1194 4103 Affisch Ernst Billgren (f. 1957), Sverige. Signerad, 2/150, "Nu är pappa trött igen", En komedi av Marie-Louise Ekman, löst blad, bladets mått: 58x50
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:44)
1194 4307 Affischer 3 st, efter Roy Lichtenstein, 85x85 - 116x114
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:48)
1194 4448 Akvarell Axel Hilleström, "Albrechtsund", 32x56
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:40)
1194 4100 Akvarell Claes Bäckström, 46x53
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:27)
1194 4183 Akvarell Curt Rydell, 1928, Man i trapp, 25x17
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:44)
1194 4311 Akvarell Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Modell med handspegel, 18x9
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:38)
1194 4361 Akvarell Oidentifierad konstnär. Sign -79, Stadsmotiv. Motivet: 33x18
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:36)
1194 4010 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, Nordafrika, 47x61
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:26)
1194 4442 Akvarell Smail Ajkunic (f. 1949). Motivet: 34x39
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:09)
1194 4455 Appliquer Ett par, Italien, plåt och trä. Höjd: 98 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:12)
1194 4386 Arkivskåp Plåt "A: B INDEX, Stockholm". Längd: 38. Djup: 73 cm, höjd: 132 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:20)
1194 4384 Arkivskåp Plåt, "A: B INDEX, Stockholm". Längd: 40. Djup: 73 cm. Höjd: 132 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:16)
1194 4389 Arkivskåp Plåt, "Verkstads-Aktiebolaget Lindqvist, Motala". Längd: 38. Djup: 73 cm, höjd: 132 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:28)
1194 4388 Arkivskåp Plåt, "Verkstads-Aktiebolaget Lindqvist, Motala". Längd: 38. Djup: 73 cm. Höjd: 132 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:21)
1194 4157 Assietter 8 st, olika motiv, Frankrike, diameter: 21,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:05)
1194 4318 Bakbord 1800-tal, Från kaptensstugan i Östhammar, Uppfällbart. Längd: 52 + 2x27 längd: 104 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:00)
1194 3045 Bestick 94 delar, nysilver, Modell Haga
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:06)
1194 3281 Bestickuppsättning nysilver, Modell Haga
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:15)
1194 4017 Biblioteksur Tempus Fugit. Höjd: 26,1900-tal
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:27)
1194 4025 Bläckställ fajans, renässans stil, Italy. Längd: 21
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:04)
1194 4105 Blandteknik + grafiska blad, diverse, Claes Bäckström. Ca 25-75x18-54 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:48)
1194 3073 Blandteknik 4 st, Elisabeth Nyman, Statsministrar. Motivet: 42x17
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:33)
1194 4185 Blandteknik Alain Berck-Vitz (f. 1953), komposition, ABV, 79x59
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:00)
1194 4186 Blandteknik Alain Berck-Vitz (f. 1953), komposition, ABV, 79x60
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:58)
1194 4089 Blandteknik Celso Salgueiro, -67,22x48
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:39)
1194 4329 Blandteknik Cesar Linken, signerad a tergo, 180x100
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:45)
1194 4218 Blandteknik Christian Björn Larsen (1931-1993), Sverige. Flicka, 1963. Motivet: 50x38
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:39)
1194 3101 Blandteknik Christian Björn Larsen (1931-1993), Sverige. Flicka, 1965. Motivet: 63x46
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:28)
1194 4007 Blandteknik Harry Waldow (1887-1969), 25x36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:22)
1194 4258 Blandteknik Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "The Bird". Motivet: 15x21
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:31)
1194 4207 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, Slott på kulle, 28x23
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:38)
1194 4264 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, Strandbild. Motivet: 22x31
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:58)
1194 3034 Blandteknik Oscar Jacobsson (1889-1945), Sverige. Ecklesiastikminister Wärner Rydén. Motivet: 23x36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:35)
1194 4252 Blandteknik Parti, Lilly Silfverling. CA 26,5-66x20-60cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:26)
1194 4104 Blandteknik skisser till bokomslag mm, Claes Bäckman. CA 26-70x16-50cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:42)
1194 4305 Blandteknik / collage Oidentifierad konstnär. Signerad. Motivet: 22x31 ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:35)
1194 4380 Blyerts Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Skärgårdsö, monogramsignerad, 6,5x34,5
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:03)
1194 4420 Bokhylla med lådor, Asien. Längd: 96, djup: 32 cm, höjd: 180 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:21)
1194 4121 Bokverk 3 delar, Konsthistoria, Jubileumsupplaga, Helfranska band, Carl G Laurin, 1925
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:13)
1194 4123 Bokverk 5 band, Jordens Kvinnor I & II, + 3 band Eric von Rosen med dedikation, 1924
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:14)
1194 4113 Bokverk 5 band, Svenska Slott & Herresäten, helfranska band, 1909
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:19)
1194 4029 Bonad Skånsk röllakan, Antik, 61x255 ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:10)
1194 4028 Bonad Skånsk röllakan, Antika, 62x257
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:08)
1194 4322 Bordskanon "Annons Krantz", trä / järn. Längd: 35
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:28)
1194 4216 Bordslampa "Bourgie", Ferruccio Laviani för Kartell. Höjd: 74
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:05)
1194 3029 Bordslampa Alabaster. Höjd: 88 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:41)
1194 3348 Bordslampa Bouillotte-modell. Mässing, plåtskärm. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:09)
1194 4140 Bordslampa Bumlingen, Ateljé Lyktan. Höjd: ca 55cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:07)
1194 4443 Bordslampa jugendstil, brons / mässing. Höjd: 39
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:31)
1194 4135 Bordslampa nysilver. Höjd: ca 53cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:37)
1194 3478 Bordslampa Tiffanystil. Höjd: 46
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:45)
1194 4465 Bordslampfot barockstil. Höjd: ca 58cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:17)
1194 4422 Bordslampfot Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Markaryd, No: B66, mässing. Höjd: 63
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:50)
1194 9013 Bordslampfötter Ett par. Fairbanks, järn, nutida. Höjd: 66 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:54)
1194 4407 Bordslampor Ett par, "TAKE", Kartell, Ferruccio Laviani, transparanta. Höjd: ca 30cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:29)
1194 4327 Bordsur Sent 1800-tal, Ryssland. Höjd: 45
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:37)
1194 4321 Bricka med handtag Sent 1800-tal, Silver on Copper, Ryska stämplar. Längd: 74
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:25)
1194 4233 Burk med lock Järn. Höjd: 17
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:50)
1194 4243 Byrå 1800-tal, England. Längd: 79, djup: 42 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:15)
1194 3131 Byrå Gustaviansk stil, stenskiva, intarsia. Längd: 83, djup: 40 cm, höjd: 85 cm
1194 3108 Byrå rokokostil, Stenskiva. Längd: 74, djup: 42 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:24)
1194 4373 Byrå Stenskiva, Intarsia. Längd: 52, djup: 100 cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:51)
1194 4021 Byrå Stenskiva, intarsia. Längd: 65, djup: 35 cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:30)
1194 3104 Byrå / schatull Stenskiva. Längd: 70, djup: 43 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:20)
1194 4160 Crèmekoppar 2 st, Musselmalet, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:11)
1194 4359 Digital print Andreas Lundberg (f. 1973), Sverige. Monogramsignerad, Lines, 19/50, Motivet: 40x51
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:05)
1194 4241 Dock / barnservisdelar diverse, modell äldre. Längd: ca 2,5-16cm. Höjd: ca 1,5-17cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:06)
1194 4068 Dockor 2 st. 1940-tal, med diverse kläder. Längd: 45 ca
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:17)
1194 4255 Dokumentportfölj modell äldre, Skinn, 38x25 (x2)
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:20)
1194 4165 Dryckeskanna + vas, Kina. Höjd: 8 - 12
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:53)
1194 4410 Dryckesschatull ek, 3 karaffer + 4 + 6 st. Glas, kristall, England, tidigt 1900-tal, Längd: 36. Djup: 25 cm. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:46)
1194 4257 Duk Märta Måås-Fjetterström. 59x69 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:30)
1194 4110 Emaljskylt "TAXI", modell äldre, 31x55
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:08)
1194 4231 Emmafåtölj nyomklädd / omstoppad, 1880-tal
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:51)
1194 3221 Etsning Allen Jones. Signerad, numrerad 18/100, daterad -68. Motivet: 25x16 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:35)
1194 4196 Etsning Emil Åberg (1864-1940), Sverige. "Lappar som rådslå", 32x44
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:10)
1194 3059 Etsning Helmer MasOlle (1884-1969), Sverige. Badande, 12,5x22,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:24)
1194 4052 Etsning Henrik Allert (f. 1937), Sverige. 128/2300, signerad. Motivet: 19x18
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:42)
1194 4355 Etsning Jukka Vänttinen (f. 1954), "Motväg", 247/295, signerad, 2004. Motivet: 24x16
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:56)
1194 4378 Etsning Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Björkar. Motivet: 22x29
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:00)
1194 3476 Etsning Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Stilleben, 14/218, signerad, -55. Motivet: 16x20
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:43)
1194 4342 Etsning Ulf Trotzig (1925-2013), Sverige. 114/150, signerad, -74. Motivet: 29x39
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:24)
1194 4302 Etsning / akvatint Sheejuk, Dorset 1997, "Three bears", 5/50. Motivet: 37x57
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:25)
1194 3256 Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), 275/295, "Loulou". Motivet: 20x18
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:12)
1194 4188 Färgetsning Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. "Djungel", 1975,9/50. Motivet: 18,5x12
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:04)
1194 4312 Färgetsningar 3 st, Louis Bastin (1912-1979), Sverige. Figurer, 200-upplaga, Motivet. 24x32
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:32)
1194 4175 Färglitografi André Cottavoz, fiskebåtar, 97/123, bladets mått: 57x75
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:34)
1194 4391 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. "Sommar i Roslagen", EA-upplaga. Motivet: 45x64
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:30)
1194 3400 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 268/360. Motivet: 35x41, blekt
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:36)
1194 4194 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Stilleben, EA-upplaga, 10/40, signerad -82. Motivet: 42x35, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:05)
1194 4441 Färglitografi Bertil Lindh, vinterhare, 172x280. Motivet: 37x46
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:06)
1194 4136 Färglitografi Bo Erik Lundqvist (f. 1934), Sverige. 35/95. Motivet: 38x30
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:49)
1194 4393 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. PT, "Mosebacke torg". Motivet: 44x54
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:38)
1194 4099 Färglitografi Erik Höglund (1932-1998), Sverige. 1988, Festival, 62/350. Motivet: 37x56
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:25)
1194 4102 Färglitografi Ewert Karlsson EWK (1918-2004), Sverige. Mao, 1969. Signerad, numrerad 28/200, daterad -95. Löst blad, 45x62 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:30)
1194 4015 Färglitografi Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numrerad 76/225, Motivet. 49x79 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:03)
1194 4406 Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. 71/360, Rådjur i vinterlandskap. Motivet: 27x39
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:20)
1194 4171 Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Motiv från Ven, 137/180. Motivet: 43x56
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:27)
1194 4174 Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Ven, 241/250. Motivet: 40x50
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:33)
1194 4390 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. 21/290, signerad. Motivet: 42x52
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:24)
1194 4387 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Möte med cykel, signerad. Motivet: 60x44
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:23)
1194 4082 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. 1970,67/360. Motivet: 22,5x18,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:28)
1194 4062 Färglitografi löst blad, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Utsikt mot Slussen, 11/360. Bladets mått: 47x63
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:12)
1194 4192 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. 169/275, signerad. Motivet: 28x20
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:03)
1194 4190 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. 197/300, signerad, 32x26
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:03)
1194 4382 Färglitografi Marika Lang (f. 1961), Sverige. 273/250, köksinteriör, signerad. Motivet: 23x31
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:11)
1194 4362 Färglitografi Nes Lerpa, 107/150, bladets mått: 55x76
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:07)
1194 4169 Färglitografi Olle Frank-Zen, klarinett. Signerad, numrerad 60/400, ramens innermått: 68x47 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:08)
1194 4358 Färglitografi Paul Wunderlich (1927-2010), 69/200, signerad, ramens innermått: 75x55
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:05)
1194 4055 Färglitografi Paul Wunderlich (1927-2010), signerad, bladets mått: 78x57, oramad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:47)
1194 4181 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Trosa, 136/310. Motivet: 27x40
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:47)
1194 4173 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Trosa, 17/50. Motivet: 28x40
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:31)
1194 4399 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Sommardrömmen", PT, -75. Motivet: 38x28
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:59)
1194 4469 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. 131/360, Segelbåt i skymning, 43x26
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:37)
1194 4396 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. 188/200, Vinterskärgård. Motivet: 29x42
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:50)
1194 4172 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. HC-upplaga, 6/35, Motivet: 49x40
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:29)
1194 3466 Färglitografi Signerad, numrerad 20/100, bladets mått: 62x48 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:37)
1194 4176 Färglitografi signerad, stilleben, 62/150. Motivet: 74x55
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:38)
1194 4182 Färglitografi signerad, vilande kvinna, 57/100. Motivet: 46x66
1194 2297 Färglitografi Stellan Mörner (1896-1979), Sverige. Speglingar. Signerad, numrerad 241/310. Motivet: 40x50 ca
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:40)
1194 3473 Färglitografi travhäst, monogramsignerad, numrerad 204/350. Motivet: 40x29
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:12)
1194 4404 Färglitografier 2 st, Hermelin & Halvegård, Lösa blad, bladets mått: 47x63 & 63x47
1194 3277 Färglitografier 2 st, Olle Nyman (1909-1999), Sverige. -80, Hus & träd, ingen upplaga, Lösa blad, bladets mått: 57x43 & 70x50
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:07)
1194 3276 Färglitografier 2 st, Olle Nyman (1909-1999), Sverige. M Ea, -80, modell & efter Delacroix, Lösa blad, bladets mått: 75x52 & 70x50
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:06)
1194 4381 Färglitografier 2 st. Marika Lang (f. 1961), Sverige. Numrerade och signerade. Motivet: 23x31
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:06)
1194 4177 Färglitografier 2 st. Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Båtar, numrerade och signerade. Motivet: 17x34 + 26x38
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:40)
1194 4313 Färglitografier 3 st, Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. -79,360-upplaga. Motivet: 30x38 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:34)
1194 4179 Färglitografier 3 st. Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Ven, numrerade och signerade. Motivet: 28x34 ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:43)
1194 4348 Fat + servettringar, 1 + 6 delar, Måsen, Bing & Grøndahl. Längd: 25
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:38)
1194 4158 Fat + skål, Konstglas, Kosta Boda & Reijmyre, diameter: 23-39
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:08)
1194 4238 Fat 4 st, porslin & fajans, diameter: 20-24
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:59)
1194 4262 Fat Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. 36x24
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:49)
1194 3314 Fat med handtag, silver, Kullander. Längd: 15
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:06)
1194 4064 Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Stugan", O H Sjögren
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:01)
1194 4434 Fickur 18k, + kedja. 4,5x3,5, kedjans L: ca 60cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:29)
1194 4435 Fickur 3 st, Silver / metall, bland annat Omega. 6,5-8x6,5cm, kedjans L: ca 28cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:26)
1194 4221 Flasketiketter 5 st, emalj, Frankrike. Höjd: 3,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:32)
1194 4112 Flaskor 9 st, modell äldre. Höjd: 14-47
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:14)
1194 4037 Fotografier 2 st, dagerrotyper, 13x11 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:29)
1194 4142 Glas i etui 6 + 6 st, Moser. Höjd: 5-7, Tjeckien
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:13)
1194 4317 Glasservis ca 40 delar, "Elon", Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Kosta. Höjd: 7,5-12
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:39)
1194 3170 Glasservis Kosta Boda, Nouveau, design: Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. 60 delar. Höjd: 9,5-19 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:39)
1194 3120 Glasservis på fot 24 delar, kristall. Höjd: 12-16
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:34)
1194 4428 Glasservisdelar 18 delar, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Rovne, 6 + 6 + 6 st. Höjd: 12-23
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:28)
1194 4277 Glasservisdelar 20 delar, Karaff + 11 vitvinsglas + 8 likörglas. Höjd: ca 14-27cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:43)
1194 4464 Glasservisdelar 32 delar, Helga, 12 + 10 + 10 st, 9-16. Höjd: ca 9-17cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:11)
1194 3263 Glasservisdelar ca 35 delar. Höjd: 9-14 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:33)
1194 3456 Glasservisdelar ca 40 delar. Höjd: 7-24 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:00)
1194 4421 Golvlampa 1970-tal, mässing. Tota. Höjd: ca 125cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:26)
1194 3043 Golvlampa 5-ar, ad. Höjd: 195
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:47)
1194 4333 Golvlampa mässing, plåtskärm. Tota. Höjd: ca 132cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:56)
1194 2040 Golvvas Kina. Höjd: 93 cm. Diameter: 38 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:29)
1194 3390 Grafiska blad 2 st. Frankrike. Motivet: 30x20 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:25)
1194 4295 Grafiska blad 5 st, Walter Huber, 1969, "Ravenn VII" No 1-4/4 + "Ravenna VI" No4/4, bladets mått: 109x51
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:05)
1194 4251 Grafiskt blad Morita Haruyo, "Yugin", 19/275. Motivet: 89x58
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:27)
1194 4475 Grappaglas 6 st. Älghults glasbruk. Höjd: 16
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:05)
1194 2445 Gravyrer ett par, Frankrike, 1800-tal, Erotiska motiv, 11x15
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:18)
1194 2446 Gravyrer ett par, Frankrike, 1800-tal, Erotiska motiv, 11x15
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:19)
1194 4026 Grötterrin + kanna, Porslin, Göteborg, Tomtemotiv. Längd: 23, höjd: 12-15
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:09)
1194 4164 Hänge 18k. Med briljant. Längd: ca 0,55cm, djup: ca 0,5cm, höjd: ca 1cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:25)
1194 4109 Hatt Asien, flätad, diameter: 55
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:09)
1194 4167 Hörnetagehylla 1800-tal. Höjd: 94
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:58)
1194 4039 Ishink Württembergische Metallwarenfabrik WMF, nysilver. Höjd: 16, diameter: 14 cm
1194 4449 Jardiniere majolika, Rörstrand. Längd: 40, höjd: 32 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:43)
1194 4024 Kaffe + mockaskedar, 6 + 6 delar, silver. Längd: 9,5-12
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:43)
1194 4324 Kaffe-/ teservis Kina, Tidigt 1900-tal
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:35)
1194 4345 Kaffekoppar + kanna, 20 delar, Rörstrand
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:33)
1194 4427 Kaffekoppar 16 st, Arabia, Singapore
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:19)
1194 4346 Kaffeservis 22 delar, Tjeckoslovakien
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:33)
1194 4267 Kaffeservis 3 delar, nysilver, CG Hallberg. Höjd: 7-18
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:10)
1194 4115 Kaffeservis 39 delar, Karlskrona
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:45)
1194 3268 Kaffeservisdelar 24 delar, Blåvitt, Kina. Diameter: 15-20
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:34)
1194 4344 Kaffeservisdelar 24 delar, Rosenthal, Pompadour + 4 del Rosenthal (Florida)
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:23)
1194 3184 Kaffeskedar 11 + 5 delar, silver, bland annat Rosenholm 6 chippendale. Längd: 11-12
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:21)
1194 3132 Kaffeskedar 11 st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1961. Längd: 12
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:58)
1194 4143 Kaffeskedar 6 st, silver, Norge. Längd: 11,5
1194 4297 Kamferkista Asien. Längd: 89, djup: 45 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:15)
1194 4040 Käppar 2 st, med silverkrycka. Längd: 87-90
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:35)
1194 4334 Karmstol björk
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:12)
1194 4050 Karmstol Nyrokoko
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:38)
1194 4365 Karmstol Rokokostil
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:43)
1194 4150 Karmstolar Ett par, Nyrokoko
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:33)
1194 4069 Karta Etsning, "Karta öfver Australien eller Polynesien", 1831. Ca 44x37cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:19)
1194 4227 Keramik 4 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Längd: ca 6-20cm, höjd: ca 1,5-22,5cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:38)
1194 4340 Keramik 5 delar, Höganäs och Raus, bland annat uppläggningsfat. Längd: 44
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:17)
1194 4166 Kina 4 delar, diverse. Höjd: 3 -12
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:54)
1194 3472 Kina 5 delar, bland annat: Teburk. Höjd: 2 - 22
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:02)
1194 4118 Koffert längd: 91 cm, djup: 52 cm, höjd: 33 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:07)
1194 4215 Kohud 210x250 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:39)
1194 4041 Kökshanddukar 36 delar, Linne. CA 64x53cm, höjd på hög: ca 20cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:36)
1194 4351 Konstglas 4 delar, bland annat Fuga & Kjell Engman. Höjd: 9-21
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:50)
1194 4228 Konstglas 6 delar, bland annat Höglund & Flygsfors. Höjd: 8-35
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:40)
1194 4219 Kopparföremål 4 delar, modell äldre, 2 st Bulkrukor Tre kronor (No: 80), aladåbform (Forsberg, Malmköping) & stop. Höjd: 16-19
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:19)
1194 4350 Kristall 4 delar, bland annat Orrefors. Höjd: 10-28
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:49)
1194 4246 Lampbord 30-tal, trä / krom. Längd: 64, djup: 32 cm, höjd: 59 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:17)
1194 4126 Lampbord bemålat. Diameter: 51. Höjd: 65 cm
1194 4094 Lampbord längd: 60 cm, djup: 42 cm, höjd: 59 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:52)
1194 4292 Lampbord med låda, asiatisk modell. Längd: 35, djup: 25 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:17)
1194 3354 Lampbord med lådor, mahogny. Längd: 40, djup: 33 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:23)
1194 4060 Leksaksdjur 2 st. Steiff, Åsna, (saknar plomb) och räv. Höjd: 10 - 22
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:46)
1194 4349 Likörset 6 st. Glas + bricka, nysilver i etui. Etui L: ca 25cm, djup: ca 16,5cm, höjd: ca 7cm. Glas mått ca 6x4cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:44)
1194 4043 Linnedukar + servetter, 6 dukar, 26 st servetter. CA 96-160x48-77cm, höjd på hög ca 20cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:40)
1194 4042 Linnedukar modell äldre, 5 dukar, 21 servetter. CA 70-148x54-102cm, höjd på hög: ca 20cm
1194 4300 Litografi "Missbruka icke Guds namn", 24x39
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:18)
1194 4456 Litografi 1800-tal, religiöst motiv, Preussen, Carl Waagen. Motivet: 72x86
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:57)
1194 4058 Litografi L G Lundberg, Operabaren, 14/75. Motivet: 32x25
1194 4051 Litografi Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. 54/260, signerad, 1976. Motivet: 45x40
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:41)
1194 4193 Litografier 2 st, Karin Persson, Assisi & Växter. Motivet: 22x15 & 28x19
1194 3223 Litografier 6 st, Militärer / slag, 19x29 cm
1194 4056 Litografiska blad Stockholmsmotiv, bland annat Stadion. Motivet: 18x13 + 10x21
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:24)
1194 3418 Ljuskrona med prismor. Höjd: ca 55
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:25)
1194 4353 Ljusstakar 2 par, Mässing & Tenn. Höjd: 8-18
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:52)
1194 3081 Ljusstakar 4 st, Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Tenn. Höjd: 12,5
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:47)
1194 4061 Ljusstakar Ett par, mässing, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:49)
1194 3471 Ljusstakar Ett par, nysilver. Höjd: 19
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:59)
1194 3019 Ljusstakar Ett par, silver, lyrmodell, Göteborg, 1960. Höjd: 15
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:40)
1194 4124 Målarstege modell äldre, trä. Mått (ihopfälld): längd: ca 41cm, djup: ca 9cm, höjd: ca 125cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:18)
1194 4479 Mappar 2 st, 12 + 12 tryck, efter Prins Eugen och Helmer Osslund. Längd: ca 55cm, djup: ca 0,55cm, höjd: ca 43,5cm
1194 4235 Marmeladburk + sked, Sterlingsilver / Kristall, Rey Urban (1929-2015), Sverige. 1967. Längd: ca 7,5cm, djup: ca 7cm, höjd: ca 8cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:56)
1194 4162 Matbestick 47 delar, Gense, 1950-tal, rostfritt
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:14)
1194 4471 Matbord Gustaviansk stil. Diameter: 105, höjd: 74 cm
1194 4205 Matbord på pelare, Travertin, Italien, 1980/-90-tal, 130x130. Höjd: 73
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:38)
1194 4376 Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk stil, bord + 4 stolar. Bordets L: ca 140cm, djup: ca 98cm, höjd: ca 74cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:56)
1194 3232 Matsalsgrupp 9 delar, idegran, Selba, England, 2 karmstolar + 6 stolar + bord. Längd: 167. Djup: 98 cm. Höjd: 77 + 1 ilägg
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:01)
1194 9322 Matsalsgrupp Gustaviansk stil, Bord + 6 stolar. Diameter: ca 114cm, höjd: ca 73,5cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:49)
1194 3235 Matsalsskåp intarsia. Längd: 107. Djup: 47 cm, höjd: 151 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:00)
1194 3270 Matservis 52 delar, Import, bland annat terrin
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:40)
1194 4269 Matservis 57 delar, Rörstrand
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:31)
1194 3321 Matservisdelar 23 delar, Amherst, Wedgwood
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:40)
1194 4473 Matservisdelar 28 delar, Ostindia, Rörstrand
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:51)
1194 4048 Matta 110x200, kantslitage
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:34)
1194 4461 Matta Classic Collection (CC), 93x157, nutida
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:04)
1194 4137 Matta Färg & form, Galleri, 75x278
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:57)
1194 4111 Matta Galleri, 65x780
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:16)
1194 4003 Matta gallerimodell, Turkman, 90x298
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:30)
1194 4049 Matta Kina, 167x230
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:37)
1194 4440 Matta Kina, 182x277
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:05)
1194 4001 Matta Kina, 22x122
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:21)
1194 4419 Matta Orientalisk, 100x190 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:18)
1194 4377 Matta Orientalisk, 114x168
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:03)
1194 4002 Matta Orientalisk, 79x108
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:19)
1194 4462 Matta orientalisk, Bochara, 154x258
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:11)
1194 4286 Matta Orientalisk, Figurativ, 84x125
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:51)
1194 4287 Matta Orientalisk, Gabbeh, Indien, 172x225
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:08)
1194 4288 Matta Orientalisk, Livets träd, 123x185
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:09)
1194 4379 Matta Orientalisk, Pakistansk Bochara, 132x197
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:01)
1194 4138 Mattor 3 st, Galleri. Bredd: 70 längd: 340-390
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:59)
1194 4038 Militaria diverse, bland annat äldre kniv samt fotografi av prins Carl med signatur: CA 10-25x2-15cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:32)
1194 4154 Minnesmynt ett par, Regalskeppet Vasa, 1960, Förgyllda. Diameter: 3,5 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:47)
1194 3048 Mockakoppar mm 10 delar, Arabia, risporslin
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:12)
1194 4253 Mockaservisdelar 10 delar, Gustavsberg, "Dresden"
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:15)
1194 3178 Nattygsbord "Casino", Bra Bohag. Design: Engström och Myrstrand för Tingströms. Teak. Längd: 50. Djup: 45 cm. Höjd: 53 cm
1194 4247 Notställ Modell äldre, metall, bemålat. L ca 55cm, djup: ca 65cm, höjd: ca 110cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:15)
1194 4397 Oljemålning 1800-tal, Fiskebåtar i solnedgång. Signerad H Dawson. Olja på plåtpannå, 26x36 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:52)
1194 4098 Oljemålning 1800-tal, Kopigai folkdräkt. Olja på duk, 37x49 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:24)
1194 3458 Oljemålning Anita Adolfsson, "Vår i Erstavik", 1989. Olja på duk, 46x55
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:15)
1194 3475 Oljemålning Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Hus vid vatten, signerad. Olja på duk, 35x55
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:15)
1194 3474 Oljemålning Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Sommaridyll, signerad. Olja på duk, 34x54
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:13)
1194 4168 Oljemålning Aron Gerle (1860-1930), Sverige. Skärgårdsmotiv, signerad. Olja på pannå, 53x88
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:09)
1194 4133 Oljemålning Axel Nipstad (1901-1953), Sverige. Fjällmotiv. Olja på pannå, 46x59 cm
1194 4274 Oljemålning Barbro Widholm (1913-2006), Sverige. Solrosor. Olja på duk, 80x55 cm
1194 4202 Oljemålning Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Tranor. Olja på duk, 33x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:25)
1194 4363 Oljemålning Cai Poulsen (1920-1977), "Ren" -63. Olja på pannå, komposition, 44x28
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:40)
1194 4394 Oljemålning Christian Björn Larsen (1931-1993), Sverige. Signerad, daterad -78, flickor. Olja på pannå, 33x49 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:46)
1194 4134 Oljemålning Emile Godchaux (1860-1938), Fiskare på strand, Sydeuropa. Olja på duk, 47x71
S�ldes f�r 9.600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:52)
1194 2047 Oljemålning Ewald Dahlskog (1894-1950), Sverige. Landskap med sjö. Olja på pannå, 48x60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:14)
1194 4423 Oljemålning Fjordlandskap. Signerad Riddarsporre, daterad 1893. Olja på duk, 43x64 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:15)
1194 4453 Oljemålning G Stainton, Coast scene Evening. Olja på duk, 30x45 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:50)
1194 4047 Oljemålning Göran Hausenkamp (f. 1962), Sverige. Komposition, signerad. Olja på duk, 69x59 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:37)
1194 3464 Oljemålning Gösta Sundvall (1900-1957), Sverige. 1954, nätlagning. Olja på pannå, 37x45
1194 4208 Oljemålning Hans Ekedahl (1944-2016), Sverige. Kustmotiv, "Brissund" Gotland. Olja på duk, 53x104 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:53)
1194 4077 Oljemålning Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Hus i vinterlandskap. Signerad, daterad -67. Olja på duk, 64x91 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:26)
1194 3182 Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Segelbåtar. Olja på duk, 130x100
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:56)
1194 3259 Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Travhästar. Olja på duk, 81x135
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:55)
1194 2390 Oljemålning Johan Ossian Andersson (1889-1975), Sverige. Marin. Olja på duk, 50x75 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:40)
1194 4195 Oljemålning Kai Morten-Glud (1912-1992), Danmark. Ankrade båtar. Olja på duk, 32x40 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:07)
1194 3470 Oljemålning Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Stilleben, signerad -18. Olja på trä, 46x36
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:43)
1194 4415 Oljemålning Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Torö gädda. Signerad, daterad -18. Olja på pannå, 15x53 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:02)
1194 4070 Oljemålning Lotten von Gegerfelt (1834-1915), Hus i vinterlandskap. Signerad, daterad 1893. Olja på duk, 38x27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:22)
1194 4197 Oljemålning Louis Zelig (1894-1993), Sverige. Gård. Olja på duk, 24x64 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:17)
1194 4210 Oljemålning Mats Hådell (f. 1958), Sverige. Sommarlandskap. Olja på duk, 46x38 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:53)
1194 4014 Oljemålning Oidentifierad konstnär, Spanien. Komposition. Olja på duk, 100x100 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:07)
1194 4452 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Flicka med fåglar. Signerad, omkring 1900. Olja på duk, 44x24 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:47)
1194 4057 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Flicka vid spårvagn. Signerad, daterad -43. Olja på pannå, 40x32 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:29)
1194 4447 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Flickporträtt, 1800-tal. Olja på duk, 40x34 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:37)
1194 4152 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Jaktstilleben, 1800-tal. Olja på duk, 37x45 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:41)
1194 4438 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kubistisk komposition. Signerad, 1940-/50-tal. Olja på duk, 81x54 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:42)
1194 4086 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsign LHL. Olja på pannå, 58x22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:35)
1194 4304 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Olja på duk, 153x122
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:49)
1194 4301 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Porträtt av Gustaf Withander (1813-1875), borgmästare i Wasa. Olja på duk, 44x36 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:24)
1194 4263 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Sign Kenneth, -58, Strand. Motivet: 18x28
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:58)
1194 4303 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, olja på duk, 153x77
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:47)
1194 3194 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Två damer. Olja på duk, 73x60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:00)
1194 4076 Oljemålning Olle Nordberg (1905-1986), Sverige. Hamnmotiv. Signerad, daterad -68. Olja på pannå, 32x39 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:32)
1194 4178 Oljemålning Oscar Brentzell (1896-1966), Sverige. Lofoten. Signerad, daterad 1946. Olja på duk, 50x60 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:42)
1194 4265 Oljemålning Östberg, Landskap. Signerad, daterad 1929. Olja på duk, 70x102 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:00)
1194 4395 Oljemålning Pär Åkered, Räv i vinterlandskap. Olja på duk, 45x37 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:47)
1194 4273 Oljemålning Robert Sjöberg, Solrosor. Olja på duk, 87x58 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:36)
1194 4289 Oljemålning Sign G Wallqvist, Män under paraply. Olja på pannå, 119x32 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:11)
1194 4201 Oljemålning Sollander, Sommarblomster. Olja på duk, 45x36 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:24)
1194 4403 Oljemålningar 2 st, Dan Martin (1910-1999), Landskap. Olja på duk, 26x34 & 44x54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:14)
1194 4046 Parti bijouterier diverse bla silver
1194 4220 Parti koppar 10 delar, Modell äldre. Höjd: 8-28 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:16)
1194 4035 Parti kuriosa diverse, bland annat snörflätare
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:24)
1194 4036 Parti spel Modell Äldre bla Kortlekar & Mah-jong
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:30)
1194 4366 Pelarbord Drum table, diameter: 51, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:45)
1194 4336 Pennvässare "Jupiter 1", Guhl & Harbeck, Hamburg, omkring 1900. Längd: 37
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:04)
1194 4012 Picknickväska Taffel, friluftsservis, Bernadotte & Bjørn, Sigvard Bernadotte (1907-2002), Acton Bjørn, Husqvarna Borstfabrik 1959, behållare med bärrem och löst lock (diskbalja), + extra muggar & termosar. Väskans L: ca 21cm, djup: ca 30cm, höjd: ca 32cm
1194 4372 Piedestal Stenskivor. Höjd: 66
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:50)
1194 4045 Plädar 2 st, Tidstrand. Ca 183x135cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:59)
1194 4161 Punschkoppar + bägare, silver, 6 + 1 delar. Längd: ca 5,5/6,5cm, djup: ca 5,4/3cm, höjd: ca 5,5/3,9cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:12)
1194 4433 Ragusked + matskedar, 6 delar, silver, Danmark, 1923. Längd: 20,5-39
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:24)
1194 4245 Resväskor 3 st, skinn & papp, modell äldre. Längd: 50-66
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:12)
1194 2333 Ring 18k, Briljanter & safirer, ej stämplar. Ringmått: 21
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:55)
1194 4368 Rullklaffsekretär mahogny. Längd: 87. Djup: 46 cm, höjd: 96 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:46)
1194 3003 Salongsbord Gustaviansk stil. Diameter: 84, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:23)
1194 4217 Salongsbord Karl Johanstil, klaffar. Längd: 97 + 2x24, djup: 74 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:09)
1194 4298 Salongsgrupp 3 delar, nutida, 2 st karmstolar + bord, bemålat. Bordets L: ca 50cm, djup: ca 55,3cm, höjd: ca 55,3cm. Stol L: ca 51,5cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:16)
1194 3422 Salongsgrupp 4 delar, Gustaviansk stil. Bord 30x55 cm. Höjd: 75 cm. Soffa längd: 103 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:34)
1194 4411 Salt / pepparströare 3 st, Familjen Pepparson, Anita Nylund (f. 1931), Sverige. Jie Gantofta. Höjd: 10-15
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:54)
1194 4413 Saltkar + smörhundar + skulptur, Porslin. Bing & Grøndahl, Royal Copenhagen. Längd: ca 4-13cm, djup: ca 1,3- 12cm, höjd: ca 1,8-12,5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:57)
1194 4240 Saltkar Ett par, Silver / glasinsats, Tyskland. Längd: 6
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:01)
1194 4293 Satsbord 3 delar, rokokostil, mahogny. Längd: ca 35-50,5cm, djup: ca 33-35cm, höjd: ca 48,5-53cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:23)
1194 4139 Schackspel / backgammon, ej pjäser, trä. Längd: 50, med löstagbara ben, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:07)
1194 4020 Sekretär 1800-tal, ek. Längd: 103, djup: 51 cm, höjd: 100 cm
1194 3076 Sekretär Intarsia, Rullklaff. Längd: 88, djup: 45 cm, höjd: 98 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:37)
1194 3190 Serigrafi Ron Lior (f. 1971), Sverige. Liggande modell. Signerad, numrerad 61/250, bladets mått: 55x85
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:30)
1194 3386 Serveringsvagn mahogny. Längd: 42+ 2x23, djup: 67 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:12)
1194 4044 Servetter linne, 2 uppsättningar. Ca 63-69x57-62cm, höjd på hög: ca 15cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:46)
1194 4430 Sideboard gustaviansk stil. Längd: 185, djup: 42 cm, höjd: 81 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:46)
1194 4470 Sifoner 2 st, + patroner. Höjd: 30-34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:47)
1194 4239 Silver 6 delar, bland annat Dosor & bägare. Höjd: 4-8
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:00)
1194 4409 Skål + vas, Kristall, Böhmen. Höjd: 9-14
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:38)
1194 4266 Skål Coquille, Flygsfors. Konstglas. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:09)
1194 4328 Skål Kina, omkring 1900. Längd: 18
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:48)
1194 4431 Skål Kristall i Schatull, Orrefors, Cyrén, "för nit och redlighet", diameter: 24
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:18)
1194 3312 Skål silver, 1927, etsad dekor. Vikt: 320g, längd: 21 cm, djup: 9 cm, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:57)
1194 4425 Skål Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Silur, Gustavsberg, 1960-tal, chamotterat stengods i brunt och svart, Längd: 14. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:13)
1194 3095 Skålar 6 st, Pillivuyt. Diameter: 13 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:02)
1194 4236 Skärpspänne silver, Ryssland, Niellodekor. Längd: ca 10cm, höjd: ca 8cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:55)
1194 4476 Skeppsur + barometer, Jerger. Diameter: 12
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:11)
1194 4459 Skrivbord Karl Johanstil, mahogny. Längd: 140, djup: 74 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:01)
1194 4330 Skulptur Bäverarbete, ”Nature morte”, björk. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:56)
1194 4071 Skulptur brons, efter Giambologna, "mercurio". Höjd: 55
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:27)
1194 4072 Skulptur brons, efter Jules Jovane, "Kvinna". Höjd: 71
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:27)
1194 4074 Skulptur brons, efter Milo, "Skelett". Höjd: 15
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:29)
1194 3078 Skulptur Byst, på sockel. Konstmassa, Höjd: 51 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:42)
1194 4224 Skulptur Carl Eldh (1873-1954), Sverige. Gips. Höjd: 15,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:46)
1194 4034 Skulptur Dahl-Jensen, Griffon Bruxellois. Höjd: ca 10cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:27)
1194 4260 Skulptur Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Kosta, Sko. Höjd: 11
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:32)
1194 4412 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lotta, Gustavsberg. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:56)
1194 4225 Skulptur Ruth Milles (1873-1941), Sverige. Gips. Höjd: 23
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:44)
1194 4122 Skulptur Sovjetunionen USSR, Tvättbjörn. Längd: 14
1194 4424 Skulptur Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Elefant, Ekeby. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:11)
1194 4114 Slagbord längd: 50 + 2x70, djup: 110 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:29)
1194 4319 Slagbord med skåp & lådor. Längd: 30 + 2x55, djup: 80 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:08)
1194 4256 Smurfar 70/80-tal, Hus + 9 st smurfar. Längd: ca 3-9cm, djup: ca 2,5-11cm, höjd: ca 4-10,5cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:21)
1194 4163 Smycken parti diverse, bland annat silver
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:23)
1194 4144 Soffa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas. Längd: 180
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:19)
1194 4149 Soffa Nyrokoko, Björk. Längd: 163
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:27)
1194 4414 Soffbord 1950-tal, Teak. Längd: 140, djup: 45 cm, höjd: 36 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:04)
1194 4418 Soffbord Asien, 90x90. Höjd: 45
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:14)
1194 3174 Soffbord Jason, Danmark. Längd: 125. Djup: 55 cm. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:30)
1194 4223 Soffbord längd: 108 cm, djup: 87 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:41)
1194 4374 Spegel + konsolbord, Gustaviansk stil, nutida. Höjd: 60 + 117, lampetter
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:53)
1194 4454 Spegel Främre orienten, Benintarsia, 100x50 ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:52)
1194 3107 Spegel Gustaviansk stil, 83x50
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:25)
1194 2228 Spegel Gustaviansk stil. Höjd: 73
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:35)
1194 3231 Spegel Karl Johan, mahogny, 180x80
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:54)
1194 2404 Spegel Nyrokoko, 60x62 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:54)
1194 3411 Spelbord mahogny, omkring sekelskiftet 1900. Längd: 90, djup: 2x45 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:06)
1194 3448 Spelbord Nyrokoko. Längd: 91, djup: 2x44 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:11)
1194 4339 Stengods 4 delar, Vallåkra, bland annat vaser. Höjd: 13 - 32
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:12)
1194 4237 Stickvapen 2 delar, bland annat "kris" Indonesien. Längd: 31-45
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:57)
1194 4244 Stol 1800-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:11)
1194 4370 Stolar 4 st, Gemla Diö, galon
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:47)
1194 4019 Stolar 4 st, rokokostil
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:29)
1194 3462 Stolar 6 st
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:29)
1194 3408 Stolar 6 st, ”Palm", design: Lievore Altherr Molina för Arper
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:08)
1194 4457 Stolar 6 st, 1880-tal, bemålade
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:05)
1194 4371 Stolar Ett par, 1800-tal, bemålade
1194 3421 Stolar ett par, 1880
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:28)
1194 4314 Stolar Ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:36)
1194 4018 Stolar Ett par, nyrokokostil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:29)
1194 4458 Stolar Ett par, Senbarock stil
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:00)
1194 4120 Stop Nyrokoko, mässing, graverad, 1880. Höjd: 28
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:11)
1194 4281 Sybord mahogny, lyrformad fot. Längd: 55, djup: 37 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:52)
1194 3213 Taburett Jugend. Längd: 57 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:59)
1194 3457 Taburett Karl Johanstil. Längd: 61 cm. Djup: 35 cm, höjd: 61 cm
1194 4212 Takarmatur 1970-tal, grön plåt, diameter: 36
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:32)
1194 4468 Takarmatur Carl Fagerlund (f. 1915), Sverige. Taklampa, Orrefors, 1960-tal, mässing med glasprismor, diameter: 43, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:35)
1194 2093 Takarmatur Design: Philippe Starck (f. 1949), Frankrike. 1996. Flos, Romeo Soft S2. Skärm av plisserat tyg med en inre ljusavskärmare i pressat glas. Höjd: 24 cm. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:50)
1194 4299 Takarmatur prismor. Diameter: 39 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:17)
1194 4213 Takarmatur snöre / trä, diameter: 54, höjd: 35 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:34)
1194 4027 Tallrik Meissen, II-sortering, diameter: 24
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:09)
1194 4013 Tallrikar 11 st, Rörstrand, 1800-tal. Diameter: ca 24,5cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:34)
1194 4429 Tallrikar 12 st, Rosenthal, diameter: 22
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:30)
1194 4325 Tallrikar 4 + 3 st, Rörstrand, "Arona". Diameter: ca 24cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:32)
1194 4101 Tavla Bokmärken, 53x38
1194 4009 Teckning 1800-tal, 32x32 cm
1194 4242 Tekoppar 6 st + 13 assietter, Lidköping
1194 4023 Tenntallrikar 8 st, 1982, diameter: 27
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:40)
1194 4156 Terrin + skålar, och fat, 10 delar, Villeroy & Boch, Manoir, längd: ca22-30cm, djup: ca 2-10,5cm, höjd: ca 3-23,5cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:02)
1194 4155 Terrin + soppskålar, 1+ 6 delar, Pillivuyt, France. Längd: ca 15-24cm, djup: ca 7-11cm, höjd: ca 10,5-15cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:05)
1194 4159 Teservisdelar 12 delar, Rosenthal, "JDEAL"
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:09)
1194 4347 Teskedar + kaffeskedar, 9 + 13 st. Silver. Längd: ca 13 & 10cm, box mått: ca 14x14
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:35)
1194 3284 Teskedar + kaffeskedar, silver, 12 + 9 st. Längd: 11-12,5 cm
1194 3022 Tobaksburk + burk, 2 st, Järn / tenn, höjd: 12-19
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:23)
1194 4478 Torrkompass F Bryde, Köpenhamn, 1800-tal. Diameter: 10
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:19)
1194 4004 Trädgårdsstolar 4 st
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:06)
1194 3477 Trädgårdsurnor 3 st. Gjutjärn. Höjd: 25
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:44)
1194 4248 Träsnitt efter Toyohiro, 24x17
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:19)
1194 4296 Träsnitt Einar Rosén (1910-1998), Sverige. 1958, Sittande modell, 12/50. Motivet: 37x34
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:08)
1194 3236 Tryck 20 st. Porträtt. Motivet: 29x21
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:12)
1194 4189 Tusch Man, boksida, bladets mått: 11x16
1194 4084 Tuschteckning Bror Marklund (1907-1977), Sverige. Komposition. Motivet: 36x32
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:31)
1194 4107 Tuschteckningar 12 st, Claes Bäckström, Erotiska motiv, lösa blad, kartongpapper, bladets mått: 50x35 ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:04)
1194 4106 Tuschteckningar Claes Bäckström, Bibliska motiv, lösa blad / kartongpapper. Motivet: ca 25,5-51x36,5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:55)
1194 4108 Uplight nutida. Höjd: 197
1194 4259 Väggrelief Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsbergs Studio, 28x17 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:31)
1194 4151 Värja Svalling Rosenfors, K2. Längd: 113 ca
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:39)
1194 4063 Värja Toledo Espana. Längd: 95
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:55)
1194 4444 Vas + ägg, Konstglas, 3 delar, Monica Backström & Bertil Vallien. Höjd: 6-10
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:27)
1194 4145 Vas + skål, 2 delar, Porslin. SH, Royal Copenhagen. Höjd: 5-10 cm, diameter: 11 cm
1194 4131 Vas Aldo Londi, Italy. Höjd: 30
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:40)
1194 4426 Vas Aldo londi, rimini blue. Höjd: 23
1194 4284 Vas Bengt Böckman (1926-2014), Sverige. Höganäs. Höjd: 34
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:57)
1194 4261 Vas Höganäs. Höjd: 16
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:33)
1194 4232 Vas Kina, Tidigt 1900-tal. Höjd: 26
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:52)
1194 4141 Vas Orrefors, Lars Hellsten (f. 1933), Sverige. Kristall. Höjd: 14
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:08)
1194 4234 Vaser + skålar, 6 delar, Bla Vivi & Gunnar Nylund, små. Höjd: 2,5-8,5
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:51)
1194 3364 Vaser 2 st, Iittala. Höjd: 7-11
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 19:32)
1194 4005 Vinglas 4 at, Orrefors. Höjd: 14,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 20:06)
1194 3282 Vinkylare nysilver, AG Dufva. Höjd: 23
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:15)
1194 4276 Vitrinskåp England. Längd: 79, djup: 35 cm, höjd: 185 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 juli 2018 18:42)
1194 4032 Ytterfoder + fat, porslin, omaka, bland annat Rörstrand. Höjd: 14 cm