1548 2027 Akvarell Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Sydländskt landskap med kyrka. Signerad. Akvarell, bildmått: 46x37 cm, yttermått inklusive ram: 61x51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 19:37)
1548 2039 Akvarell Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Landskap. Signerad, daterad -71. Akvarell, bildmått: 35x27 cm, yttermått inklusive ram: 50x41 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 18:26)
1548 2141 Akvarell Brita Nordencreutz (1899-1982), Sverige. "Cirkus". Signerad, numrerad 1924, bladets mått: 18x13 cm, yttermått inklusive ram: 30x24 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 19:57)
1548 2137 Akvarell Britta Lamrin (1899-1973), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, daterad -40. Akvarell. Bladets mått: 30x33 cm, yttermått inklusive ram: 49x53 cm. Signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 18:04)
1548 2123 Akvarell Christina Knall (f. 1947), Sverige. "Öland". Signerad, daterad -73. Akvarell, bildmått: 28x38 cm, yttermått inklusive ram: 44x54 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 19:50)
1548 2043 Akvarell Ebba Orstadius (1885-1960), Sverige. Landskap. Signerad. Akvarell, 53x72 cm, yttermått inklusive ram: 71x90 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 20:15)
1548 2148 Akvarell Elsa Schultz-Moberger (1879-1978), Sverige. Trädgård med påfåglar. Signerad, akvarell, 26x25 cm, yttermått inklusive ram: 28x27 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 20:23)
1548 2130 Akvarell Jette Stoltz (1923-2010), Sverige. Troll i skog. Signerad, akvarell, 22x32 cm, yttermått inklusive ram: 34x44 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 20:33)
1548 2061 Akvarell Ria Roes Schwartz (f. 1939), Sverige. Hus vid vatten. Signerad. Akvarell, 23x33 cm, yttermått inklusive ram: 28x38 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 20:07)
1548 2080 Blandteknik Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Flicka. Signerad, daterad 1918, "Skagersbrunn", 34x17 cm, yttermått inklusive ram: 36x19
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 18:45)
1548 2078 Blandteknik Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Hundporsträtt, "Svart mellanpudel med terrierklippning". Signerad, daterad Jan -56. Blandteknik, bildmått: 14x12 cm, yttermått inklusive ram: 34x30 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 18:32)
1548 2092 Blandteknik Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Hundporträtt, "Neddi". Signerad, daterad april 1928,41x34 cm, yttermått inklusive ram: 46x39
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 19:48)
1548 2077 Blandteknik Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Hundporträtt. "Svart mellanpudel med terrierklippning", Signerad, daterad Jan -56. Blandteknik, bildmått: 14x12 cm, yttermått inklusive ram: 33x30
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 18:27)
1548 2088 Blandteknik Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Man med flöjt. Signerad. Blandteknik, bildmått: 32x23 cm, yttermått inklusive ram: 54x39
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 19:30)
1548 2013 Blandteknik Lena Lilius. "Use sharp elbows". Signerad, blandteknik, daterad 2012, duk, 50x50 cm, oramad
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 18:39)
1548 2025 Blandteknik Lou Laurin-Lam (1934-2012), Sverige. Signerad, daterad -90. Mixed media, collage. Bladets mått: 31x22 cm, yttermått inklusive ram: 42x31
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 19:33)
1548 2100 Blyerts Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Afrikansk kvinna. Signerad. Bildmått: 32x22 cm, yttermått inklusive ram: 48x37
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 20:31)
1548 2074 Blyerts Stephanie Smerling född Olivecrona (1850-1879), Zebror. Signerad, daterad 1866. Bildmått: 28x36 cm, yttermått inklusive ram: 47x54
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 18:10)
1548 2005 Etsning Gerd Allert (1940-2010), Sverige. Stenar. Signerad, numrerad 40/100, daterad -98. Bildmått: 29x32 cm, yttermått inklusive ram: 59x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 19:51)
1548 2103 Etsning Greta Gerell (1898-1982), Sverige. "Lejoninnan". Signerad, daterad -21. Bildmått: 24,5x20,5, yttermått inklusive ram: 45x35
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 20:58)
1548 2083 Etsning Greta Gerell (1898-1982), Sverige. "Skymning". Signerad, daterad 1918. Bildmått: 10,5x15 cm, yttermått inklusive ram: 34x41
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 18:59)
1548 2081 Etsning Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Arbetshästar. Signerad, ej numrerad. Bildmått: 13x16 cm, yttermått inklusive ram: 29x31
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 18:48)
1548 2107 Etsning Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 17/75. Bildmått: 16,5x18 cm. Bladets mått: 39,5x35,5 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 18:17)
1548 2040 Etsning Margareta Christensson (1910-2008), Sverige. "Lejon i bur". Signerad. Bildmått: 9,5x20 cm, yttermått inklusive ram: 22x30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 18:13)
1548 2104 Etsning Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Klippformationer. Signerad, numrerad 12/100, daterad -79. Bildmått: 39x49,5, yttermått inklusive ram: 67x82
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 20:52)
1548 2093 Etsning Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Lövverk". Signerad, numrerad 13/100, daterad -78. Bildmått: 20x15 cm, yttermått inklusive ram: 48x40
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 19:53)
1548 2037 Etsning Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Regnskog Kenya. Signerad, numrerad 46/60, daterad -73. Bildmått: 33x49 cm, yttermått inklusive ram: 55x60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 20:12)
1548 2066 Färgetsning Aino Myllykangas (f. 1948), "Längtan". Signerad, numrerad hc, daterad -85. Bildmått: 21x21 cm, yttermått inklusive ram: 40x39 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 19:31)
1548 2018 Färgetsning Cecilia Frisendahl (1922-2014), Sverige. Kvinna på zebra. Signerad, numrerad 5/15, daterad -89. Bildmått: 8,5x9,5, yttermått inklusive ram: 19x19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 20:25)
1548 2060 Färgetsning Margareta Kinnman, "Blåst". Signerad, daterad -83, HC-upplaga (hors de commerce). Bildmått: 11x12 cm, yttermått inklusive ram: 31x25 cm. Signerad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 18:35)
1548 2059 Färgetsningar 3 st, Dorothea Tanning (1910-2012), USA. Signerad, numrerad 71/100. Bildmått: 27x21 cm, yttermått inklusive ram: 46x36 cm.
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 20:57)
1548 2020 Färglitografi Ann Makander (f. 1954), Sverige. "Cinnober". Signerad, numrerad 6/200, daterad 2003. Färglitografi, bildmått: 30x38 cm, yttermått inklusive ram: 42x50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 19:35)
1548 2054 Färglitografi Birgitta Samuelsson (f. 1951), Sverige. "Kontemplation I". Signerad, numrerad 50/150, daterad 2019. Signerad a tergo. Färglitografi. Oramat löst blad. Bladets mått: 29x29 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 20:07)
1548 2128 Färglitografi Brita Molin (f. 1919), Sverige. "Skuggspel". Signerad, numrerad 121/220. Färglitografi, bildmått: 49x40 cm, yttermått inklusive ram: 77x63 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 19:51)
1548 2150 Färglitografi Eva Zettervall (f. 1941), Sverige. Signerad, numrerad 3/200. Färglitografi, bildmått: 74x54 cm, yttermått inklusive ram: 77x57 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 20:38)
1548 2053 Färglitografi Gittan Jönsson (f. 1948), Sverige. "Sisyfos Agitato". Signerad, numrerad 108/150, daterad -14. Bildmått: 50x40 cm, oramat löst blad. Färglitografi. Bladets mått: 65x50 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 20:35)
1548 2002 Färglitografi Ingbritt Irene Lagerberg (f. 1943), Sverige. Komposition med stolar. Signerad, numrerad 35/190. Färglitografi. Bladets mått: ca 58x56 cm, yttermått inklusive ram: 70x68 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 18:39)
1548 2055 Färglitografi Maria Rautanen, "I solen". Signerad, numrerad 44/145, daterad 2010. Bildmått: 30x23 cm, oramat löst blad. Färglitografi. Bladets mått: 48x35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 18:01)
1548 2057 Fotografi Elisabeth Ohlson (f. 1961), Sverige. Porträtt. Signerad Elisabeth Ohlson Wallin, ej numrerad. Bladets mått: ca 50x40 cm, oramad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 18:27)
1548 2056 Fotografi Elisabeth Ohlson (f. 1961), Sverige. Utan titel. Signerad Elisabeth Ohlson, 9/150. Silvergelatinfotografi, oramad, bildyta ca 49,5x37 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 20:52)
1548 6098 Fotografi Ewa Rudling (f. 1936), Sverige. Signerad, bildmått 21x30 cm, yttermått inklusive ram: 32x41 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 19:44)
1548 2058 Grafiskt blad Maja Kristin Nylander (f. 1979), Sverige. "Hennes rörelse blev till min". Signerad, numrerad 6/150, daterad 2018. Foto/Fine Art Print, 29,5x29x cm. Bladets mått: 34x34 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 18:53)
1548 2091 Kolteckning Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Hundporträtt, "Lizzie på Hammarö". Signerad, daterad 1924. Bildmått: 23x36 cm, yttermått inklusive ram: 33x46
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 19:42)
1548 2131 Litografi Siri Derkert (1888-1973), Sverige. Dans. Signerad, numrerad 12/30. Bildmått: 19x19 cm, yttermått inklusive ram: 43x50 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 19:16)
1548 2032 Oljemålning Aino Vastamäki (1932-2003), Finland. Monogramsignerad. Olja på pannå, 15x17 cm, yttermått inklusive ram: 25x27 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 20:48)
1548 2023 Oljemålning Ann-Christin Ericsson. "Rummet utanför". Signerad, daterad 1975. Olja på duk, bildmått: 32x39 cm, yttermått inklusive ram: 47x54 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 19:22)
1548 2145 Oljemålning Anna Boberg (1864-1935), Sverige. Stilleben. Signerad och daterad 1890. Olja på duk, 73x57 cm, yttermått inklusive ram: 95x80 cm
S�ldes f�r 10.500 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 19:04)
1548 2064 Oljemålning Anna Cederberg, Fruktstilleben. Signerad, daterad 1897. Olja på pannå, 30x45 cm, yttermått inklusive ram: 40x57 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 18:24)
1548 2069 Oljemålning Astrid Forselius-Johnson (1913-2003), Sverige. Signerad, blomsterkomposition. Olja på duk, 100x75 cm, oramad
S�ldes f�r 11.000 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 21:03)
1548 2125 Oljemålning Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Kyrka. Signerad. Olja på pannå, 20x23 cm, yttermått inklusive ram: 32x37 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 20:12)
1548 2015 Oljemålning Birgit Forsell (1909-2003), Sverige. Ballerina. Signerad. Olja på duk, 27x22 cm, yttermått inklusive ram: 39x34 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 19:57)
1548 2075 Oljemålning Birgit Hygrell (1903-1972), Sverige. Signerad, daterad Visby 1932. Olja på pannå, 14x17,5 cm, yttermått inklusive ram: 19x23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 18:16)
1548 2014 Oljemålning Birgit Nilsson, Yorkshireterrier. Signerad. Olja på duk, 33x41 cm, yttermått inklusive ram: 41x50 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 20:20)
1548 2046 Oljemålning Britt-Louise Kjellberg-Nordström (f. 1925), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 88x88 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 19:37)
1548 2108 Oljemålning Dagny Cassel (1908-1988), Sverige. Signerad, daterad -60, blomsterstilleben. Olja på duk, 59x68 cm, yttermått inklusive ram: 65x76 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 19:20)
1548 2048 Oljemålning Elsa Hansson-Winnberg (1913-1987), Sverige. Sverige. "Gosse med fiol", monogramsignerad. Signerad, daterad 1945, a tergo. Olja på duk, bildmått: 64x50 cm, yttermått inklusive ram: 80x65 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 19:32)
1548 2134 Oljemålning Else Hermansson (1900-1997), Sverige. Sommarlandskap. Signerad. Olja på duk, 16x21 cm, yttermått inklusive ram: 28x34 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 20:07)
1548 2129 Oljemålning Eva Zettervall (f. 1941), Sverige. Bro. Signerad, daterad -82. Olja på duk, 69x75 cm, oramad
1548 2063 Oljemålning Francisca Lindberg (f. 1944), Sverige. Hav. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 28,5x26,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 19:38)
1548 2106 Oljemålning Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Porträtt av en flicka. Signerad, daterad 1929. Olja på duk, 80x68 cm, yttermått inklusive ram: 92x81cm
S�ldes f�r 25.500 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 20:44)
1548 2149 Oljemålning Helene Aperia-Meurling (f. 1909), Finland. Djävul. Signerad. Olja på duk, oramad, 33x28 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 19:47)
1548 2138 Oljemålning Hjördis Lindblad (1909-1971), Sverige. "Kroppkaka 1" Signerad. Olja på duk, 26x18 cm, yttermått inklusive ram: 28x21 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 19:58)
1548 2110 Oljemålning Hjördis Lindblad (1909-1971), Sverige. Fors. Signerad, daterad -68. Olja på duk, 60x49 cm, yttermått inklusive ram: 68x56 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 20:53)
1548 2022 Oljemålning Hjördis Lindblad (1909-1971), Sverige. Stilleben. Signerad, daterad -57. Olja på duk, 45x32 cm, yttermått inklusive ram: 60x47 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 19:28)
1548 2105 Oljemålning Ingegerd Möller-Nygren (f. 1928), Sverige. Flickporträtt. Ej signerad. Olja på duk, 40x31 cm, yttermått inklusive ram: 57x48 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 19:48)
1548 2065 Oljemålning Irina Lindqvist (f. 1963), Sverige. Signerad, daterad -03. Akryl på trä, 20x20 cm, oramad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 20:39)
1548 2049 Oljemålning Katinka Husberg (f. 1961), Sverige. Signerad. Olja på duk, 83x60 cm, yttermått inklusive ram: 89x66 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 20:10)
1548 2071 Oljemålning Kerstin Lundback-Stenman. "Livets träd". Signerad, daterad -68. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 67x56 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 19:03)
1548 2151 Oljemålning Maija Eliase (1924-1991). Signerad, daterad -88. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 52x52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 20:44)
1548 2067 Oljemålning Maj-Britt Jonsson-Tiger (f. 1921), Sverige. Landskap. Monogramsignerad. Olja på duk, 41x45 cm, yttermått inklusive ram: 47x51 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 18:52)
1548 2033 Oljemålning Margareta Carlstedt (f. 1934), Sverige. "Näckrosdamm, Drottningholm". Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 47x56 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 19:39)
1548 2038 Oljemålning Märtha Åkerberg-Sirinyan (1919-2010), Sverige. "Turkisk kvinna". Monogramsignerad. Olja på duk, 70x70 cm, yttermått inklusive ram: 75x75 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 20:36)
1548 2050 Oljemålning Mia Fagergren (f. 1960), Sverige. Signerad a tergo. Olja på pannå, oramad, 20x20 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 18:05)
1548 2070 Oljemålning Noomi Engström. Sittande modell. Signerad, daterad -75. Olja på duk, 67x77 cm, oramad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 20:58)
1548 2044 Oljemålning Rosa Liksom (f. 1958), Finland. "Picknick", komposition med figurer och bilar. Signerad Rosa 98. Olja på duk, 40x40 cm, oramad
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 21:03)
1548 2012 Oljemålning Sigrid de Rougemont-Wahlström (1888-1984), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 76x53 cm, yttermått inklusive ram: 86x63 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 18:32)
1548 2008 Oljemålning Sigrid de Rougemont-Wahlström (1888-1984), Sverige. Dansande flickor i park. Signerad. Olja på duk, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 56x68 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 18:01)
1548 2009 Oljemålning Sigrid de Rougemont-Wahlström (1888-1984), Sverige. Flickstudie. Signerad. Olja på duk, 54x45 cm, yttermått inklusive ram: 57x48 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 19:58)
1548 2127 Oljemålning Siri Schotte (1867-1951), Sverige. "France". Signerad. Olja på duk, 44x80 cm, yttermått inklusive ram: 55x92 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 18:42)
1548 2072 Oljemålning Tarja Lindholm. "Vilken höna". Signerad a tergo. Olja på pannå, 9x14 cm, yttermått inklusive ram: 17x22 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 18:13)
1548 2068 Oljemålning Viola Larsson-Allvar (1918-2004), Sverige. "Säderfält Tjörn". Signerad. Olja på duk, 36x52 cm, yttermått inklusive ram: 45x61 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 20:29)
1548 2109 Oljemålning Willy Rodhe (f. 1886), Sverige. Grön oas. Monogramsignerad. Olja på pannå, 20x23 cm, yttermått inklusive ram: 30x34 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 19:09)
1548 2034 Pastell Erna Ovesen (1904-1988), Sverige. Druvor. Signerad. Bildmått: 55x39 cm, yttermått inklusive ram: 70x52 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 19:59)
1548 2111 Skulptur Kerstin Lindståhl, metall. Längd: 30 cm. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 18:16)
1548 2087 Tusch Greta Gerell (1898-1982), Sverige. "Kvinnor i vila", Signerad. Bildmått: 37x30 cm, yttermått inklusive ram: 59x47
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 19:30)
1548 2099 Tusch Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Katt. Signerad. Bildmått: 18,5x15 cm, yttermått inklusive ram: 52x38
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 20:25)
1548 2076 Väggrelief Alice Nordin (1871-1948), Sverige. Relief föreställande Ellen Key. Monogramsignerad i plåten. Koppar, ca 15,5x10,5 cm, yttermått inklusive ram: 28x23,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 juni 2023 18:21)