Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 1 april 2019 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1246 1041  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Älskande par", Signerad. Olja på duk, 54x65 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:34)

1246 1037  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Berusning", Signerad a tergo. Olja på duk, 73x60

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:25)

1246 1027  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Blå klänning", Signerad. Olja på duk, 98x81 cm, verso a verso

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:04)

1246 1056  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Blåklint", Signerad. Olja på duk, 70x61

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:06)

1246 1039  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Blockflöjten", Signerad. Olja på duk, 61x50

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:29)

1246 1054  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Citronen", Signerad. Olja på duk, 81x63

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:02)

1246 1067  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Efter festen", Signerad. Olja på duk, 60x75

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:32)

1246 1068  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "En önskan", Signerad. Olja på duk, oramad, 81x65

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:50)

1246 1003  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Ensam Tall". Signerad, daterad 00. Olja på duk, 115x62 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:18)

1246 1047  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Fikonträd". Signerad. Olja på duk, 38x30 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:53)

1246 1064  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Förbjuden frukt", Signerad. Olja på duk, 64x61

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:26)

1246 1024  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Förförelse". Signerad. Olja på duk, 33x24 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:57)

1246 1077  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Friheten", Signerad. Olja på duk, 72x58

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:54)

1246 1061  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Frukter". Signerad. Olja på duk, 42x35 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:19)

1246 1015  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Gitarristen", Signerad. Olja på duk, 105x87

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:38)

1246 1011  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Gröna fingrar". Signerad. Olja på duk, 33x41 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:29)

1246 1005  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Hårborste", Signerad. Olja på duk, 90x79

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:18)

1246 1043  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Hemgång", Signerad. Olja på duk, 76x62

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:38)

1246 1014  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Hornsgatan / puckeln", Signerad a tergo. Olja på duk, 98x94

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:35)

1246 1017  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Höstlöv", Signerad. Olja på duk, 103x81

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:42)

1246 1059  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "I Motvind", Signerad. Olja på duk, 73x61

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:13)

1246 1010  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Inbiten", Signerad. Olja på duk, 32x25 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:29)

1246 1038  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Kyssen", Signerad a tergo. Olja på duk, 52x63

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:30)

1246 1070  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Längtan". Signerad. Olja på duk, oramad, 77x50 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:39)

1246 1020  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Lilla Regn". Signerad. Olja på pannå, 37x24 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:48)

1246 1079  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Lockelse", Signerad. Olja på duk, 83x58

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:58)

1246 1034  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Måndansen", Signerad. Olja på duk, 64x54

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:19)

1246 1023  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Morgon Toilette". Signerad a tergo. Olja på duk, 31x29 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:55)

1246 1025  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Morgonljus", Signerad. Olja på duk, 98x80

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:59)

1246 1074  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Mötet", Signerad. Olja på duk, 73x65

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:47)

1246 1019  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Nattvandring", Signerad. Olja på duk, 103x92

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:49)

1246 1050  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Rasten", Signerad. Olja på duk, 60x90

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:53)

1246 1008  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Riddarholmskyrkan", Signerad. Olja på duk, 97x94

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:25)

1246 1046  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Salsan". Signerad. Olja på duk, 41x33 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:49)

1246 1018  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Skogstigen", Signerad. Olja på duk, 86x106

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:44)

1246 1063  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Sol vind & vatten", signerad. Olja på duk, 57x74

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:30)

1246 1051  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Svalorna", Signerad. Olja på duk, 92x71, oramad

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:55)

1246 1052  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Ta mig till havet", Signerad. Olja på duk, 41x33

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:58)

1246 1044  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Toner". Signerad. Olja på duk, 50x78 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:40)

1246 1057  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Väninnorna", Signerad. Olja på duk, oramad, 71x59

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:08)

1246 1030  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vila", Signerad a tergo. Olja på duk, 97x79

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:10)

1246 1049  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vinden". Signerad. Olja på duk, 46x38 cm, oramad

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:52)