1291 6186 Adventsljusstakar ett par, mässing. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:28)
1291 6195 Akvarell Anneli Löfqvist (f. 1939), Sverige. "Mave". Signerad, 33x24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:53)
1291 6526 Akvarell Bisse Thofelt (1939-2010), Sverige. "Lilla huset i dalen". Monogramsignerad -85. Motivet: 25x20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:44)
1291 6510 Akvarell Göte Halvarsson (f. 1927), Sverige. Rådjur, Signerad, 19x31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:48)
1291 6547 Akvarell Håkan Thorsén (f. 1928), Sverige. "Vårvinter", Signerad, -81. Motivet: 25x35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:27)
1291 6548 Akvarell Rolf Erling Nygren (f. 1925), Sverige. Vinterfjäll, Signerad. Motivet: 30x38 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:54)
1291 6480 Akvarell Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Komposition. Signerad. Motivet: 24x26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:01)
1291 6108 Akvareller 2 st, Blommor, 1800-tal, 17x14,21x16 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:11)
1291 4448 Allmoge 4 delar, kärl & skäkteträn. Längd: 47-65
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:48)
1291 6545 Appliquer Förgyllt. Höjd: 27cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:49)
1291 6163 Armband silver, med pärla och stenar. Längd: 19 cm, bruttovikt: 16 g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:49)
1291 6164 Armbandsur Eiger de lux, 18k guld, boettens. Diameter: 3 cm, total längd: ca 17 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:05)
1291 6126 Armbandsur Herrur, Atira. 18k guld, bruttovikt: 27,7g. Diameter: 34mm, manuell, datum, läderband, boettnr: 5017
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:36)
1291 4137 Armbandsur Lassale, quartz, modelnr: 5A54-5089, serienr: 403440. Diameter: 31x23mm, viklås, med etui
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:45)
1291 6301 Assietter 10 st, Oiva Toikka (f. 1931), Kastehelmi, Iittala, Finland. Diameter: 17 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:39)
1291 6236 Assietter 13 st. Royal Tuscan, England. Diameter: 21 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:42)
1291 6249 Assietter 9 st. Vinranka, Gefle. Diameter: 19 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:23)
1291 6544 Bägare 3 delar, silver. Vikt: 180g. Höjd: 4,5-10cm, gravyr
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:31)
1291 4042 Blandteknik Curt Viberg (1908-1969), Sverige. Hamnmotiv, "Teutonia Hamburg". Signerad, 1952. Motivet: 23x29 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:19)
1291 6532 Blandteknik Fred Andersson (1921-1990), Sverige. Landskap. Signerad. Motivet: 23x30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:55)
1291 6345 Blandteknik Mike Milnes, "Warming up". Signerad, daterad 70. Motivet: 35x45cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:25)
1291 6529 Blandteknik Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. "Oslo 30/3 -73". Signerad. Motivet: 30x20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:53)
1291 6237 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad Hubert Z, Djurstilleben. Motivet: 70x50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:56)
1291 6468 Blandteknik Vadim Markin (f. 1960), "Just one look". Signerad. Motivet: 39x49cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:05)
1291 6451 Blomsterbord Rotting, trissor. Bredd: 75. Djup: 31 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:05)
1291 6536 Blyerts Ebba Hedqvist (1909-2001), Sverige. Modellstudie. Signerad. Motivet: 29x17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:12)
1291 4211 Bokhylla Bredd: 112 cm. Djup: 30 cm. Höjd: 111 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:46)
1291 6448 Bokhylleskåp Jugend, Bemålat. Bredd: 116, djup: 34 cm, höjd: 171 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:35)
1291 6202 Bokskåp nyrenässans, Bredd: 117 cm. Djup: 64 cm. Höjd: 246cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:23)
1291 6069 Bonad Gårdsfest, 70x160 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:11)
1291 6443 Bord 1890-tal. Bredd: 70, djup: 45 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:43)
1291 6049 Bord fällbart. Höjd: 55cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:27)
1291 6591 Bord med glasskiva, Thailand. Bredd: 135 cm. Djup: 68 cm. Höjd: 49 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:54)
1291 6188 Bord med glasskiva. Diameter: 90, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:26)
1291 6445 Bord med låda, 1890-tal, valnöt. Bredd: 59, djup: 41 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:21)
1291 6483 Bord runt. Diameter: 97, höjd, 72 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:53)
1291 6277 Bordsdekorationer 2 par, fåglar, metall. Höjd: 10 - 22
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:10)
1291 6337 Bordslampa 60/70-tal, furu. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:09)
1291 6428 Bordslampa Ateljé Lyktan Åhus, med skärm. Höjd: 55cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:17)
1291 6261 Bordslampa figur, porslin. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:17)
1291 6036 Bordslampa jugendstil. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:12)
1291 6557 Bordslampa Luxo 1001. Höjd: ca 85 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:32)
1291 6460 Bordslampa omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 61 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:43)
1291 6552 Bordslampa Valenti, Hebi, design: Isao Hosoe. Längd: 140cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:43)
1291 6506 Bordslampfot Kina, fd Perukstock. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:11)
1291 6070 Bordslampor ett par, Kina. Höjd: 56 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:29)
1291 6180 Bordslampor ett par, Kina. Höjd: ca 28 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:26)
1291 6339 Bordspendyl trä och mässing. Höjd: 52cm, saknar nyckel
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:04)
1291 6127 Bordsspegel nysilver. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:18)
1291 6061 Bordsuppsats glas, sent 1800-tal. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:54)
1291 6361 Brasskärm höjd: 100cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:49)
1291 4150 Bricka Eva Siwertz, bemålad plåt, 48x59cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:13)
1291 6169 Brickbord Bredd: 64cm. Djup: 51 cm. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:38)
1291 6072 Brickor 3 st, Trä, bemålade. Längd: 25-53 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:11)
1291 6363 Byrå Bemålad. Bredd: 83 cm. Djup: 41 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:15)
1291 6343 Byrå rokokostil. Bredd: 63, djup: 37 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:40)
1291 6291 Champagneglas + vinglas, 11 + 16, vissa med monogram. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:34)
1291 2233 Collier 14K. Vikt: 13,2g. Med briljantslipad diamant, 1xca0,03ct, och syntetisk Opal, längd: 42cm, bredd: 1,5mm, djup
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:22)
1291 6422 Crèmekoppar 3 st, Royal Copenhagen, Blå Blomst. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:30)
1291 6260 Dekorelement + gardinhållare, parti diverse
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:41)
1291 6137 Dekorelement Ett par, Lejon, trä / Koppar. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:32)
1291 4463 Dockhus 2 delar, diverse, äldre.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:09)
1291 6426 Duk & servetter 2st dukar, 135x180cm, respektive, 190x130cm, 16st servetter, 1st duk, 230x110cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:37)
1291 6410 Eldset 3 delar. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:18)
1291 5081 Emaljmålning Ole Hammeleff (1913-1989), Danmark. Monogramsignerad 1974, ca 17x40 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:21)
1291 6438 Emmafåtölj
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:15)
1291 6304 Etsning 3 st, Raphael pinx. Ej signerad. Motivet: 18x22cm, 30x26cm, 24x37cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:29)
1291 6117 Etsning Alberto Giacometti (1901-1966), Schweiz. Derrière le Miroir, 10 ans dédition, no 92-93,1956,1000-upplaga, kryssad plåt. Ej signerad. Motivet: 30,8x5,6 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:58)
1291 6349 Etsning Arne Carlson, ET, hustak. Signerad. Motivet: 49x41cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:02)
1291 6511 Etsning Auguste Renoir (1841-1919), Frankrike. Chapeau epinglé. Signerad i plåten. Motivet: 11,5x8 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:40)
1291 6156 Etsning Eduard Wiiralt (1898-1954), Estland, Man. Signerad i plåt 1937. Motivet: 42x27 cm
S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:29)
1291 6326 Etsning Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numrerad 164/260, Kungsfiskare. Motivet: 30x27,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:15)
1291 6515 Etsning Hamngren, Anamorfotisk konstruktion. Signerad, numrerad 11/65, daterad 1973, bladets mått: 62x85, oramat löst blad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:57)
1291 6314 Etsning Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Rivningar på Stadsgården, daterad -75, Signerad, numrerad 44/75. Motivet: 22x31
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:54)
1291 6489 Etsning Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Söder Mälarstrand, Stockholm. Signerad, numrerad 187/200, ca 37x32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:56)
1291 6321 Etsning Helge Zandén (1886-1972), Sverige. "Parti från Stora Stöten", Falu gruva. Signerad. Motivet: 24x26 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:21)
1291 6116 Etsning Joan Miró (1893-1983), Spanien. Ur Derrière le Miroir, 10 ans dédition no 92-93,1956. Kryssad plåt, 1000-upplaga. Ej signerad. Motivet: 15x12,5
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:02)
1291 6224 Etsning Kolorerad, fåglar. Ej signerad. Motivet: 34x27 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:03)
1291 4117 Etsning Marianne Clouzot, Amor. Signerad ej numrerad. Motivet: 13x7
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:05)
1291 6347 Etsning Marjatta Nuoreva (f. 1944), Finland. "Cyklisten". Signerad, daterad 75. Motivet: 22x24cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:20)
1291 5059 Etsning Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Interiör, 2/5. Signerad, -53. Motivet: 19x29 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:41)
1291 6118 Etsning Stig Borglind (1892-1965), Sverige. "Nötskrika", 15-upplaga, handkolorerad. Signerad. Motivet: 23,5x16,5
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:32)
1291 6323 Färgetsning Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 3/25, , daterad 1968, ramens innermått: 62x46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:53)
1291 6310 Färgetsning Goetz. Signerad, numrerad 34/50. Motivet: 35x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:47)
1291 4358 Färglitografi 2 st, James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, numrerad 18/75, respektive 14/75. Motivet: 31x41cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:04)
1291 4107 Färglitografi Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Fiskare, ej numrerad. Signerad. Motivet: 79x59 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:21)
1291 4112 Färglitografi Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Man. Signerad, ej numrerad. Motivet: 76x60 ca
1291 6403 Färglitografi Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, numrerad 14/20, daterad 1980. Motivet: 18x30 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:53)
1291 6397 Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 196/300. Motivet: 49x39 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:57)
1291 6046 Färglitografi Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad 244/260. Motivet: 40x50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:02)
1291 6149 Färglitografi Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Figurer. Signerad, numrerad 258/260, daterad -86. Motivet: 45x39 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 21:02)
1291 6478 Färglitografi Carin Adler (f. 1929), Sverige. Af Chapman. Signerad, numrerad 117/250. Motivet: 31x39 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:11)
1291 6491 Färglitografi Conny Berglund, Skeppsholmsbron. Signerad, numrerad 36/90. Motivet: 39x55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:36)
1291 6485 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, numrerad 1/20. Motivet: 44x55 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:10)
1291 6400 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Riddarholmsbron. Signerad, numrerad 157/300. Motivet: 47x56 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:27)
1291 6050 Färglitografi Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, numrerad 67/110. Motivet: 81x61 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:35)
1291 6394 Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, numrerad 342/360, daterad 1980. Motivet: 36x45 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:31)
1291 4614 Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, numrerad 91/250, daterad 1974. Motivet: 48x60 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:53)
1291 6325 Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Signerad, numrerad 183/250, Fåglar i buske. Motivet: 19x28 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:03)
1291 6521 Färglitografi Joan Miró (1893-1983), Spanien. "Mavena", ej signerad, ej numrerad, bladets mått: 32x25 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 21:08)
1291 6413 Färglitografi Johannes Olsson (f. 1945), Sverige. Pennfiskar. Signerad, numrerad 86/190. Motivet: 70x49 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:54)
1291 6396 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, numrerad 366/385, daterad 1984. Motivet: 40x53 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:36)
1291 6348 Färglitografi Lars-Olof Gynning (1920-2003), Sverige. Trapets. Signerad, numrerad 8/150. Motivet: 57x45cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:06)
1291 6120 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 14/35, daterad 1988, bladets mått: 56x39 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:13)
1291 6119 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 39/75, daterad 1971. Motivet: 24x30 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:16)
1291 6045 Färglitografi Mats Hådell (f. 1958), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste), "Blidösund". Signerad. Motivet: 40x48 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:38)
1291 6316 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 136/400. I tryckplåt, ansikte. Motivet: 33x26 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:25)
1291 6192 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 30/250. Motivet: 23x19 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:03)
1291 4067 Färglitografi Oswaldo Guayasamin (1919-1999), Ecuador. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Motivet: 48x33 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:03)
1291 6317 Färglitografi Peter Borotinskij (f. 1948), Sverige. "Rågvakten". Signerad, numrerad 15/198, daterad -90. Motivet: 38x46 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:44)
1291 6115 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrerad 17/150, "Den sista färgliton", bladets mått: 50x39 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:50)
1291 6303 Färglitografi Signerad. Signerad, numrerad 287/500. Motivet: 61x48cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:02)
1291 6346 Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Snögubbe. Signerad, numrerad 19/360. Motivet: 37x28cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:25)
1291 2071 Färglitografi Théo Tobiasse (f. 1927), HC . Signerad, numrerad 30/35. Motivet: 50x66 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:54)
1291 6058 Färglitografi Ulf Trotzig (1925-2013), Sverige. Signerad, numrerad 99/165, komposition. Motivet: 53x40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:44)
1291 6300 Färglitografi Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 77/295. Motivet: 41x54cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:14)
1291 6223 Färglitografi Wilhelm Wik (1897-1987), Sverige. Signerad, numrerad 5/275. Motivet: 50x45 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:06)
1291 6390 Färglitografier 2 st, Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Signerad, numrerad 360-upplaga, daterad 1989. Motivet: 33x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:48)
1291 6355 Färglitografier 2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad och numrerade. Motivet: 33x25,43x34cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:33)
1291 6490 Färglitografier 2 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Landskap, 100-upplaga, 42x55 cm. Signerad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:45)
1291 6172 Färglitografier 217 st, Nordens flora ll, Lindman. Bladets mått: 24x17 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:54)
1291 6402 Färglitografier 3 st, Bengt Böckman (1926-2014), Sverige. Signerad, numrerad 199-upplaga. Motivet: 55x40 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:44)
1291 6318 Färglitografier 3 st, i mapp, Folke Eriksson, Gösta Nygren, Arvid Vallinder, från Nässjö, 1960. Signerade. Motivet: 31x43 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:34)
1291 6009 Färglitografier 4 st, Max Knutsson. Signerad, numrerad 225-upplaga. Motivet: 27x41 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:43)
1291 6171 Färglitografier 92 st, Svenska fåglar, von Wright, 190-1929, bladets mått: 27x37 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:05)
1291 6398 Färglitografier Göran Hahne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 360-upplaga. Motivet: 54x35 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:13)
1291 6003 Fat + assietter, 8 delar, Ilmenau, Tyskland. Diameter: 19-30 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:57)
1291 6028 Fat + skålar, Monica Backström (f. 1939), Sverige. Kosta Boda. Diameter: 11-39 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:54)
1291 4310 Fat 2 st, Léger och Wiinblad. Längd: 18-24
1291 6102 Fat 2 st, Musselmalet. Längd: 26 cm, diameter: 26 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:19)
1291 6014 Fat 3 st, Florens, Italien. Diameter: 24-34cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:15)
1291 6573 Fat 6 st, Kina, diameter: 8-13. Längd: 15 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:13)
1291 5012 Fat Arabia, Gunvor Olin Grönqvist, stengods. Diameter: 33,5cm, Arabia, Finland
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:06)
1291 4286 Fat Argenta, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gustavsberg. Diameter: 17cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:00)
1291 6458 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, Gustavsberg 1958-1962, fajans med målad dekor av olika fantasifigurer, 20x20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:24)
1291 6578 Fat Upsala-Ekeby, Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. 113/200, "Städernas försäkringsbolag", 32x32 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:58)
1291 4320 Fat Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Kosta. Längd: 16
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:34)
1291 6364 Fåtölj 1970-tal
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:32)
1291 6365 Fåtölj 50/60-tal
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:55)
1291 4302 Fåtölj Directoire
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:22)
1291 6216 Fåtölj Funkis
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:51)
1291 6370 Fåtölj nyrokokostil
1291 6368 Fåtöljer Ett par, 30-tal
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:08)
1291 6226 Fåtöljer Ett par, Chesterfield
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:33)
1291 6436 Fåtöljer ett par, design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Hemmakväll
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:57)
1291 6302 Fåtöljer Ett par, galon / krom. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:51)
1291 6225 Fåtöljer Ett par, Rokokostil
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:05)
1291 6561 Fickur 2 st, omkring 1900, silver / koppar / emalj. Diameter: 3,5-5 cm. Vikt: 115 g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:01)
1291 6098 Figuriner 2 st, Bing & Grøndahl, Rosenthal. Höjd: 8-12 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:02)
1291 4397 Flakonger 2 st, Kosta & Orrefors, Signerade. Höjd: 6-10
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:11)
1291 6421 Fruktassietter + fat på fot, 11 + 1 delar, Rörstrand, omkring 1900, dekor i relief, diameter: 20-23 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:07)
1291 6558 Gipsrelief Sven Lundqvist (f. 1918), Sverige. Hästar, 13x18 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:38)
1291 6353 Glas Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Orrefors. II-sortering. Höjd: 13cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:04)
1291 4583 Glasservis 52 delar, Elisabeth, Ingeborg Lundin (1921-1992), Sverige. Orrefors. Höjd: 6-20 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:10)
1291 6044 Glasservis 67 delar, Orrefors, Karolina. Höjd: 12,5-15cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:24)
1291 6165 Glasservisdelar Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Modell Helena, Orrefors. 23 delar (5+ 6+ 7+ 5). Höjd: 11-23 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:28)
1291 6194 Glasskulpturer 14 st, För WWF, bland annat Paul Hoff, Kosta Boda. Höjd: 6-18 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:28)
1291 6052 Golvlampa 1950-tal. Höjd: ca 130cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:31)
1291 6308 Golvlampa Börje Claes, Norlett Elit, mässing. Höjd: 144 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:08)
1291 6074 Golvlampa höjd: 163 cm ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:14)
1291 6341 Golvlampa mässing, nutida. Höjd: ca 150 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:48)
1291 6292 Golvlampor Ett par, trä, mässing, nutida. Höjd: 155
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:33)
1291 6269 Golvljusstakar Trä. Höjd: 67,5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:32)
1291 6006 Golvur Mora. Höjd: 204 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:38)
1291 6053 Golvurna orientalisk. Höjd: 75cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:28)
1291 6584 Golvvas Söholm, Danmark, glaserad stengodslera. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:37)
1291 6497 Grafiska blad 14 st, efter von Wright, Fåglar, 39x29 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:42)
1291 4616 Grafiska blad 8 st, Stockholmsmotiv. Tryckt signatur. Ramade. Bladets mått: 20x15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:51)
1291 6251 Gravyrer 2 st. Slottsbacken och Mynttorget. Motivet: 18x32 cm
1291 6501 Hallbyrå med stenskiva, Bredd: 40cm. Djup: 29 cm, höjd: 71cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:06)
1291 6112 Hallbyrå rokokostil, med stenskiva, Bredd: 65 cm. Djup: 32 cm, höjd: 72cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:37)
1291 6439 Hängskåp längd: 65 cm, djup: 27 cm, höjd: 67 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:04)
1291 6379 Hatthylla längd: 95 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:23)
1291 6113 Ikon Ryssland, 1900-tal, Den heliga Katarina och präst, tempera, pannå, 26x21
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:36)
1291 4573 Ishink Kosta, Line, med två istänger. Diameter: 15. Höjd: 14cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:50)
1291 6391 Kaffegods Bing & Grøndahl, 24 del
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:26)
1291 6414 Kaffegods Gustavsberg, Blå Blom, 12 delar
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:28)
1291 6057 Kaffekoppar 5 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Berså, Gustavsberg 1960-1974, stiliserade gröna blad på vit botten
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:09)
1291 6409 Kaffeservis 28 delar, Rosenthal, Sanssouci
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:15)
1291 4348 Kaffeservis 3 delar, silver 830/1000. Vikt: 360g. Fat, gräddkanna & sockerskål, Höjd: 1-8 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:27)
1291 6148 Kaffeservis 33 delar, Blå Blom, Gustavsberg. Reliefdekor i underglasyrblått mot vit botten
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:23)
1291 6101 Kakfat Meissen. Höjd: 15. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:51)
1291 6017 Kaktång Vikt: 48,7g. Längd: 16,5cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:30)
1291 6073 Kamelsadel längd: 55 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:54)
1291 6128 Kanna + skål. Tomtar. Höjd: 15-36 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:23)
1291 6258 Karaff + kanna, Kosta Boda, / Älghults Glasbruk. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:30)
1291 6029 Karaffer Ett par, Kristall. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:20)
1291 6038 Karmstol Jugend, Ek
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:22)
1291 6220 Karmstol Louis XV-stil, Rotting
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:44)
1291 6474 Karmstolar ett par
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:49)
1291 6005 Karmstolar Ett par, Gustaviansk stil, 1800-tal
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:30)
1291 6155 Karotter Ett par, nysilver, Mappin & Webb, Dia 20 cm. Längd: 25 cm, djup: 21 cm, höjd: 9 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:31)
1291 6313 Karta Irland, Tidigt 1900-tal. Motivet: 29x36 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:16)
1291 7015 Karta Nordeuropa. Motivet: 36x49 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:27)
1291 6440 Kista på benställning. Bredd: 55, djup: 45 cm, höjd: 71 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:38)
1291 6433 Konstglas 3 delar, Bertil/UH Vallien. Höjd: 7-27 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:04)
1291 6206 Konstglas 5 delar, Frukt och Grönt, Kosta Boda. Längd: 12-20 cm ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:58)
1291 6135 Kopp Sten. Höjd: 6 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:19)
1291 6362 Kopparbalja på benställning. Diameter: 65cm, höjd: 53cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:28)
1291 6284 Kristallkrona tidigt 1900-tal. Höjd: 91cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:52)
1291 6154 Kuverttallrikar 18 st, nysilver, diameter: 28 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:51)
1291 5034 Läkarskåp metall / glas. Bredd: 60. Djup: 35 cm, höjd: 170 cm, glashyllor
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:56)
1291 6374 Lampbord Ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bok, Bredd: 55cm. Djup: 43cm, höjd: 49cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:59)
1291 6375 Lampbord Ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bok, Bredd: 55cm. Djup: 43cm. Höjd: 49cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:07)
1291 6360 Lampbord ett par, rokokostil. Bredd: 69 cm. Djup: 48 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:23)
1291 6122 Lampbord Teak. Diameter: 58, höjd: 43 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:02)
1291 4206 Landskapstavlor 2 st, Heinz Erret (1920-2003), Sverige. Gustavsberg, silverdekor, Hälsingland & Norrbotten, 33x21 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:39)
1291 6077 Laxbräda "Scandia present". Längd: 90 cm
1291 6182 Litografi 2 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. 220 upplaga. Signerad. Motivet: 46x62 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:40)
1291 6449 Litografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 2101/225. Motivet: 36x27 cm
1291 6386 Litografi Philip von Schantz (1928-1998). Signerad, numrerad 183/310, daterad 1957. Stilleben. Motivet: 33x40 cm
1291 6235 Litografisk affisch Marc Chagall (1887-1985), Frankrike. Paris l' Opéra. Utförd av Charles Sorlier. Ej signerad. Motivet: 62x97,5 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:42)
1291 4084 Ljuskrona empirestil, 1900-tal. Diameter: 48cm. Höjd: 96cm.
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:52)
1291 4322 Ljusstakar 2 par, mässing. Höjd: 10-13 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:35)
1291 6298 Ljusstakar 2 par, Skultuna, mässing. Höjd: 15-28 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:08)
1291 4415 Ljusstakar 3 st, mässing. Höjd: 19-27cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:41)
1291 6589 Ljusstakar Ett par, England, omkring 1900, Silver on Copper. Höjd: 30 ca, bruttovikt: ca 1600 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:03)
1291 6230 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 28cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:44)
1291 6278 Ljusstakar Ett par, nysilver, nyrokoko. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:01)
1291 6040 Ljusstakar ett par, silver, 1956. Höjd: 20 cm, Vikt: ca 290 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:43)
1291 6270 Ljusstakar ett par, silver, Finland. Höjd: 10 cm, Vikt: ca 300 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:42)
1291 6272 Ljusstakar ett par, silver, Finland. Höjd: 7,5, Vikt: ca 200 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:34)
1291 6373 Ljusstake + skedar, 3 delar, silver, bland annat Sterling. Längd: 13-16. Höjd: 19 cm, bruttovikt: 345 g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:52)
1291 6466 Ljusstake 10-armad. Höjd: 33cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:15)
1291 6124 Ljusstake Metall, Putto. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:42)
1291 6060 Ljusstake Trä. Längd: 62 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:24)
1291 6100 Lockurna Bo Fajans. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:55)
1291 4425 Lockurnor Ett par, Delffs, höjd: 28cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:58)
1291 6146 Lockurnor Ett par, Royal Copenhagen, Blå Blomst. Höjd: 29 cm, djup: ca 10 cm, längd: ca 11 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:42)
1291 6200 Målarstege höjd: 160 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:09)
1291 6031 Mandolin i väska. Höjd: 60 cm, bredd: 19 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:58)
1291 6329 Mapp med grafiska blad, 4 st, Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Acke Oldenburg (1923-2005), Sverige. Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Bladets mått: 80x60 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:59)
1291 6330 Mapp med grafiska blad, 4 st, Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Acke Oldenburg (1923-2005), Sverige. Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Bladets mått: 80x60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:17)
1291 6331 Mapp med grafiska blad, 4 st, Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Acke Oldenburg (1923-2005), Sverige. Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Bladets mått: 80x60 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:49)
1291 6332 Mapp med grafiska blad, 4 st, Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Acke Oldenburg (1923-2005), Sverige. Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Bladets mått: 80x60 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:48)
1291 6333 Mapp med grafiska blad, 4 st, Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Acke Oldenburg (1923-2005), Sverige. Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Bladets mått: 80x60 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:49)
1291 6334 Mapp med grafiska blad, 4 st, Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Acke Oldenburg (1923-2005), Sverige. Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Bladets mått: 80x60 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:23)
1291 6103 Matsalsgrupp 7 delar, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Herrgård, bord+ 6 stolar+ 2 st iläggsskivor, Längd: 139 cm. Djup: 100 cm, höjd: 74 cm + 2x55 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:34)
1291 4059 Matservis 35 delar, Hagtorn, Gustavsberg
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:58)
1291 6245 Matservis 45 delar, Karlskrona
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:12)
1291 6537 Matservis Hackefors, 54 del
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:09)
1291 6295 Matservisdelar Ca 29 delar, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Maya, Rörstrand
1291 5043 Matta 131x203
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:57)
1291 6012 Matta Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. 209x140cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:21)
1291 6151 Matta Kina, Galleri, blå, 77x300 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:21)
1291 6152 Matta Kina, Galleri, gul, IKEA, 76x226 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:43)
1291 6498 Matta Kina, med drake, 93x153 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:49)
1291 6010 Matta Orientalisk 265x190cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:19)
1291 6288 Matta orientalisk, 130x207 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:51)
1291 6143 Matta orientalisk, 203x310
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:14)
1291 6085 Matta orientalisk, 81x127 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:26)
1291 6287 Matta orientalisk, 88x150 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:32)
1291 6407 Matta orientalisk, 92x145 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:53)
1291 6080 Matta orientalisk, Afghan, 168x225 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:32)
1291 6286 Matta orientalisk, Figural, 140x215 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:55)
1291 6227 Matta orientalisk, Galleri, 81x325 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:24)
1291 4134 Matta Orientalisk, Galleri, Semiantik, 110x430
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:34)
1291 6499 Matta orientalisk, Ghom, 102x160 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:56)
1291 6082 Matta orientalisk, Ghom, 58x82 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:13)
1291 6500 Matta orientalisk, med silkeinslag, Figural, 74x122 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:11)
1291 6081 Matta orientalisk, Saff, 63x173 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:31)
1291 6507 Matta Orientalisk, Silke, 46x68 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:10)
1291 6084 Matta orientalisk, Zendjan, 130x207 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:53)
1291 6157 Mattallrikar + assietter, 35 delar, "Chateau", Langenthal, tre storlekar, 4 + 8 + 23 delar. Diameter: 19-27 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:57)
1291 6153 Minkpäls
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:11)
1291 6328 Minkpäls storlek: 40. Längd: 135, skadat och slitet foder
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:40)
1291 6495 Minnesglas Remmare, Friherre Gerhard von Plotho, Generalmajor, 1889. Höjd: 19,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:01)
1291 4248 Mockakoppar 6 st. Rosenthal, Maria
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:25)
1291 6376 Nattygsbord Ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bredd: 50cm. Djup: 35cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:31)
1291 6423 Nattygsbord Ett par, Teak, Bredd: 41cm. Djup: 53cm. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:22)
1291 4474 Oljemålning 1800-tal, J H Hilton, "Petergate York". Signerad. Olja på duk, oramad, 46x82 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:36)
1291 6309 Oljemålning A Lemon, vid taffeln. Signerad, daterad 37. Olja på duk, 45x37 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:09)
1291 6540 Oljemålning Adrian van Arkel (1924-2006), Sverige. Fransk by. Signerad. Olja på duk, 19x23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:35)
1291 6191 Oljemålning Adrian van Arkel (1924-2006), Sverige. Skeppsholmsbron, signerad. Olja på pannå, 20x66 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:44)
1291 4603 Oljemålning Alicia Boyle (1908-1997), Irland. "White Bryony", studie, 1944. Signerad. Olja på pannå, 76x50 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:36)
1291 6196 Oljemålning B Holm. Signerad, daterad 86, Fartygsporträtt, Othem fd Myrsten, slite. Olja på duk, 43x98 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:04)
1291 4152 Oljemålning Benno Arzt (f. 1941), Sverige. "Promenad". Signerad, daterad 2002. Olja på pannå, 23x44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:20)
1291 4151 Oljemålning Benno Arzt (f. 1941), Sverige. Signerad, daterad -06, "Cykeltur i lingonskogen. Olja på duk, 50xc50, oramad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:20)
1291 6534 Oljemålning Bert Jonsson, "Frostmorgon". Signerad, daterad -74. Olja på duk, 36x70 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:27)
1291 6032 Oljemålning Bertil Wahlberg (f. 1923), Sverige. Fiskare. Signerad. Olja på pannå, 33x70 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:48)
1291 4266 Oljemålning Bruno Hoppe, tillskriven, "Frieri i köket". Olja på duk, 35x23 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:45)
1291 6257 Oljemålning Burnet, Moulin Rouge, Signerad. Olja på duk, 18x23 cm
1291 6519 Oljemålning Carl Delden (f. 1906), Sverige. "Trädgårdsmöbeln". Signerad. Olja på pannå, 34x39 cm
1291 4040 Oljemålning Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Saltsjöbanan. Signerad. Olja på duk, 22x27 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:11)
1291 4591 Oljemålning Edmund Fischer, Fisken lossas. Signerad. Olja på duk, 29x38 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:33)
1291 2042 Oljemålning Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Sydländsk kustby. Signerad, daterad -45. Olja på duk på pannå, 43x31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:45)
1291 6543 Oljemålning Einar Palme (1901-1993), Sverige. "Stockholmsvy i dis". Signerad, duk på pannå, 17x42 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:49)
1291 1510 Oljemålning Elise Goebeler (1847-1913), Tyskland. Flickporträtt. Signerad. Olja på duk. Olja på pappannå, 34x26 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:54)
1291 6189 Oljemålning Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Gamla Stan, Stockholm. Signerad. Olja på pannå, 33x25 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:29)
1291 4609 Oljemålning Erik Byström (1902-1988), Sverige. Stillben. Signerad. Olja på pannå, 40x32 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:41)
1291 6042 Oljemålning Fartygsporträtt, "Baltic". Ej signerad. Olja på duk, 35x62 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:55)
1291 4165 Oljemålning Godtköpshandeln på Hornsgatan 31, Stockholm. Signerad G Holter 1882. Olja på duk, 22,5x30cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:35)
1291 4529 Oljemålning Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Kust. Signerad. Olja på duk, 50x100 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:55)
1291 4523 Oljemålning Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på duk, 65x81 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:50)
1291 6530 Oljemålning Gunnar Johnsson (1917-2007), komposition. Signerad. Olja på duk, 38x46 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:52)
1291 6486 Oljemålning H Nilsson, Bohuslän. Signerad. Olja på duk, 45x64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:38)
1291 6067 Oljemålning H Törnvist, Fartyg. Olja på duk, signerad. 41x60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:52)
1291 6114 Oljemålning Hjalmar Strååt (1885-1971), Sverige. Sickla Gård. Olja på pannå, signerad. 27x37 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:14)
1291 6476 Oljemålning Holger Dahl. Signerad. Olja på duk, 45x34 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:07)
1291 6290 Oljemålning Ingrid Jövinger (1894-1976), Signerad, daterad 1948, Fiskare. Olja på duk, 82x64 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:45)
1291 6265 Oljemålning Istvan Bognár, af Chapman, Signerad. Olja på duk, 30x40 ca
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:08)
1291 6263 Oljemålning Istvan Bognár, Djurgårdsfärja. Signerad. Olja på duk, 29x39 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:59)
1291 6252 Oljemålning J Berntsson, Hästar, Signerad, 1991. Olja på duk, 45x55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:05)
1291 6246 Oljemålning J Berntsson, Hästar. Signerad. 1991, Olja på duk, 80x60 ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:25)
1291 4111 Oljemålning J de Groot, Kustmotiv med fiskebåtar. Signerad. Olja på duk, 51x61 cm
1291 6232 Oljemålning Johan Arvall (f. 1944), Sverige. Fågel, Signerad. Olja på duk, 58x89
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:06)
1291 6167 Oljemålning Kerstin Lundberg-Stenman (1926-2007), Sverige. Komposition. Signerad, daterad 1968. Olja på pannå, 60x50 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:49)
1291 6158 Oljemålning Knut Norman (1896-1977), Sverige. Hässjor & Väderkvarn. Signerad. Olja på pannå, 32x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:50)
1291 4602 Oljemålning Lars Boethius (1903-1968), Sverige. Kust. Signerad. Olja på pannå, 37x44 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:34)
1291 6524 Oljemålning Lars Wellton (1918-1992), Sverige. "Islossning, Öland". Signerad. Olja på pannå, 31x40 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:57)
1291 6525 Oljemålning Martin Lindberg (f. 1923), Sverige. "I Skogskanten", Monogramsignerad, duk på pannå. Motivet: 23x38 cm
1291 6508 Oljemålning Maurice Moberg (f. 1923), Sverige. Kust. Signerad. Olja på duk, 30x47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:57)
1291 6593 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ägg. Ej signerad. Olja på pannå, 18x13 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:56)
1291 6094 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Landskap. Signerad Sandberg -38. Olja på pannå, 32x30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:30)
1291 6271 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Marin. Ej signerad. Olja på pannå, 25x31 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:40)
1291 6268 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogransignerad, Hus i landskap. Olja på duk, 30x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:42)
1291 6231 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Rådjur på strand, Signerad. Olja på duk, 89x120 cm
1291 6250 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Grazyn, Gamla Krakow. Olja på duk, 90x71 cm
1291 6068 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Fartyg. Olja på duk, 50x61 cm
1291 6385 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 53x63cm
1291 4615 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Stilleben. Olja på pannå, 55x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:49)
1291 4212 Oljemålning Olle Droppen Eriksson (f. 1939), Sverige. "Vårmorgon". Olja på duk, 91x72 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:48)
1291 6512 Oljemålning Olle Lindgren (1930-2018), Sverige. Drakflyg, monogramsignerad, -72. Olja på pannå, 22x24 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:42)
1291 6021 Oljemålning Oscar Törnå (1842-1894). Ekeby, 1885,117x80. Signerad. Olja på duk
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:16)
1291 6093 Oljemålning Pekkila Möllerswärd (1894-1975), Sverige. Uppsala. Signerad, daterad 1939. Olja på pannå, 33x43 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:12)
1291 9006 Oljemålning Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Mytologiskt motiv. Signerad. Olja på pannå, 45x54 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:02)
1291 6479 Oljemålning Ryno Frieberg (f. 1920), Sverige. Stilleben. Signerad, 2011. Olja på duk, 40x32 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:34)
1291 6201 Oljemålning Sidney Lévine, Stadsmotiv, signerad. 2013. Olja på duk, 34x41 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:05)
1291 6294 Oljemålning Signerad. Olja på duk, 1994,23x29cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:34)
1291 6306 Oljemålning Signerad. Olja på pannå, 22x28,5cm
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:05)
1291 4046 Oljemålning Stig Månsson (f. 1912), Sverige. Kvinna. Signerad, daterad 1963. Olja på duk, 53x38 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:21)
1291 6078 Oljemålning Uwe Bachmann, marin, signerad. Olja på duk, 59x80 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:24)
1291 4491 Oljemålningar 2 st, Carl Julius, Kustmotiv, Signerad. Olja på duk, 37x46 & 50x60 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:23)
1291 4604 Oljemålningar 2 st, Eva Schillberg (1881-1967), Sverige. Sydländskt motiv. Olja på pannå, signerad. 26x36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:37)
1291 6217 Oljemålningar 2 st, Gösta Gustavson (1931-2008), Sverige. Bland annat motiv från Stadsgården. Signerad. 1967,1968. Olja på pannå, 15x20,11x16 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:33)
1291 4596 Oljemålningar 2 st, Lars Boethius (1903-1968), Sverige. Lanskap. Signerad. Olja på pannå, 15x20 cm respektive 18x22 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:33)
1291 6267 Oljemålningar 2 st, Oidentifierad konstnär. Stilleben. Ej signerad. Olja på duk, 30x40 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:41)
1291 6259 Oljemålningar 3 st, Walter du Halde (f. 1919), Sverige. Flickor. Signerade. Olja på duk, 24x19 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:07)
1291 6211 Örhängen + hänge, 3 delar, silver. Vikt: 7 g
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:39)
1291 6342 Öronlappsfåtölj Plysch
1291 6197 Pallar ett par, Furu. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:44)
1291 6144 Pärlcollier Silverlås. Längd: 47 cm
1291 6023 Parti koppar 3 st. Höjd: 17-30cm
1291 6088 Parti kuriosa Lackarbete, Ryssland, 7 delar. Höjd: 8-22 cm
1291 6187 Parti vykort ca 600 st, bland annat 1900-1950-tal
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:01)
1291 6542 Pastell Gösta Larsson, Hötorget. Signerad, daterad -60,34x25 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:53)
1291 6531 Pastell Gunnar Johnsson (1917-2007), "Samtal", Signerad. Motivet: 21x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:33)
1291 4606 Pastell Stig Månsson (f. 1912), Sverige. Gitarrspelare. Signerad 1959. 67x48 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:38)
1291 6198 Pelarbord Bemålat. Bredd: 60. Djup: 60 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:03)
1291 6105 Pelarbord Längd: 67cm. Djup: 48cm. Höjd: 76 cm
1291 6221 Pelarbord Nyrokoko. Diameter: 50, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:44)
1291 6142 Pennor 4 st, Cross, Ballograf och Sheaffer, Sterlingsilver respektive 10k doublé. Längd: 13-13,5 cm, Vikt: ca 300 g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:53)
1291 4099 Penselvaser Ett par, trä, reliefdekor. Höjd: 33,5 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:06)
1291 6056 Piedestal Gjutjärn. Längd: 58 cm. Djup: 32 cm. Höjd: 96 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:49)
1291 6427 Piedestal Med stenskiva. Höjd: 64cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:53)
1291 6441 Piedestal med stenskivor. Höjd: 86 cm
1291 6280 Pinnstolar 6 st. Björk. Höjd: 82 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:43)
1291 6212 Pins 10 st, Ryssland. Höjd: 6 cm, bredd: 2-6 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:52)
1291 6336 Plafond blyinfattad. Diameter: 41 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:26)
1291 4219 Plafond Diameter: 35cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:57)
1291 4499 Plafond Plafo. Diameter: 57 cm ca
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:38)
1291 6071 Plåtburkar 5 st. Längd: 17-30 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:48)
1291 6254 Pluntor 4 st. Höjd: 15 - 20, bland annat Rejmyre
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:37)
1291 6492 Porslinsmålning Stig Fyring (1934-2015), Sverige. "Provident Brixton", Porsgrund, 517/1000,2001,38x38,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:27)
1291 6472 Pottskåp med stenskiva, omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 38, djup: 33 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:46)
1291 6311 Prydnadsurna porslin, cloissonné. Signerad Luigo, France. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:32)
1291 6247 Remmare 10 st. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:06)
1291 6335 Remmare 15 st. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:44)
1291 4542 Ring 14k guld. Vikt: 5g. Med rosa/svart sten, storlek: 16½, bucklig
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:16)
1291 6442 Rökbord Funkis. Bredd: 60, djup: 60 cm, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:43)
1291 6380 Röllakan Anna Johanna Ångström, signerad. Å, 160x235 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:48)
1291 6381 Röllakan Anna Johanna Ångström, signerad. Å, 164x234 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:35)
1291 4103 Röllakan nutida, 176x225
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:46)
1291 6241 Rotskål signerad, 1771. Diameter: 28 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:01)
1291 4361 Salongsbord 2 delar, Thailand. Diameter: 77cm. Höjd: 76cm
1291 6222 Satsbord 3 delar, Barockstil, 42x30. Höjd: 53-56,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:24)
1291 6104 Satsbord 3 delar, Rokokostil, 53x36 cm. Höjd: 49-53,5 cm
1291 6107 Sekretär Furu, Bredd: 98 cm. Djup: 46 cm. Höjd: 100 cm, nyckel
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:08)
1291 4284 Sekretär mahogny. Bredd: 91 cm. Djup: 48 cm, höjd: 106 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:41)
1291 6520 Serigrafi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. "Rosor". Signerad, daterad 1971,87/110. Motivet: 31x24 ca
1291 6065 Serveringsvagn mahogny, Längd: 75 cm. Djup: 41 cm, höjd: 59cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:17)
1291 6502 Serveringsvagn mahogny, med lös bricka, Längd: 74cm. Djup: 41 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:32)
1291 6024 Servisdelar 18 delar, Venus, Gustavsberg
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:16)
1291 6106 Servisdelar 46 delar, Hackefors
1291 6055 Sextant Husun, England, i låda. Längd: 26 cm. Djup: 28 cm, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:18)
1291 6372 Sideboard Intarsia. Längd: 149 cm. Djup: 49 cm. Höjd: 85 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:02)
1291 4339 Sidentavlor 4 st, 14x28,34x50 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:54)
1291 6199 Silverbestick Totalt: 4 st. Vikt: 192,6g. 3 st, Gammal fransk, efterrättsskedar. Längd: 16cm, 1st gaffel. Längd: 18,5cm
1291 6412 Skål + assietter, 1 + 14 delar, Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Kastehelmi, Iittala, Finland. Diameter: 15-17 cm, höjd: 7 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:13)
1291 4519 Skål + dosa, Tenn, diameter: 2. Längd: 17, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:51)
1291 4385 Skål + fat, Orrefors, Edward Hald (1883-1980), Sverige. Skål signerad. Diameter: 21-22,5. Höjd: 11
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:36)
1291 4394 Skål Edward Hald (1883-1980), Sverige. Graal, Orrefors. 1985, diameter: 16, höjd: 8 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:06)
1291 4395 Skål Edward Hald (1883-1980), Sverige. Orrefors, II-sortering, ej signerad. Längd: 11, höjd: 5,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:07)
1291 4568 Skål Eva Englund (1937-1998), Sverige. Graal, Orrefors. Nr 2960-79. Diameter: 19,5. Höjd: 13,5cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:43)
1291 6299 Skål Ingegerd Råman (f. 1943), Sverige. Skruf. Diameter: 23, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:25)
1291 6243 Skål keramik. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:42)
1291 4403 Skål Orrefors, design: Ingeborg Lundin (1921-1992), Sverige. Längd: 23cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:20)
1291 4409 Skål Orrefors, Nils Landberg (1907-1991), Sverige. Höjd: 7cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:28)
1291 4502 Skål Unik. Diameter: 46
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:44)
1291 6002 Skål Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Dekor med blå fisk, diameter: 10,5, höjd: 5,5 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:40)
1291 6580 Skål med lock Kina, metallhänklar. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:32)
1291 6571 Skålar + dosa, 5 delar, Kina, diameter: 8-9. Höjd: 2,5-6 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:09)
1291 6048 Skålar 2 st, bland annat Gustavsberg. Diameter: 14-20,5cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:27)
1291 4402 Skålar 2 st, bland annat Murano. Höjd: 6-9cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:19)
1291 6099 Skålar 2 st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1929,1934. Diameter: 18 cm ca, vikt: 900 g
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:01)
1291 6579 Skålar 4 st, Kina, sten. Höjd: 5, diameter: 6 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:22)
1291 4565 Skålar 4 st, Orrefors, Eva Englund (1937-1998), Sverige. Diameter: 8-7cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:31)
1291 4201 Skänk Bemålad, 1800-tal. Bredd: 107, djup: 40 cm, höjd: 140 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:35)
1291 8245 Skåp 1800-tal, bemålat. Bredd: 150cm. Djup: 62 cm. Höjd: 212cm
1291 6447 Skåp 1880-tal, Valnöt/Mahogny. Bredd: 92, djup: 46 cm, höjd: 196 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:18)
1291 6264 Skedar silver, 12+ 6 st, Vikt ca: 680 g. Längd: 11-18,5 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:36)
1291 4209 Skrivbord Chippendalestil. Bredd: 147 cm. Djup: 75 cm. Höjd: 48 cm, med stol, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:40)
1291 6037 Skrivbordsstol omkring sekelskiftet 1900
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:53)
1291 6253 Skrivbordsuppsats 5 delar, Meissen, porslin
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:18)
1291 6418 Skrivbyrå 1800-tal, Björk. Bredd: 88, djup: 45 cm, höjd: 90 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:09)
1291 6054 Skrivschatull 1800-tal, mahogny, spricka. Längd: 46 cm. Djup: 28 cm, höjd: 17 cm
1291 6307 Skrivskåp valnöt, med vitrinöverdel, Italien. Nutida, Bredd: 100. Djup: 45 cm, höjd: 210 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:50)
1291 6585 Skulptur Åke Lagerborg, Sverige. Metall. Diameter: 17 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:29)
1291 6096 Skulptur Eric Ståhl (1918-1999), Sverige. Gips, bemålad. Signerad. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:54)
1291 6551 Skulptur Georg Ganmar (1916-1976), Sverige. Brons, Kvinna med korg, 1950,17/50. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:48)
1291 6090 Skulptur glas, Obelisk, Lindshammar. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:59)
1291 6062 Skulptur Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Höjd: 16 cm
1291 4388 Skulptur Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Säl, Rörstrand. Längd: 16, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:43)
1291 6001 Skulptur Kjell Landfors (f. 1953), Sverige. "Veckodagar". Bokstäver i metalltråd. Signerad Landfors. Ca 60x44 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:26)
1291 6567 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Amalia ur serien ABC-flickor, Gustavsberg 1958-1973. Målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:22)
1291 6145 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt ur Lilla Zoo, Gustavsberg 1956-1978. Målad och delvis glaserad brun stengodsmassa. Längd: 12 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:21)
1291 6587 Skulptur Oidentifierad konstnär. Brons, Figurer, träsockel. Höjd: 14,5
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:36)
1291 6562 Skulptur Oidentifierad konstnär. Huvud. Sandsten. Längd: 8,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:38)
1291 6141 Skulptur Parian, Gustavsberg, Jesus. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:30)
1291 4096 Skulptur Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Snöripa, Gustavsberg. Längd: 17, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:31)
1291 6583 Skulptur Tomte, modell äldre, keramik. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:01)
1291 6588 Skulptur Willy Gordon (1918-2003), Sverige. Terrakotta. Signerad, -60, Fågel. Höjd: 20,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:10)
1291 6434 Skulpturer 2 st, Änder, Keramik. Längd: 24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:50)
1291 6431 Skulpturer 2 st, Keramik, Lökar, Leena Axelsson (f. 1944), Sverige. Höjd: 6-8 cm
1291 6256 Skulpturer 2 st, Lladro. Höjd: 24-25
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:18)
1291 6467 Skulpturer 2 st. Längd: 9-20cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:32)
1291 6432 Skulpturer 3 st, Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Höjd: ca 20 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:04)
1291 6465 Skulpturer 5 st, Kalle Anka. Höjd: 6-15cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:45)
1291 6041 Sockerskål + Mjölkkanna, silver, Rey Urban (1929-2015), Sverige. 1961. Höjd: 3-4,5 Vikt: ca 140 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:49)
1291 6175 Soffa 2-sits Baker tyg. Längd: 175
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:43)
1291 6176 Soffa 3-sits, Bakertyg. Längd: 210
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:42)
1291 6435 Soffa design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Hemmakväll. Längd: 160
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:20)
1291 6371 Soffa nyrokokostil. Längd: 130cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:18)
1291 6378 Soffbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Ovalen. Bredd: 120 cm. Djup: 86 cm. Höjd: 61cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:26)
1291 6174 Soffbord Hunters table, mahogny. Bredd: 152. Djup: 41+ 2x24, höjd: 55 cm
1291 6173 Soffbord Idegran. Bredd: 84, djup: 56 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:58)
1291 6471 Soffbord mässing. Bredd: 119, djup: 59 cm, höjd: 49 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:59)
1291 6007 Soffbord med kopparskiva, marint motiv, Bredd: 135 cm. Djup: 75cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:47)
1291 6229 Soffbord med stenskiva, Rokokostil, Bredd: 120 cm. Djup: 60 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:44)
1291 6359 Soffbord Rokokostil. Bredd: 130 cm. Djup: 80 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:29)
1291 6473 Soffbord Teak, med utdragsskivor. Bredd: 140, djup: 65 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:40)
1291 6411 Soffbord trä och metall. Nutida, inköpt på Walles & Walles. Bredd: 79cm. Djup: 79 cm. Höjd: 74cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:37)
1291 4547 Soffbord Trä, metall, Bredd: 120 cm. Djup: 120cm, höjd: 46 cm
1291 6238 Soppterrin Villeroy & Boch. Längd: 34 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:13)
1291 6097 Sparrisfat längd: 29 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:30)
1291 6282 Spegel 1920 tal, förgylld ram. Höjd: 129cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:09)
1291 6076 Spegel 67x55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:14)
1291 6075 Spegel 67x56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:01)
1291 6111 Spegel 85x57 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:54)
1291 6214 Spegel bronserad ram. Höjd: 81cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:30)
1291 6207 Spegel Christer Sjögren (1926-2008), Sverige. Glas. Diameter: 22
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:32)
1291 6095 Spegel diameter: 53 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:28)
1291 6429 Spegel Förgylld ram, 53x45cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:51)
1291 6358 Spegel Förgylld ram, 84x58cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:57)
1291 4081 Spegel Nyrokoko + konsol. Höjd: 42 + 170
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:41)
1291 4072 Spegel rokokostil, 142x52 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:31)
1291 4082 Spegel rokokostil, 1900-tal, 100x45 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:44)
1291 6340 Spegel Tennram, 20-tal, 68x40 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:15)
1291 6033 Spegellampetter ett par, Venetianska. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:42)
1291 4085 Spegelskänk omkring 1900, furu. Bredd: 100, djup: 47 cm, höjd: 170 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:54)
1291 6177 Spelbord senempire. Bredd: 89. Djup: 2x44 cm, höjd: 76 cm
1291 6160 Starkvinsglas + vinglas, 2 + 6 + 2 st, 1800 & 1900-tal. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:54)
1291 4055 Stekfat Blåvitt Kompaniporslin, 38x29 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:52)
1291 4056 Stekfat Blåvitt kompaniporslin, 46x37 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:53)
1291 6233 Stol design: Carina Hägg, för Weils café. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:01)
1291 5074 Stolar 4 st, Myrstrand / Engström, 1962, Bodafors, omklädda
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:01)
1291 6008 Stolar 6 st, 1880-tal
1291 6218 Stolar 6 st, Karl Johan
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:43)
1291 6293 Stolar 6 st. Nyrokoko. Höjd: 95 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:36)
1291 6066 Stolar Ett par, bemålade
1291 6086 Stolar Ett par, bemålade, 1800-tal
1291 6178 Stolar ett par, Gyllenläder
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:03)
1291 6408 Stringhylla 3 hyllplan. Bredd: 80 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:10)
1291 6505 Syltkruka Anders Dolk, Bältarbo Hedemora, glaserad. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:53)
1291 6452 Taburett Rokokostil. Längd: 61 cm, djup: 41 cm, höjd: 50 cm
1291 5025 Takarmatur Dansk design, etikett, metall. Djup: 47
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:23)
1291 6204 Takarmatur Flos. Diameter: 34 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:32)
1291 6464 Takarmatur Italien, 1970-tal. Bemålad plåt. Inköpt på NK. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:56)
1291 6494 Takarmatur Josef Frank. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:47)
1291 6193 Takarmatur Med prismor. Höjd: 91cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:04)
1291 4515 Takarmatur omkring 1900, glaskupa. Höjd: 30 ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:43)
1291 6132 Takarmatur PH-lampa, diameter: 40 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:59)
1291 6133 Takarmatur PH-lampa, diameter: 50 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:54)
1291 6013 Takarmatur Tiffanystil. Diameter: 36 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:31)
1291 4620 Takarmaturer ett par, med prismor. Diameter: 42 cm
1291 6035 Takarmaturer ett par, Orientalisk stil. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:59)
1291 6185 Taljor 2 st, Ek. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:01)
1291 6559 Tallrikar + brickor, 10 delar. Längd: 51 cm
1291 6550 Tallrikar 5 st, Thomas, Jaktmotiv. Diameter: 27 cm
1291 6450 Tallrikar Rörstrand, Vinga, 8+ 6 st. Diameter: ca 24 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:25)
1291 6136 Tamburmajor Bemålad. Höjd: 190
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:47)
1291 6266 Tegods 10 delar. Helmer Ringström (1916-2010), Sverige. Gefle. 3 modeller
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:54)
1291 4456 Tekök England, 1800-tal, tenn. Höjd: 42cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:08)
1291 6089 Tekoppar 3 st, Royal Copenhagen, Musselmalet. Höjd: 6 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:17)
1291 4324 Terrin bemålad. Längd: 36 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:49)
1291 6276 Terrin Kina. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:23)
1291 6415 Terrin Rörstrand, omkring 1900. Längd: 26, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:12)
1291 6190 Teservis 22 delar, Bing & Grøndahl, Empire. Höjd: 5-17cm
1291 6110 Tomtar 3 st, Lergods. Höjd: 24- 45 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:45)
1291 4419 Träskulpturer höjd: 27-29cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:49)
1291 6406 Träsnitt Gunilla Wik (f. 1936), Sverige. Trandans. Signerad, numrerad 11/20. Motivet: 29x20 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:14)
1291 6555 Väggarmaturer Ett par, Fabian, Fagerhult. Längd: 19 cm, djup: 12 cm, bredd: 11 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:01)
1291 6453 Väggbord med stenskivor. Bredd: 78. Djup: 27 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:56)
1291 6417 Vägghyllor 3 st, furu. Bredd: 100-150
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:03)
1291 6027 Väggpendyl Rokokostil. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:45)
1291 6549 Väggplatta Åke Lagerborg, Sverige. "Kommande ur". Trä och metall. Signerad, daterad 1978. Diameter: 16 cm
1291 6576 Väggplattor 3 st, Börje Skogh (1923-2006), Sverige. Gustavsberg, silverdekor, 23x23 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:57)
1291 6405 Väggrelief trä, bemålad, 32x190
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:40)
1291 6487 Väggsköldar 2 st, metall, Sundsvall & Västmanland. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:10)
1291 6131 Väggur Gustaviansk stil, bemålad. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:08)
1291 6130 Väggur Gustaviansk stil. Höjd: 81 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:41)
1291 6338 Väggur Gustaviansk stil. Holmia, Stockholm, Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:45)
1291 6140 Väggur Sent 1800-tal. Höjd: 105, Valnöt
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:20)
1291 6209 Vagnslyktor Ett par, mässing. Höjd: 47 cm
1291 6572 Vas + skål + fat, 3 delar, Kina, Dia 12-16. Höjd: 5-14,5
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:51)
1291 6210 Vas + skål, Ulrica Hydman Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 8-20 cm
1291 6138 Vas Alabaster. Höjd: 26 cm
1291 5077 Vas Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Ekeby. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:10)
1291 6297 Vas Friedl Holzer-Kjellberg (1905-1993), Finland. Arabia. Signerad. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:38)
1291 6179 Vas Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. Grafika, Upsala-Ekeby. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:26)
1291 6457 Vas Kina, nutida. Höjd: 38cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:11)
1291 6388 Vas Kosta Boda, Anna Ehrner (f. 1948), Sverige. Signerad, Nr: 49317. Höjd: 21cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:16)
1291 4447 Vas Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Signerad. Höjd: 31cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:47)
1291 6493 Vas Kristall. Höjd: 31 cm
1291 6582 Vas Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Varieté, Gustavsberg 1956-1962. Målad och glaserad vit stengodslera. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:16)
1291 4023 Vas Rörstrand, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Höjd: 15cm, stengods, signering, R271
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:50)
1291 4391 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden. Höjd: 15,5
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:54)
1291 5008 Vas Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Upsala Ekeby. Modell 340. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:16)
1291 6581 Vaser + fat, 3 delar. Royal Copenhagen respektive Bing & Grøndahl, Danmark. Höjd: 2-19 cm. Diameter: 5-10 cm
1291 6087 Vaser + fat, 4 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 7-17 cm
1291 2029 Vaser 2 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden. Höjd: 12,5-13 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:08)
1291 2406 Vaser Ett par, cloissonné, tidigt 1900-tal. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:13)
1291 6047 Vaser Ett par, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 16,5cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:46)
1291 4428 Vinglas + Kanna, Böhmen, 6 delar. Höjd: 21-28cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:11)
1291 6018 Vinglas 6 st, dekor med franska liljan. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:04)
1291 6123 Vinkanna Nysilver / kristall, Tidigt 1900-tal. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 19:24)
1291 4148 Vitrinskåp Längd: 102 cm. Djup: 35 cm. Höjd: 206 cm
1291 6366 Vitrinskåp mahogny. Bredd: 66 cm. Djup: 30 cm, höjd: 155 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 18:47)
1291 6504 Ytterfoder Jugend, Brabant, Sarreguemines, Frankrike. Höjd: 26 Dia: 40 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 november 2019 20:54)