679 8024 Afrikana diverse skulpturer, 1950-tal
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 17:58)
679 8031 Barskåp teak, 1950-tal, längd: 65, djup: 36, höjd: 60
S�ldes f�r 850 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 19:06)
679 8022 Bestick Gense, 1950-tal, 12 + 6 + 6 + 4 + 1
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 17:10)
679 8029 Blombord 1950-tal, höjd: 64
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 18:59)
679 8009 Bord 3 st + tidningsställ, 1950-tal
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 19:14)
679 8046 Bord Med belysning & fontän, 50-tal, längd: 90, djup: 50, höjd: 60
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 18:21)
679 8043 Bord med fontän & belysning, 50-tal, längd: 97, djup: 54, höjd: 52
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 18:20)
679 8010 Bord Med tidningshylla, 1950-tal, längd: 57, djup: 33, höjd: 56
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 17:43)
679 8011 Bord Med tidningshylla, längd: 29, djup: 23, höjd: 59
679 8025 Campingspis + våg + koppar 50-tal, Radius, Lindells & Mepal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 18:33)
679 8049 Färglitografi Gram, 1951, 49x37
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 19:48)
679 8036 Fat Mari Simmulson (1911-2000), Stengods, Motiv med flicka, (originaletikett), 45 x 35
S�ldes f�r 4.700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 17:51)
679 8019 Fåtöljer 1 par, 1950-tal, Swegard
S�ldes f�r 3.700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 19:22)
679 8040 Fruktknivar 50-tal, I teakpäron
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 17:59)
679 8008 Glassfrys GB Glace, längd: 70, djup: 50, höjd: 105
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 19:31)
679 8023 Golvlampa 3-armad, 1950-tal, STA, skadade skärmar
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 17:13)
679 8044 Kaffegods Rörstrand, Mon Amie, 28 del
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 18:20)
679 8045 Kaffekoppar 15 del, Rörstrand, Mon Amie
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 18:21)
679 8015 Kaffekoppar 6 st, Rörstrand, "Sommar"
S�ldes f�r 850 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 19:59)
679 8016 Keramik 2 delar, Rörstrand, "Rando"
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 19:01)
679 4504 Kryddburkar 4 st, Rörstrand, Arom, höjd: 9 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 17:36)
679 8004 Kryddburkar 5 st, Jie, 1950-tal, höjd: 8
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 18:49)
679 8032 Ljusstake 1950-tal, höjd: 23
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 18:04)
679 8050 Matbord 1950-tal, längd: 145, djup: 74, höjd: 73
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 17:46)
679 8037 Matsalsgrupp Matsalsbord + 7 stolar, Børge Mogensen (1914-1972), Karl Andersson, Bra Bohag
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 17:57)
679 8041 Mockaservis 15 del. Gustavsberg, Rosalin, benporslin
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 19:25)
679 5052 Oljemålning Karl Granquist (1921-1994), 'gatubild, chevreuse', 1954, utställd Svensk-Franska Konstgalleriet, 40 x 45
S�ldes f�r 3.500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 19:00)
679 8020 Pastell G. Nordström, -59, danserskor, 30x50
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 17:12)
679 8048 Salt/pepparströare 3 delar, 1950-tal, Pierre Forsell
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 18:34)
679 8026 Serietidning Kalle Anka & Co, 4 april 1953
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 18:38)
679 8012 Servisdelar 4 delar. Picknick, Rörstrand
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 17:40)
679 8017 Servisdelar 9 del, Blå eld, Rörstrand, Marianne Westman (f. 1928),
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 19:02)
679 8033 Shotglas 12 st, 1950-tal, Färgade
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 17:15)
679 8038 Sideboard 50/60-tal, Teak, längd: 200, djup: 46, höjd: 84
S�ldes f�r 6.100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 17:56)
679 8003 Skål Murano, Italien, 1950-tal, Osignerad, längd: 24
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 18:28)
679 8018 Skålar 3 delar, Rörstrand, Picknick
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 19:03)
679 8001 Sminkbord teak, 1950-tal, längd: 111, djup: 35, höjd: 73 + spegel, höjd: 80
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 17:28)
679 8042 Takarmatur 50-tal, textilskärm, diameter: 50
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 19:58)
679 8039 Takarmatur Ateljé lyktan, 60-tal, längd: 80
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 17:55)
679 8035 Takarmatur Luxus, Vittsjö, Dia35
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 17:45)
679 6212 Tekoppar 6 delar, Stig Lindberg, Adam, Gustavsberg 1959-1974, benporslin, blåprickig dekor mot vit botten
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 19:11)
679 8047 Teservisdelar 13 del, Rörstrand, Mon Amie
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 18:22)
679 8014 Vägghylla 50-tal, höjd: 65
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 31 januari 2011 18:43)