1214 2379 Afrikana 5 delar, Trä. Höjd: 12-45
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:38)
1214 1382 Akvarell Agneta Wrangel (1917-2006), Sverige. Läsande orientalisk man, 38x30
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:18)
1214 4089 Akvarell Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Kanholmen, signerad. -70,18x39
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:23)
1214 4692 Akvarell Ingegerd Beskow (1887-1978), Sverige. Stadshuvud. Motivet: 29x46, Signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:42)
1214 2157 Akvarell Kina, Landskap, 57x94
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:54)
1214 4331 Akvarell Kowalsky, 1847, soldater, 21x34
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:06)
1214 4144 Akvarell Oidentifierad konstnär. Fartyg, Kopia, 57x68
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:00)
1214 4163 Akvarell Ulla Nordenfelt (f. 1926), Sverige. Blomsterstilleben, signerad. 29x26 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:48)
1214 4217 Akvareller 2 st, Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. 20x35 cm respektive 21x32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:56)
1214 4330 Akvareller/blandtekniker 1 album med gardinskisser
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:49)
1214 4370 Ampel Nyrokoko. Diameter: 61
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:09)
1214 4047 Ångmaskin Wilesco. Längd: 35, djup: 29 cm, höjd: 31 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:39)
1214 4407 Appliquer ett par, + ljusstake + skulpturer 3 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:33)
1214 4251 Appliquer ett par, Empirestil. Höjd: 31
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:29)
1214 4492 Appliquer Ett par, Prismor. Höjd: 40
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:18)
1214 4250 Askfat 4 st, nysilver
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:28)
1214 4211 Assietter 12 st, "Gunnar", Gunnar Wennberg, Gustavsberg. Diameter: 17
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:35)
1214 2486 Assietter 12 st, Rörstrand, Blå med guldfärgad dekor, diameter: 21
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:48)
1214 2515 Assietter 12 st, Rosenthal, diameter: 20
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:04)
1214 4675 Bägare 3 st, silver. Höjd: 6-13 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:52)
1214 4725 Bägare silver, 1907, graverad, jugend. Vikt: 320 g, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:44)
1214 4627 Båglampa Heals Mini Lounge. Höjd: 177 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:47)
1214 4045 Bajonetter 6 st, olika ålder. Längd: 48-66
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:35)
1214 4487 Bålskål GAB Guldsmedsaktiebolaget, nysilver, diameter: 27, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:17)
1214 4637 Barnsäng Tidigt 1900-tal, Bemålad, med "AeroSleep"madrass, 75x140
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:17)
1214 4332 Barnvagn modell äldre
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:08)
1214 4680 Bestick silver, 9+ 10+ 12, teskedar/smörgåsgafflar
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:01)
1214 4619 Bestickuppsättning diverse, nysilver
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:32)
1214 4620 Bestickuppsättning nysilver, diverse
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:31)
1214 4358 Bijouterier parti diverse, bland annat silver
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:44)
1214 4260 Bläckhorn England, 1800-tal. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:45)
1214 2149 Bläckhorn Sent 1800-tal, mässing. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:50)
1214 4008 Blad ur en bok, F W Holz, komplett
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 november 2018 07:22)
1214 4661 Blandteknik 1800-tal. Motivet: 27x18
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:35)
1214 4215 Blandteknik 2 st, Oidentifierad konstnär, Signerade, Kompositioner, 25x31 respektive 35x27
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:06)
1214 4457 Blandteknik Matti Haupt (1912-1999), Finland. Modell, Signerad, 23x23 ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:40)
1214 4118 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad. Erotiskt motiv, 64x49 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:42)
1214 4230 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Söder, Stockholm. Motivet: 22x15
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:20)
1214 4450 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Flicka & farbror, 36x26
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:02)
1214 4460 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Flicka & Romare. Motivet: 25x31
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:47)
1214 4328 Blomsterbord Koppar. Längd: 82, djup: 22 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:24)
1214 4599 Blyerts Helge Scherlund, hundar, signerad. 1929, skada, 46x36
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:05)
1214 4591 Bockbord Furu. Längd: 120, djup: 98 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:59)
1214 4655 Bokhylla Ek. Längd: 80, djup: 27 cm, höjd: 135 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:22)
1214 4526 Bokhylla med vitrin. Längd: 150. Djup: 26 cm, höjd: 100 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:29)
1214 4114 Bokhylleskåp Björk. Längd: 120. Djup: 25 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:36)
1214 4183 Bokhylleskåp Jugend, Ek. Längd: 100, djup: 30 cm, höjd: 157 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:24)
1214 4643 Bokskåp med skjutdörrar i glas. Längd: 265, djup: 51 cm, höjd: 177 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:10)
1214 4297 Bokskåp Sent 1800-tal, mahogny. Längd: 92, djup: 46 cm, höjd: 190 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:41)
1214 4388 Bokverk 2 band, Parisutställningen 1889
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:23)
1214 4438 Bokverk 2 band. Suecia Antiqua et Hodierna, Erik Dahlbergh, Wahlström & Widstrand
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:23)
1214 4197 Bokverk 2 st, helfranska band, Sveriges rikes la 1734 & Ordonnance du roy 1749
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:37)
1214 4650 Bokverk 4 band, Svenska slott och herresäten, helfranska band
1214 4282 Bonad Efter C Detti, Jaktmotiv, 170x205
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:03)
1214 2425 Bönesnurra + burk, Asien. Höjd: 8-28
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:35)
1214 4070 Bordsdekorationer Ett par. Höjd: ca 10 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:19)
1214 4689 Bordsfotogenlampa höjd: 40 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:19)
1214 4179 Bordsfotogenlampor 3 st, målade. Höjd: 17 ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:08)
1214 4259 Bordslampa Snäcka, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 17
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:43)
1214 4630 Bordslampa Strindbergsmodell, glaskupa / smide. Höjd: 34
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:56)
1214 4193 Bordslampfot Porslin, Kina. Höjd: 29, ej monterad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:31)
1214 4469 Bordslampfot Royal Copenhagen. Höjd: 51 cm
1214 4099 Bordslampfot Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 27
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:46)
1214 4107 Bordslampor 3 st. Höjd: 40 ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:56)
1214 4481 Bordslampor Ett par, Porslin, Italien (lockurnor). Höjd: 35
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:07)
1214 4522 Bordslyster Gustaviansk stil. Höjd: 37
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:09)
1214 4685 Bordslystrar Gustaviansk stil. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:13)
1214 4722 Bordsur 1800-tal. Höjd: 11
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:24)
1214 2441 Bordsur omkring 1900, Sten. Längd: 39, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:48)
1214 4574 Bordsur Porslin. Höjd: 18
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:42)
1214 4720 Borstset silver, i etui, 1882
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:21)
1214 4523 Brevkniv mässing, Jugend. Längd: 26
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:09)
1214 4382 Brevschatull Orientaliskt. Längd: 29, djup: 19 cm, höjd: 27 cm
1214 4203 Bricka Eugen Trost, Gefle. Signerad 1960. Mönster: Meisse, bladets mått: 50x35 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:59)
1214 4652 Bricka med handtag, nysilver, A G Dufva. Längd: 66
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:22)
1214 4427 Bricka nysilver, England, Längd: 51
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:32)
1214 4022 Brickbord Ett par, för stekfat, ett fat saknas, ett fat lagat. Längd: 47, djup: 40 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:18)
1214 4444 Bulkruka Skultuna, mässing. Höjd: 18
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:56)
1214 4385 Burk + skrin, intarsia. Höjd: 4-13
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:19)
1214 4546 Byrå 1880-tal. Längd: 104, djup: 55 cm, höjd: 84 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:23)
1214 4484 Byrå England, Idegran. Längd: 47, djup: 38 cm, höjd: 84 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:24)
1214 2125 Byrå Gustaviansk stil. Längd: 100, djup: 45 cm, höjd: 90 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:12)
1214 2309 Byrå Intarsia, Stenskiva. Längd: 81, djup: 45 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:49)
1214 4094 Byrå Längd: 65. Djup: 40 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:33)
1214 4423 Byrå längd: 95 cm, djup: 47 cm, höjd: 112 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:26)
1214 4710 Byrå omkring 1900, bemålad. Längd: 92, djup: 56 h, 106
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:43)
1214 4598 Byrå rokokostil, intarsia. Längd: 108, djup: 41 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:08)
1214 4582 Byrå Rokokostil. Längd: 52, djup: 27 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:50)
1214 2082 Byrå Stenskiva, Intarsia. Längd: 79, djup: 44 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:34)
1214 4569 Byrå Teak. Längd: 60. Djup: 33 cm. Höjd: 100 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:34)
1214 4580 Byrå Teak. Längd: 80, djup: 35 cm, höjd: 67 cm
1214 4257 Coasters ett par, brons. Diameter: 18
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:47)
1214 4543 Coupeglas + likörglas, 7+ 6. Höjd: 8-10
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:13)
1214 4649 Däcksstol med bricka
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:20)
1214 4711 Däckstol ej dyna
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:46)
1214 4709 Damarbetsbord Bemålat, omkring 1900. Längd: 86, djup: 49 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:39)
1214 4272 Dekorelement 3 delar, 38x32
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:53)
1214 4556 Dekorelement Riksvapen, Metall, 70x75 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:30)
1214 4216 Dockmöbler 10 delar, Bjärk, tidigt 1900-tal
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:59)
1214 4166 Dockvagn Emmaljunga. Längd: 48 cm. Djup: 22 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:01)
1214 4046 Dödsmask Karl XII, brons, på ställning. Längd: 18
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:36)
1214 2516 Dosor 2 st, mässing, emalj. Längd: 7,5 Dia: 6
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:06)
1214 4326 Elgitarr Élite. Längd: 103
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:19)
1214 4504 Emaljmålning Signerad S Gip, Björk, 50x50
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:36)
1214 4121 Emaljskylt 41x30
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:12)
1214 4605 Emmafåtöljer Ett par, Rokokostil
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:14)
1214 4318 Etagebord med låda, björk. Längd: 47, djup: 33 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:26)
1214 4641 Etagehylla bemålad. Längd: 119. Djup: 45 cm, höjd: 134 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:17)
1214 4038 Etsning Berta Hansson (1910-1994), Sverige. 38/95, figurer. Motivet: 20x25
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:27)
1214 2146 Etsning Cal Larsson, "Carl G Laurin". Motivet: 11x15
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:45)
1214 4660 Etsning Gustaf Magnusson (1890-1957), Sverige. "Första gången". Signerad, daterad 1914. Motivet: 15x7,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:33)
1214 4091 Etsning Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Folkungagatan", HC-upplaga. Motivet: 22x29
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:26)
1214 4341 Etsning kolorerad, Fernand Toussaint, 44x55
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:31)
1214 4662 Etsning Lagrand, Signerad, 16/50, flicka med hund, 14,5x21
1214 3157 Etsning Lena Cronqvist (f. 1938), 7/35, Signerad. Motivet: 26,5x24
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:21)
1214 4651 Fällbord Alrot, 1800-tal. Längd: 43, djup: 44 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:16)
1214 4290 Färgetsning Pierre Dmitrienko (1925-1974), Frankrike. Signerad, daterad 1967, numrerad 19/50. Motivet: 39x29 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:21)
1214 4116 Färgkrita Adrian George, "The red mask", 56x69
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:40)
1214 3095 Färglitografi 3 st, Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. HC-upplaga, 35 upplaga. Motivet: 12-27-35x28-31-34
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:30)
1214 2327 Färglitografi 4 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. 11x16 - 21x17
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:07)
1214 3117 Färglitografi Alvar Sunol (f. 1935), Sverige. Signerad, daterad 26/75. Motivet: 47x67 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:41)
1214 4329 Färglitografi Björn Pettersson, sjömärke. Signerad, numrerad 5/10. Motivet: 62x59 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:42)
1214 3078 Färglitografi Bo Hultén (f. 1945), Sverige. "Mutatio Imagionis". Signerad, daterad -78, numrerad 360/375. Motiv: ca 41x35cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:09)
1214 4078 Färglitografi Brita Molin (f. 1919), Sverige. "Shitana Lavaland". Signerad, numrerad 10/30. Motivet: 38x47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:00)
1214 3111 Färglitografi Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Signerad, daterad 1983, numrerad 9/250, Stockholms Slott. Motivet: 30x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:01)
1214 4313 Färglitografi efter Pablo Picasso, La petite corrida. Motivet: 30x24
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:25)
1214 3100 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Motivet: 35x41
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:33)
1214 4130 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Torg. Signerad, numrerad 138/360, bladets mått: 63x72 cm, oramad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:38)
1214 4112 Färglitografi Evert Taube, HC-upplaga, Sommarvind. Motivet: 27x32
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:32)
1214 4087 Färglitografi Gunnar von Gegerfelt (f. 1926), Sverige. Signerad, numrerad 10/550. Motivet: 38x55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:15)
1214 4086 Färglitografi Hans Hamngren (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 199/500. Motivet: 39x44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:12)
1214 4090 Färglitografi Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Mälarvarvet. Signerad, numrerad 4/95. Motivet: 21x29 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:24)
1214 4030 Färglitografi Herbert Gentry (1919-2003), Sverige. Signerad, numrerad 79/200, Plexi, 19x10 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:04)
1214 4207 Färglitografi Jörgen Fogelquist (1927-2005), Hamnen. Signerad, numrerad 6/160. Motivet: 47x66 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:26)
1214 4292 Färglitografi Josep Baqués (f. 1931), Spanien. Stilleben. Signerad, numrerad 184/250, bladets mått: 37x53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:25)
1214 4288 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Motivet: 20x28
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:18)
1214 4296 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, daterad 1982, numrerad 302/385, signerad. Motivet: 42x55 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:35)
1214 3077 Färglitografi Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Glad gris. Signerad, daterad -90, numrerad 198/210, bladets mått: 55x76 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:03)
1214 3034 Färglitografi Lionel Koechlin (f. 1948), Frankrike. Signerad, numrerad 95/100. Motivet: 43x30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:48)
1214 4062 Färglitografi Maja Braun (f. 1953), Sverige. Rulltrappa. Signerad, numrerad 186/210. Motivet: 72x54
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:52)
1214 3091 Färglitografi Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. "Äppelblom och säkerhetsnål". Signerad, daterad 1982, numrerad 51/325. Motivet: 37x29 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:03)
1214 3166 Färglitografi Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, numrerad 5/300, daterad -80. Motivet: 49x61 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:44)
1214 4559 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Omöjlig komposition. Signerad, numrerad 122/230. Löst blad, bladets mått: 50x37 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:25)
1214 3066 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Signerad. Motivet: 29x42
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:11)
1214 3180 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad, daterad 1968, numrerad 4/16. Motivet: 62x47 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:52)
1214 3075 Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, numrerad 8/50. Motivet: 43x59
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 21:02)
1214 4085 Färglitografi Roland Kempe (1907-1991), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 79/125. Motivet: 32x46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:11)
1214 3131 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Gubbar. Signerad, numrerad 1/250. Motivet: 28x20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:47)
1214 4154 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Stockholm. Signerad, numrerad 197/390. Motivet: 40x49 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:28)
1214 3160 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Dansbanan i Tumba. Signerad, numrerad 49/360. Motivet: 54x64 cm
1214 4167 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, numrerad 145/360. Motivet: 34x54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:02)
1214 4236 Färglitografi Théo Tobiasse (f. 1927), "Lóiseau Porphete". Signerad, numrerad 177/199. Motivet: 77x54 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:54)
1214 4134 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Boulespelare. Signerad, numrerad 99/360, bladets mått: 63x73 cm, oramad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:42)
1214 4138 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Jour de fete. Signerad, numrerad 251/360, bladets mått: 100x85 cm, oramad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:46)
1214 4139 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Musikanter. Signerad, numrerad 349/360. Bladets mått: 104x88 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:48)
1214 4140 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Place st Claire. Signerad, numrerad 329/360. Bladets mått: 85x100 cm, oramad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:49)
1214 4135 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Restaurangen. Signerad, numrerad 306/360, bladets mått: 63x71 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:43)
1214 4137 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. The White Swan. Signerad, numrerad 23/360. Bladets mått: 102x86 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:45)
1214 4464 Färglitografier 2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. 360-upplaga, signerad. Motivet: 20x30 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:49)
1214 4686 Fat Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Nymölle. Diameter: 35
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:14)
1214 2150 Fat Imaridekor, Japan, omkring 1900. Längd: 23
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:51)
1214 4221 Fat Kina, nutida. Diameter: 54
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:06)
1214 4097 Fåtölj
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:34)
1214 4528 Fåtölj 1950-tal, mahogny
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:59)
1214 4618 Fåtölj 1950-tal, mahogny
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:29)
1214 4408 Fåtölj Götemöbel 70-tal
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:35)
1214 4409 Fåtölj grön sammet
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:42)
1214 4647 Fåtölj Karin, design: Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige.
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:13)
1214 2477 Figurin Flicka, F G Doughty, Royal Worcester. Höjd: 20,5
1214 2479 Figurin Royal Copenhagen, Fåglar. Höjd: 14 ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:37)
1214 4162 Figuriner 2 st, Lisa Larson och Paul Hoff, Gustavsberg. Höjd: 5-12
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:41)
1214 4520 Figuriner 2 st, Nao, Spanien. Höjd: 18-20
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:56)
1214 4391 Figuriner 4 st, Bing & Grøndahl. Höjd: 7-18
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:21)
1214 2478 Figuriner 6 st, porslin, bland annat B&G, djur. Höjd: 7-17
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:36)
1214 2476 Figuriner Ett par, Royal Dux. Höjd: 22-23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:35)
1214 2303 Figuriner Porslin, Rörstrand. Höjd: 12-25
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:41)
1214 4458 Fiol i väska. Längd: 60 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:44)
1214 4507 Fiol i väska + stråke. Fiolens längd: 59 cm, stråkens längd: 73 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:39)
1214 4632 Fiol med stråke modell äldre. Höjd: ca 62cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:58)
1214 4119 Fiskbestick 12+ 12, nysilver
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:10)
1214 4401 Fiskservis England, Johnson Bros, England, 14 del
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:34)
1214 4317 Fotogenlampsrör diverse, glas
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:26)
1214 4122 Frimärken + förstadagsbrev, diverse
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:13)
1214 4025 Frimärksalbum 2 st, Schaubek, Ryssland / Sovjet
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:08)
1214 4563 Fruktfat + assietter, 6+ 1. Diameter: 20-36
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:28)
1214 4656 Gardiner 4 st, Baker, Stensöta, 120x240
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:26)
1214 4029 Glas 3 delar, bland annat ostkupa. Höjd: ca 15-20
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:54)
1214 4120 Glas 5 st, etsad dekor. Höjd: 11 ca
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:14)
1214 4158 Glas 6 st. Höjd: 6,5
1214 4371 Glas Rött, 7+ 6+ 1
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:17)
1214 4048 Glasservis 10 + 8 + 12, Kristall, Boda. Höjd: 10-19, bland annat Rödvinsglas
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:53)
1214 4314 Glasservis 35 del ca, Karlberg, olika tillverkare. Höjd: 7-16
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:23)
1214 4541 Glasservis 38 delar, Orrefors. Höjd: 11-16
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:11)
1214 4405 Glasservisdelar 8 + 6 delar, glas / tenn, Hadeland, Norge. Höjd: 9 - 13
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:31)
1214 4553 Glögglas 10 st, Tomtemotiv. Höjd: 6
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:19)
1214 4039 Gnistskydd till kakelugn. Längd: 46
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:26)
1214 4040 Golvlampa "Skarabé", Ateljé Lyktan, Åhus. 1900-talets andra hälft. Lackerad metall med ställbara reflektorspeglar. Höjd: 128 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:46)
1214 4324 Golvlampa 1950-tal. Höjd: 100
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:13)
1214 4466 Golvlampa 2-ljusarmar. Höjd: ca 153 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:54)
1214 4431 Golvlampa Ateljé Lyktan. Höjd: 133 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:39)
1214 4624 Golvlampa Belid, mässing. Höjd: 130 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:47)
1214 4143 Golvlampa höjd. Höjd: 155 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:03)
1214 4467 Golvlampa mässing. Höjd: 151 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:55)
1214 4532 Golvlampa teak och mässing. Höjd: 126 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:58)
1214 4531 Golvlampa teak och mässing. Höjd: 127 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:57)
1214 4635 Golvlampfot mässing / skinn, 1950-tal. Höjd: 146 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:00)
1214 4176 Golvlampor Ett par, mässing. Höjd: 114 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:03)
1214 4219 Golvvas Kina. Höjd: 58, nutida
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:03)
1214 4642 Gräddkanna silver, Nils Wendelius, Uppsala 1836. Höjd: 11. Vikt: 100 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:25)
1214 4291 Grafiska blad 2 st, Jakt motiv. Motivet: 21x28
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:24)
1214 4727 Grafiska blad 4 st, Fågelmotiv, von Wright. Motivet: 30x20
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:28)
1214 4061 Grafiskt blad Från Kongl: Djurgården, ramens innermått: 18x25
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:51)
1214 4601 Gravyr Stockholm, Panorama. Motivet: 32x102
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:07)
1214 4411 Grogglas 7+ 5 st. Höjd: 13-17
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:42)
1214 4688 Gryta Emaljerad, Jens Quistgaard med rotting/Teak. Längd: längd: 32 cm, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:16)
1214 4479 Hänkelvas antik, metall. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:00)
1214 4713 Herrbetjänt golfklubbor. Höjd: 130 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:59)
1214 4602 Hörnhylla nutida. Höjd: 187
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:08)
1214 4067 Hushållsvåg höjd: 36 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:14)
1214 4013 Jardiniere omkring 1900, graverad, nysilver. Glasinsats. Längd: 44
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:36)
1214 4073 Jobstryck 50x126
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:29)
1214 4397 Jordglob höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:24)
1214 4041 Julljusstakar 3 st, Luma, 7-armade. Längd: 45 cm, höjd: 32 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:48)
1214 4701 Julporslin 22 delar, kaffekoppar mm, "Noël", Royal Grafton
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:17)
1214 4102 Julservis 32 delar, Aina Stenberg, "tomtejul", Rörstrand, djupa, diameter: 16-21 cm, flata, diameter: 17/24,5/26 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:50)
1214 4668 Kaffe-/ teservis Bing & Grøndahl, ca 40 del
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:45)
1214 4021 Kaffekoppar 3 st, modell äldre
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:14)
1214 4625 Kaffeservis 24 delar, Royal Albert
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:46)
1214 4103 Kaffeservis 5 delar, Royal Holland
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:52)
1214 4424 Kaffeservis Tuscan, England, 40 del
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:29)
1214 4420 Kaffeservisdelar 26 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:50)
1214 4293 Kaffeservisdelar ca. 20 delar, Tyskland
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:27)
1214 4059 Kamelväskor 2 st, 90x100 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:41)
1214 4615 Kandelabrar Ett par, mässing och sten. Höjd: 40
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:25)
1214 4557 Kandelabrar Ett par, tenn. Höjd: 29
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:23)
1214 4665 Kanna + 2 glas, Silverdekor. Höjd: 8-19
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:44)
1214 2289 Kanna + ströare, 5 + 1 delar, Måsen, Bing & Grøndahl. Höjd: 7-22
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:29)
1214 4570 Kanna Württembergische Metallwarenfabrik WMF, jugend nysilver. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:42)
1214 4198 Karaff Orrefors. Höjd: 26
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:15)
1214 4377 Karaffer 5 st, Kristall. Höjd: 15-34
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:15)
1214 4587 Karmstol + 2 stolar, teak, 1950-tal, bland annat Bodafors
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:54)
1214 4266 Karmstol Barocktyp
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:50)
1214 2171 Karmstolar + stolar, 2+ 3, Karl Johanstil, mahogny
1214 4395 Karmstolar 6 st. Nesto, Windsorstil
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:36)
1214 4115 Karmstolar Barockstil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:38)
1214 4488 Karmstolar Ett par, bemålade
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:07)
1214 4300 Karmstolar Ett par, Rokokostil
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:52)
1214 2388 Karmstolar Ett par, sent 1800-tal
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:05)
1214 4696 Karta Färgetsning, "Kopparbergs, Säters, Näsgårds, Wäster Bergslagens fögderier", Hermelin, År 1800. Motivet: 60x61
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:55)
1214 4338 Karta Kopparstick kolorerat, Christianopolis, 1658, bladets mått: 32x38
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:22)
1214 4074 Kista Bemålad. Längd: 79, djup: 50 cm, höjd: 46 cm
1214 4294 Klaffbord Bemålad, Allmoge. Längd: 90+ 2x25, djup: 60 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:32)
1214 2480 Knalle brons, Borås. Höjd: 17
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:38)
1214 4538 Kökspall 1950-tal. Höjd: 59 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:09)
1214 4199 Konstglas 3 delar, Hald/Vallien. Höjd: 5,5-17
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:16)
1214 4410 Konstglas 3 delar. Höjd: 12-22
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:35)
1214 4588 Kristall 12 delar, omkring 1900
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:04)
1214 4023 Kuriosa 6 delar, Kina. Höjd: 10 längd: 16-25
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:27)
1214 4729 Kuverttallrikar 12 st. Thomas, Tyskland. Diameter: 27
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:49)
1214 4548 Lampbord Ett par, mahogny. Längd: 60, djup: 38 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:17)
1214 4474 Lampbord Ett par, mahogny. Längd: 60, djup: 40 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:58)
1214 2059 Lampbord Ett par. Längd: 42, djup: 34. Cm, höjd: 47 cm, intarsia / mässing
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:36)
1214 4367 Lampbord ett par. Längd: 60, djup: 35 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:06)
1214 4436 Lanterna Nautica, Saknar insats, mässing. Höjd: 30
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:53)
1214 4063 Lejaur höjd: 64 cm
1214 4110 Likörglas 7 st. Höjd: 8,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:22)
1214 4109 Linneskåp längd: 100 cm, djup: 46 cm, höjd: 136 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:57)
1214 4501 Linneskåp mahogny. Längd: 111. Djup: 45 cm, höjd: 156 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:29)
1214 4697 Litografi + etsning, 2 st, Falun, bland annat koppargruvan. Motivet: 20x28 & 22x35
1214 3178 Litografi 2 st, Roland Svensson (1910-2003), Sverige. PT, 13x11
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:09)
1214 3037 Litografi Peter Dahl (f. 1934), Sverige. ET. Motivet: 23x19
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:25)
1214 4182 Litografier 11 st, Arvid Knöppel (1892-1970), Sverige. Djur, signerad. Oramade
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:19)
1214 4181 Litografier 11 st, Arvid Knöppel (1892-1970), Sverige. Oramade sign. Djur
1214 4325 Ljuskrona empirestil. Höjd: 60
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:14)
1214 4376 Ljuskrona Hagamodell. Höjd: ca 70
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:15)
1214 4486 Ljuskrona Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:09)
1214 4606 Ljuskrona Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:09)
1214 4724 Ljuskrona Rokokostil. Höjd: 55
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:43)
1214 4379 Ljusstakar + kandelabrar, 2 par, nysilver. Höjd: 17-40
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:16)
1214 4562 Ljusstakar + skål, bland annat Arabia. Höjd: 11-30
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:27)
1214 4151 Ljusstakar 3 par, bland annat Gusum. Höjd: 12-23
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:16)
1214 4343 Ljusstakar Ett par Empirestil. Höjd: 23
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:26)
1214 4706 Ljusstakar Ett par, 1800-tal, mässing. Höjd: 15,5
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:33)
1214 4564 Ljusstakar Ett par, Björk, mässing. Höjd: 26
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:28)
1214 4473 Ljusstakar Ett par, Murano, glas. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:03)
1214 4571 Ljusstakar Ett par, nysilver. Höjd: 19
1214 4279 Ljusstakar ett par, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Höjd: 21 ca
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 21:04)
1214 4393 Ljusstakar ett par, Sterling, Tyskland. Höjd: 16
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:22)
1214 4434 Ljusstake köpt på Konstfack 2015. Längd: 39 cm, höjd: 33 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:52)
1214 4204 Ljusstake Skatelöv, trä, bemålad. Höjd: 41 cm. Längd: 70 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:01)
1214 4462 Ljusstake smide, sk tuppstake. Nutida. Höjd: 56 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:54)
1214 4209 Lockurna Kina, nutida. Höjd: 21
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:32)
1214 4165 Lyktor 14 st, olika färger. Höjd: 12
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:49)
1214 2159 Malmkrona Höjd: 45 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:51)
1214 2342 Månbord 1890-tal, bemålad. Diameter: 101, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:23)
1214 4310 Mandolinbanjo Levin, 1925. Längd: 60
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:20)
1214 4004 Mapp med diverse fotografier, ca 32 st
1214 4002 Mapp med gravyrer, 1600/1800-tal, 85 st ca, porträtt
1214 4007 Mapp med teckningar och skisser, 35 st ca
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:54)
1214 4006 Mapp med teckningar och skisser, ca 35 st
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:54)
1214 4005 Mapp med teckningar och skisser, ca 35 st, 1800-tal
1214 3097 Mapp med etsningar James Coignard (1925-2008), Frankrike. Loeuvre Gravé. Mått: ca 22-35x20-46cm, Map. Längd: ca 40cm, djup: ca 51cm, höjd: ca 3cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:01)
1214 4693 Mask Mexico, trä / bemålad, Inköpt på 40-talet. Höjd: 42 b, 44
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:44)
1214 2266 Matbord barockstil. Längd: 182. Djup: 90 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:25)
1214 4644 Matbord design: Börge Mogensen För Karl Andersson & söner, Öresund, Teak. Diameter: 145, höjd: 73 + 2 st iläggsskivor
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:11)
1214 4491 Matbord mahogny. Längd: 134, djup: 79 cm, höjd: 74 cm
1214 4535 Matsalsgrupp 5 delar, mahogny, bord+ 4 stolar+ 2 st iläggsskivor. Diameter: 110, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:00)
1214 2322 Matsalsgrupp Gustaviansk stil, 5 delar, + 3 ilägg. Diameter: 111, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:07)
1214 4687 Matservis 135del ca, Thomas, Bavaria, för NK
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:18)
1214 4100 Matservis 52 del
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:39)
1214 2028 Matservis 54 delar, KPM
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:53)
1214 4101 Matservis 55 delar, KPM
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:49)
1214 4540 Matservis 60 delar, Thomas, Bavaria
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:10)
1214 4042 Matservisdelar 13 delar, Villeroy & Boch, "Amapola", 10 st mattallrikar. Diameter: 26,5 cm
1214 4554 Matservisdelar 21 delar, Arctica, Arabia
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:21)
1214 4502 Matservisdelar 25 delar, Koka Blå, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, porslin, dekor med blå rand på vit botten. 7 mattalrikar (dia: 24 cm), 7 djupa tallrikar (dia 20,5 cm), 6 assietter (dia 19 cm)
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:27)
1214 4674 Matservisdelar Gefle, Vinranka, ca 30 del
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:51)
1214 4441 Matta 243x160
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:45)
1214 2400 Matta Gabbeh, persisk, 385x295
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:21)
1214 4057 Matta kelim, 197x300
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:40)
1214 1413 Matta kelim, Semiantik, 135x120
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:04)
1214 4418 Matta Orientalisk, 1257x183
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:47)
1214 4058 Matta orientalisk, 129x133
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:41)
1214 4375 Matta Orientalisk, 129x191
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:14)
1214 4733 Matta orientalisk, 135x197
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:11)
1214 4413 Matta Orientalisk, 160x205
1214 4018 Matta Orientalisk, 190x247
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:05)
1214 1422 Matta orientalisk, Najafabad, 335x254
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:09)
1214 2240 Matta orientalisk, Pakistan, 125x187
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:09)
1214 4616 Matta Orientalisk, Pakistansk Bochara, 250x300
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:10)
1214 4567 Matta Röllakan, 255x280
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:32)
1214 4043 Matta Röllakan, Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. 136x200, Märkt IS
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:30)
1214 4044 Matta Röllakan, Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. 162x240, Märkt IS
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:31)
1214 4016 Minkpäls Pastell Mink, Saga Mink, Körsnär Nobel, storlek: 40 ca
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:46)
1214 4071 Minnessked silver, 1976. Längd: 22
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:20)
1214 4669 Mockakoppar + dosa med lock, 9 st, dosa B&G
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:47)
1214 4208 Mockakoppar 12 st, Gustavsberg
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:31)
1214 4210 Mockakoppar 12 st, Württemberg
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:33)
1214 4510 Modellskepp England. Längd: 87, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:42)
1214 4511 Modellskepp längd: 103 cm, höjd: 97 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:46)
1214 4513 Modellskepp längd: 104 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:48)
1214 4512 Modellskepp Segelskuta, nutida. Längd: 85, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:47)
1214 2329 Mortel Malm. Höjd: 13
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:16)
1214 4417 Mugg + fat, Nils Thorsson, Fajance. Diameter: 25, höjd: 11 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:46)
1214 4527 Nattygsbord Ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Längd: 39, djup: 59 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:52)
1214 4177 Nattygsbord Ett par. Längd: 45, djup: 37 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:03)
1214 4320 Oljemålning Anna Kalinitchenko Jalpachik (1954-2013), Ukraina/Sverige. Segelfartyg på stormigt hav, signerad. Olja på duk, 50x65, oramad
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:28)
1214 4333 Oljemålning Bo von Schwerin (1881-1940), Skärgård. Olja på pannå, 26x34
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:07)
1214 4231 Oljemålning Carl Delden (f. 1906), Sverige. Ekor på strand, Signerad. Olja på duk, 15x21
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:20)
1214 1323 Oljemålning Carl Gustaf Wallström (1831-1904), Sverige. Marin, signerad. Olja på duk, 60x100 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:21)
1214 4584 Oljemålning CL Wenz, signerad. -32, Stad. Olja på duk, 75x60
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:51)
1214 4009 Oljemålning Edith Gert (1906-1983), Sverige. Stilleben. Olja på duk, 66x99
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:29)
1214 4304 Oljemålning Ejnar Kohlmann (1888-1968), Finland. Tjäder, 60x80, Signerad. Olja på duk
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:08)
1214 4239 Oljemålning Erik Cedervall (1923-2013), Sverige. "Gröna hus och träd, Hagalund", Signerad. Olja på duk, 33x40
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:56)
1214 4429 Oljemålning Folke Persson (1905-1964), Sverige. Fjällandskap. Signerad, daterad 1929. Olja på pannå, 41x66 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:40)
1214 4430 Oljemålning Folke Persson (1905-1964), Sverige. Industri, signerad. Olja på duk, 100x118 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:37)
1214 4500 Oljemålning Frithiof Berglund (1905-1973), Sverige. Hustak, signerad. - 47. Olja på duk, 37x45
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:26)
1214 4128 Oljemålning Göran Johansson, "Grönskärs fyr". Signerad, daterad 2004, olja på väv, 37x25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:31)
1214 4322 Oljemålning Guennadi Kalinitchenko, Stockholmsmotiv, Monogramsignerad, daterad -87. Olja på duk, 50x62 cm, oramad
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:31)
1214 2099 Oljemålning Gunnar Persson (1908-1975), Sverige. Interiör med figur & vas, Signerad. Olja på duk, 54x45
1214 4285 Oljemålning H Richter. Signerad och daterad Chexbres 1965. Olja på duk, 60x60 cm
1214 1066 Oljemålning Hans Ekegardh, tillskriven, Stilleben. Olja på duk, 35x26 cm
1214 4608 Oljemålning Helge Scherlund, 1948, signerad. Kornhamnstorg. Olja på pannå, 60x50
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:10)
1214 4613 Oljemålning Helge Scherlund, Slussen. Signerad, daterad 1949. Olja på pannå, 32x40 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:16)
1214 4352 Oljemålning Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Landskap, signerad. Olja på duk, 50x53 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:39)
1214 4449 Oljemålning Ivan Constantin, Skärgård, Signerad. Olja på pannå, 43x63 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:01)
1214 4455 Oljemålning John Carlson, 1940, motiv från Lappland. Olja på pannå, 46x54
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:20)
1214 4447 Oljemålning Jürgen von Konow (1915-1959), Sverige. "Sommarmorgon", Signerad. Olja på pannå, 32x40
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 21:04)
1214 4346 Oljemålning Karin Ax, Ekor. Olja på pannå, 27x34
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:33)
1214 4611 Oljemålning Kondrup, Rosor, signerad. Olja på duk, 68x42
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:13)
1214 4719 Oljemålning Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Västerbron, signerad, -90. Olja på pannå, 32x24
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:10)
1214 9145 Oljemålning Lotty Bretzner (1885-1973), Sverige. Signerad Kuylenstierna -33, stilleben. Olja på duk, 60x48
1214 4049 Oljemålning Martha Rydell-Lindström (1878-1956), Sverige. Kopia 1929, efter Elias Martin "Bellman". Olja på pannå, 28x23
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:06)
1214 4446 Oljemålning Mats Hådell (f. 1958), Sverige. Landskap, Signerad. Olja på duk, 63x68
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:58)
1214 2180 Oljemålning Mauritz Lind, romantiskt motiv, signerad, -21. Olja på duk, 35x55
1214 4416 Oljemålning monogramsignerad, träd. Olja på duk, 79x86
1214 4323 Oljemålning Oidentifierad konstnär, segelfartyg. Olja på pannå, 33x41, oramad
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:36)
1214 4319 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Signerad, alpsjö, 49x64
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:31)
1214 4113 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben. Olja på duk, 66x53 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:34)
1214 4227 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, komposition. Olja på pannå, 43x65
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:15)
1214 4172 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Figurer. Olja på duk, 51x30 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:49)
1214 4037 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Fiskare, 26x50
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:23)
1214 4302 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kopia, porträtt. Olja på duk, 92x72
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:06)
1214 4463 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Landskap. Signerad Zeime, daterad 1975. Olja på duk, 58x72 cm
1214 4244 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Peru, signerad. Olja på duk, 120x49
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:14)
1214 4340 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Porträtt. Olja på duk, 68x54
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:38)
1214 4027 Oljemålning Olle Blomberg (1909-1996), Sverige. Fors. Signerad, daterad -63. Olja på duk, 87x69 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:17)
1214 2221 Oljemålning Per Månsson, Stilleben med svampar, signerad. Olja på duk, 59x72 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:28)
1214 4361 Oljemålning Per Pedersen, segelfartyg, osignerad. Olja på duk, 39x78
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:53)
1214 1178 Oljemålning René Vauquelin (f. 1854), Frankrike. Signerad. Kust motiv Frankrike. Olja på duk, 32x40
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:27)
1214 4278 Oljemålning Sam Acking, 1884, Hästporträtt. Olja på duk, 31x40
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:58)
1214 2274 Oljemålning Seth Roland Martin (1886-1925), Sverige. Berguv & hare, Signerad -14. Olja på duk, 78x113
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:50)
1214 2239 Oljemålning Stig Kjellin (f. 1914), Sverige. Klädhängerskan i Malaga. Olja på duk, signerad. 88x115
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:54)
1214 4315 Oljemålning Vera Frisén (1910-1990), Sverige. Landskap, signerad. Olja på pannå, 24x31
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:23)
1214 4505 Oljemålningar 3 st, Oidentifierad konstnär. Signerad. Blommor. Olja på duk och pannå, 22x33,25x20
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:38)
1214 2273 Örhängen Ett par, 18k med pärlor
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:48)
1214 4380 Ostkupa längd: 20 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:21)
1214 4623 Pallar 2 st, Conform, fårskinn. Längd: 50 cm. Djup: 40 cm, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:48)
1214 4622 Pallar Ett par, David design. Höjd: 45
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:41)
1214 4076 Papperskorg + fotoram. Höjd: 20-22 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:53)
1214 4677 Parti Nysilver, bland annat dubbelkarott
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:55)
1214 4053 Parti bestick silver, diverse
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:23)
1214 4453 Parti kina 7 delar, bland annat cloissonné
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:12)
1214 4666 Parti kristall
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:44)
1214 4477 Parti linnedukar diverse
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:59)
1214 4673 Parti porslin Kina
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:04)
1214 4684 Parti silver 16 del
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:13)
1214 4050 Parti silver 9 delar
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:18)
1214 4682 Parti silver diverse
1214 4284 Pastell Börje Hedlund (1909-2005), Sverige. 1948, Modell, 40x31
1214 4280 Pastell Börje Hedlund (1909-2005), Sverige. Signerad, 40x32
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:03)
1214 4452 Pastell Carl Brandt, 1906, Fjällsjö, Signerad, 32x48
1214 4169 Pastell Fartyg, signerad. Brundt, -98,48x63
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:08)
1214 4721 Pennor 3 st. Mont Blanc
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:23)
1214 4658 Piedestal höjd: 100 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:29)
1214 4386 Piedestal Jugend. Höjd: 110
1214 4336 Piedestal omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 100
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:12)
1214 4465 Pinnstolar 4 st, Hagafors
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:51)
1214 2352 Plafond Glas, med prismor. Höjd: 55, diameter: 46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:05)
1214 4212 Porslin 3 delar, Kina / Japan, diameter: 8,5-17,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:39)
1214 4020 Porslin 6 delar, Kina, Blåvitt. Höjd: 3-24
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:16)
1214 4327 Porslinstavla Bing & Grøndahl, Danmark. Efter Poul Fischer, torgmotiv. Tryck på porslinsplatta. Numrerad 1085/1750. 20,5x35 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:18)
1214 4534 Porslinstavla Kina, 25x38
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:13)
1214 1346 Pottskåp Rokokostil. Längd: 60, djup: 39 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:28)
1214 2416 Pottskåp sengustaviansk stil. Längd: 41. Djup: 31 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:27)
1214 4384 Punschkoppar 9 st, silver. Höjd: 5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:18)
1214 4095 Rakbord längd: 49 cm, djup: 34 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:33)
1214 4232 Ram Tidigt 1900-tal, Tryck med flicka, ramens innermått: 32x26
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:28)
1214 4223 Relief Kaiser Wilhelm I, sekelskifte 1900. Gips. Diameter: 48 cm. Ramad, 67x67 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:39)
1214 4732 Remmare 12 st. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:21)
1214 2241 Ring 18k med diamanter. Storlek: ca 17
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:35)
1214 4268 Rökbord mässing, mahogny. Diameter: 61, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:52)
1214 4482 Röllakan Gitt Grännsjö Carlsson, signerad. GG, 136x200
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:01)
1214 4659 Salongsbord Karl Johan, med lådor, mahogny. Längd: 90+ 2x25, djup: 70 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:26)
1214 2183 Salongsbord nyrenässans, valnöt. Längd: 86. Djup: - 86 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:57)
1214 4295 Salongsbord rokokostil. Längd: 95, djup: 67 cm, höjd: 82 cm
1214 4051 Salt/pepparkar silver. Höjd: 3 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:19)
1214 4718 Saltkar Ett par, 1800-tal, vitmetall (ej stämplar), med hänklar. Längd: 8, höjd: 6-9 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:17)
1214 4265 Satsbord 3 delar, kakelplattor
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:49)
1214 2356 Satsbord 3 delar, kakelplattor. Mått: ca 56x38,5cm (största bordet), höjd: ca 50-56cm
1214 4017 Schatull på beställning 1800-tal, mahogny, Lock med spegel. Längd: 49, djup: 32 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:04)
1214 4440 Sekretär Björk. Längd: 87, djup: 45 cm, höjd: 90 ca
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:38)
1214 4550 Seltersglas 7 st, Skansenglas. Höjd: 7
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:17)
1214 3121 Serigrafi Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. "Rock n Roll". Signerad, numrerad 12/21. Motivet: 42x53 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:18)
1214 4451 Serveringsvagn 1940-tal. Längd: 68. Djup: 45 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:05)
1214 4185 Servisdelar 13 delar, Måsen, Bing & Grøndahl, skapad 1895 av Fanny Garde (1855-1928)
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:27)
1214 4157 Servisdelar 28 delar, Hagtron, Gustavsberg
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:30)
1214 4055 Servisdelar 34 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Grå Ränder, Gustavsberg
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:34)
1214 4010 Servisdelar 7 delar, 2 koppar med fat + 3 koppar + 2 skålar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Berså, Gustavsberg 1960-1974, stiliserade gröna blad på vit botten
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:59)
1214 4439 Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 164, djup: 42 cm, höjd: 81 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:16)
1214 4485 Sideboard Teak. Längd: 80, djup: 35 cm, höjd: 55 cm
1214 4191 Skål + bonbonjär, pressglas, turkost, Tidigt 1900-tal. Längd: 20, höjd: 8-14 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:08)
1214 4126 Skål Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg. Diameter: 7, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:29)
1214 4445 Skål Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby. Höjd: 6,5
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:57)
1214 1197 Skål Orrefors, Simon Gate (1883-1945), Sverige. Diameter: 24, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:52)
1214 4264 Skål Tenn. Diameter: 12, höjd: 6 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:48)
1214 4402 Skålar + pokaler, silver, 5 delar. Höjd: 4-8,5
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:29)
1214 4560 Skålar + vas, 2+ 1 delar. Höjd: 14-21
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:26)
1214 4069 Skålar + vas, 3+ 1 delar, bland annat orrefors. Höjd: 7-13
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:17)
1214 4195 Skålar 2 st, Kina, diameter: 10, nutida
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:40)
1214 4508 Skålar 2 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg. Diameter: 16-25
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:40)
1214 4672 Skålfat + stekfat, Kina. Längd: 37-38
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:49)
1214 4703 Skålfat Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg. Diameter: 28
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:21)
1214 4105 Skänk Bemålad, 1880-tal. Längd: 105, djup: 51 cm, höjd: 107 cm
1214 1403 Skåp 1700-/1800-tal, bemålat. Längd: 106. Djup: 43 cm, höjd: 132 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:45)
1214 4108 Skåp Ek. Längd: 108, djup: 38 cm, höjd: 163 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:56)
1214 2182 Skåp med vitrin, Jugend. Längd: 107, djup: 49 cm, höjd: 186 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:57)
1214 4708 Skedar + gafflar, 6 + 6 delar, silver, Svensk Spets, CG Hallberg, 1935. Längd: 18
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:37)
1214 2414 Skedar 6+ 10, Rosenholm. Längd: 11 ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:26)
1214 4299 Skiva till byrå Sten. Längd: 90, djup: 51 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:45)
1214 4249 Skrin mahogny, 1800-tal. Längd: 42, djup: 28 cm, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:24)
1214 4301 Skrivbord England, mahogny, läderskiva. Längd: 128. Djup: 69 cm, höjd: 71 cm, nyckel
1214 4515 Skrivbord England. Längd: 140. Djup: 77 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:50)
1214 4495 Skrivbord med uppsats. Längd: 100 cm. Djup: 57 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:17)
1214 4389 Skrivbord nyrenässans, Valnöt. Längd: 150. Djup: 89 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:20)
1214 4106 Skrivbordslampa Luxo
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:52)
1214 4518 Skrivbordsstol England, Skinn
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:54)
1214 4579 Skrivbyrå England. Längd: 60, djup: 40 cm, höjd: 86 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:55)
1214 4681 Skrivställ silver, Böhmiskt glas, 1800-tal. Längd: 12. Höjd: 8,5 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:03)
1214 4218 Skulptur "Venus de milo", Sten / marmorsockel. Höjd: 69
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:06)
1214 4566 Skulptur Afrikanska, Österrike, Wzengrubei. Höjd: 14,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:31)
1214 4437 Skulptur Björn Nyberg, Häst, Järn, Signerad. Höjd: 16
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:56)
1214 4552 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lejon, Gustavsberg. Höjd: 12
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:20)
1214 2018 Skulptur Man. Höjd: 17, Brons / järnsockel
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:58)
1214 4222 Skulpturer 2 st, Hästar, Metall, Kina. Höjd: 33, nutida
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:05)
1214 2380 Skulpturer 2 st, Indien, Metall, modell äldre. Höjd: 10-16
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:53)
1214 2103 Skulpturer 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, Gunnar Sträng & Tomtenisse. Höjd: 6-15,5
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:04)
1214 4026 Skulpturer 3 st, Monica Backström (f. 1939), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 12-25
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:12)
1214 4262 Skulpturer 9 st, Svenskt Glas, För WWF, Utrotningshotade djur. 1973-1981, Höjd: 4-19
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:47)
1214 4196 Skulpturer ett par, Kina, nutida. Höjd: 25
1214 4171 Slagbord Teak. Längd: 35+ 2x61. Djup: 87 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:45)
1214 4707 Smörgåsbestick 6 + 6 delar, silver. Längd: 14-17
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:35)
1214 4475 Snurrpall Ek. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:07)
1214 4628 Sockerlådor 4 st, trä. Längd: 44. Djup: 37 cm, höjd: 27 cm
1214 4604 Soffbord nutida, Engelsk modell, Höj / sänkbart. Längd: 131, djup: 82 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:08)
1214 2158 Soppslevar 2 st, silver, stämplar 1897 och 1876. Vikt: ca 190g (brutto). Längd: ca 40cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:20)
1214 4161 Spegel + ljusstakar+ vas+ skål, Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Gustavsberg, 24x24. Höjd: 4-15 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:40)
1214 4273 Spegel 1890-tal, 69x42
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:55)
1214 1350 Spegel bronserad, nyrokoko. Höjd: 117 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:42)
1214 4600 Spegel Gustaviansk stil, Dekor med rosett, 85x62
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:07)
1214 2526 Spegel Gustaviansk stil, slipat glas, 81x53
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:28)
1214 4442 Spegel Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Markaryd, signerad. Lisa L -55,49x39
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:55)
1214 2494 Spegel intarsia, "Dyrkan", Komponerad av G Gewall, 54x42
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:00)
1214 4578 Spegel Jugend, 50x39
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:45)
1214 4159 Spegel Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, 29x24
1214 4164 Spegel mahogny, 41x30
1214 4443 Spegel ram i björk, 70x80 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:13)
1214 2108 Spegel rokokostil, 103x45
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:04)
1214 4234 Spegel Sent 1800-tal, Maskaroner, 40x28
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:33)
1214 4483 Spegel Teak, 123x45
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:11)
1214 4425 Spegel Teak, 82x47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:29)
1214 2512 Spegelplatå metall, 36x29 ca, på tassar
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:51)
1214 4286 Spelbord mahogny, Nyrokoko. Längd: 89, djup: 43 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:14)
1214 4596 Spelbord Nyrokoko. Längd: 89, djup: 43 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:06)
1214 4603 Spets brons till lans. Längd: 15,5
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:10)
1214 4639 Spiselhundar Ett par, England. Höjd: 15
1214 4274 Starkvinsglas 13 st, Orrefors. Höjd: 13
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:54)
1214 4671 Stekfat 2 st, Kina, omkring 1800. Längd: 27-29
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:48)
1214 4235 Stereo Bang & Olufsen, + högtalare, "Beo Sound Ouverture", No2631. Höjd: 36
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:44)
1214 4629 Stol Arper Catifa, Snurrmodell, Design: Alberto Lievore, Jeanette Altherr, Manel Molina
1214 4247 Stol Barockstil, Gyllenläder
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:24)
1214 2428 Stol Gustaviansk stil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:38)
1214 4679 Stol Thonet
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:59)
1214 4366 Stolar 4 st + salongsbord, mahogny. Längd: 105, djup: 67 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:04)
1214 4545 Stolar 4 st, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:21)
1214 4335 Stolar 4 st. 1920-tal, mahogny, skinn, renoveringsobjekt
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:10)
1214 4372 Stolar Ett par, björk
1214 4432 Stolar Ett par, Chiavari, Colombo Sanguineti, Italien, flätad sits. Höjd: 106
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:42)
1214 4347 Stolar Ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:36)
1214 2255 Stolar Ett par, mahogny
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:48)
1214 4175 Stolar Ett par, Teak
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:03)
1214 4676 Stormlyktor ett par, mässing med glaskupa. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:54)
1214 4536 Stringbord Teak. Längd: 53. Djup: 45 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:02)
1214 4653 Sybord Gustaviansk stil, Intarsia. Längd: 55, djup: 38 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:24)
1214 4657 Sybord Karl Johan. Längd: 62, djup: 43 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:24)
1214 4248 Sybord omkring sekelskiftet 1900. Längd: 56 cm. Djup: 41 cm. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:27)
1214 4156 Takarmatur 1950-tal. Höjd: 60 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:30)
1214 4011 Takarmatur Ateljé Lyktan, Åhus. Bumlingen. Diameter: 40 cm
1214 2442 Takarmatur Gustaviansk stil, med iläggsskål. Diameter: ca 37 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:48)
1214 2106 Takarmatur med prismor, diameter: 40
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:08)
1214 2199 Takarmatur metall, 1970-tal. Claus Bonderud och Torsten Thorup. Modell 1021. Diameter: 65
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:54)
1214 4478 Takarmatur Prismor. Höjd: 40
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:00)
1214 4476 Takarmatur Prismor. Höjd: 45
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:02)
1214 4187 Takarmaturer 2 st, plast. Diameter: 24
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:54)
1214 4514 Takfotogenlampa glas / metall. Höjd: 66
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:49)
1214 4374 Taklampskärm PH-lampa, design: Poul Henningsen, Louis Poulsen. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:13)
1214 4205 Tallrik Meissen, II-sortering, diameter: 24,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:14)
1214 4225 Tallrikar 2 st, Kina, diameter: 21
1214 4383 Tallrikar 7+ 1, Arabia, Kosmos. Diameter: 26-33
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:17)
1214 4575 Tändare diverse
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:44)
1214 4032 Tårtgafflar 12 st. Silver. Längd: 13,5 cm, i etui
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:07)
1214 4289 Tavla Stockholmsmotiv, 26x40 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:19)
1214 4283 Teckning Tusch, Signerad De Keyser, porträtt av Carl XV, 25x18
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:21)
1214 4160 Tekoppar 12 st, Bavaria
1214 4200 Tekoppar 6 st, Josefine, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg
1214 4542 Tekoppar 8 delar, Rosenthal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:12)
1214 4403 Telefon väggmodell. Höjd: 58
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:30)
1214 4308 Tenntallrikar 18 st, olika, 6 + 9 + 2 + 1,1900-tal, diameter: 20-29
1214 4252 Terrin Gustavsberg, 1800-tal. Längd: 34
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:37)
1214 4470 Teservis 25 del ca, Rörstrand
1214 4277 Teservis 25 delar, Blanche, Rörstrand
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:56)
1214 4454 Tidningsställ 1960-tal, teak och mässing. Längd: 42,5 cm. Djup: 22 cm, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:20)
1214 2493 Toastrack nysilver. Längd: ca 45cm, djup: ca 6cm, höjd: ca 8-12cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:56)
1214 4309 Tobaksburk Järn. Höjd: 20
1214 4414 Toilettebord Björk, 20-tal. Längd: 116, djup: 50 cm, höjd: 170 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:35)
1214 4702 Tomteservisdelar 6 + 6 + 5 delar, bland annat Rolf Berg
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:19)
1214 4621 Trädgårdsbord Gjutjärn med stenskiva. Diameter: 63, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:38)
1214 4590 Trädgårdsgrupp 5 delar. Diameter: 66, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:55)
1214 4381 Trädgårdsurnor Ett par, betong. Höjd: 36
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:15)
1214 4213 Träskulptur Axel Ericsson, 1943, Smålands Husarer. Höjd: 29
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:52)
1214 4276 Träsnitt 2 st, Japan, 36x24
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:57)
1214 4714 Träsnitt 2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 1974, Signerade -74, lösa blad, bladets mått: 48x63 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:45)
1214 4700 Träsnitt Japan, Bärare, bladets mått: 23x34,5
1214 3094 Träsnitt Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad, daterad 1959. Motivet: 27x34 cm
1214 4083 Träsnitt Ragnar Johansson (1913-1997), Sverige. Man, 57/60. Motivet: 65x26
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:08)
1214 4237 Träsnitt Sven Ljungberg 6 st, samramade, ca 7x6
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:49)
1214 4717 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige, Riddarholmen, med dedikation, Signerad -75. Motivet: 32x57
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:51)
1214 4337 Tryckplåt Evert Taube, 28x20
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:13)
1214 4698 Tusch Oscar Andersson(1877-1906), Man i bar, Monogramsignerad, 38x19
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:58)
1214 4398 Vägglampa smide. Längd: 31 cm, höjd: 21-88 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:24)
1214 4396 Vägglampa Teak. Längd: 29 cm, höjd: 37 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:24)
1214 4516 Väggskulptur Ryssland, Steninläggningar, Djävul, 40x22
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:56)
1214 4712 Väggur omkring 1900,51x50 ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:44)
1214 4555 Väggur omkring 1900. Höjd: 65 ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:21)
1214 2313 Väggur Sent 1800-tal. Höjd: 100
1214 4597 Vapen antikt, brons, möjligen Medelhavet. Längd: 45
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:11)
1214 4152 Vas + assietter, 7+ 1, Percy, Gefle. Höjd: 18
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:20)
1214 4153 Vas + fat, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Rosenthal. Höjd: 15 längd: 18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:21)
1214 4634 Vas Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Upsala-Ekeby. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:59)
1214 4124 Vas Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 28
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:23)
1214 4577 Vas Druva, Rörstrand. Höjd: 34
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:44)
1214 4690 Vas Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Boda. Höjd: 20
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:21)
1214 4305 Vas Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. "Runa". Höjd: 37, Upsala-Ekeby
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:15)
1214 4551 Vas Iittala, Finland. Glas. Höjd: 22,5 cm
1214 4633 Vas Orrefors, Palmquist. Höjd: 24,5
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:58)
1214 4435 Vas plast, nutida. Längd: 25, höjd: 25 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:52)
1214 4549 Vas Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 19
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:27)
1214 4123 Vaser + skål, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Höjd: 8-30
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:21)
1214 2333 Vaser Ett par, glas. Höjd: 90
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 20:18)
1214 4390 Vaser Ett par, Majolika, Rörstrand. Höjd: 27
1214 4064 Vävnad Märtha Gahn, "Jag längtar färg", 18,5x13,5
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:55)
1214 4468 Vinglas 12 st, Orrefors. Prelude, design: Nils Landberg (1907-1991). Höjd: 16,5 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:55)
1214 2474 Vinkanna Asien. Höjd: 17,5 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:05)
1214 4111 Vinkylare höjd: 34 cm
1214 4731 Visitkortshållare höjd: 78 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:18)
1214 4184 Vitrinskåp längd: 85 cm, djup: 40 cm, höjd: 160 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:25)
1214 2386 Vitrinskåp nyrokoko. Längd: 75. Djup: 38 cm, höjd: 169 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:04)
1214 4544 Vitvinsglas 8 st. Höjd: 21
1214 4189 Vykort 1 album + 1 låda, ca 550 st
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:43)
1214 4704 Ytterfoder 2 st, Hackefors. Höjd: 12-16
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 18:22)
1214 4572 Ytterfoder 2 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Vinda, Gustavsberg. Höjd: 13
1214 4670 Ytterfoder 4+ 1 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 14-26 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:47)
1214 4506 Ytterfoder 6+ 2, Fyrklövern. Höjd: 9-13
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:39)
1214 4373 Ytterfoder Konstmassa. Diameter: 60. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:15)
1214 4412 Ytterfoder Koppar. Diameter: 30-40, höjd: 28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 oktober 2018 19:37)