1180 6046 Afrikana trä. Höjd: 122 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:29)
1180 6415 Akvarell Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. "Byrån", motivet: 21x26
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:39)
1180 9357 Akvarell Oidentifierad konstnär, Rysk konstnär, motiv från Istanbul, 32x22
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:24)
1180 9355 Akvarell Oidentifierad konstnär, signerad, Flickporträtt, 19x15
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:34)
1180 9131 Akvarell signerad. Kustmotiv, 78x56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:21)
1180 9370 Akvareller Oidentifierad konstnär, bland annat Ulriksdal, daterade 1870 respektive 1895. 10x16 respektive 18x11 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:31)
1180 9429 Ampel prismor, 1800-tal. Diameter: 30 ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:04)
1180 6072 Appliquer Ett par, rokokostil, höjd: 31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:35)
1180 9472 Appliquer ett par, Rokokostil. Höjd: 36
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:57)
1180 9616 Arbetsbord Bruno Mathsson/Piet Hein. Längd: 140, djup: 70 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:42)
1180 9155 Armband + brosch, 14 k, 14,6 gr
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:58)
1180 9681 Armband 18k, med stenar, 5,5g brutto
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:39)
1180 9091 Armband läder och silver (925), Attling
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:17)
1180 9003 Armband silver, 1941
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:26)
1180 9229 Armlänk + hattnål, 18k.
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:21)
1180 7090 Bägare silver, 1795, Rummert. Höjd: 10 cm, vikt: 49 g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:54)
1180 7186 Bägare silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1947. Höjd: 11 cm. Vikt: 91g
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:13)
1180 9657 Bägare på klofötter nysilver, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Höjd: 16, Svenska regenter
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:56)
1180 9409 Bankett Empirestil, omkring sekelskiftet 1900. Längd: 42
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:41)
1180 9386 Barstol "Snaps", Johanson design. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:55)
1180 9405 Bergère med rottingrygg
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:37)
1180 9406 Bergère Rokokostil
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:45)
1180 9395 Bergèrer ett par, Louis XV-stil
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:21)
1180 9333 Bestick 21 delar, silver
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:36)
1180 9566 Bestick silver, 23 del
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:30)
1180 9570 Besticksuppsättning ca 160 andelar, Rostfritt. Gense, Thebe, Folke Arström (1907-1997), Sverige
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:24)
1180 9401 Bestickuppsättning 78 delar, nysilver
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:43)
1180 6346 Bestickuppsättning nysilver, ca 90 delar
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:03)
1180 9399 Bidé 1800-tal. Längd: 54, djup: 36 cm, höjd: 43 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:24)
1180 9206 Blandteknik Anders Karlsson, monogramsignerad, 1937, "bilen" 33x39
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:44)
1180 9185 Blandteknik Anders Karlsson, monogramsignerad, påskrift a tergo, 1937, "Söndag" mm: 46x35
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:18)
1180 9530 Blandteknik Jan Speth, 113x127
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:37)
1180 9249 Blandteknik Mara Contardo (f. 1957), Sverige. "Vägen till himmelen II", 2011, duk, 100x120
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:46)
1180 9251 Blandteknik Mara Contardo (f. 1957), Sverige. Signerad, daterad 2008, pannå, 123x120
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:48)
1180 9124 Blandteknik Marika Lang (f. 1961), Sverige. ”Orionteatern”, 38x28 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:48)
1180 9067 Blomlådor 4 st. Zink. Längd: 53
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:03)
1180 9068 Blomlådor 4 st. Zink. Längd: 53
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:05)
1180 9494 Blyerts Karl Dahlkvist, monogramsignatur, -22 Roma, motivet: 24x33
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:37)
1180 9379 Bok "Olof Rudbeck dy:s Svenska Fåglar", i kassett
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:48)
1180 9408 Bokhylleskåp mahogny, intarsia. Längd: 130, djup: 31 cm, höjd: 140 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:38)
1180 9354 Bokverk Suecia Antiqua et Hodierna, Erik Dahlbergh, Wahlström & Widstrand. Komplett
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:09)
1180 9432 Bonad Broderad, Kina, 187x60
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:18)
1180 9662 Bordsdekorationer 2 st, tuppar. Höjd: 22
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:11)
1180 9361 Bordsfotogenlampa mässing och glas. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:22)
1180 9420 Bordslampa Art Nouveau-stil
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:54)
1180 9450 Bordslampa Frankrike, Porslin
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:29)
1180 9427 Bordslampa Metall
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:05)
1180 9690 Bordslampa Metall, barockstil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:18)
1180 9656 Bordslampa porslin, Limoges
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:55)
1180 9368 Bordslampa trä och mässing. Höjd: 08 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:29)
1180 6029 Bordslampa på kolonn konstmaterial. Höjd: 180 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:19)
1180 9592 Bordslampfötter Ett par, Porslin, bemålade
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:26)
1180 9428 Bordslampor ett par, Alabaster. Höjd: 20
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:06)
1180 9448 Bordspendyl förgylld brons, 1800-tal. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:27)
1180 9424 Bordsur 1800-tal. Höjd: 41
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:02)
1180 6247 Bordsur omkring 1900, höjd: 23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:02)
1180 9443 Bricka Trä med 2 karaffer, omkring 1900. Längd: 43
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:23)
1180 9147 Brickbord 76x42
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:55)
1180 9040 Brickor 3 st + 4 bordstabletter, Firma Svenskt Tenn, bland annat Josef Frank
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:26)
1180 9340 Brosch 18 k med pärla. Vikt: 2,7 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:50)
1180 9010 Brosch Silver och emalj, fjäril. Längd: 3 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:38)
1180 6457 Brosch Silver och stålgranater
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:35)
1180 9007 Broscher 2 st, silver. Camé och emalj
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:33)
1180 9471 Burk med lock, Porslin. Höjd: 16
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:54)
1180 9277 Byrå Bemålad. Längd: 90, djup: 48 cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:29)
1180 9637 Byrå Furu. Längd: ca 91. Djup: ca 47 cm. Höjd: ca 102 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:29)
1180 9692 Byrå med marmorskiva. Längd: 102, djup: 50 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:57)
1180 5446 Byrå Rokokostil, längd: 88 cm, djup: 47 cm, höjd: 83 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:09)
1180 8051 Byrå sengustaviansk stil, med stenskiva, längd: 87 cm, djup: 42 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:37)
1180 9021 Caméer 10 st, 1800-/1900-tal, (lösa). Höjd: 2,5-5
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:49)
1180 9534 Cigarettetui silver, med monogram. Längd: 10
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:34)
1180 9371 Collage signerad "W BF", filt, interiör med hund, 26x40 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:35)
1180 9063 Dantestolar Ett par, lädersits
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:35)
1180 9396 Dessertbestick 12gafflar + 12 knivar + 6 kaffeskedar, silver, Rosenholm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:20)
1180 9050 Dockor 6 st. Höjd: 9-15
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:40)
1180 9489 Dubbelkarott nysilver. Längd: 28
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:11)
1180 9653 Eldset mässing
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:23)
1180 9515 Etsning Oidentifierad konstnär, Sign -74, EA-upplaga, motivet: 49x39
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:47)
1180 9635 Etsning Sallberg, 1918, "Från Kungsholmsbron", 61/100, motivet: 32x24,5
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:25)
1180 9500 Etsning Ulf Johansson (1912-1978), Sverige. Stadsmotiv vid kajen, -42, motivet: 8x11
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:57)
1180 9538 Fällbord Louis XV-stil, intarsia. Längd: 83, djup: 60 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:41)
1180 9125 Färgetsning Henri Fourday, 56x45
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:49)
1180 6296 Färgetsning Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Adagio. Signerad, numrerad 8/60. Motivet: 34x49 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:04)
1180 9391 Färggravyr Stockholm, Karl XIIIs torg, motivet: 14x22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:10)
1180 9380 Färggravyrer 2 st. Hästar med ryttare, England, 1865. Ramens innermått: 11x16
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:47)
1180 9509 Färglitografi Åke Westin (f. 1939), Sverige. "Trumpetaren". Signerad, numrerad 138/260, bladets mått: 11x10 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:20)
1180 6060 Färglitografi Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Flottare. Signerad, numrerad 95 /310. Motivet: 55x70 ca
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:36)
1180 6059 Färglitografi Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Gubbe. Signerad, numrerad 77/250, motivet: 64x52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:34)
1180 9557 Färglitografi Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Väverska. Signerad, numrerad 246/310, motivet: 52x44
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:16)
1180 6017 Färglitografi Axel Olson (1899-1986), Signerad, numrerad 250/260, motivet: 47x43 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:02)
1180 9233 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 256/275, motivet: 38x52
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:26)
1180 9234 Färglitografi Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 75/260, motivet: 40x33
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:28)
1180 9556 Färglitografi efter Heinrich Hansen, Fredriksborgs Slott, motivet: 37x51
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:08)
1180 9622 Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, daterad -73. Signerad, numrerad 11/750, motivet: 42x50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:51)
1180 9114 Färglitografi Gustav Arne (f. 1925), Sverige. Signerad, numrerad 37/350, motivet: 56x39 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:27)
1180 9510 Färglitografi Hans Arnold (1925-2010), Sverige. "I stora hemska skogen". Signerad, numrerad 299/360, motivet: 30x47 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:25)
1180 9563 Färglitografi Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Saltsjön. Signerad, daterad -63, numrerad 216/300, motivet: 30x69 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:25)
1180 6308 Färglitografi Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 239/260, bladets mått: 70x60 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:26)
1180 6307 Färglitografi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad, daterad 1988, numrerad 24/100, motivet: 38x38 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:28)
1180 9559 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Marika" ur Svenska Brudar, motivet: 88x61
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:19)
1180 6051 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad 447/480, bladets mått: 48x64 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:02)
1180 6488 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, daterad 1965, numrerad 253/280, motivet: 27x45 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:56)
1180 9560 Färglitografi Lisa Netz (f. 1936), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 12/220, motivet: 58x57
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:20)
1180 9373 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 17/250, motivet: 32x40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:39)
1180 9621 Färglitografi Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Man i eka. Signerad, numrerad 336/1400, motivet: 38x46
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:50)
1180 9215 Färglitografi Max Walter Svanberg (1912-1994), Sverige. Signerad, daterad 1957,32/50, motivet: 49x42
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:59)
1180 9497 Färglitografi Nina Tryggvadottir (1913-1968), Island. Signerad, daterad -51, bladets mått: 20x23
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:48)
1180 9627 Färglitografi Oidentifierad konstnär, signerad, Figur, motivet: 71x42
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:57)
1180 8031 Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition, signerad, numrerad 24/46, bladets mått: 62x45
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:27)
1180 8021 Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition, signerad, numrerad 253/260, motivet: 15,5x62 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:20)
1180 5159 Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, numrerad 7/40. Motivet: 43x30 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:27)
1180 9564 Färglitografi Pontus Ljunberg, I trädgården. Signerad, daterad -77, numrerad 293/360, motivet: 42x52
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:26)
1180 9348 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Storkyrkan. Signerad, numrerad 337/360, motivet: 51x24
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:02)
1180 9492 Färglitografi René Guilleminot (1900-1975), numrerad 67/200, tryckt signatur, motivet: 38x46 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:33)
1180 9244 Färglitografi Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Onumrerad, motivet: 25x18
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:37)
1180 6165 Färglitografi Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Slussen. Signerad, numrerad 149/290, motivet: 55x70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:03)
1180 9648 Färglitografier i Mapp, Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. "Fem Däggdjur", lösa blad, 350-upplaga, bladets mått: 42x53 ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:00)
1180 9029 Fat 11 st, silver, Turkiet. Diameter: 7
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:34)
1180 9672 Fat 2 st, Flytande blått, Gustavsberg. Längd: 39
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:27)
1180 5333 Fat Keramik, efter Kandinsky. Diameter: 32 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:53)
1180 9482 Fat Kina. Diameter: 40
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:05)
1180 9128 Fåtölj + fotpall, Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Lamino, Swedese. Skiktlimmat och formpressat trä, fårskinn. Brännmärkt Swedese
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:24)
1180 9025 Fåtölj 1940-tal
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:45)
1180 9062 Fåtöljer Ett par
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:15)
1180 9158 Fickur 14 k, 99 gr brutto
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:09)
1180 9156 Fickur 14 k, bruttovikt: 89 g
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:06)
1180 9157 Fickur 18 k, 95 gr brutto
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:07)
1180 9422 Figurgrupp Royal Copenhagen, Piga med getter. Höjd: 23
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:59)
1180 9314 Figurin Hummel. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:19)
1180 9313 Figurin Hummel. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:19)
1180 9320 Figurin Royal Copenhagen, piga med ko. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:24)
1180 9316 Figurin Royal Copenhagen, Pojke med hund. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:20)
1180 9423 Figuriner 2 st, Bing & Grøndahl, 12-18
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:01)
1180 9436 Figuriner 2 st, Royal Copenhagen, Piga med ko + rådjurskid. Höjd: 9-15
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:17)
1180 9362 Figuriner 4 st, Rörstrand, djur.
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:33)
1180 9363 Figuriner 4 st, Royal Copenhagen, djur
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:29)
1180 9057 Figuriner 5 st. Goebel. Höjd: 9 - 13
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:58)
1180 6354 Figuriner 6 st, Hummel, höjd: 8-11,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:33)
1180 9315 Figuriner Hummel, 2 st. Höjd: 13-15 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:20)
1180 9319 Figuringrupp Royal Copenhagen, Dräng med ko. Höjd: 23
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:23)
1180 9083 Filbunkeskålar 11 st, glas. Diameter: 13-15 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:38)
1180 9568 Fiskbestick nysilver, 24 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:32)
1180 9587 Fiskgryta Koppar. Längd: 54
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:11)
1180 9140 Flaggor 2 st, Finland, Bomull, 177x77
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:45)
1180 9141 Flaggor 2 st, Sverige 3 m, Syntet, + skåne, Bomull
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:46)
1180 9624 Flintlåspistol Modell äldre. Längd: 16
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:54)
1180 9618 Fotografi Anders Laurén, Skärgård. Signerad, daterad -84, numrerad 74/150. Motivet: 25x59
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:54)
1180 9650 Fotografi Leif-Erik Nygårds (f. 1939), Sverige. "Duke Ellington", signerad a tergo Fotograferad New York, 1967
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:12)
1180 9072 Fotpallar Ett par, Barockstil, 1800-tal
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:05)
1180 6343 Fruktservis Orrefors, Eden, 11+ 1 del
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:53)
1180 9605 Gardiner 2 st, Lucienne Day
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:54)
1180 9593 Glas 5 + 5 delar, G III. Höjd: 16
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:30)
1180 9099 Glasmålningar 2 st, 51x36 cm respektive 56x37 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:02)
1180 6341 Glasservisdelar ca 40 del
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:52)
1180 9389 Golvlampa Uplight
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:08)
1180 9612 Golvlampa Uplight
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:35)
1180 9584 Golvur "1813"
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:07)
1180 9451 Golvvaser ett par, Kina, Imaridekor. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:30)
1180 9300 Gouache Erik Ewald (1903-1971), Sverige. Sign E Ewald, "Fiskmånglerskan", 63x43 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:01)
1180 9664 Gouache Kurt Jungstedt (1894-1963), Sverige. "Tennkanna & äpplen", Paris -53. 55x69
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:58)
1180 9532 Gräddkanna silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1896. Höjd: 13 cm, vikt: 155 g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:06)
1180 7034 Gräddkanna silver, Stockholm 1856, höjd: 16 cm, vikt: 210 g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:24)
1180 6559 Grafiskt blad Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. 55x76
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:12)
1180 9512 Grafiskt blad efter Fernand Léger. Tryckt signatur ej sign. Löst blad, bladets mått: 64x50
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:36)
1180 9351 Grötskål med lock, tenn, 1800-tal. Höjd: 15
1180 9009 Halsband + armband, 3 st, bland annat silv. R
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:37)
1180 6458 Halsband + broscher, 3 delar, Silver / Hematit. . R
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:35)
1180 9153 Halsband 18 k med pärlor, 16 gr
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:56)
1180 9002 Halsband cloissonné, silverlås. Längd: 58 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:23)
1180 9035 Halsband Granater. Längd: ca 38
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:50)
1180 7188 Halsband silver, Längd: 45 cm. Vikt: 49g
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:17)
1180 9012 Halsband silver, Längd: 65. M
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:40)
1180 9680 Halsband med hänge 18k, 6g ca, kristall
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:36)
1180 9001 Hängsmycke Silver & Safir. R
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:22)
1180 7192 Hängsmycke silver, Karl Laine, Finland, 1977
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:34)
1180 9066 Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy, Italien
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:56)
1180 9604 Herrbetjänt höjd: 103 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:53)
1180 9327 Hörnhängskåp skuren dekor. Höjd: 102 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:29)
1180 6382 Hörnskåp Louis XVI-stil, Intarsia, längd: 66 cm, djup: 42 cm, höjd: 88 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:43)
1180 9529 Ikon Ryssland, 27x22
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:18)
1180 9528 Ikon Ryssland, rizza i mässing, 27x23
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:17)
1180 9526 Ikon Ryssland, rizza i mässing, 31x26 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:16)
1180 9374 Ingenjörsring 18k. Vikt: 7,2g ca
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:43)
1180 7006 Kaffekanna George II, 1758, silver, London, Thomas Shipman & Charles Ward. Vikt: 900g, höjd: 25 cm
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:36)
1180 9684 Kaffekoppar 10 st, Booths, "Real old Willow"
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:44)
1180 9086 Kaffekoppar 8 st med fat, "Cafe au lait". Diameter: 8 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:07)
1180 9250 Kaffeservis 27 delar, Rosenthal, skadat lock
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:47)
1180 7185 Kaffeservis 3 delar, silver, CG Hallberg, 1930. Höjd: 9-23 cm, vikt: 85. . G
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:12)
1180 7149 Kaffeservis 3 delar, silver, Norge. Höjd: 9-25 cm. Vikt: 902 g
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:55)
1180 7170 Kaffeskedar + dessertgafflar, 12 + 6 delar, silver, Finland. Vikt: 196 g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:06)
1180 9535 Kaffeskedar + Gafflar, 6+ 6+ 6+ 6+ 6+ 6+ 1
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:35)
1180 7183 Kaffeskedar 12 st + 2 st efterrättsgafflar, silver. Vikt: 139g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:00)
1180 7181 Kaffeskedar 6 st + sockertång, silver, Samearbete. Vikt: 98 g
1180 6035 Kaffeskedar silver, 1878. I etui, vikt: 109 g
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:54)
1180 7163 Kaffeskedar silver, 6+ 6 st. I etui, vikt: 131g
1180 9194 Kandelabrar Ett par, nysilver. Höjd: 27
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:35)
1180 9253 Kanna Kosta Kjell Engman. Höjd: 35
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:51)
1180 9641 Kanna silver. Höjd: 28
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:43)
1180 9651 Käpp med silverkrycka. Längd: 87 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:29)
1180 9394 Käppar 3 st. Silverbeslag
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:17)
1180 9458 Kapsylöppnare "Ducky" Paris. Höjd: 8
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:39)
1180 9659 Karaff Kristall, omkring 1900. Silverfot, etsad dekor. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:07)
1180 9665 Kärl Asien, Metall. Längd: 27. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:09)
1180 9146 Karmstol 1970-tal
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:55)
1180 9412 Karmstol Empirestil
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:50)
1180 9630 Karmstolar ett par, Rokokostil, 1800-tal
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:13)
1180 6431 Keramik 5 delar, bland annat Ekeby & Rörstrand, höjd: 11-21
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:31)
1180 9452 Kina 3 delar, bla, skålfat. Diameter: 34 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:33)
1180 9481 Kina 4 delar, Porslin
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:05)
1180 9577 Kista 1800-tal. Längd: 80, djup: 48 cm, höjd: 34 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:55)
1180 9693 Kista ek, 1800-tal. Längd: 106. Djup: 50 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:58)
1180 9397 Kista med lådor, mahogny. Längd: 146, djup: 68 cm, höjd: 85 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:22)
1180 9541 Kista på benställning. Längd: 75, djup: 52 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:44)
1180 9081 Klaffbord bemålad. Längd: 99 cm, djup: 97 cm (48+ 2x25cm), höjd: 76 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:36)
1180 9478 Koppar + fat 5 delar, 1800-tal
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:02)
1180 9474 Koppar 4 st, Kina
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:58)
1180 9464 Koppar med fat, 2 st, bland annat Berlin, 1800-tal
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:47)
1180 9219 Korgstolar Ett par
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:02)
1180 9542 Kornischer 2+ 1 st, omkring sekelskiftet 1900. Längd: 134-143
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:45)
1180 9143 Korsvimpel England. Längd: 475
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:50)
1180 9574 Kryddburksservis Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Pyro, Gustavsberg 1929-1955, eldfast gods med brun dekor, 19 delar
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:38)
1180 9601 Kuverttallrikar 5 st, Tenn, Firma Svenskt Tenn. Diameter: 27
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:25)
1180 9318 Lampbord med låda, idegran, England. Längd: 52. Djup: 38 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:21)
1180 9286 Lampbord med låda, mahogny, England, 47x47. Höjd: 64
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:39)
1180 9205 Lampetter ett par + bordständare, m. M
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:43)
1180 9603 Lampetter ett par, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. "Reflex", Skultuna. Mässing. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:51)
1180 9248 Likörservis 15 delar, Sandviksglas, Gate
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:44)
1180 9495 Litografi Erik Wessel-Fougstedt (1915-1990), Sverige. Kyrka, motivet: 23x42
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:40)
1180 9493 Litografi L America, Kvinna, 47x58
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:35)
1180 6313 Litografi Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Man, Signerad, löst blad, 43x29
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:48)
1180 9507 Litografier i mapp 7 st, Picasso, Tryckt signatur, 500-upplaga, lösa blad, bladets mått: 28x38
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:18)
1180 9491 Litografier i mapp Picasso, 6 st lösa blad, 1000-upplaga, ej signerad, bladets mått: 28x38
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:36)
1180 6377 Ljuskrona Empirestil, höjd: ca 90
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:32)
1180 9041 Ljuskrona höjd: ca 70
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:10)
1180 6257 Ljuskrona nysilver, Graverad "Från Regementskamraterna 1927", höjd: ca 55
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:24)
1180 9117 Ljuskrona Prismor. Höjd: ca 55
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:18)
1180 6318 Ljuslykta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Stengods, märkt "nr. 642 2010", höjd: 18 cm, trälåda medföljer
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:58)
1180 6125 Ljuslyktor 4 st, för värmeljus, konstglas. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:01)
1180 9475 Ljusstakar 2 par, mässing. Höjd: ca 22
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 21:00)
1180 9101 Ljusstakar 2 st, metall. Höjd: 60 cm. England, inköpta på London W8
1180 9266 Ljusstakar 4 st. Nysilver. Höjd: 28
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:06)
1180 9196 Ljusstakar Ett par, barockstil, nysilver. Höjd: 18
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:36)
1180 9305 Ljusstakar ett par, efter Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. 1970, tenn. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:10)
1180 9658 Ljusstakar Ett par, Empire, silver, 1845, Carl Nyström, Stockholm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:58)
1180 9446 Ljusstakar ett par, England, Silver on copper. Höjd: 28
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:25)
1180 7091 Ljusstakar Ett par, silver, Finland. Höjd: 7,5 cm, bruttovikt: 189 g
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:55)
1180 7044 Ljusstakar ett par, silver, MGAB, 1964. Höjd: 19 cm, bruttovikt: 616 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:29)
1180 6160 Ljusstake + skål + kopp, 3 delar, silver, Löfman. Höjd: 5,5-12,5 cm, bruttovikt: 381 g (varav ljusstake 231 g brutto)
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:51)
1180 7092 Ljusstake silver, Anna-Greta Eker, 1963, Åbo. För 3 ljus. Längd: 22 cm, höjd: 14 cm, vikt: 187g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:59)
1180 7122 Ljusstake sterlingsilver. Höjd: 14,5 cm, bruttovikt: 322 g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:23)
1180 9465 Lockurna Orientalisk. Höjd: ca 30
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:47)
1180 6349 Malmkrona höjd: ca 60
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:13)
1180 6511 Malmkrona mässing. Höjd: ca 45 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:21)
1180 9337 Manschettknappar 18 k, med lamadur. Vikt: 9 g
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:45)
1180 9372 Manschettknappar Ett par, silver och emalj, 1949
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:39)
1180 9013 Manschettknappar Ett par, silver och karneol
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:40)
1180 9005 Manschettknappar Ett par. Silver och agat
1180 9617 Matbord Fritz Hansen. Längd: 120, djup: 80 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:46)
1180 9285 Matbord Gustaviansk stil. Diameter: 110, höjd: 74 + 2 st iläggsskivor
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:35)
1180 9228 Matsalsgrupp 5 delar, mahogny, + 3 ilägg
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:21)
1180 5567 Matsalsgrupp 7 delar, ek. Bord+ 6 st stolar med skinnklädsel)
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:10)
1180 9554 Matsalsstolar 6 st, Gustaviansk stil, 4 stolar + 2 karmstolar
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:14)
1180 9059 Matservis 45 delar, Hagtorn, Gustavsberg
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:06)
1180 9193 Matservis ca. 45 delar, KPM
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:34)
1180 9687 Matssalsbord Tidigt 1900-tal, pelarfot, mahogny, diameter: 120, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:49)
1180 9392 Matta Bochara, 120x198
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:17)
1180 9049 Matta Ersari, N Afghanistan, omkring 1900. Ca 233x347 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:42)
1180 6408 Matta Galleri, Kelim Mir, 107x380
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:22)
1180 9159 Matta Handtuftad, Rund. Diameter: 197
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:00)
1180 6126 Matta Kelim Belutch, 238x64
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:15)
1180 6485 Matta orientalisk, 102x200
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:54)
1180 9230 Matta orientalisk, 104x173
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:21)
1180 9173 Matta orientalisk, 108x160
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:58)
1180 9026 Matta orientalisk, 122x186
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:33)
1180 9170 Matta orientalisk, 125x210
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:52)
1180 9160 Matta orientalisk, 131x197
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:38)
1180 9172 Matta orientalisk, 137x207
S�ldes f�r 16.500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:00)
1180 6263 Matta orientalisk, 140x205
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:06)
1180 9171 Matta orientalisk, 153x193
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:53)
1180 9174 Matta orientalisk, 162x210
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:59)
1180 9594 Matta Orientalisk, 203x292
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:04)
1180 9165 Matta orientalisk, 214x300
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:41)
1180 9365 Matta orientalisk, Bochara, 225x300
1180 9162 Matta orientalisk, galleri, 103x285
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:37)
1180 6489 Matta orientalisk, Galleri, 97x292
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 21:01)
1180 9367 Matta orientalisk, Galleri, Hamadan, 105x400
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:29)
1180 9167 Matta orientalisk, Kasghai, 155x242
1180 9102 Matta orientalisk, Persisk, 180x289 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:49)
1180 9168 Matta orientalisk, Sarouk, 130x210
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:51)
1180 6301 Mattallrikar 15 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Coq, Gustavsberg 1966-1985, ugnssäker, brun med vita kanter, olika storlekar, diameter: 24-27,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:20)
1180 9671 Mattallrikar 8 st, Napoleon, Belgien, Boch Fg, diameter: 24
1180 9129 Minkpäls Saga Mink
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:19)
1180 9673 Minnesporslin 5 delar, vaser & koppar. Höjd: 8-19, (1897-1903)
1180 9670 Mockakoppar 12 st, Lidköping, Einar Forseth (1892-1988), Sverige
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:24)
1180 7076 Mockaskedar 12 st, silver, Tyskland, delvis förgyllda. Längd: 11,5 cm, vikt: 100g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:43)
1180 9149 Monterbord ett par. Längd: 60, djup: 46 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:54)
1180 9061 Mortel med stöt. Höjd: 14
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:11)
1180 9241 Necessär skinn, med inredning. Längd: 22
1180 9272 Nysilver parti diverse, bland annat karotter
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:10)
1180 9633 Olja på papper Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Clowner, Löst blad, bladets mått: 70x100
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:16)
1180 9523 Oljemålning 1800-tal, Sign Sandberg, Kvinna med psalmbok, 94x60
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:15)
1180 9199 Oljemålning Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Brudpar. Olja på duk, 41x33
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:38)
1180 9265 Oljemålning Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Flicka. Signerad. Olja på pannå, 40x32 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:03)
1180 9279 Oljemålning Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Hus i vinterskrud, signerad. Olja på duk, 64x90 cm
1180 9186 Oljemålning Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad, daterad 67, barn. Olja på pannå, 49x68
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:21)
1180 9260 Oljemålning Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 49x21 cm
1180 6080 Oljemålning Akke Hugh Malmeström (1894-1968), Sverige. "Pärlfiskarbåtar Lido Venezia", Sign -49,48x59
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:59)
1180 9275 Oljemålning Anders Karlsson, studie. Signerad, daterad 1941. Olja på duk, 98x65 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:22)
1180 6094 Oljemålning Anders Koskull (tillskriven), Skiss, Barn på kälke, 36x48
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:27)
1180 9522 Oljemålning Bale Heim, Mor med barn, 66x55, -64
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:11)
1180 9223 Oljemålning Bär signatur, kvinna med åsna. Olja på duk, 50x60
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:26)
1180 9271 Oljemålning Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige. "Frukost i det gröna", signerad. Olja på duk, 44x36 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:13)
1180 9236 Oljemålning Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige. "Rådhuset, Mariefred". Signerad. Olja på duk, 39x39 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:29)
1180 9214 Oljemålning Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige. "söndag Vid Mälaren". Olja på duk, 46x37
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:57)
1180 9179 Oljemålning Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige. Signerad, daterad 1967, Söder mälarstrand, 46x70
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:12)
1180 9182 Oljemålning Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige. Signerad, daterad 67, "Stadshuset, Peronne". Olja på duk, 65x59
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:19)
1180 9052 Oljemålning Birger Lundqvist (1910-1952), Sverige. Blomsterstilleben. Olja på pannå, 45x36
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:58)
1180 9304 Oljemålning Carl J Alexandersson (1897-1941), Sverige. Tre män, 87x115
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:06)
1180 6256 Oljemålning Doreen Vaithilingam. Signerad, daterad -65,130x120 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:15)
1180 9615 Oljemålning E Wagner, Stuttgart, blomsterstilleben, 52x40
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:42)
1180 9611 Oljemålning Eddie Tjeno Ericsson (f. 1946), Sverige. Tidsporträtt, 1997. 54x65 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:27)
1180 6089 Oljemålning Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. -57, Gatumotiv. Olja på pannå, 48x35
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:49)
1180 8037 Oljemålning Elisabeth Ryhre (f. 1948), Sverige. Kvinna, signerad. Olja på pannå, 62x48 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:36)
1180 9501 Oljemålning Emil Lindblad, Hus i skymning, 27x42
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:59)
1180 9075 Oljemålning Erik Ekroth (1883-1954), Sverige. Kanslihuset Mynttorget, Stockholm. Olja på pannå, 16x22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:13)
1180 6441 Oljemålning Evy Låås (1923-1999), Sverige. Hundar på strand, 21x31
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:19)
1180 6082 Oljemålning Frans Berg (1892-1949), Sverige. Kvinna, 64x74
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:12)
1180 9112 Oljemålning Frans Timén (1883-1968), Sverige. "Stranden, grådag". Signerad, daterad -57. Olja på duk, 45x67 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:23)
1180 9502 Oljemålning Gerda Jungberg (1884-1956), Sverige. Torekov 1926. 35x18 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:02)
1180 9107 Oljemålning Gösta Sundvall (1900-1957), Sverige. Signerad, daterad 1954. Olja på pannå, 27x34
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:19)
1180 9053 Oljemålning Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. "Svartlöga". Olja på pannå, 30x40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:59)
1180 6417 Oljemålning Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. 1951, eka vid brygga, 46x55
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:46)
1180 9220 Oljemålning Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. "på Café-Florens". Olja på duk, 31x40
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:03)
1180 9108 Oljemålning Hilding Rösiö (1902-1985), Sverige. "Man från Swaziland". Olja på duk, 41x33 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:16)
1180 9521 Oljemålning Hjalmar Arleman (1880-1956), Sverige. Landskap med figurer och häst, 40x48
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:07)
1180 9247 Oljemålning Ian Donivzko. Signerad, daterad 1906, Klostermotiv. Olja på duk, 77x133
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:42)
1180 9054 Oljemålning Ida Scoppa (f. 1865), Sverige. Blomsterstilleben. Olja på duk, 55x60 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:00)
1180 9109 Oljemålning Ivan Bergdahl (f. 1929), Sverige. "Dalsberget, Nordingrå". Olja på pannå, 21x61 cm
1180 9360 Oljemålning Ivan Boulanger, signerad, Landskap, 31x45
1180 9269 Oljemålning Ivan Hoflund (1887-1948), Sverige. Ölandsmotiv. Signerad, daterad 1934. Olja på duk, 35x50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:09)
1180 9207 Oljemålning Ivan Hoflund (1887-1948), Sverige. Signerad, daterad 1936, hamnmotiv. Olja på duk, 33x47
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:45)
1180 9209 Oljemålning Ivan Hoflund (1887-1948), Sverige. Signerad, Kastell. Olja på duk, 52x36
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:47)
1180 9115 Oljemålning Jocke Åkerblom (1906-1972), Sverige. "Kustby i Ångermanland". Signerad, daterad Nordingrå 1946. Olja på duk, 64x82 cm. Utställd på separatutställning i Konstnärshuset 1950
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:28)
1180 9256 Oljemålning Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Tranor, 23x32
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:57)
1180 9116 Oljemålning John Hedberg (1895-1957), Sverige. Signerad och daterad Paris 1936. Olja på duk, 37x44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:31)
1180 9614 Oljemålning Karl Gustaf Höglund, 1941, Självporträtt, 82x60
1180 9213 Oljemålning Mara Contardo (f. 1957), Sverige. Komposition. Olja på pannå, 61x61 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:55)
1180 9189 Oljemålning Mara Contardo (f. 1957), Sverige. Signerad, daterad -09. Olja på pannå, 122x62 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:26)
1180 9498 Oljemålning Maria Blanck (f. 1958), Sverige. Lupiner, 37x45
1180 6319 Oljemålning Oidentifierad konstnär, "Utsikt från Frösö kyrka". Monogramsignerad "F S-N, 1873". Har enligt medföljande intyg tidigare tillhört Bengt Norins samling, Frösön. Olja på duk, 37x73 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:00)
1180 9307 Oljemålning Oidentifierad konstnär, Flodlandskap, duk. 45x53 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:14)
1180 9527 Oljemålning Oidentifierad konstnär, Interiör med figurer. Olja på pannå, 32x29 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:17)
1180 9377 Oljemålning Oidentifierad konstnär, landskap med hus, signerad, 8x14
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:45)
1180 9297 Oljemålning Oidentifierad konstnär, O, 1900, kvinna vid svandamm, 29x22
1180 9508 Oljemålning Oidentifierad konstnär, sign 1923, Stilleben, 27x33
1180 9543 Oljemålning Oidentifierad konstnär, Signerad Dahlström, 40x51
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:53)
1180 9675 Oljemålning Oidentifierad konstnär, signerad Gran, Timmerslädar, 49x68
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:04)
1180 6027 Oljemålning Oidentifierad konstnär, Signerad, Flicka, 45x36
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:02)
1180 9183 Oljemålning Oidentifierad konstnär, signerad. Olja på duk, 44x54
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:18)
1180 9608 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Fartygsporträtt. Olja på pannå, 47x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:10)
1180 9525 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kvinna i landskap, omkring 1900. Olja på pannå, 18x32
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:33)
1180 9666 Oljemålning Olavi Laine (f. 1922), Skomakare. Olja på duk, 91x72 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:15)
1180 9195 Oljemålning Olle Lindgren, Monogramsignerad. Signerad, daterad 77, Midsommardans. Olja på duk, 40x40
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:33)
1180 9242 Oljemålning Olle Lindgren, Signerad, 1977, Midsommardans. Olja på duk, 44x44
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:38)
1180 6132 Oljemålning Otto Lindberg (1880-1955), Sverige. 1932, Skymning, 44x59
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:25)
1180 9255 Oljemålning på papper, Christian Björn Larsen (1931-1993), Sverige. Par. Olja på pannå, 42x39
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:52)
1180 8053 Oljemålning Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. Damen med de röda Handskarna. Olja på pannå, 55x45
S�ldes f�r 9.400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:07)
1180 9187 Oljemålning Ragnar Swahn (1882-1964), Sverige. Månskenslandskap. Olja på pannå, 62x75
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:23)
1180 6130 Oljemålning Rolf Mellström (1896-1953), Sverige. "Grund strand", Björkskär, 1945. Olja på pannå, 23x33
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:26)
1180 9302 Oljemålning Sign A Källström, Man, 97x64
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:03)
1180 9270 Oljemålning signerad "M Smetana", barn. Olja på duk, 73x59 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:11)
1180 6138 Oljemålning Signerad A Kramolin, Damporträtt. 1800-tal, 31x26
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:25)
1180 9298 Oljemålning Sten Ahlberg (f. 1952), Sverige. "Från min värld", signerad. Olja på duk, 53x63 cm
1180 9284 Oljemålning Sten Ahlberg (f. 1952), Sverige. "Genom mina tankar mot ljuset", signerad. Olja på duk, 33x41 cm
1180 9291 Oljemålning Sten Ahlberg (f. 1952), Sverige. "Gryning", signerad. Olja på duk, 41x33 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:45)
1180 9293 Oljemålning Sten Ahlberg (f. 1952), Sverige. "Kvällsbris", signerad. Olja på duk, 38x46 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:51)
1180 9288 Oljemålning Sten Ahlberg (f. 1952), Sverige. "Snäcklandskap", signerad. Olja på duk, 38x46 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:41)
1180 9287 Oljemålning Sten Ahlberg (f. 1952), Sverige. "Vid havet", signerad. Olja på duk, 38x46 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:40)
1180 9294 Oljemålning Sten Ahlberg (f. 1952), Sverige. Utan titel, signerad. Olja på duk, 23x33 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:53)
1180 9289 Oljemålning Sten Ahlberg (f. 1952), Sverige. Utan titel, signerad. Olja på duk, 37x45
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:44)
1180 9299 Oljemålning Sten Ahlberg (f. 1952), Sverige. Utan titel, signerad. Olja på duk, 46x54 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:01)
1180 9292 Oljemålning Sten Ahlberg (f. 1952), Sverige. Utan titel, signerad. Olja på duk, 46x55 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:48)
1180 9296 Oljemålning Sten Ahlberg (f. 1952), Sverige. Utan titel, signerad. Olja på duk, 50x60 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:56)
1180 9295 Oljemålning Sten Ahlberg (f. 1952), Sverige. Utan titel, signerad. Olja på duk, 60x72 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:55)
1180 9216 Oljemålning Stig Jonzon (1913-1987), Sverige. Signerad, daterad 1950, Motiv från Paris, Duk, 45x54
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:00)
1180 9226 Oljemålning Stig Jonzon (1913-1987), Sverige. Signerad, daterad 1957, Öland med Slottsruinen. Olja på duk, 52x72
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:15)
1180 9204 Oljemålning Stig Jonzon (1913-1987), Sverige. Signerad, daterad 1985, "skolgränd Eksjö". Olja på duk, 43x33
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:42)
1180 9238 Oljemålning Stig Jonzon (1913-1987), Sverige. Skutor, signerad. Olja på pannå, 21x26 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:32)
1180 9120 Oljemålning Stilleben, 60x90
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:17)
1180 6113 Oljemålning Sven-Arne Höken Hökenström (f. 1947), Sverige. Maskerad, 55x46
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:44)
1180 9607 Oljemålning Tibor Koos (1923-1999), Sverige. Signerad, daterad 1979. 65x100 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:06)
1180 9094 Oljemålning Torsten Hult, "Strand", Höganäs. Signerad "T Hult". Olja på duk, 61x51
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:30)
1180 9239 Oljemålning Torsten Rydén (f. 1910), Sverige. Osignerad, "Blå stol. Olja på pannå, 36x37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:33)
1180 6427 Oljemålning Ture Lundborg, Gungstol, 1963,78x69
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:25)
1180 6233 Oljemålning Ulla Carlson Hedin, interiör med sommarblomster, 72x60
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:25)
1180 8062 Oljemålning Yngve Bäck (1904-1990), Finland. Flicka på gärdesgård. Signerad, daterad 1943. Olja på duk, 98x79 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:43)
1180 6133 Oljemålningar 2 st, Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Fiskeläge, pannå, 40x60
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:26)
1180 9376 Oljemålningar 2 st. Porträtt, 1800-tal, 11x8
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:43)
1180 9154 Örhängen 1 par + brosch, silver, Georg Jensen
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:58)
1180 9011 Örhängen 4 par, 1950-tal
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:39)
1180 9015 Örhängen Ett par, Ametister, silverkrokar
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:43)
1180 9016 Örhängen Ett par, Silver / saltvattenspärlor & kvartssten. R
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:44)
1180 9576 Ostkupa + skål, Kristall
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:55)
1180 6219 Paraplyställ Järn, Nutida, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:53)
1180 9225 Parfymflakong kristall, Baccarat. Höjd: 14
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:16)
1180 9024 Parti bijouterier diverse
1180 9480 Parti kina 7 del
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:05)
1180 9477 Parti kina Porslin, 12, del
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:02)
1180 9483 Parti kuriosa
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:06)
1180 9023 Parti kuriosa diverse
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:53)
1180 9019 Parti smycken 1800-/1900-tal, silver
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:51)
1180 9018 Parti smycken 4 delar, 1800-/1900-tal, silver
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:48)
1180 9082 Parti spetsar diverse
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:35)
1180 9084 Parti tenn bland annat Firma Svenskt Tenn
1180 9222 Pastell Ove Lagström. Signerad, daterad 1948, komposition, 57x48 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:12)
1180 9437 Penselvaser 4 st. Kina. Höjd: 10 ca
1180 9691 Pepparkvarn + bägare, silver. Höjd: 6-8,5
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:49)
1180 9418 Piedestal sten. Höjd: 60
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:48)
1180 9276 Plafond prismor. Diameter: 50
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:28)
1180 9282 Plafond prismor. Diameter: 53
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:37)
1180 6052 Porslin 5 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Spisa Ribb, Gustavsberg 1955-1974, brun och svart streck- och kantdekor, + 2 extra fat
1180 9224 Porslin 8 delar, Royal Copenhagen, Musselmalet och Blå Blomst. Höjd: 18. Diameter: 28 cm
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:13)
1180 9421 Porslin fat med mera. Musselmalet, Royal Copenhagen, Bing & Grøndahl
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:51)
1180 9430 Prydnadshundar 1 par + 1 par pennställ, Hundar. Höjd: 12-13
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:09)
1180 9254 Prydnadsurna Dresden. Höjd: 34
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:53)
1180 9268 Punschkoppar 12 st. Silver
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:07)
1180 9476 Punschkoppar 8 st, silver
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:59)
1180 9142 Rederiflagga Sverige, Johnson Line AB, ca 1980. Märkt M/S Bahia Blanca, 250x120 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:48)
1180 9434 Reliefer ett par. Diameter: 20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:16)
1180 9034 Ring 18 k, med briljanter, 7,2 gr
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:47)
1180 7109 Ring silver, Georg Jensen, Danmark. Vikt: 30g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:26)
1180 9339 Ringar 2 st, 18 k, 1 med slipad dekor. Vikt: 7,6 g
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:48)
1180 9338 Ringar 2 st, 18 k. Vikt: 7,8 g
1180 9033 Ringar 3 st, 18 k, 3,9 gr
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:46)
1180 9032 Ringar 4 st, 18 k, 9,4 gr
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:44)
1180 9585 Rockblad & linfästen 16 st, Allmoge, modell Äldre
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:09)
1180 9145 Rökbord med kopparskiva. Diameter: 57 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:43)
1180 9046 Röllakan Signerad ILS, 140x200 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:25)
1180 9037 Sabel E Svalling. Längd: 112
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:59)
1180 9039 Sabel E Svalling. Längd: 113
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:00)
1180 9036 Sabel E Svalling. Längd: 113
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:58)
1180 9038 Sabel E Svallling. Längd: 113
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:59)
1180 9416 Salongsbord sengustaviansk stil. Längd: 65. Djup: 42 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:47)
1180 9589 Salt / pepparkar 2 delar, silver, Danmark och Sverige, bland annat Josefin Davidsson. Vikt: 106g
1180 9027 Salt/pepparkar + senapskanna, silver, 3 delar
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:33)
1180 9468 Saltkar ett par, med glasskålar. Längd: 8,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:51)
1180 7123 Saltströare silver, ett par, England. Höjd: 10 cm, vikt: 118 g
1180 9212 Samovar nysilver, förgylld. Höjd: 28
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:55)
1180 7059 Såsskål silver, Möllenborg, 1849. Invändigt förgylld. Diameter: 20 cm, vikt: 596 g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:43)
1180 9579 Schatull 1800-tal. Längd: 41, djup: 27 cm, höjd: 30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:57)
1180 6063 Seltersglas 7 st, Kosta, Diamant, höjd: 9 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:20)
1180 9071 Serigrafi Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. PT, "Kuben", motivet: 85x105, oramad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:02)
1180 9385 Serveringsutensilier 3 st, nysilver
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:53)
1180 9322 Serveringsvagn glas / metall. Längd: 50. Djup: 27 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:25)
1180 9065 Serveringsvagn metall / glas. Längd: 63, djup: 35 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:46)
1180 9069 Servisdelar 22 delar, Polen
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:18)
1180 9047 Servisdelar Gustavsberg, Venus/flora, 19 del
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:40)
1180 9343 Silver 5 delar, silver, bland annat brevkniv, Georg Jensen
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:53)
1180 9264 Skål + vas, Upsala-Ekeby, Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Diameter: 22, höjd: 18 cm
1180 6493 Skål Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio. Diameter: 9. Höjd: 6 cm
1180 9439 Skål Kina, 1800-tal. Längd: 28
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:21)
1180 9441 Skål Kina, Famille Rose, diameter, 35, höjd: 11 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:22)
1180 9317 Skål med fåglar, Royal Copenhagen. Längd: 23 cm, h 15 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:25)
1180 9326 Skål på fot, glas, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda, Studio Edition. Diameter: 11,5 cm. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:32)
1180 6396 Skål Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Diameter: 14. Höjd: 7 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:58)
1180 7021 Skål silver, sent 1800-tal, Sign IS. Invändigt förgylld, importstämplar. Diameter: 20 cm, höjd: 8 cm, vikt: 477 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:03)
1180 9090 Skål Studioglas Strömbergshyttan, signerad SG Strömbergshyttan. Höjd: 10 cm. Diameter: 14 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:16)
1180 9645 Skål Upsala-Ekeby, Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Diameter: 21
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:51)
1180 9449 Skålar + fat, 8 delar, Kina, 18/1800-tal. Höjd: ca 5
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:35)
1180 9137 Skålar 2 st, Orrefors, diameter, 11-15,5
1180 9341 Skålar 2 st. Bägare, silver. Höjd: 4 - 7
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:49)
1180 9426 Skålar med lock, 2 st, Kina, 1800-tal. Diameter: 18-19 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:03)
1180 9321 Skålfat 2 st, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Rosenthal. Diameter: 30x30 respektive 32x25 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:30)
1180 9643 Skålfat Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige.
1180 7040 Sked silver, H Linell, Östhammar 1824. Längd: 21,5 cm. Vikt: 54 g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:21)
1180 6281 Skedar 12 st, silver, 1832. Längd: 17,5 cm, vikt: ca 550 gr
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:32)
1180 9028 Skrin silver. Längd: 14
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:33)
1180 9402 Skrivbord Nyrokoko. Längd: 123. Djup: 73 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:26)
1180 9353 Skrivbordslampa metall, 1930-tal. Höjd: 36
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:09)
1180 9578 Skrivschatull 1800-tal. Längd: 43. Djup: 32 cm, höjd: 14-23
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:56)
1180 6340 Skulptur "Reveil", efter Philips, brons, nutida, höjd: 43 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:51)
1180 6338 Skulptur "Stående kvinna", efter Pitta Luga, brons, nutida, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:49)
1180 6399 Skulptur brons, Man, höjd: inkl sockel, 27
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:00)
1180 6434 Skulptur Ester Henning (1887-1985), Sverige. Kvinna, terrakotta, höjd: 26 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:34)
1180 9310 Skulptur glas och metall, ansikte. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:13)
1180 9331 Skulptur glas, Carlos R Pebaque, Gullaskrufs glasbruk. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:37)
1180 9552 Skulptur Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Kosta, Skenat, Konstglas, på sockel. Höjd: 14
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:07)
1180 9628 Skulptur Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Båt. Längd: 17
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:16)
1180 9306 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Ivan ur All världens barn. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:11)
1180 9237 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio), Gustavsberg
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:31)
1180 9208 Skulptur metall, kvinna. Höjd: 30
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:45)
1180 9074 Skulptur Putto, komposit. Höjd: 63
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:10)
1180 9444 Skulptur Rörstrand, druvor. Höjd: 17
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:27)
1180 9463 Skulptur Rosenthal, Kanin. Längd: 15 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:49)
1180 9459 Skulptur Royal Copenhagen, Hund. Höjd: 20
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:38)
1180 9625 Skulptur Skarabé, Egypten. Längd: 14
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:55)
1180 9138 Skulptur Trä, Stämplad, Don Quijote. Höjd: 22
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:41)
1180 9329 Skulptur i glas Gullaskrufs glasbruk, Carlos R Pebaque. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:35)
1180 9485 Skulpturer 2 st, Orientaliska. Höjd: 8-20
1180 9484 Skulpturer 2 st. Hästar, läder. Höjd: 27 längd: 36 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:06)
1180 7069 Skyslev silver, 1872, delvis förgylld, stämplad GC, träskaft. Längd: 24 cm, bruttovikt: 23 g
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:03)
1180 9597 Slagbord Furu. Längd: 16+ 2x 65. Djup: 120 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:12)
1180 6021 Smörgårsbestick + mockaskedar, 36 delar, silver, Rosenholm, Jacob Ängman, 12 + 12 + 12 delar. Längd: 10,5 - 16 cm, bruttovikt: 808g (varav knivar 422 g brutto)
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:27)
1180 9022 Smyckedelar parti div
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:50)
1180 9031 Smycken 4 delar, 9-14 k. Vikt: ca 13 gr
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:42)
1180 9347 Smycken 5 delar, silver
1180 9393 Snapsglas på fot 10 + 4 + 4 st, Slipade. Höjd: 11,5-14
1180 7137 Sockerskål silver, Johan Boye (1832-45), Stockholm. Höjd: 25 cm. Vikt: 555 g
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:56)
1180 7002 Sockerströare silver, 1848. Längd: 23 cm, bruttovikt: 28 g
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:00)
1180 9470 Sockerströare silver, England. Höjd: 22
1180 9419 Soffa Dunplymåer. Längd: 190
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:03)
1180 9411 Soffa Empirestil, mahogny. Längd: 135
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:45)
1180 9599 Soffa Nutida. Längd: 150
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:24)
1180 9600 Soffa Nutida. Längd: 200
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:34)
1180 6189 Soffbord 1960-tal, ek / mahogny, längd: 152 cm, djup: 57 cm, höjd: 52 cm
1180 9123 Soffbord glas, Ambo, Zanotta, design: Enzo Mari (f. 1932), Italien. Längd: 110, djup: 72 cm, höjd: 25-40
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:40)
1180 9283 Soffbord med klaffar, läderskiva, England. Längd: 106, djup: 54 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:33)
1180 9417 Soffbord med stengodsplattor, signerad. Längd: 156, djup: 70 cm, höjd: 40 cm
1180 9184 Soffbord nyrokokostil, onyxskiva. Längd: 90 d, 48, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:18)
1180 9280 Spegel förgylld, 190x90
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:31)
1180 9536 Spegel Karl Johan. Höjd: 112
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:39)
1180 9595 Spegel rokokostil, metallram. Höjd: 90
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:04)
1180 9281 Spegelbyrå vitmålad. Längd: 80. Djup: 43 cm, höjd: 188 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:31)
1180 9133 Stegpall Metall
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:47)
1180 9210 Stekgryta + kaffepanna, Kockums. Längd: 40
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:52)
1180 8057 Stickert För flygvapenofficer, M/1930-52, längd: 34 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:24)
1180 9352 Stol Nils Strinning (1917-2006), Sverige. "Sevilla". Klarlackerad, betsad och bemålad bok, tillverkad av Baltsar von Platen, stol nr 3, höjd ca 91, sitthöjd 45 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:04)
1180 9414 Stol Rokoko
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:46)
1180 9683 Stolar 2 par, Karl Johan
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:44)
1180 9540 Stolar 2 st, ( 1 rokoko, 1 senare)
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:43)
1180 6353 Stolar 4 st
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:28)
1180 9104 Stolar 4 st, Karl Johan, björk
1180 9369 Stolar 4 st. "Spring", Crassevig, design: Ludovica & Roberto Palomba, Italien
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:32)
1180 6140 Stolar 6 st, Läder, Italien, Cidue
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:00)
1180 9602 Stolar 7 st, Läder
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:29)
1180 9404 Stolar 9 st, nyrenässans
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:38)
1180 9403 Stolar ett par, Barockstil
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:32)
1180 9381 Stolar Ett par, Karl Johan
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:50)
1180 9660 Stolar ett par, Rokokostil
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:07)
1180 9278 Stolar Ett par, rokokostil, bemålade
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:30)
1180 7032 Strösockerskål silver, Adolf Zethelius, Stockholm 1811. Höjd: 20 cm. Vikt: 486 g
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:11)
1180 7073 Strösockersked silver, 1785. Längd: 20 cm, vikt: 46g
1180 9454 Supkoppar 2 st, silver. Höjd: 4,5
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:35)
1180 9533 Supsked silver, 1800-tal. Längd: 18
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:30)
1180 9356 Syltkrukor 2 st, blåvita. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:18)
1180 9058 Syltkrukor 3 st. Höganäs / Raus. Höjd: 14 - 27
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:59)
1180 9646 Tallrik Rörstrand, design: Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Diameter: 26
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:52)
1180 9590 Tallrikar 12 st, Rosenthal, Bemålade, Dia 27
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:28)
1180 9580 Tamburmajor höjd: 179 cm, metall
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:57)
1180 9546 Teckning Tusch, Kina, 24x28
1180 9586 Tenn 3 delar, Stop + fat. Höjd: 13-20 Dia: 30
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:10)
1180 9388 Teservis 20 delar, Myott, England
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:11)
1180 9638 Toilettebord Nyrokoko. Längd: 125. Djup: 64 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:32)
1180 6379 Toilettebord Teak, längd: 80 cm, djup: 44 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:35)
1180 6295 Torrnålsgravyr Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. Signerad, numrerad 2/25, motivet: 24,5x16 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:02)
1180 6294 Torrnålsgravyr Lasse Söderberg (f. 1941), Sverige. Signerad, daterad 1983, numrerad 24/75, motivet: 25x15,5 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:01)
1180 9217 Trädgårdsmöbel bord + 4 karmstolar, bordet: . Diameter: 100 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:00)
1180 9073 Trädgårdssoffa gjutjärnsgavlar. Längd: 95
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:08)
1180 9344 Trädgårdssoffa Metall, sits av träribbor. Längd: 102
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:55)
1180 9686 Trädgårdsstol "Fiber", fällbar
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:47)
1180 9202 Trädgårdsurnor Ett par, gjutjärn. Höjd: 24
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:47)
1180 9503 Träsnitt 2 st, Maja Fjaestad (1873-1961), Sverige. Björkhänge & blåsippor, motivet: 15x18 ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:04)
1180 9488 Träsnitt 4 st, Japan, 35x24 - 47x16
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:09)
1180 6348 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 1958,174/310, motivet: 38x55
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:11)
1180 9572 Trattgrammofon Ek
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:35)
1180 9505 Tusch Elias Erdtman (1862-1945), Sverige. Motiv från Rhein, 1893, motivet: 10x17
1180 6103 Tusch Iwar Donner (1884-1964), Sverige. "Bretagnska fiskare", 1923, motivet: 17x24
1180 9201 Underlägg 6 st. Porslin, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Diameter: 15
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:39)
1180 9667 Vågar 3 st, modell äldre. Höjd: 15-37
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:18)
1180 9644 Väggarmatur Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Mässing. Höjd: ca 35
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:49)
1180 9642 Väggarmatur mässing
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:47)
1180 9537 Väggpendyl Ek. Höjd: ca 90
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:40)
1180 9077 Väggpendyl Gustaviansk stil. Höjd: 64
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:45)
1180 6515 Väggpendyl Mässing/plåt
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:23)
1180 9076 Väggpendyl Rokokostil. Höjd: 58
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:43)
1180 9655 Väggrelief Naile Wafin (f. 1920), Arabia. Blomster, 21x39 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:55)
1180 9048 Väggskulptur Arne Jones (1914-1976), Sverige. "Blossom", aluminium, 18x12 cm
1180 9678 Väggur Union-Stjärnsund, Hedemora, mahogny. Höjd: 63
1180 9323 Vas + 4 tallrikar, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Rosenthal. Porslin. Höjd: 22 cm, diameter: 29 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:26)
1180 9669 Vas + buljongkoppar, 3 delar, Herend. Höjd: 11-16
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:22)
1180 6392 Vas + skål, 2 delar, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand, höjd: 6-16 Dia: 17
1180 9235 Vas + skålar, 3 delar, Rörstrand, Gunnar Nylund / Stålhane. Höjd: 3 - 26
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:25)
1180 9335 Vas Astrid Gate (f. 1956), Sverige. Johansfors Glasbruk, Special Edition. Signerad, numrerad 49/299. Höjd: 25
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:41)
1180 9359 Vas design: Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy, Iittala, klarglas. Höjd: 16 cm
1180 9334 Vas glas, Astrid Gate (f. 1956), Sverige. Johansfors Glasbruk, Limited Edition. Signerad, numrerad 45/50. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:39)
1180 9330 Vas Gullaskrufs glasbruk, Carlos R Pebaque. Signerad, daterad 2010. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:36)
1180 9309 Vas Hackefors, handmålad dekor. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:18)
1180 9410 Vas Kosta, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 20
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:43)
1180 9473 Vas Kristall. Höjd: 35
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 21:13)
1180 9118 Vas Soapstone. Höjd: 24
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:18)
1180 9679 Vas Sven Wejsfelt (1930-2009), Sverige. "Sahara", Gustavsberg, glaserad stengodslera. Höjd: 20
1180 9308 Vas Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:17)
1180 9364 Vaser 2 st + fat. Rörstrand + Royal Copenhagen
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:37)
1180 9591 Vaser 3 st, Porslin, bemålade. Höjd: 25-27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:24)
1180 9303 Vaser Ett par, Kina, Nutida. Höjd: 30 cm
1180 9383 Vinglas 12 st, sk Rydbergsglas. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:51)
1180 9382 Vinkanna glas med silvermontering. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:49)
1180 5566 Vitrinskåp Ek, Längd: 150 cm. Djup: 49 cm, höjd: 226 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:57)
1180 6456 Vitrinskåp England. Längd: 165 cm. Djup: 42 cm, höjd: 195 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:05)
1180 9555 Vitrinskåp Gustaviansk stil. Längd: 110. Djup: 44 cm, höjd: 178 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:18)
1180 6284 Vitrinskåp längd: 103 cm, djup: 34 cm, höjd: 185 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:24)
1180 9119 Vykort 1 album + en kartong, ca 350 st
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 19:20)
1180 9547 Ytterfoder 4 st (2 + 2 st), Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 13-15,5
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:01)
1180 6514 Ytterfoder ett par, mässing. Diameter: 24, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 18:23)
1180 9197 Ytterfoder Ett par, nutida. Höjd: 14
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:37)
1180 9549 Ytterfoder på sockel, Porslin, nutida. Höjd: 18,5 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 april 2018 20:06)