1220 2030 Akvarell Gösta von Hennigs (1866-1941), Sverige. "Cirkusclown". Monogramsignerad 1921, a tergo "Utställd i norrköping Mars 1949". 19x14,5 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 26 november 2018 18:33)
1220 1079 Bokhylla Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, No 1142, mahogny, Längd: 140 cm. Djup: 29 cm. Höjd: 90 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 26 november 2018 19:15)
1220 2040 Bordsspegel Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, No 2214, mässing, trä. Diameter: 50. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 9.000 kr (Sista budtid är den 26 november 2018 19:31)
1220 2042 Byrå Senbarock, Alm / fur. Längd: 106, djup: 60 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 26 november 2018 19:43)
1220 2034 Byrå Sengustaviansk, huggen stenskiva. Längd: 120 cm. Djup: 58 cm, höjd: 85 cm, nyckel
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 26 november 2018 18:57)
1220 6233 Golvlampa design: Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, modell G 1842. Mässing och svartlackerad tredelad fot, höj- och sänkbar. Höjd: 112 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 26 november 2018 18:33)
1220 2045 Golvlampa Firma Svenskt Tenn, Josef Frank, modell 2326, mässing. Höjd: 125 - 170 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 26 november 2018 19:49)
1220 2003 Herrarmbandsur Piaget, Kronograf, 38 mm. Vitmetall/förgyllning, manuell, plexiglas, läderband, box. Ca 1950. 3,8 cm, längd med armband: 25 cm
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 26 november 2018 19:20)
1220 2035 Karmstolar ett par, Gustavianska
S�ldes f�r 8.600 kr (Sista budtid är den 26 november 2018 18:39)
1220 7179 Kolonnskåp mahogny, 1800-tal. Längd: 50. Djup: 40 cm, höjd: 141 cm, nyckel
S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 26 november 2018 20:04)
1220 2027 Oljemålning BECK & JUNG (Holger Bäckström, 1939-1997, Bo Ljungberg, 1939-2007). "Bear Game". Signerad, daterad 1978. Olja på duk, 64x49 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 26 november 2018 19:50)
1220 2014 Oljemålning Bernhard Oscarsson (1894-1977), Sverige. Utsikt mot Djurgårdsbron. Signerad, daterad 1942. Olja på duk, 60x72 cm
S�ldes f�r 8.800 kr (Sista budtid är den 26 november 2018 20:03)
1220 2032 Oljemålning David Wallin (1876-1957), Sverige. Porträtt av Ulla Heman, signerad. Olja på duk, 105x69 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 26 november 2018 18:12)
1220 2029 Oljemålning Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Flickporträtt, "Fjorton år", 32x18, Signerad. Olja på pannå
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 26 november 2018 18:32)
1220 2031 Oljemålning Mollie Faustman (1883-1966), Sverige. Monogramsignerad MF. Olja på pannå, Landskap, 51 X 61, inköpt av SAK 1939
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 26 november 2018 19:47)
1220 2037 Oljemålning Per Wilhelm Cedergren (1823-1896), Marin. Olja på pannå, signerad. 25x31
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 26 november 2018 19:44)
1220 2004 Skulpturgrupp Nils Nilsson Skum (1872-1951), Sverige, tillskriven. Same och ren, trä, signerad. NN. Höjd: 35
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 26 november 2018 20:49)
1220 2038 Sminkbord Firma Svenskt Tenn, Josef Frank, No 521, mahogny, Längd: 113 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 66 cm
S�ldes f�r 10.500 kr (Sista budtid är den 26 november 2018 18:12)
1220 1147 Spegel Estrid Ericson (1894-1981), Sverige. Tillskriven, Firma Svenskt Tenn. Ramen tygklädd med motiv av murgröna samt förgylld list, 55x55
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 26 november 2018 18:47)
1220 2025 Spegellampetter Ett par, Gustavianska, omkring 1800,56x52
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 26 november 2018 18:11)
1220 6260 Stekfat 1700-tal, Kina. Längd: 25
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 26 november 2018 19:03)
1220 2026 Tenn 3 delar, Firma Svenskt Tenn. Tenn och mässing. Längd: 5-9. Höjd: 2-7 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 26 november 2018 18:13)
1220 2041 Vas Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Isberg. Höjd: 19,5
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 26 november 2018 18:21)