmstolar 5 st. Windsormodell, Nesto

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:39)

1275 6261  Karta Holland, Guillaume de Lisle, 1702. "Carte des provinces unies des Pays bas", Motivet: 48x63 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:41)

1275 7341  Kartor 3 st, Sverige och Finland, 50x59 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:27)

1275 7100  Kelim 155x207 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:18)

1275 5138  Kelim Persisk, 292x142 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:22)

1275 6409  Kista 1700-tal, Bredd: 82cm. Djup: 60 cm, höjd: 47cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:33)

1275 6266  Kista Allmoge, 1830. Bredd: 92 cm, nyckel

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:43)

1275 7587  Klädhängare metall. Höjd: 21cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:08)

1275 7500  Klocka Malm, Marinverkstäderna Karlskrona. Höjd: 43 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:32)

1275 7400  Knivar 4st med skinn och träfodral. Längd: 21-28cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:51)

1275 7292  Köksutensilier Le Creuset, 6 del

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:19)

1275 7137  Konsol Trä, Bredd: 54 cm. Djup: 25cm. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:49)

1275 6284  Konsolbord med träskiva, Rokokostil. Bredd: 80, djup: 41 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:24)

1275 7074  Konstglas 7 delar, bland annat Ulrica Hydman Vallien. Höjd: (lägsta till högsta)2-17cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:45)

1275 7285  Konstglas ägg, Relief, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda Ateljé. Höjd: 8 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:55)

1275 7178  Koppar 2 delar. Höjd: 23-36 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:41)

1275 7022  Koppartunna på ben med lock. Höjd: 55 cm, diameter: 42 cm

1275 7284  Korgstol 1950-tal

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:16)

1275 7469  Krukor 5 st. Höjd: 8-14cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:45)

1275 7099  Kryddburkset Italien, 6 delar. Längd: 26 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:53)

1275 7011  Lampbord ett par, England. Bredd: 44. Djup: 44 cm, höjd: 59 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 21:02)

1275 7430  Lampbord mahogny. Bredd: 50, djup: 70 cm, höjd: 51 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:15)

1275 7457  Lampbord rokokostil, Bredd: 56 cm. Djup: 41cm, höjd: 60 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:01)

1275 7154  Lampett Gustaviansk stil. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 02:21)

1275 7294  Linnedukar diverse, modell äldre

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:39)

1275 6431  Litografi Isaac Grünewald (1889-1946), Sverige. Par. Signerad. Motivet: 45x62 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:40)

1275 7498  Litografi Oidentifierad konstnär. Signerad, mor med barn, -66. Motivet: 65x45 ca

1275 7161  Litografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Grönlund krog&bar, onumrerad. Signerad. Motivet: 30x42 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:26)

1275 7269  Ljuskrona empirestil. Höjd: 60 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:54)

1275 7419  Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 50 cm ca

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:34)

1275 6056  Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 65 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:24)

1275 6165  Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 70 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:47)

1275 6164  Ljuskrona Maria Teresiastil. Höjd: 44 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 september 2019 03:31)

1275 7252  Ljuskrona med prismor. Diameter: 45 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:30)

1275 7534  Ljuskrona med prismor. Höjd: 80 cm ca

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:07)

1275 7083  Ljusplåtar ett par, mässing. Höjd: 50 cm

1275 7157  Ljusstakar Ett par, silver, 1967. Höjd: 9 cm. Bruttovikt: ca 325g.

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:31)

1275 6456  Ljusstakar Ett par, silver, TESI Tenn & Silver AB, 1962. Höjd: 8 cm. Bruttovikt: 360g

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:57)

1275 6302  Ljusstake brons. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:40)

1275 6301  Ljusstake brons. Omarbetad till bordslampa. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:39)

1275 7491  Ljusstake Firma Svenskt Tenn, 1928. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:56)

1275 7028  Lockpokaler ett par, Kristall. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:26)

1275 7168  Lockurna keramik. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:33)

1275 7525  Lokor 1800-tal, bemålade. Längd: 64 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:34)

1275 7449  Lyktor 2 st, mässing och glas. Höjd: 34-51 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:03)

1275 7195  Månbord Gustaviansk stil, 1800-tal. Diameter: 102. Höjd: 75 + ilägg, längd: 60 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:49)

1275 7577  Manschettknappar 5st par, doublé, metall.

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:58)

1275 7322  Mapp med grafiska blad, 4 st, Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Acke Oldenburg (1923-2005), Sverige. Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Bladets mått: 80x60 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:05)

1275 7323  Mapp med grafiska blad, 4 st, Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Acke Oldenburg (1923-2005), Sverige. Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Bladets mått: 80x60 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:22)

1275 6433  Matsalsgrupp 7 delar, Bord + 6 stolar + 1 ilägg

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:42)

1275 7116  Matsalsgrupp Gustaviansk stil, 5 delar, Bord + 4 stolar. Diameter: 110, höjd: 73 + 2 ilägg x48 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:59)

1275 6556  Matservis 43 delar, Lidköping

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:12)

1275 6425  Matservis 50 delar, Agi, Rörstrand

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:30)

1275 7244  Matservis 55 del ca, England, Idris

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:08)

1275 6311  Matservis ca 80 delar, England

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:47)

1275 7293  Matservisdelar 26 delar, Opak, omkring 1900 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:38)

1275 7113  Matservisdelar ca 45 del

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:03)

1275 7524  Matta Bochara, Orientalisk, 96x160 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:52)

1275 7003  Matta Design: Karin Bernholm, 140x200 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:11)

1275 7004  Matta Galleri, design: Karin Bernholm, 80x300 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:12)

1275 7053  Matta Kina, 250x300 ca

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:35)

1275 7336  Matta Kina, Baoutou, början på 1900-talet, 74x140 cm, undertill med etikett Nessims

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:41)

1275 6139  Matta orientalisk, 100x205 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:00)

1275 7266  Matta orientalisk, 112x159 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:30)

1275 6436  Matta orientalisk, 130x170 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:44)

1275 7425  Matta orientalisk, 150x250 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:08)

1275 7265  Matta orientalisk, 194x292 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:11)

1275 7268  Matta orientalisk, 62x92 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:16)

1275 7264  Matta orientalisk, Afghan, 240x345 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:25)

1275 7267  Matta orientalisk, galleri, 76x284 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:13)

1275 7068  Matta orientalisk, Galleri, 82x407 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:39)

1275 7526  Matta orientalisk, galleri, Hamadan, 102x273 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:51)

1275 7527  Matta Orientalisk, Hamadan, 126x192 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:50)

1275 7395  Matta orientalisk, Hamadan, 126x205 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:30)

1275 7002  Matta Orientalisk, Tunisien, 265x180cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:45)

1275 7349  Matta orientalisk. Bredd: 96cm, längd: 302cm

1275 6544  Medaljong 18k guld. Inredd för 4 fotografier. Höjd: 4 cm. Vikt: 14,6 g

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:27)

1275 7573  Mikroskop i trälåda, "Manon 600x", No 19824. Höjd: 29 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:39)

1275 5309  Mjukdjur Steiff. "Bambi". Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:56)

1275 7542  Mugg Gunvor Olin-Grönqvist (1928-2005), Finland. Arabia. Signerad GOG/PR. Höjd: 12cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:38)

1275 7582  Nålmärken 2 st, lådor, Kuriosa. Längd: ca 1-8cm.

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:51)

1275 7593  Nattygsbord Ett par, mahogny, Rokokostil, Bredd: 57 cm. Djup: 28 cm, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:45)

1275 7204  Ölglas 7 st. Höjd: 17,5 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:08)

1275 7416  Oljemålning 2 st, Kattgränd, Södermalm, Stockholm. Signerad. Olja på duk, 20x30 cm

1275 7583  Oljemålning Alexander Roos (1895-1973), Sverige. Kustparti, Signerad. Olja på pannå, 23x33 cm

1275 7148  Oljemålning Alf Olsson (f. 1925), Sverige. Signerad. Olja på duk, 30x45cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:09)

1275 7088  Oljemålning Alfhild Kallstenius-Åhman (1921-2013), Sverige. Stora Värtan, Stockholm. Signerad. Olja på duk, 61x50 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:10)

1275 6496  Oljemålning Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Landskap med hus och grind. Signerad. Olja på pannå, 28x28 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:53)

1275 2278  Oljemålning Bengt Crantz (1916-2001), Sverige. "Färg och form". Olja på duk, signerad. 76x75 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:58)

1275 7177  Oljemålning Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Monogramsignatur 1992, Tistronskär. Olja på duk, 38x46 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:27)

1275 6396  Oljemålning Carl Einar Figge Fredriksson (1887-1951), Sverige. Badande kvinnor. Signerad, daterad -25. Olja på pannå, 24x30 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:55)

1275 7239  Oljemålning Carl Köhler (1919-2006), Sverige. "Lars Forsell - Narren tillhör sina bjällror". Signerad. Olja på pannå, 65x63 cm

1275 7237  Oljemålning Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Modell. Signerad. Olja på duk, 73x53 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:35)

1275 7592  Oljemålning Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Stockholm. Signerad. Olja på duk, 40x44 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:13)

1275 7356  Oljemålning Carl Magnus Larsson. "Mälarstrand". Monogramsignerad CML. Olja på pannå, 25x39 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:18)

1275 7094  Oljemålning Christian Björn Larsen (1931-1993), Sverige. Signerad, daterad 75. Olja på pannå, 49x34 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:43)

1275 7146  Oljemålning Curt Viberg (1908-1969), Sverige. Signerad. Olja på duk, 34x64cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:05)

1275 7424  Oljemålning Dan Martin (1910-1999), landskapsmotiv. Olja på duk, 45x54cm. Signerad

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:00)

1275 7006  Oljemålning Ebba Calwagen-Hertel (1898-1969), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 71x58

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:21)

1275 7415  Oljemålning Elbendari, blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 90x55 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:36)

1275 7495  Oljemålning Erik Dahlgren (1887-1971), Sverige. Beckholmen, Stockholm. Signerad, daterad -14. Olja på duk, 56x43 cm

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:02)

1275 6294  Oljemålning Esse Ottosdotter (1900-1962), Sverige. Tallar. Olja på duk, signerad. 55x45 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:35)

1275 7327  Oljemålning Frank Olsson (f. 1954), Sverige. Clear water, signerad a tergo. Olja på duk, 140x140 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:14)

1275 7302  Oljemålning Georges Laporte (1926-2000), Segelbåt. Olja på pannå, signerad. 60x45 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:24)

1275 6235  Oljemålning Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Kustlandskap, signerad. Olja på pannå, 34x41 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:40)

1275 6018  Oljemålning Haine, signerad, studie. Olja på pannå, 82x46 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:22)

1275 7136  Oljemålning I Ebeling, blomsterstilleben, signerad. Olja på pannå, 55x44 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:48)

1275 7599  Oljemålning Ivar Morsing (f. 1919), Sverige. Sittande kvinna. Signerad. Olja på pannå, 35x38 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:28)

1275 7371  Oljemålning J Holmbäck, Skärgårdsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 29x39cm

1275 7298  Oljemålning James Townshend. Fiskare. Signerad. Olja på duk, 49x75 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:56)

1275 7376  Oljemålning Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Skogsmotiv. Signerad. Olja på duk, 23x32cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:53)

1275 2382  Oljemålning Julia Strömberg (1851-1920), Landskap, signerad. 1890. Olja på duk, 54x74 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:54)

1275 7320  Oljemålning Julius Paulsen (1860-1940), Danmark. Disig stadsvy. Monogramsignatur 1900. Olja på duk, 35x45 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:04)

1275 7601  Oljemålning Kabanof, Läsande kvinna, monogramsignatur. Olja på duk, 49x60 cm

1275 7260  Oljemålning Karl Runert (1887-1958), Sverige. Södermotiv. Signerad. Olja på duk, 51x44 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:43)

1275 7431  Oljemålning Kopia, S Heijer. Signerad. Olja på duk, 54x90 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:33)

1275 6419  Oljemålning Landskap med figurer, Signerad. Olja på pannå, 29x37 cm

1275 7144  Oljemålning Lars Karlsson, signerad 1999, stilleben med sko. Olja på pannå, 50x68 cm

1275 5354  Oljemålning Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Modell. Olja på pannå, signerad. 55x74 cm

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:07)

1275 7206  Oljemålning Lars Wellton (1918-1992), Sverige. Hus. Signerad. Olja på pannå, 25x47 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:31)

1275 7347  Oljemålning Leopold Fare (1926-1996), Sverige. Ödehus Savue Langedoc, signerad. Olja på duk, 63x77 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:54)

1275 7411  Oljemålning Mänd Roman Kustavi, "Tulvaveed". Signerad, daterad 1980. Olja på pappannå, ca 47x67 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:14)

1275 7271  Oljemålning Margareta Carlstedt (f. 1934), Sverige. Landskap med gård. Signerad. Olja på pannå, 80x100 cm

1275 6466  Oljemålning Maurice Moberg (f. 1923), Sverige. "En frostig vinterdag", Signerad. Olja på duk, 67x73 cm

1275 6475  Oljemålning Maurice Moberg (f. 1923), Sverige. "Valvbro", Signerad. Olja på duk, 71x75,5 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:18)

1275 7067  Oljemålning Nora Gröndal. Telemacos. Ej signerad. Olja på duk, 80x100 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:40)

1275 7071  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Björnjägarens hemkomst. Kopia efter A Tideman. Olja på duk, 63x86 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:42)

1275 7435  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 60x48cm

1275 7318  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Clown med papegoja. Olja på duk, ej signerad. 89x116 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:58)

1275 7340  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Damer & katt. Ej signerad. Olja på duk, 198x119 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:11)

1275 7369  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Detaljskiss. Signerad Holmlund. Olja på duk, 64x52 cm

1275 7576  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Djur. Monogramsignerad MG. Olja på duk, 25x28 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:48)

1275 7095  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Allegori. Olja på duk, 52x38 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:45)

1275 7058  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Flickporträtt, 1800-tal, ej signerad. Olja på duk, 22x19 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:03)

1275 7185  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Fruktstilleben, signerad. Olja på duk, 50x74 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:58)

1275 7064  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Hästar. Signerad R Smith. Olja på duk, 50x60 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:35)

1275 7173  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Houses by the sea. Ej signerad. Olja på duk, 40x32 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:35)

1275 7196  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Komposition. Ej signerad. Olja på pannå, 60x50 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:49)

1275 7540  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Omkring 1900, Gripsholms slott. Ej signerad. Olja på duk, 43x32 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:59)

1275 7440  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1905, Allé. Olja på pannå, 15x21 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:50)

1275 7502  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Fors. Olja på duk, 46x64 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:50)

1275 7374  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 90x114 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:10)

1275 7433  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben. Ej signerad. Olja på duk, 39x49 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:10)

1275 7309  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Träd. Signerad. Olja på pannå, 58x44 cm

1275 6517  Oljemålning Olle Lindgren (1930-2018), Sverige. Signerad OL, "Parkbild". Olja på duk, 84x79 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:56)

1275 7428  Oljemålning Oskar Person, Stilleben. Signerad. Signerad. Olja på pannå, 56x45 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:43)

1275 7156  Oljemålning Roland Kempe (1907-1991), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 36x44,5cm

1275 7402  Oljemålning Signerad V Eller, kustlandskap, Estland. Olja på pannå, 39x49 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:24)

1275 7307  Oljemålning Sigrid de Rougemont-Wahlström (1888-1984), Sverige. Ballerina. Signerad. Olja på duk, 50x40 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:18)

1275 7355  Oljemålning Stefan Johansson, osignerad, "Ossy IV". Olja på duk, 102x137 cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:35)

1275 7141  Oljemålning Stig Thiderman (1920-1973), Sverige. Spanien. Signerad. Olja på pannå, 21x45,5cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:54)

1275 7023  Oljemålning Tom Fahlroth (1921-1980), Sverige. Kvinna. Signerad. Olja på duk, 64x44 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:47)

1275 7199  Oljemålning Tor Hörlin (1899-1985), Sverige. Grind. Signerad, daterad -44. Olja på pannå, 31x45 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:16)

1275 7256  Oljemålning Tord Leander Engström (1914-1985), Sverige. "Björkliden -56", Signerad Tord. Olja på pannå, 26x20 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:04)

1275 7579  Oljemålning Tore Wideryd (1908-1992), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 56x32 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:48)

1275 7468  Oljemålning Törner, Kust. Signerad, daterad 06. Olja på duk, 81x134 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:23)

1275 7174  Oljemålning Ulla Göransson (f. 1944), Sverige. "Sommarrabatt". Signerad, 37x45 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:37)

1275 7497  Oljemålning Valdur Ohakas (1925-1998), kust, Signerad. Olja på pannå, 47x67 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:03)

1275 7051  Oljemålning Veikko Aaltona (1910-1990), Finland. Stilleben. Signerad, daterad -65. Olja på duk, 45x37 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:42)

1275 7366  Oljemålningar 2 st, Lisbeth Sandvall, "Ett nära möte, & När tankarna möter varandra". Signerad, daterad 2005. Motivet: 12x12 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:29)

1275 7069  Orientmattor 4 st, små, ca 40x50 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:40)

1275 7550  Pall 1940-tal. Längd: 45cm. Djup: 36cm. Höjd: 45cm.

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:30)

1275 7283  Pallar ett par. Höjd: 43 cm

1275 7438  Parti koppar

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:31)

1275 7505  Parti koppar Diverse

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:27)

1275 7584  Parti kuriosa 1st låda

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:48)

1275 7227  Parti kuriosa 5 delar

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:32)

1275 7042  Parti leksaker diverse

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:58)

1275 7228  Parti smide 9 del

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:17)

1275 6467  Pastell Oidentifierad konstnär. Signerad, 55x40 cm

1275 7414  Pastell Oidentifierad konstnär. Signerad, blomsterstilleben. Motivet: 33x23 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:15)

1275 7408  Pastell Oidentifierad konstnär. Signerad, Hövolmar, 1942. Motivet: 27x38 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:17)

1275 6507  Pianopall 50/60-tal. Längd: 53 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:27)

1275 7114  Pianopall längd: 88 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:12)

1275 7234  Piedestal Trä, made in Italy. Höjd: 90cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:48)

1275 7153  Pipa längd: 130 cm ca

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:25)

1275 7041  Porslinsmålningar 5 st. Motivet: ca 6-13x8-17 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:57)

1275 7118  Pottskåp omkring sekelskiftet 1900, stenskiva. Bredd: 58cm. Djup: 45cm, höjd: 72cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:25)

1275 7588  Ragusked + matskedar, 3 delar, silver. Längd: 22-28 cm. Vikt: ca 255g.

1275 7465  Ram yttermått: 53x63 cm, innermått: 51x40 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:53)

1275 7512  Röllakan Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. (Ynger), 170x230 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:32)

1275 7181  Salongsbord nyrenässans, valnöt. Bredd: 113 cm. Djup: 72 cm. Höjd: 75 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:40)

1275 6441  Salongsbord nyrenässans, valnöt. Bredd: 83 cm. Djup: 55 cm. Höjd: 74 cm

1275 7548  Salongsbord rokokostil. Bredd: 93, djup: 53 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:34)

1275 7159  Salt-pepparkar 2 delar, Danmark, glas, emalj, sterling. Höjd: 4-5 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:33)

1275 7399  Samekniv Signerad. Längd: 24,5cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:47)

1275 5298  Såskanna silver, importstämplar. Längd: 18 cm. Höjd: 10 cm, vikt: ca 290g

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:43)

1275 7250  Satsbord kakelplattor, 2 delar. 54x39cm. Höjd: 55cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:42)

1275 7311  Schatull med 3 pluntor, 1800-tal, Längd: 22cm. Djup: 12cm. Höjd: 23cm, nyckel

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:26)

1275 7205  Sekretär björk, 1800-tal. Bredd: 92. Djup: 47 cm. Höjd: 102 cm

1275 7368  Serigrafier 5 st, Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. 2/150, Signerade. Motivet: 25x25 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:13)

1275 7501  Serigrafier 5 st, Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signerad, daterad 1997,150-upplaga, bladets mått: 34x33 cm

S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:48)

1275 7418  Serveringsvagn mahogny. Längd: 87, höjd: 67 cm

1275 7140  Serveringsvagn Metall, trä, Längd: 80 cm. Djup: 40cm, höjd: 83 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:59)

1275 7503  Servisdelar Diamond Collection, Noritake, Japan, "Vattenfall 75 th Anniversary". Ca 90 delar

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:11)

1275 7545  Sideboard England, Idegran. Längd: 130, djup: 46 cm, höjd: 88 cm, nyckel

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:20)

1275 7192  Sideboard England, mahogny, Längd: 181 cm. Djup: 39 cm, höjd: 86cm, nyckel

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:48)

1275 7426  Sideboard ett par, mahogny. Längd: 124, djup: 41 cm, höjd: 53 cm

1275 7510  Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 170, djup: 43 cm, höjd: 70 cm, nyckel

1275 7119  Sideboard mahogny. Längd: 130cm, djup: 36cm, höjd: 70cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:23)

1275 7507  Sittgrupp 5 delar, Rotting. Diameter: 73, höjd: 71 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:30)

1275 7123  Sjömanskista Bemålad. Bredd: 19, djup: 41 cm, höjd: 43 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:36)

1275 7012  Skål med lock, Kina. Höjd: 13 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 21:00)

1275 7086  Skål Stjärnmetall. Bemålad och bronserad gjutmetall, 1900-talets första hälft. Diameter: 24 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:05)

1275 6420  Skålar 2 st, bland annat Rörstrand. Längd: 33-40 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:47)

1275 7131  Skålar 3st Orrefors. Höjd: 11-17cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:19)

1275 5416  Skåp 1880-tal, Valnöt. Bredd: 69, djup: 48 cm, höjd: 156 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:53)

1275 7108  Skedar 12 st, silver, Etui. Längd: 16 cm, Vikt: ca 380 g

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:49)

1275 6097  Skedar 6+ 1 delar. Förgyllt silver, sent 1800 tal, importstämplar. Längd: 13-24 cm, vikt: ca 170g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:05)

1275 7155  Skrin mahogny, Intarsia, Längd: 40 cm. Djup: 26 cm, höjd: 20 cm, nyckel

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:29)

1275 6214  Skrivbord Ek, omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 112. Djup: 61 cm, höjd: 78 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:59)

1275 7544  Skrivbord med bokhylledel, 30-tal, Alm. Bredd: 152, djup: 74 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:39)

1275 6540  Skrivbord omkring 1900. Bredd: 124, djup: 58 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:34)

1275 7057  Skrivschatull Allmoge, 1800-tal. Längd: 28 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:01)

1275 7087  Skrivställ koppar, senjugend, monogramsignerad 1918. Längd: 45 cm

1275 7392  Skulptur 2 st, glas, änglar. Signerade gul-05. Höjd: 35cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:45)

1275 7017  Skulptur Bo Löfgren, Duo brons. Höjd: 9cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:41)

1275 7317  Skulptur brons, Ödla. Längd: 78 cm

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:42)

1275 7393  Skulptur Buddha, 1900-tal. Höjd: 35cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:06)

1275 6430  Skulptur Gips, Joker. Höjd: 70 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:39)

1275 7188  Skulptur Gips. Höjd: 38 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:19)

1275 7390  Skulptur Oidentifierad konstnär. Brons, Stensockel. Höjd: 53 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:30)

1275 7055  Skulptur Ruth Milles (1873-1941), Sverige. Gips. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:59)

1275 7569  Skulptur Sven Lundqvist (f. 1918), Sverige. Kvinna. Signerad. Höjd: 15cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:10)

1275 7110  Skulpturer 2 st, Den Kongelige Porcelainsfabrik / Bing & Grøndahl. Längd: 14-16 cm

1275 7446  Skulpturer 2 st, Gips. Höjd: 25-32 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:35)

1275 7075  Skulpturer 3 st, Fåglar, Keramik. Längd: 19-22 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:45)

1275 7391  Skulpturer 7st, Oxiderad mässing. Höjd: 9cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:34)

1275 7528  Slagbord 1800-tal, Bemålat. Bredd: 45 + 2x66, djup: 97 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:34)

1275 7194  Slagbord Betsad furu, 1700-tal, Bredd: 66+ 2x57 cm. Djup: 96 cm. Höjd: 72cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:42)

1275 7230  Slaglåsgevär 1700-tal. Längd: 120 cm ca

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:01)

1275 7437  Snurrfåtölj 1970-tal

1275 7585  Snurrpall Sent 1800-tal. Längd: 40cm. Djup: 40cm. Höjd: 50cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:21)

1275 7549  Soff- / blombord 1960-tal, ek. Bredd: 116. Djup: 39 cm, höjd: 34 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:19)

1275 7232  Soffa 1940-tal, Plysch. Bredd: 130 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:35)

1275 7193  Soffa Gustaviansk stil, 1800-tal, Bredd: 168cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:51)

1275 7288  Soffbord Butlers Tray. Bredd: 120, djup: 90 cm, höjd: 55 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:09)

1275 7063  Soffbord mahogny. Bredd: 87 2x 25, djup: 55 cm, höjd: 60 cm

1275 7561  Soffbord med klaffar, England, Bredd: 125cm. Djup: 54+ 2x35cm, höjd: 55cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:25)

1275 7445  Soffbord Rokokostil. Bredd: 82, djup: 56 cm, höjd: 46 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:23)

1275 7421  Spegel + 1 par spegellampetter. Höjd: 33-52 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:03)

1275 7530  Spegel  + konsol, Sent 1800-tal. Höjd: 60 + 190 cm

1275 7432  Spegel 1800-tal. Höjd: 150 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:28)

1275 7165  Spegel 45x41 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:29)

1275 7115  Spegel 93x50 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:26)

1275 7286  Spegel 96x58 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:30)

1275 7436  Spegel Barockstil, kopparbeklädd ram, 70x58cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:53)

1275 7184  Spegel nutida, 105x45 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:32)

1275 7522  Spegel Sent 1800-tal. Höjd: 275 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:53)

1275 7607  Spegel Slipat glas, Bemålad, 106x50 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:21)

1275 7518  Spegel Teak, 128x45 cm

1275 7291  Stark / vitvinsglas 6 + 6 st. Höjd: 10-11,5 cm

1275 7598  Stol Philippe Starck (f. 1949), Frankrike. La Marie", stol, Kartell, Italien, plexiglas

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:47)

1275 7535  Stolar 6 st, björk

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:07)

1275 7520  Stolar Ett par, gustaviansk stil

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:34)

1275 7254  Stolar ett par, Gustaviansk stil

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:41)

1275 7255  Stolar Ett par, Gustaviansk stil

1275 7423  Stolar Ett par, Rokokostil

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:20)

1275 6503  Stolar Ett par, rokokostil, tidigt 1900-tal

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:56)

1275 7571  Stolstyg Broderat, 43x42 cm

1275 7056  Stop Tenn, 1800-tal. Höjd: 27 cm

1275 6508  Sybord 50/60-tal, Danmark, OP Rykken & Co, Öystese, Teak. Bredd: 54, djup: 45 cm, höjd: 51 cm

1275 6404  Taburetter Ett par, Karl Johan. Längd: 45 cm. Djup: 38 cm, höjd: 44 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:22)

1275 7452  Takarmatur 1970-tal. Höjd: 29 cm

1275 7025  Takarmatur 2 st, Le Klint, Danmark, modell 172A, design: Poul Christiansen. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:20)

1275 6472  Takarmatur 30-tal. Höjd: 80 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:14)

1275 7456  Takarmatur Glob, 1920-/30-tal. Diameter: ca 30 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:31)

1275 7130  Takarmatur Gustaviansk stil. Höjd: 38cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:17)

1275 7251  Takarmatur jugend. Diameter: 26 cm

1275 7134  Takarmatur mässing. Höjd: 65cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:29)

1275 7536  Takarmatur med prismor. Höjd: 70 ca

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:27)

1275 7461  Takarmatur Plast. Diameter: 47 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:23)

1275 6317  Tallrikar 2 st, Kina, 1700-tal. Diameter: 22 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:55)

1275 7171  Tallrikar 2 st, Kina. Diameter: 23 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:35)

1275 7054  Tavla Hårarbete, 12x11 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:59)

1275 6151  Teckning Ferdinand Fagerlin (1825-1907), Sverige. Interiör. Signerad, daterad 1846. Blyerts, 21x30 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:18)

1275 6002  Teckningar 2 st. Carl Kylberg (1878-1952), Sverige. Proveniens familjen Kylberg fram till 2019. Ej signerade. Lösa blad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:46)

1275 7138  Tekanna med koppar, 6 delar. Höjd: 5-14 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:50)

1275 7304  Tekoppar 4 delar, blåvit, Bredd; 15 cm, höjd 9,5 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:49)

1275 7104  Teskedar 11 st, silver, Etui. Längd: 12 cm, Vikt: ca 150 g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:44)

1275 7107  Teskedar 12 st, silver, etui. Längd: 11 cm, Vikt: ca 130 g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:48)

1275 7040  Teskedar 12 st, silver, Etui. Längd: 12 cm, Vikt: ca 190 g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:56)

1275 7401  Textilier 2 st, Birgit von Platen, "Fjällmark" 1985,148x104 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:52)

1275 7024  Tidningsställ 1950-tal. Höjd: 48cm

1275 7045  Tidningsställ 1950-tal. Längd: 41 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:23)

1275 7462  Tidningsställ 1950-tal. Längd: 44 cm

1275 6525  Träreliefer 2 st, Edvin Valdemar Eliasson EWE (1924-1982), Sverige. Monogramsignerade EWE, "Dans vid svansjön & Dra min snälle Oxe". Motivet: 35x60 ca

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:27)

1275 7081  Träsnitt Erik Olsson Sanda (1919-2006), 1966,40/100. Motivet: 22x50 cm

1275 7152  Träsnitt Kiyoshi Saito (1907-1997), Japan. Self carved, self printed. Signerad, numrerad 44/100, daterad 1954. Motivet: 39x52,5 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:21)

1275 7405  Träsnitt Oidentifierad konstnär. Signerad, Estland. Motivet: 25x18 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:19)

1275 7412  Träsnitt Oidentifierad konstnär. Stockholm, signerad. Motivet: 41x35 cm

1275 7124  Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, 310-upplaga. Motivet: 31x53cm, 40x42cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:02)

1275 7214  Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 364/400. Motivet: 44x52 cm

1275 6570  Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Vasabron, PT. Signerad, daterad -72. Motivet: 27x50 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:34)

1275 7578  Tusch Bengt Johansson (f. 1941), Sverige. Komposition. Signerad, daterad -70. Motivet: 15x19,5 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:11)

1275 7602  Tvärflöjt längd: 67 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:25)

1275 7122  Utomhusbelysning längd: 42cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:33)

1275 7098  Vagga bemålad. Längd: 92 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:49)

1275 7019  Vägglampor Ett par, mässing, glas. Höjd: 35 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:40)

1275 7245  Väggljusstake mässing. Höjd: 70cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:41)

1275 7102  Vägglyster mässing med prismor. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:45)

1275 7035  Väggpendyl 1800-tal, 48x40 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:36)

1275 7112  Väggpendyl 1890-tal. Längd: 33cm. Djup: 18cm. Höjd: ca 80cm.

1275 7394  Väggpendyl Metall. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:28)

1275 7324  Väggplaketter 6 st, Jorma Räisänen, Rocksta Gård, silvermålning på chamotterat stengods. Signerad. Gustavsberg, 37x47 cm

1275 6227  Väggrelief Åke Thornblad (1929-2015), Sverige. Två modeller. Ek, signerad, 83x53 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:23)

1275 7484  Väggrelief Keramik, Finland, Träd, 35x58 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:24)

1275 7276  Värmetallrikar 8 st, mässing, Mitab Karlshamn, diameter: 28 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:01)

1275 7278  Vas  + skål, Royal Copenhagen, Musselmalet, Helblond. Längd: 15, höjd: 7,5 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:25)

1275 7384  Vas Ann Wåhlström (f. 1957), Sverige. "X 2007", Kosta Boda. Höjd: 42 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:51)

1275 7383  Vas Benny Motzfeldt (1909-1995), Norge. Monogramsignerad, daterad 1984. Höjd: 24 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:23)

1275 7018  Vas Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Rainbow. Höjd: 16,5cm, serienr: 48226 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:43)

1275 7380  Vas Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Höjd: 21cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:20)

1275 7590  Vas Italien. Höjd: 52 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:24)

1275 7478  Vas Kina. Höjd: 24 cm

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:20)

1275 7406  Vas Kina. Höjd: 42 cm

1275 7378  Vas Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 37 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:38)

1275 7483  Vas Kopia, Gallé, "Tip". Höjd: 24 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:06)

1275 7471  Vas stengods, Royal Copenhagen, signerad. AH. Höjd: 19,5 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:03)

1275 7078  Vas Stengods. Höjd: 9 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:47)

1275 7209  Vas Upsala-Ekeby, handmålad, Safari. Höjd: 20cm.

1275 6316  Vaser + tallrikar, 7 delar, bland annat Imari. Höjd: 12-21 resp, diameter: 21 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:54)

1275 7027  Vaser 2 st, Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 18-22 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:25)

1275 7030  Vaser 3 delar. Höjd: 24-30 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:30)

1275 7170  Vaser Ett par, Kina. Höjd: 20,5 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:34)

1275 7029  Vaser ett par, Orrefors. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:27)

1275 7203  Vinglas 11 st. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:43)

1275 7121  Vinglas 6 st, Reijmyre Lorry, 1950-tal. Höjd: 15,5cm, orginaletui

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:37)

1275 5365  Vitrinskåp + bokhylla med skåp delar, Riopalisander (Cites-intyg medföljer). Bredd: 100cm. Djup: 25 cm. Höjd: 160 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:12)

1275 6319  Ymnighetshorn höjd: 34 cm ca

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:57)

1275 7451  Ytterfoder Rörstrand. Diameter: 32, höjd: 25 cm

1275 7222  Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 25 cm, höjd: 15 cm, (storlek 3)

1275 7039  Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg. Vitglaserat stengods. Diameter: 25 cm, höjd: 15 cm, (storlek 3)

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:54)

1275 7220  Ytterfoder, 3 st Gustavsberg, God Jul. Diameter: 11,5, höjd: 8,5 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:14)