1287 2129 Affisch Hugh Ricks, 4155/12500,76x51 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:11)
1287 8353 Akvarell Emile Zoir (1867-1936), Sverige. Äng. Signerad. 36x48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:38)
1287 2123 Akvarell Michael Shevarjov (f. 1958), Ryssland. Stockholmsmotiv, signerad, 47x67 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:33)
1287 2379 Ampel Jugend, koppar och glas. Höjd: 40 ca, diameter: 40 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:13)
1287 1207 Armband + figur, 2 delar, silver. Vikt: 40g ca. Längd: 20cm. Figur: 2cm.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:55)
1287 2367 Armband 18k guld. Vikt: 24,3g. Modell: Bismarck med berlocker, längd: 20cm, bredd: 7,1mm, berlock, diameter: 14mm.
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:54)
1287 2338 Armbandsur Favre Leuba Sea Rider 36000. 1970-tal. Längd: 20 cm, Diameter: (boetten) 3,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:36)
1287 1169 Armbandsur Herrur Certina, Precidrive, refnr: C024447, serienr: 14BC0944813, med certifikat, quartz, datum, kronograf. Diameter: 40mm, limited Edition 0141/2014, Sauber F1 team, med, original extra armband, box och ytterkartong
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:21)
1287 1174 Armbandsur Herrur Tissot PRC200, Limited Edition 045/491, Steven Stamkos, refnr: 13BC1358490. Diameter: 40mm, stål, quartz, datum, viklås, extra länkbit, certifikat, ytterkartong och box
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:45)
1287 2035 Armbandsur Herrur, Omega Electronic f300, quartz. Diameter: 36mm, stål, datum, batteribyte krävs, (defekt på datum).
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:54)
1287 1171 Armbandsur Herrur, Swiss Military, Hanowa, Tribute, Refnr. 6-5217. 13. 007, Kronograf. Diameter: 42 mm, black steel, quartz, datum, viklås, Limited Edition 431/888, med extra länkbitar, ce
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:38)
1287 8665 Armbandsur Herrur, Tissot. Visodate, Seastar. Manuell, ca 1966. Diameter: ca 3 cm. Läderband
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:33)
1287 1624 Assietter 17st, Orrefors, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Diameter: 24,5cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:37)
1287 2195 Barnstol Allmoge, bemålad. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:19)
1287 1549 Bestick diverse
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:46)
1287 2366 Bestick Nysilver, Franska liljan, ca 117 delar. Längd: 13-20,5cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:54)
1287 1518 Blandteknik 2 st, Original till Program på China och Oskarsteatern. En är signerad. Motivet: 23,5x12,5 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:07)
1287 1498 Blandteknik Georg Pauli (1855-1935), Sverige. Flicka, Monogramsignerad GP, 35x22 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:40)
1287 2110 Blomsterbord Teak. Bredd: 132, djup: 32 cm, höjd: 39 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:27)
1287 2263 Blyertsteckning Ingegerd Torhamn (1898-1994), Sverige. 21x29,5cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:33)
1287 2231 Bokhylleskåp 2 st, Børge Mogensen (1914-1972), Öresund, Karl Andersson & Söner, Ek, Bredd: 135 cm. Djup: 46 cm. Höjd: ´184 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:58)
1287 2465 Bokhylleskåp bemålat. Bredd: 76, djup: 30 cm, höjd: 185 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:08)
1287 2283 Bord Larsson Korgmakare AB, Rotting, glas, Bredd: 100 cm. Djup: 60 cm. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:16)
1287 2372 Bordsfotogenlampa glas och metall. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:42)
1287 2377 Bordslampa Flos, "Miss k". Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:03)
1287 2271 Bordslampa mässing, form av oljelampa, Aladdin GMA. Höjd: 23cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:22)
1287 1653 Bordslampa Med plåtskärm. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:46)
1287 2254 Bordslampa Porslin. Höjd: 69 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:58)
1287 1260 Bordslampa Rörstrand, fd. Lockurna. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:13)
1287 2423 Bordslampa sk. Läslampa, "Mare", sengustaviansk stil, plåtskärm. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:09)
1287 2375 Bordslampa Strindbergsmodell, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:19)
1287 2373 Bordslampa Trä med tygskärm. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:32)
1287 2466 Bordslampfötter 3 st, Orrefors, glas. Höjd: 38-40, snarlika
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:47)
1287 2460 Brickbord Fällbart. Bredd: 80, djup: 46 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:52)
1287 1437 Brosch 18k guld, filigranarbete och stenar. Bruttovikt: 5,4g, Längd: 4 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:15)
1287 2054 Broscher 2 st, silver, Stigbert/Borgila, Vikt: 20 g, bredd, 4,5 cm. Höjd: 1,5 cm, diameter: 5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:05)
1287 2193 Byrå 5-lådig, bemålad. Bredd: 65, djup: 38 cm, höjd: 117 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:39)
1287 2191 Byrå bemålad. Bredd: 50, djup: 35 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:59)
1287 1120 Byrå mahogny, England. Bredd: 77, djup: 32 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:36)
1287 1273 Byrå med marmorskiva, valnöt, nyrenässans. Bredd: 94. Djup: 57 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:35)
1287 1180 Byrå med stenskiva, Intarsia, Bredd: 109 cm. Djup: 48cm, höjd: 80 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:58)
1287 1371 Byrå Med stenskiva, Rokokostil. Bredd: 93 cm. Djup: 48 cm. Höjd: 80 cm, med nyckel, nyckel
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:19)
1287 2268 Byrå Senbarockstil, Valnöt. Bredd: 108, djup: 53 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:59)
1287 2388 Byrå Tall boy, bemålad. Bredd: 80, djup: 53 cm, höjd: 144 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:40)
1287 2107 Champagneglas 10 st. Höjd: 25,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:43)
1287 2011 Champagneglas 6 st, Orrefors, Nobel, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:22)
1287 2036 Cigarettetui 2 st, silver. Längd: 8-9 cm, Vikt: 150 g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:25)
1287 2053 Cigarettetuier 2 st, silver + 6 fat, Vikt: 270 g. Diameter: 7,9 cm, längd: 8-9,8 cm, höjd: 5-7,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:48)
1287 2456 Clubfåtöljer ett par, Skinn
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:11)
1287 2050 Collage Ingrid Rosell-Lindahl (1928-2010), Sverige. "The Rhinegold". Signerad, daterad 1974, ca 70x50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:27)
1287 2228 Collier 18k guld. Vikt: 6,7g. Med vita stenar, längd: 42,5cm, bredd: 0,75-1,90mm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:28)
1287 2273 Dalahäst höjd: 30,5cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:35)
1287 2221 Dalahäst längd: 33 cm, höjd: 35 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:50)
1287 2275 Dalahästar 2 st. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:02)
1287 2225 Damarmbandsur 18k guld. Roamer, Pall Mall. Diameter: 2
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:01)
1287 2347 Dampäls mink, storlek: ca 40
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:07)
1287 2084 Dekorer 2 st, Änglar. Höjd: ca 155 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:59)
1287 2345 Elgitarr Ibanez, i väska. Längd: 97 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:25)
1287 2251 Ergonomisk stol "Balans Variabla", Stokke, Peter Opvik. Längd: 70, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:26)
1287 2165 Etsning 2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 7/160, respektive 118/180. Motivet: 22x27 respektive 20x29cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:53)
1287 2159 Etsning 4 st, Staffan Snidare. Signerad, numrerade, 30/200, respektive 55/275,79/325, est 156/325. Motivet: 6x8cm-11x9cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:28)
1287 2138 Etsning Gerhard Albe (1892-1965), Sverige. Stadshusregattan. Signerad, daterad -23. Motivet: 20x40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:06)
1287 1496 Etsning Helmer MasOlle (1884-1969), Sverige. Kvinnor på klippa. Signerad. Motivet: 21,5x16 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:37)
1287 2048 Etsning Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Signerad, numrerad 15/100. Motivet: 19x27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:02)
1287 2140 Etsning Oidentifierad konstnär. Hamn motiv, signerad. 1881. Motivet: 59x26 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:01)
1287 2058 Etsning Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, numrerad 24/100. Motivet: 16x11 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:12)
1287 2133 Etsningar 2 st. Acke Åslund (1881-1958), Sverige. Hästar. Signerad, 1923. Motivet: 18x22 + 23x33
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:55)
1287 2090 Färgetsning Helene Billgren (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad 94/250. Motivet: 29x23 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:08)
1287 2126 Färgetsning Joy Egnel (1920-2001), Sverige. Signerad, numrerad 9/115. Motivet: 49x33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:35)
1287 2177 Färglitografi 2 st, Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 196/250, respektive 4/225. Motivet: 50x50cm - 49x44cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:14)
1287 2179 Färglitografi 2 st, Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 230/250, respektive 21/250. Motivet: 45x55cm, respektive 40x46cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:26)
1287 2176 Färglitografi 2 st, Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 51/60, resp, 183/200. Motivet: 29x15, resp, 43x21cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:30)
1287 2175 Färglitografi 2 st, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad. Motivet: 42x29cm - 30x43cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:49)
1287 2163 Färglitografi 2 st, Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Signerade, oramade. Motivet: 24x11- 33x24cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:37)
1287 2153 Färglitografi 4 st, Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Fåglar. Signerad, numrerad 243/250. Motivet: 36x52 cm, 46x35cm
S�ldes f�r 9.200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:38)
1287 2288 Färglitografi Alf Olsson (f. 1925), Sverige. Signerad, numrerad 116/350, "Adam & Eva". Motivet: 37x43 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:27)
1287 2034 Färglitografi Axel Olsson. Signerad, EA-upplaga. Motivet: 16x20cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:09)
1287 2044 Färglitografi Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige. Signerad, numrerad 154/360, Gröndal. Motivet: 37x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:19)
1287 2362 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. EA Gröna Lund 2000. Signerad. Signerad. Motivet: 37x45 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:06)
1287 2361 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Gröna Lund 2000. Signerad. Motivet: 46x38 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:39)
1287 2482 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 335/360, ca 45x37 cm, oramad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:32)
1287 2412 Färglitografi C Göran Karlsson (f. 1944), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 11/200, CGK. Motivet: 60x45 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:28)
1287 2205 Färglitografi Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 152/375. Motivet: 46,5x57cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:49)
1287 2160 Färglitografi Corneille (1922-2010), Belgien. Signerad, numrerad 58/120, daterad 1972. Motivet: 50x70 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:50)
1287 2418 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Slädfärd. Signerad, numrerad 283/360. Motivet: 45x55 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:52)
1287 2417 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Stockholm. Signerad, numrerad 283/360. Motivet: 45x55 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:51)
1287 2363 Färglitografi Gunilla Mann (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 119/290, "Rosorna dansar". Motivet: 35x27 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:24)
1287 1266 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Vaxholm. Signerad, numrerad 222/290. Motivet: 37x52 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:26)
1287 2477 Färglitografi Joan Miró (1893-1983), Spanien. Ur Derrière le Miroir. Bladets mått: 38x58 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:18)
1287 2018 Färglitografi Jørgen Nash (1920-2004), Danmark. Signerad, numrerad 95/140, "Blueskungen", bladets mått: 89x66 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:17)
1287 2125 Färglitografi Jussi Taipaleenmäki (f. 1948), Sverige. Signerad, numrerad 194/260. Motivet: 33x46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:58)
1287 2038 Färglitografi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad, daterad 1978, numrerad 104/200. Motivet: 32x92cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:27)
1287 2088 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Motivet: 35x31 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:49)
1287 2087 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 211/225 mm. 36x27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:41)
1287 2056 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 21/50, daterad 1990. Motivet: 55x39 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:04)
1287 2469 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 2366/5000, , interiör, 56x40 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:12)
1287 2467 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 2366/5000, Staffliet. Motivet: 56x43 cm
1287 2470 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 2366/5000, Torg. Motivet: 56x42 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:46)
1287 2358 Färglitografi Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Signerad, numrerad 1313/1400. Motivet: 38x46 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:41)
1287 2074 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 247/450, daterad 78. Motivet: 60x45 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:42)
1287 2040 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad. Påskrift a tergo. Ej numrerad. Motivet: 28x41
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:49)
1287 2047 Färglitografi Roger Risberg (1956-2011), Sverige. Signerad, numrerad EA 2/10. Motivet: 52x40 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:12)
1287 7171 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Motiv från Gillöga, Stockholms ytterskärgård. Signerad, numrerad 314/350. Motivet: 29x44cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:39)
1287 2030 Färglitografi Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numrerad 290/300. Motivet: 70,5x51cm
S�ldes f�r 7.600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:21)
1287 2350 Färglitografi Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 107/360. Motivet: 36x54cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:14)
1287 2085 Färglitografi Yves Cass (f. 1947), Frankrike. Signerad, numrerad EA 1/1. Motivet: 33x25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:42)
1287 2171 Färglitografier 2 st, Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. "Murklor på tork", resp, "Fynd från Kynnefjäll". Signerad, daterad 1979 respektive 1990, numrerad, 203/460, resp, 383/460 cm. Motivet: 65x49 - 63x48cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:05)
1287 2173 Färglitografier 2 st, Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 165/435, respektive 128/325. Motivet: 30x23cm, resp, 60x44cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:06)
1287 1453 Färgserigrafi Enrico Baj (1924-2003), Italien. Komposition. Signerad, numrerad 131/250. Motivet: 57x80 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:08)
1287 2370 Färgtryck Kungafamiljen, 61x46 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:31)
1287 2197 Fat + kanna, Kina, omkring 1900. Diameter: 24 cm, höjd: 9 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:31)
1287 2316 Fat 2 st, Royal Copenhagen, Blå Blomst. Diameter: 26cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:51)
1287 2475 Fat 2 st. Stengods, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Upsala-Ekeby. Längd: 26 - 37
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:17)
1287 1335 Fat Ett par, Imaridekor, Japan. Diameter: 25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:34)
1287 1337 Fat Ett par, Japan. Diameter: 22 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:34)
1287 2096 Fat Glas, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Diameter: 34 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:06)
1287 2446 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustavsberg, 20x20 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:16)
1287 2282 Fat Tenn, O. Ahlberg. Diameter: 37cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:48)
1287 2158 Fåtölj Ett par, Bröderna Andersson
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:29)
1287 2181 Fåtölj Karl Johan, mahogny, på trissor
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:20)
1287 1106 Fåtöljer Ett par, Knoll, 1940-tal, smutsiga
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:39)
1287 2209 Fåtöljer Ett par, mahogny, OPE
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:37)
1287 1334 Fickur i fodral silver, Rose & Son, London, bruttovikt: 130 g. Diameter: 5,5x7,5 cm
1287 2278 Figuriner 3 st, Upsala-Ekeby. Höjd: 9-26 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:13)
1287 2168 Figuriner 4 st, Mumin. Lergods, Höjd: 4-5 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:31)
1287 1602 Figuriner Lomonosov, 11 st. Höjd: 3,5-12,5 (hund-säl)
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:41)
1287 2438 Fyrfat jugendstil, metall. Signerad PB. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:25)
1287 2130 Gardiner ett par, Längder, Firma Svenskt Tenn, Stensöta. Längd: ca 230x60 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:30)
1287 2004 Glas 12 st, Hertig Karls glas, replika, Monogram CM (Carolus & Maria). Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:42)
1287 2111 Glas 23 st. Höjd: 13 cm
1287 2276 Glas 4+ 3 st, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 10-19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:55)
1287 2007 Glas 9 st. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:00)
1287 2224 Glasfat Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Diameter: 33
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:08)
1287 2281 Golvlampa ASEA. Höjd: 152 cm
1287 2269 Golvur Bemålat. Höjd: 200 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:12)
1287 6290 Grafiskt blad Antik Karta över Moskva. Kolorerad, efter original tryckt i London 1562, Motivet: 35x44 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:00)
1287 2077 Grafiskt blad Efter Boilli. Ej signerad. Motivet: 45x37 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:29)
1287 1456 Grafiskt blad Efter Salvador Dali, Madonna. Signerad i trycket. Motivet: 25x17 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:28)
1287 2136 Grafiskt blad Venedig. Ej signerad. Motivet: 9,5x14,5 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:59)
1287 2437 Grammofonmöbel mahogny. Längd: 96, djup: 41 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:40)
1287 2116 Gravyr Treveris, 16x47 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:33)
1287 2128 Gravyr Vidal. Motivet: 28x32 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:24)
1287 2305 Hallbord Längd: 61 cm. Djup: 42 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:49)
1287 2188 Hallbyrå med stenskiva, rokokostil. Bredd: 77, djup: 37 cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:36)
1287 1439 Halsband silver, 1977. Längd: 42 cm. Vikt: 30 g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:22)
1287 2368 Halsband med hänge + ring, 14k med stenar, 8,6g brutto. Längd: 48cm (utan hänge). Höjd hänge: 2,8cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:05)
1287 2390 Halvmånebord Jugend, bemålat. Bredd: 88, djup: 47 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:40)
1287 8510 Halvmodell Segelbåt, Mariejholms Bruk, 34x74cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:57)
1287 2452 Herrbetjänt Gåvans. Höjd: 109
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:18)
1287 2286 Hurtsar 2 st, Plast, Richardson, Brill, Williams, IKEA. Diameter: 44, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:26)
1287 2037 Kaffekoppar 6 st, + 6 extra fat, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:08)
1287 2227 Kaffeservis 27 delar, P 2000
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:44)
1287 2103 Kanna design: Kati Tuominen-Niittylä (f. 1947), Finland. Arabia. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:22)
1287 2294 Kanna Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Ur Matilda. Höjd: 13cm Gustavsberg
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:03)
1287 2260 Karaffiner 7st. Höjd: 18-25cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:28)
1287 2223 Karmstol Ett par, Rokokostil. Höjd: 88cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:36)
1287 2131 Karta Stockholm, 1930,141x120 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:27)
1287 2117 Keramik 3 delar, Kina. Längd: 15-17 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:29)
1287 2236 Keramik 4 delar, Kina. Höjd: 3 - 13 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:58)
1287 2333 Kista Bemålad, 1800-tal. Bredd: 100, djup: 55 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:46)
1287 1571 Klackring 18k guld. Vikt: 4,4g. Med diamant, 1xca0,01ct, storlek: 16½.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:10)
1287 2289 Kökshylla bemålad. Bredd: 91, djup: 33 cm, höjd: 180 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:24)
1287 2293 Konstglas 3 delar, bland annat Flygsfors. Längd: 13-15 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:21)
1287 2267 Koppar servis 15 delar. Höjd: 11-30cm, diameter: 14,5-27cm.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:29)
1287 1608 Kråsnål 18k guld, 0,10 ct, briljantslipad, bruttovikt: 1,5 g. Längd: 6cm.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:55)
1287 2290 Krukor Ett par, Arabia. Höjd: 10,5cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:40)
1287 2322 Krukor Ett par, Kinesiskt. Höjd: 12cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:49)
1287 2421 Krus 4 st, Höganäs, Rörstrand & Gefle. Höjd: 12-42
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:30)
1287 2100 Kuriosa Glas, 8 delar. Höjd: 5-24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:55)
1287 2301 Lådspegel Trä. Höjd: 51cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:47)
1287 2250 Lampbord Ett par, med rotting/glas, Bredd: 62 cm. Djup: 45 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:14)
1287 2386 Lampbord Stålrör/laminat. Bredd: 55, djup: 48 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:31)
1287 2277 Lampetter Ett par, mässing. Höjd: 29cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:10)
1287 2299 Leksak Brio. Längd: 63 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:23)
1287 1500 Leksaker 4 delar, modell äldre. Längd: 13-46 cm ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:44)
1287 2001 Litografi John Bauer, tillskriven. Flicka och troll. Signerad. Bladets mått: 12x9,5 cm.
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:16)
1287 2310 Litografi Jörgen Fogelquist (1927-2005), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 15/460. Motivet: 20x29 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:01)
1287 2057 Litografi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. PT. Signerad, daterad 1950. Motivet: 30x52 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:44)
1287 2312 Litografier 2 st. Lars Norrman (1915-1979), Sverige. . Signerad, numrerad 323/360. Motivet: 26x68 cm
1287 2189 Ljuskrona prismor, blå skål. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:32)
1287 2108 Ljuslampetter ett par, Swedish grace. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:10)
1287 2022 Ljusstakar 5 st, Malm. Höjd: 20-24 cm ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:50)
1287 2003 Ljusstakar 6 st, bla, Kosta Boda. Höjd: 21-24 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:24)
1287 2323 Ljusstakar Ett par, Anna Stina Åberg. Diameter: 12,5cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:49)
1287 2450 Ljusstakar Ett par, nysilver, rokokostil. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:28)
1287 2449 Ljusstakar Ett par, nysilver. Höjd: 23
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:46)
1287 2315 Ljusstakar Ett par, Orrefors, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Höjd: 29-37cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:31)
1287 1067 Ljusstakar Ett par, Orrefors, Linnea, Eva Englund (1937-1998), Sverige. Höjd: 23cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:12)
1287 2240 Ljusstakar Ett par, Royal Copenhagen. Höjd: 22,5cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:14)
1287 1464 Ljusstakar Ett par, T Eldh, silver, 1978. Höjd: 18 cm, bruttovikt: 410 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:57)
1287 2152 Ljusstakar Ett par. Kolonn, mässing. Keijser & Co, Vesterås. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:55)
1287 2429 Luktdosa silver, med krona. Svenska importstämplar. Höjd: 8 cm. Vikt: ca 65 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:41)
1287 2118 Luktflaskor 5 st, Kina. Höjd: 4,5-8,5 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:09)
1287 1332 Lykta British coal mining. Höjd: 22 cm
1287 2398 Mapp med grafiska blad, 4 st, Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Acke Oldenburg (1923-2005), Sverige. Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Bladets mått: 80x60 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:37)
1287 2399 Mapp med grafiska blad, 4 st, Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Acke Oldenburg (1923-2005), Sverige. Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Bladets mått: 80x60 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:56)
1287 2400 Mapp med grafiska blad, 4 st, Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Acke Oldenburg (1923-2005), Sverige. Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Bladets mått: 80x60 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:58)
1287 2401 Mapp med grafiska blad, 4 st, Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Acke Oldenburg (1923-2005), Sverige. Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Bladets mått: 80x60 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:23)
1287 2402 Mapp med grafiska blad, 4 st, Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Acke Oldenburg (1923-2005), Sverige. Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Bladets mått: 80x60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:39)
1287 1406 Martiniglas 16 st. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:37)
1287 2410 Matbestick 72 delar, nysilver, modell: Chippendale. Längd: 14,5-20cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:54)
1287 2051 Matbord Ek, omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 115, djup: 88 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:42)
1287 2211 Matbord Gustaviansk stil, + 3 ilägg. Diameter: 110, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:59)
1287 1299 Matservis 40 del ca, Victoria
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:15)
1287 2207 Matservis 70 del ca, Hackefors
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:54)
1287 2079 Matservis Rörstrand, Hoangho, ca 45 delar
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:16)
1287 2415 Matskedar 4 st. Vikt: 150g, längd: 18cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:21)
1287 2212 Matta Anapuna, 198x302 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:11)
1287 1499 Matta Bochara, 278x192cm
1287 1567 Matta Kelim, 205x60 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:30)
1287 2461 Matta Kerman, 130x217, Orientalisk, Påsydda fransar
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:37)
1287 2020 Matta Kina, 246x153xcm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:23)
1287 2162 Matta orientalisk, 137x200 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:23)
1287 2180 Matta orientalisk, 153x201 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:33)
1287 2314 Matta Orientalisk, 166x96cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:47)
1287 2043 Matta Orientalisk, 182x285 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:53)
1287 2313 Matta Orientalisk, 198x143cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:49)
1287 2311 Matta Orientalisk, 221x80cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:49)
1287 2468 Matta orientalisk, Galleri, 83x305 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:09)
1287 2266 Matta orientalisk, Pakistan, 190x267 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:33)
1287 2253 Matta orientalisk, Täbriz, 97x157 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:52)
1287 1313 Matta Tibet, 200x300 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:05)
1287 1572 Matta Turkisk, 186x107cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:24)
1287 2309 Mattor 2 st, orientaliska, 94x68cm, resp, 68x53cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:08)
1287 2424 Mikroskop "Union No 8928", Japan, 4 olika förstoringar, i träetui. Längd: 9,5 cm, djup: 15,5 cm, höjd: 31 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:40)
1287 1168 Miniatyr Porträtt, signerad. Füger, 8x7
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:21)
1287 2178 Minkpäls storlek 38 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:41)
1287 2381 Notställ omkring 1900, Björk. Bredd: 47. Djup: 30 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:13)
1287 2451 Nysilver soppslev + ragusked + ett par saltkar med blått glas. Längd: 7 - 34
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:25)
1287 1129 Ölglas 10 st. Koh-i-Noor, Elis Berg. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:24)
1287 2066 Oljemålning A Ringkvist, fåglar. Signerad. Olja på pannå, 45x37 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:22)
1287 1289 Oljemålning Aila Snickars, "Kärlek". Signerad A Snickars. Olja på duk, 40x32 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:59)
1287 2060 Oljemålning Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja på duk, 45x54 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:37)
1287 2061 Oljemålning Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja på duk, 60x72 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:31)
1287 2427 Oljemålning Al Bergström (1910-1975), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på pannå, 37x73 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:22)
1287 2351 Oljemålning Alex Sjögren, 1972. Signerad. Olja på pannå, 18,5x23,5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:59)
1287 2341 Oljemålning Anna Jalpachik (1954-2013), Ukraina/Sverige. Signerad. Olja på duk, 100x81 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:10)
1287 2006 Oljemålning Arne Tegelman (1907-1981), Sverige. Signerad. Marknad. Olja på duk, 64x49 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:34)
1287 8218 Oljemålning Bernt Ringqvist (1917-1966), Sverige. Stilleben. Monogramsignerad. Olja på pannå, 33x22 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:42)
1287 2414 Oljemålning Birger Halling (1907-1996), Sverige. "Norrlandsvår 1941", Monogramsignerad. Olja på duk, 66x100
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:04)
1287 1397 Oljemålning Carl Brandt, Landskap, Signerad. Olja på duk, 47x78 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:17)
1287 2045 Oljemålning Curt Sjöberg (1911-1987), Sverige. Signerad, daterad -74. Olja på duk, 45x54 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:49)
1287 2413 Oljemålning Frans Gard (1892-1978), Sverige. Tallar i skymning. Signerad. Olja på duk, 54x54 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:48)
1287 2356 Oljemålning Gustaf Svensson. Signerad, 1942. Olja på duk, 47x58cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:49)
1287 2147 Oljemålning Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. 1980. Signerad. Olja på duk, 37x45cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:16)
1287 1137 Oljemålning Jean Skoglund (1908-1948), Sverige. Vinter i skärgården. Signerad, -44. Olja på duk, 72x91 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:21)
1287 1136 Oljemålning Johan Bladh (1893-1976), Sverige. Jämtlandsmotiv. Signerad, -61. Olja på duk, 88x129 cm. Längd: cm. Djup: cm, höjd: cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:09)
1287 2357 Oljemålning John Herbert. Motiv från Stadsgården, Stockholm. Signerad. Olja på pannå, 44x54cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:06)
1287 2067 Oljemålning K Histomäki, fjällandskap. Signerad. Olja på duk, 45x78 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:05)
1287 2334 Oljemålning Karl Tirén (1869-1955), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 39x68cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:34)
1287 1655 Oljemålning Leopold Fare (1926-1996), Sverige. Kust. Signerad. Olja på duk, 62x75 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:43)
1287 3041 Oljemålning Nils Kölare (1930-2007), Sverige. "Kombinationsmålning I". Signerad. Olja på duk, 84x99 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:41)
1287 1415 Oljemålning Nils Olzon (1891-1953), Sverige. Vinterfjäll. Olja på duk, signerad, 80x138 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:47)
1287 2149 Oljemålning Oidentifierad konstnär. . Signerad, blomsterstilleben. Olja på duk, 43x32 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:16)
1287 1452 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Flodlandskap med fiskare. Signerad CB -94. Olja på duk, 46x66 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:07)
1287 1011 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kust. Signerad. Olja på duk, 47x74 cm
1287 2343 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kvistplockerskor. Signerad Barker. Olja på duk, 78x62 cm
1287 2068 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Th Lindh, 1906. Olja på pannå, 67x47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:41)
1287 2091 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1986. Olja på duk, 84x66 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:42)
1287 2397 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Äppelblom. Olja på duk, 60x60 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:58)
1287 2078 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, figurkomposition. Olja på pannå, 51x67 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:59)
1287 2019 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Modell. Olja på duk, 91x66 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:45)
1287 2122 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på pannå, 40x30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:49)
1287 2346 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben. Signerad H Halvorsen. Olja på duk, 48x65cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:56)
1287 1416 Oljemålning Olle Lindgren (1930-2018), Sverige. Signerad OL, "Ankomsten till Turistorten". Olja på pannå, 23x28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:45)
1287 2360 Oljemålning Olof Sandahl (f. 1938), Sverige. Signerad, 1956. Olja på duk, 68x45 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:29)
1287 2148 Oljemålning Reinaker, Trespann på stäppen, signerad. Olja på duk, 23x47 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:10)
1287 2155 Oljemålning signerad HG Carlström. Olja på pannå, 45x54cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:18)
1287 2124 Oljemålning signerad, B Hansson, stilleben. Olja på duk, 27x44 cm
1287 2349 Oljemålning Signerad, Clevén, stilleben. Olja på pannå, 47x54cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:50)
1287 2115 Oljemålning Theresia Sandström (1893-1981), Sverige. Skånegård. Signerad. Olja på duk, 28x37 cm
1287 2198 Oljemålningar 2 st, Oidentifierad konstnär. Afrika. Olja på duk, ej signerad. 46x62 cm
1287 1417 Oljemålningar 2 st, Olle Lindgren (1930-2018), Sverige. Monogramsignerade OL. Olja på pannå, 10x17 respektive 14x21 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:48)
1287 2395 Pall design: Marit Stigdotter, Stolab "Sgabello". Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:46)
1287 1595 Parti silver Kuriosa, 11 del
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:33)
1287 2069 Pastell Oidentifierad konstnär. Kungsgatan, Stockholm. Signerad. Pastell på. Pastell på pannå, 50x40 cm
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:39)
1287 2032 Pastell Tora Vega Holmström (1880-1967), Sverige, tillskriven. Monogramsignerad. Motivet: 31x39,5 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:42)
1287 2132 Piedestal höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:39)
1287 1351 Piedestal höjd: 77 cm, gjutjärn, bemålad
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:23)
1287 2454 Piedestaler 2 st, Bemålade. Höjd: 77-90
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:02)
1287 2458 Pokal glas, Sverige omkr. 1800. Höjd: 18
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:26)
1287 2235 Porslin 5 delar, Kina, skåla & fat. Diameter: 9 - 16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:17)
1287 2404 Porslin 8 delar, Japan. Höjd: 5 - 15 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:11)
1287 2119 Porslin Kina, 5 delar. Höjd: 6,5-11,5 cm, diameter: 6,5-14 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:03)
1287 2391 Pottskåp längd: 40 cm, djup: 40 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:45)
1287 2237 Ram bronserad, ramens innermått: 73,5x95 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:10)
1287 2365 Remmare 14 st. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:31)
1287 2002 Rökbord med utensilier Tidigt 1900-tal, mahogny, kopparskiva, diameter: 57, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:58)
1287 1312 Röllakan 280x360 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:05)
1287 2220 Röllakan Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. 170x230 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:04)
1287 2445 Rullklaffsekretär Teak. Bredd: 90, djup: 46 cm, höjd: 97 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:59)
1287 2166 Sameknivar 3 st. Längd: 19-20 cm ca
1287 2257 Satsbord 3 delar, björk, Alvar Aalto för Artek, Bredd: 75 cm. Djup: 42cm. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:42)
1287 2134 Scarfs 2 st, Hermès, Paris. Ca 132x130 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:44)
1287 1138 Sekretär delvis fanerad med masurbjörk. Bredd: 90. Djup: 45 cm. Höjd: 118 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:24)
1287 1324 Servisdelar 24 + 3 delar, Rörstrand, Sekelskifte 1900, monogram
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:14)
1287 2143 Servisdelar 34 delar, Louise Adelborg (1885-1971), Sverige. Drottningholm, Rörstrand
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:21)
1287 2082 Servisdelar Solimene, design: Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. 20 delar
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:37)
1287 2463 Sideboard 1920-tal, Björk/alm. Längd: 146, djup: 47 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:19)
1287 2150 Sidenbroderi "Ibis", Japan, 110x60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:45)
1287 2291 Skål + vas, glas. Höjd: 10-19 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:54)
1287 2442 Skål Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, harpälsdekor. Diameter: 15, höjd: 6 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:30)
1287 2353 Skål Orrefors, Edward Hald (1883-1980), Sverige. Diameter: 19, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:10)
1287 1040 Skål Orrefors, Simon Gate (1883-1945), Sverige. Diameter: 21cm, höjd: 15cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:39)
1287 1068 Skålar + karaff, Orrefors, Linnea Eva Englund. Diameter: 13-21cm, höjd: 13-23cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:21)
1287 1514 Skålar 2 st, Kristall, Orrefors. Längd: 18, diameter: 22 cm
1287 1034 Skålar/vaser 6 delar, Ljuslykta, Höjd: 10-23 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:31)
1287 2302 Skänk Gustaviansk stil, bemålad. Bredd: 104, djup: 45 cm, höjd: 107 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:27)
1287 2464 Skåp längd: 104 cm, djup: 51 cm, höjd: 168 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:46)
1287 2459 Skåp längd: 105 cm, djup: 52 cm, höjd: 84 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:24)
1287 2052 Skedar 11 st, silver. Längd: 19 cm, Vikt: 490 g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:56)
1287 2174 Skrin Valnöt, Längd: 13 cm. Djup: 13 cm, höjd: 15cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:16)
1287 2145 Skrivbord Bemålad. Bredd: 89 cm. Djup: 52 cm. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:21)
1287 2245 Skrivbord Glas. Bredd: 100. Djup: 45 cm. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:34)
1287 2335 Skrivbord mahogny. Bredd: 110, djup: 47 cm, höjd: 75 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:03)
1287 2247 Skrivbord Teak, Bredd: 150 cm. Djup: 63cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 21:03)
1287 2374 Skrivbordslampa metall, ställbar. Höjd: ca 40 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:22)
1287 1116 Skrivbordsuppsats 3 delar, mässing och onyx. Höjd: 17 - 27 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:20)
1287 2474 Skrivbordsuppsats 5 delar, patinerad brons. Längd: 12-22 cm. Höjd: 12-14 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:50)
1287 9021 Skrivskåp 1700-tal, intarsia, Bredd: 108 cm. Djup: 53 cm. Höjd: 215cm, nyckel
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:58)
1287 2120 Skulptur + burk med lock, Kina. Höjd: 17-24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:23)
1287 2012 Skulptur 3 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Höjd: 4-9cm
1287 2008 Skulptur Arabia, Lillemor Mannerheim (1927-1994), Zebra. Höjd: 14,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:04)
1287 1156 Skulptur betong, gris med kulting. Längd: 42. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:20)
1287 2472 Skulptur brons, efter Lambeaux, erotisk, stensockel. Längd: 11, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:24)
1287 2164 Skulptur Calle Örnemark (1933-2015), Sverige. Jätten Vist. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:20)
1287 2325 Skulptur Efter Degas. Brons. Höjd: 14 cm. Ask medföljer
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:05)
1287 2326 Skulptur Fohund. Längd: 17 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:31)
1287 2327 Skulptur Gips. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:16)
1287 2102 Skulptur Greta von Braun-Giesenfeld (1892-1976), Sverige. Signerad. Lergods. Höjd: 12,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:14)
1287 1295 Skulptur Häst. Höjd: 31cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:07)
1287 2075 Skulptur Keramik, Lillemor Mannerheim (1927-1994), Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:50)
1287 2170 Skulptur Leena Axelsson (f. 1944), Sverige. Vitlök. Lergods. Höjd: 6 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:40)
1287 2219 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Hund, Gustavsberg. Längd: 12 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:19)
1287 2435 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Sköldpadda ur Jura, Gustavsberg 1971-1977. Målad och delvis glaserad stengodslera. Längd: 13 cm. Höjd: 6,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:47)
1287 2285 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Stengods. Höjd: 22cm, "Blomsterflicka", Studio, Gustavsberg
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:46)
1287 2434 Skulptur Raymonde Guerbe (efter). "Allégorie de la Victoire". Brons /stensockel. Saknar gjutarstämplar. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:19)
1287 1489 Skulptur sten, Isbjörn. Längd: 26 cm, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:35)
1287 2076 Skulptur Stengods, Nittsjö. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:08)
1287 2436 Skulptur Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Keramik, Signerad, Gustavsberg. Längd: 12, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:11)
1287 2206 Skulptur Trä, Gubbar. Höjd: 18. Längd: 31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:38)
1287 2190 Skulptur i glas Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Glas / metall. Ej signerad. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:53)
1287 2009 Skulpturer 2 st, Arabia, Lillemor Mannerheim (1927-1994), Pingvin + uggla. Höjd: 13-15 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:06)
1287 1483 Skulpturer 2 st, Modeller. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:23)
1287 2242 Skulpturer 2 st, Royal Copenhagen. Höjd: 16-18cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:49)
1287 2243 Skulpturer 2 st, Royal Copenhagen. Höjd: 21-22cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:45)
1287 2239 Skulpturer Ett par, Royal Copenhagen. Höjd: 20-25cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:02)
1287 1076 Skulpturgrupp 3 delar, soapstone, Eskimåer, Anthon Berthelsen. Signerade, Antut, - 84/85. Höjd: 14 - 18 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:22)
1287 2208 Skylt Coca Cola, 34x44cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:27)
1287 2473 Snäckskålar Ett par, Carrara, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gustavsberg. Längd: 24
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:29)
1287 2304 Snapsglas 19st. Höjd: 9cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:15)
1287 2337 Sockerruska silver. Höjd: 16 cm, Vikt: 160 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:31)
1287 1414 Sockerskål Meissen, lökmönster. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:44)
1287 2324 Sockerskål Nysilver, + såsslev, och dessertgaffel. Höjd: 15cm, längd: 10-21cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:43)
1287 2462 Sockerskrin silver, Per Sköld, CFC SAB. Längd: 10. Höjd: 10 cm. Vikt: ca 265 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:57)
1287 2192 Soffbord bemålat, 55x55. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:38)
1287 2332 Soffbord längd: 130 cm, djup: 55 cm, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:25)
1287 2342 Spegel 1700-/1800-tal, bemålad, 50x25 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 21:06)
1287 1024 Spegel 1850/60-tal. Höjd: 85x66cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:25)
1287 2089 Spegel 53x87 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:40)
1287 2287 Spegel Bemålad ram, 75x64 cm
1287 2184 Spegel förgylld, 95x52 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:35)
1287 1646 Spegel Rokokostil, senare glas, kompletterad, 82x36 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:21)
1287 2279 Spegel tenn, 50x20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:07)
1287 1151 Spegellampett omkring 1900, förgylld. Höjd: 84 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:04)
1287 1016 Spelbord mahogny, Bredd: 90 cm. Djup: 45 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:23)
1287 2182 Spelbord Nyrokoko, mahogny. Bredd: 90 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 78 cm
1287 2083 Staffli höjd: 190 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:56)
1287 2270 Stol Barockstil
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:35)
1287 2384 Stol Metall
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:20)
1287 2329 Stolar 4 st, 1800-tal
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:47)
1287 2331 Stolar 4 st, 1800-tal
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:36)
1287 2383 Stolar 7 st, snarlika. Omkring sekelskiftet 1900
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:45)
1287 1395 Stolar 8 st
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:13)
1287 2308 Stolar Ett par
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:19)
1287 2113 Stolar ett par, 1890-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:14)
1287 2284 Stolar Ett par, Bellmanmodell
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:24)
1287 2070 Stringhylla vit, 3 hyllplan + skåp. Bredd: 78 cm, djup: 30 cm, höjd: 42-196 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:55)
1287 2210 Sybord Längd: 49 + 25,5x2 cm. Djup: 50 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:25)
1287 8592 Syskrin Mässingsintarsia, 1902. Längd: 45. Djup: 26 cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:14)
1287 2249 Taburetter Ett par, Rokokostil, Längd: 47cm. Djup: 32 cm. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:08)
1287 2422 Takarmatur 1970-tal, mässing, Från Böhlmarks, diameter: 45
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:50)
1287 1652 Takarmatur design: Carl Thore. Diameter: 48 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:30)
1287 8108 Takarmatur mässing och glas. Höjd: 20 cm ca
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:48)
1287 2156 Takarmatur PH-lampa, design: Poul Henningsen, Louis Poulsen, Danmark. Lameller i metall. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:11)
1287 2385 Takarmatur PH-lampa, PH5, Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark. Lameller i metall. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:19)
1287 2114 Takarmatur Plåt/Mässing, Italien. Höjd: ca 40 cm
1287 2186 Takarmatur prismor. Diameter: 55 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:26)
1287 2230 Takarmatur prismor. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:14)
1287 2264 Tallrikar + kaffekoppar, 6+ 6 delar, Gustavsberg. Tallrikar. Diameter: 22cm. Koppar, diameter: 9cm. Fat: 15,5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:02)
1287 2428 Tallrikar 10 st. Pirkenhammer shield. Diameter: 22 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:02)
1287 2021 Tallrikar 16 st, Irene, Rörstrand. Diameter: 18-21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:42)
1287 1623 Tallrikar 18st, Orrefors, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Diameter: 30cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:34)
1287 2196 Tallrikar 5+ 1, Kina. Diameter: 14-16 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:52)
1287 2187 Tavlor 2 st. Collage, motorcyklar i metall, ramens innermått: 12x15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:44)
1287 2369 Teglas 8st, glas med hållare i silver. Vikt: ca 600g. Höjd: 11cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:28)
1287 2094 Tekanna design: Carsten Jörgensen, Bodum, rostfritt. Höjd: 16 cm, diameter: 18,5 cm
1287 2318 Tekanna Nysilver. Höjd: 24cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:09)
1287 2144 Tekoppar 8 st, Triumf, Gustafsberg
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:53)
1287 2244 Terrin + 2st fat. Höjd: 50cm, diameter: 21-23cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:20)
1287 2141 Teservis 10st tekoppar med fat, + en tekopp, 7st assietter, 1st mjölkkanna
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:51)
1287 1181 Teservis Ryssland, 15 delar. 6st tekoppar med fat, 6st assietter, 1st sockerskål, 1st tekanna, 1st kakfat
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:00)
1287 2476 Teservisdelar 29 delar, Ekeby, nagg
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:11)
1287 2328 Teskedar 11st, silver. Vikt: 110 g. Längd: 10 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:10)
1287 2430 Toastrack + spritmått, 5cl, nysilver, bland annat Mappin & Webb. Längd: 16, höjd: 9-13 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:15)
1287 2092 Toby jug 2 st, England. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:50)
1287 2336 Toilettebord Nyrokoko, Valnöt. Bredd: 101, djup: 49 cm, höjd: 174 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:32)
1287 2261 Trädgårdsskulptur Solur. Höjd: 93cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:58)
1287 2135 Träsnitt Annie Bergman (1889-1987), Sverige. Blomster. Signerad, numrerad 19/30. Motivet: 17x20 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:06)
1287 2063 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 61/310, daterad 78, mm;47x52 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:36)
1287 2059 Tusch Hans Hedenström, signerad, 1996,40x30 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:24)
1287 2448 Uppläggningsfat + ett par dubbelkarotter + karott med lock, nysilver. Längd: 22 - 54
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:54)
1287 2393 Uppläggningsfat 2 st, Gustavsberg, Margareta Hennix (f. 1941), Sverige. Diameter: 31 längd: 33 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:48)
1287 8209 Urna England. Höjd: 48cm
1287 2256 Väggarmaturer 7 st, mässing. Längd: 29 cm, djup: 22 cm, höjd: 20 cm
1287 2255 Väggarmaturer 8 st, mässing. Längd: 29 cm, djup: 22 cm, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:30)
1287 2380 Vägghylla John Kandell (1925-1991), Sverige. "Pilaster", Källemo. Vitlackerad björk. Brännmärkt. Bredd: 20 cm. Djup: 23 cm. Höjd: 205 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:37)
1287 1468 Väggrelief Gjutjärn. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:00)
1287 2409 Väggur 2 delar. Diameter: 13,5cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:49)
1287 2262 Väggur Trä. Höjd: 82cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:53)
1287 2101 Vas + ljusstakar 1 par, Akrylglas, bland annat Guzzini, Italien. Höjd: 20 längd: 19,5 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:25)
1287 2098 Vas + skål, Glas, bland annat Reijmyre. Höjd: 11-23 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:27)
1287 2014 Vas Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Minos. Kosta Boda. Höjd: 26cm. Längd: cm. Djup: cm, höjd: cm. Längd: cm, djup: cm, höjd: cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:30)
1287 2073 Vas Glas. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:47)
1287 9032 Vas Ingeborg Lundin (1921-1992), Sverige. Äpplet, Signerad, Orrefors, "Expo D 32. 57", Designad 1957, klarglas. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:23)
1287 2234 Vas Kina, drakdekor. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:24)
1287 2121 Vas Kina. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:30)
1287 2112 Vas Kina. Höjd: 35 cm
1287 2013 Vas Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Signerad. Höjd: 24cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:21)
1287 2026 Vas Rörstrand, omkring 1900, "Parti från Nyköping". Höjd: 36 cm
1287 2005 Vas Rosenthal, Studio Line. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:44)
1287 2024 Vas Stengods, Paul Hoff (f. 1945), Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden, 1989. Höjd: 35,56/150
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:32)
1287 2441 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden. Höjd: 12
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:07)
1287 2023 Vas Vitmetall. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:10)
1287 2214 Vaser + fat, 3 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 11,5-13, diameter, 16,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:15)
1287 2028 Vaser 2 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, Studiohanden. Höjd: 10-19 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:41)
1287 2443 Vaser 2 st. Reijmyre Glasbruk, Jugendstil. Höjd: 11 - 19
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:59)
1287 1097 Vaser 2 st. Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 20 - 28 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:15)
1287 2099 Vaser 4 st, Jugend. Höjd: 14-30 cm
1287 2296 Vinglas + grogglas, Kosta Bror, 6+ 9 st. Höjd: 13,5-18 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:59)
1287 2105 Vinglas 12 st, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd, 20,5 cm. Diameter: 11,9 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:15)
1287 2303 Vinglas 18st. Höjd: 12-15cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:01)
1287 2433 Vinkanna kristall, Sekelskifte 1900. Höjd: 32
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:09)
1287 2444 Vinställ metall. Höjd: 76, nutida
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:22)
1287 2185 Vitrinskåp Louis XV-stil. Bredd: 66, djup: 35 cm, höjd: 146 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:39)
1287 1515 Vitvinglas 12st, grön fot. Höjd: 17cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:05)
1287 2298 Whiskyglas + likörglas, 6+ 6 st. Höjd: 6+ 8 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:08)
1287 2203 Ytterfoder 2+ 3 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 13-16 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 18:57)
1287 2017 Ytterfoder 3 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 20-25 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 20:23)
1287 2455 Ytterfoder Keramik. Höjd: 20
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 november 2019 19:29)