1570 7021 Accordion Hohner, Mignon. Längd: 20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:31)
1570 7048 Akvarell Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. "Grågäss". Signerad, daterad -79. Akvarell, bildmått: 20x29 cm, yttermått inklusive ram: 40x47 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:15)
1570 7175 Ampel Glas. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:18)
1570 7299 Ampel Jugend. Diameter: 47 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:52)
1570 7332 Ampel Karl Johan. Diameter: 22 cm
1570 7158 Ångmaskin Originalförpackning, "Modell-Dampf-Maschinen", Germany. Höjd: 23,5 ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:27)
1570 7303 Appliquer Ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:04)
1570 7267 Armband + manschettknappar, 10 delar, silver/mässing, bruttovikt: 70 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:43)
1570 7257 Armband Sterlingsilver. Vikt: 30 g. Längd: 9cm. Cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:40)
1570 7162 Armbandsur Omega Seamaster. Diameter: 35 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:08)
1570 7163 Armbandsur Omega. Diameter: 35mm cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:20)
1570 7194 Årsur Kundo. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:53)
1570 6300 Bältesspänne Ryska Artilleriet, mässing, 1800-tal, 5,5x8 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:49)
1570 6299 Bältesspänne Ryska infanteriet, mässing, 1800-tal, 5x7,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:44)
1570 7144 Bänk Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Längd: 12 cm, djup: 40 cm, höjd: 44 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:21)
1570 7134 Bankett Karl Johanstil. Längd: 65 cm. Djup: 37 cm, höjd: 99 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:42)
1570 7015 Barbie & skipper med garderobsväska, + kläder mm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:56)
1570 7275 Barnsäng 1920-/30-tal, Utdragbar, Björk. Längd: 78-125
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:44)
1570 7211 Barskåp Intarsia. Bredd: 78 cm, djup: 40 cm, höjd: 110 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:03)
1570 7371 Bergsmansstake Trä, för 5 ljus. Längd: 29 cm, höjd: 33 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:23)
1570 7305 Bestick 5 delar, silver. Längd: 11-22, vikt: 200g brutto
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:15)
1570 7266 Bestick silver, 18 delar, GEWE, Chippendale. Längd: 12-20, vikt: 690 gr brutto
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:38)
1570 7066 Blandteknik Bo E Lundquist (f. 1937), Sverige. Komposition, collage. Signerad, daterad -87 cm, yttermått inklusive ram: 101x70 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:54)
1570 7152 Blandteknik Harald Lyth (f. 1937), Sverige, tillskriven. Ej signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 120x87 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:20)
1570 6085 Bojan Kina. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:56)
1570 7350 Bojaner porslin, 2 st. Kina. Höjd: 9-. 18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:08)
1570 7251 Bokhylleskåp 2 sektioner, Alf Svensson (1923-1992), Sverige. Bjästa Snickerifabrik, 1960-tal, 5 moduler. Ek, Rottingklädda dörrar, Brännstämplade, Bredd: 120 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 183 cm, 1804, nyckel
S�ldes f�r 13.500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:52)
1570 7276 Bokhyllor Ett par, Betsad furu. Bredd: 80 cm. Djup: 29 cm, höjd: 252 cm + löst överstycke
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:58)
1570 7248 Bokskåp Ek. Bredd: 147 cm, djup: 33 cm, höjd: 145 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:33)
1570 7178 Bokverk 8 band, Svenska hem, årgångar: 1913,1915-1920,1922
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:57)
1570 7245 Bord Folke Ohlsson, "Frisco", Tingströms, Teak. Bredd: 76 cm, djup: 55 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:36)
1570 7296 Bord teak. Bredd: 52 cm, djup: 53 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:20)
1570 7198 Bordsdukar 2 st, omkring 1900, mått: 102x162 & 130x130
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:37)
1570 7156 Bordslampa 42. Höjd: 44cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:26)
1570 7155 Bordslampa kupa av glas. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:14)
1570 7277 Bordslampa Oscar & Clothilde, mässing. Höjd: 64 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:16)
1570 7027 Bordslampa Skultuna No 507. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:42)
1570 7094 Bordslampa Strindbergsmodell, smide med glaskupa. Diameter: 25 cm. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:29)
1570 6087 Bordslampfot Falkenbergs Belysning. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:09)
1570 7141 Bordslampfot Orrefors, Carl Fagerlund (f. 1915), Sverige. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:46)
1570 7142 Bordslampor 1 par glas. Höjd: med skärm 49 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:27)
1570 7333 Bordsspegel Metall, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:43)
1570 7190 Bordstelefoner 3 st, Kobra, 2 st röda, 1 st duvblå. Höjd: 21,5cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:41)
1570 7247 Buffeskåp 1890-tal, Ek. Bredd: 85 cm, djup: 52 cm, höjd: 153 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:23)
1570 7252 Byrå 1800-tal, valnöt. Bredd: 103 cm, djup: 47 cm, höjd: 100 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:34)
1570 6269 Byrå England, L- 41 cm. Djup: 30 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:15)
1570 6266 Byrå med stenskiva. Bredd: 66 cm, djup: 35 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:11)
1570 7065 Camé förgylld ram, 1800-tal, 5x4
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:55)
1570 7189 Dalahäst modell äldre. Höjd: 7 längd: 7 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:24)
1570 7396 Dekorelement 2 st. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:29)
1570 7288 Djupa tallrikar 6 st, Ostindia, Rörstrand. Diameter: 23cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:30)
1570 7278 Dolk Wilkinson Sword. Längd: 40 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:49)
1570 7318 Dörrknoppar 18 st, Verrina, 1960/70-tal
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 21:11)
1570 7353 Dukar 2 st+ 8 servetter, Handvävda, Dräll, ca 36x43 cm, ca 135x170 cm, ca 140x220 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:05)
1570 7230 Dukar 2 st, + 12 servetter, 180x180,180x340, + 50x50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:04)
1570 7389 Eldset mässing, 5 delar. Höjd: 52 cm
1570 5172 Emaljmålning Bo Lindholm (f. 1938), Sverige. Signerad Lindholm, 50x61 cm, oramad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:57)
1570 7383 Fällbord "Krogsta", ur Ikeas 1700-tals serie. 1990-tal. Målad. Tredelad pelarfot. Diameter: 86 cm. Höjd: 72 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:45)
1570 7384 Fällbord "Krogsta", ur Ikeas 1700-tals serie. 1990-tal. Målad. Tredelad pelarfot. Diameter: 86 cm. Höjd: 72 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:32)
1570 7030 Färgetsning Anders Österlind. Signerad, numrerad 279/310, Komposition. Bildmått: 27x32 cm, yttermått inklusive ram: 63x49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:09)
1570 7171 Färgkrita Oidentifierad konstnär. Modell, Monogramsignerad, daterad -59. Bildmått: 21x31 cm, yttermått inklusive ram: 34x44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:07)
1570 6001 Färglitografi "The Bluemarket Races", tryckt signatur. Färglitografi, bildmått: 36x59 cm, yttermått inklusive ram: 67x92 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:31)
1570 7108 Färglitografi 2 st, Åke Åhlin (f. 1913), Sverige. Signerad, numrerad 31-35/60 cm, yttermått inklusive ram: 48x64 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:33)
1570 7400 Färglitografi 2 st, Reuterswärd, yttermått inklusive ram: 66x77 cm. Signerad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:18)
1570 7201 Färglitografi Anders Palmér (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad 129/290. Färglitografi, bildmått: 19x28 cm, yttermått inklusive ram: 39x46 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:43)
1570 7203 Färglitografi Arnold Hagström (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad 23/90, daterad 1994. Blommor. Färglitografi, bildmått: 49x58 cm, yttermått inklusive ram: 70x80 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:58)
1570 7109 Färglitografi efter Andy Warhol, Marilyn. Färglitografi, bildmått: 90x90 cm, yttermått inklusive ram: 110x110 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:15)
1570 7366 Färglitografi Eva Boström (f. 1954), Sverige. Signerad, färglitografi, numrerad 79/190, Lökar, 40x55mm, yttermått inklusive ram: 63x76
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:45)
1570 7368 Färglitografi Eva Boström (f. 1954), Sverige. Signerad, numrerad 201/250, bär, 19x27 cm, yttermått inklusive ram: 36x44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:16)
1570 7236 Färglitografi Johan Petterson (f. 1957), Sverige. Häst. Signerad, numrerad 8/800, daterad -98. Färglitografi, bildmått: 15x19 cm, yttermått inklusive ram: 29x35 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:34)
1570 7034 Färglitografi Maria Hillfon (f. 1945), Sverige. Fjädrar. Signerad, numrerad 57/250. Färglitografi, bildmått: 32x39 cm, yttermått inklusive ram: 51x56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:57)
1570 7031 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Lök. Signerad, numrerad 120/200, daterad -80. Färglitografi, bildmått: 24x30 cm, yttermått inklusive ram: 45x50 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:14)
1570 7202 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad, numrerad 48/155, björknäver. Färglitografi, bildmått: 39x53 cm, yttermått inklusive ram: 50x63 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:40)
1570 7378 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 118/200. Färglitografi, bildmått: 37x29 cm, yttermått inklusive ram: 59x48 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:59)
1570 6321 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Vinterskärgård. Signerad, numrerad 294/460. Färglitografi, bildmått: 35x49 cm, yttermått inklusive ram: 55x68 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:03)
1570 7225 Färglitografi Sven Jonson (1902-1981), Sverige. "Vesper". Färglitografi. Signerad. Bladets mått: 42x29 cm, yttermått inklusive ram: 58x44 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:37)
1570 7362 Färglitografi Wiking Svensson (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 82/95, daterad -53. Färglitografi, bildmått: 27x37 cm, yttermått inklusive ram: 42x52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:13)
1570 7153 Färglitografier 6 st, Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad, numrerad 118/225. Färglitografi, bildmått: 33x44 cm, yttermått inklusive ram: 65x89 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:21)
1570 7117 Fat Konstglas. Diameter: 45 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:43)
1570 7146 Fåtöljer ett par, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Artek, No 406
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:09)
1570 7071 Fåtöljer Ett par, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Ingrid, skinn
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:51)
1570 7327 Fåtöljer Ett par, rokokostil, omklädda
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:53)
1570 7385 Fickur 18k guld, Omega. Diameter: 47 mm. Vikt: 84 gr brutto
S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:08)
1570 7169 Fickur 5 st
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:29)
1570 7157 Fickur Zenith, 14k guld, bruttovikt: ca 80 g. Diameter: 4,5cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:23)
1570 7282 Figuriner 4 st. Orientaliska, konstmassa. Höjd: 6,5-7 cm
1570 7187 Fiskfat med lock, koppar och mässing. Längd: 52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:07)
1570 7270 Fotografi Thomas D Mangelsen. Signerad, numrerad 50/500, daterad 195, vithövdad örn. Bildmått: 49x34 cm, yttermått inklusive ram: 73x57 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:42)
1570 7274 Fotpallar Ett par, sent 1800-tal, petit pointsklädsel. Längd: 34 cm, djup: 34 cm, höjd: 26 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:31)
1570 5217 Garderobsskåp Frankrike, Valnöt, 1800-tal. Bredd: 164 cm. Djup: 61 cm, höjd: 215 cm, nyckel
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:53)
1570 7113 Glas 6+ 6+ 6 st, olika. Höjd: 11-12 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:10)
1570 7005 Glasservis 40 delar, + karaff. Höjd: 5,5-12-26 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:32)
1570 7313 Glasservisdelar 21 delar, 1930-tal, svart fot. Höjd: 6,5-13,5
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:35)
1570 6103 Glasservisdelar 29 delar. Höjd: 8-13 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:58)
1570 6132 Glasservisdelar ca 65 delar. Höjd: 9,5-16,5
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:22)
1570 7102 Golvlampa Båglampa, 5 ljusarmar, fot i sten. Höjd: ca 190 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:15)
1570 7103 Gräddkanna + sockerskål, silver. Höjd: 4-7 cm. Vikt: 105 g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:16)
1570 7228 Gräddkanna silver. Höjd: 12 cm, vikt: 150g ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:39)
1570 7106 Grafiskt blad Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Ej signerad, Aniara. Bildmått: 66x50, cm, yttermått inklusive ram: 74x60 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:48)
1570 7269 Hängskåp Allmogestil, nutida. Bredd: 50 cm. Djup: 25 cm, höjd: 56 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:49)
1570 6255 Hörnétagère England, Idegran. Höjd: 132 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:44)
1570 4304 Hörnskåp Allmoge. Höjd: 220 cm, nyckel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:25)
1570 7167 Jultallrikar 5 st, Rosenthal, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Diameter: 29 cm
1570 7300 Kaffegods Arabia, 15 delar, Bellis
1570 7229 Kaffeservis 26 delar, Tuscan, England
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:59)
1570 7382 Kaffeservis 9 delar, Vallauris, Frankrike
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:37)
1570 7298 Kaffeservis Royal Albert, England, 24 del
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:08)
1570 7018 Kaffeservisdelar 22 delar, Rosenthal Sansouici
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:35)
1570 7007 Kakfat Gefle, Handmålat. Diameter: 24 cm. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:47)
1570 7294 Kanapé längd: 140 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:56)
1570 7115 Kandelabrar ett par, Metall. Höjd: 59 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:21)
1570 7370 Kannor 3 st, porslin & emalj, bland annat Formosa & Finel. Höjd: 15-20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:46)
1570 7043 Kannor 5 st, modell äldre, porslin /metall, Dekor med spelkort. Höjd: 16-24 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:03)
1570 7317 Karaffer 7 st, glas, modell äldre. Höjd: 14-27 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:46)
1570 7188 Karaffer/kannor Glas, 9 st. Höjd: 13-37 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:01)
1570 7145 Kassaskåp omarbetat. Bredd: 71 cm, djup: 447 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:06)
1570 7006 Knivar 17 st, med porslinsskaft. Längd: 24 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:12)
1570 6119 Kolbox England. Längd: 38 cm, djup: 37 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:52)
1570 7319 Kopparbunke modell äldre. Diameter: 34 längd: 41 cm, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:54)
1570 7010 Kupor av glas 3 st, 1930-tal. Höjd: 16-20 ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:36)
1570 7185 Kuriosa 8 del div
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:09)
1570 7047 Kuverttallrikar 16 st, Royal Worcester, Hyde Park. Diameter: 27 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:07)
1570 7184 Lampbord med pelarfot. Diameter: 45 cm, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:07)
1570 7232 Lampett Metall. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:11)
1570 7293 Lampetter Ett par, empirestil, metall. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:54)
1570 7020 Lanterna Koppar, Buckau Stockholm. Höjd: 4 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:38)
1570 7336 Laxbräda Frankrike. Längd: 90 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:32)
1570 7290 Litografi Laris Strunke (f. 1931), Sverige. Signerad, numrerad 40/100, komposition, bladets mått: 22x19 cm, yttermått inklusive ram: 26x23 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:58)
1570 7022 Ljuskrona Empirestil. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:58)
1570 7098 Ljuskrona Gustaviansk stil. Diameter: 45 cm. Höjd: 65 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:37)
1570 6291 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:12)
1570 6073 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 60 ca
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:52)
1570 5378 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:14)
1570 7280 Ljuskrona mer prismor, Gustaviansk stil. Diameter: 45 cm. Höjd: 90 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:41)
1570 7174 Ljuskrona Venetiansk. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:57)
1570 7028 Ljuslyktor 3 st, "Eternell", Owe Elvén, Orrefors. Höjd: 9-12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:17)
1570 7014 Ljusstakar Ett par, Monica Bratt (1913-1961), Sverige. Glas, etikett. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:55)
1570 6286 Ljusstakar Ett par, silver, CG Hallberg, 1961, Höjd: 8 cm, Bruttovikt: 365 g
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:03)
1570 6290 Ljusstakar Ett par, silver, importstämplar. Höjd: 20 cm, Bruttovikt: 1005 g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:11)
1570 7329 Ljusstakar ett par, Tenn, 1932. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:11)
1570 7325 Ljusstakar ett par, Tenn, 3-armade, 1933. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:49)
1570 7376 Månbord 1880-tal, Furu, 2 del + iläggsskivor. Diameter: 117, höjd: 73,2x36 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:46)
1570 7265 Matbestick 36 delar, silver, modell Olga, 1993,12 st gafflar 17,5 cm, 12 st skedar 17,5,12 st knivar 21 cm, Bruttovikt: 2000 g ca, varav knivar 1008 g
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:20)
1570 7348 Matbord 1960-tal, teak, 2 st iläggsskivor. Diameter: 110 cm, höjd: 73 cm, ilägg 2x35
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:28)
1570 6050 Matbord Perstorp. Bredd: 100+ 25, djup: 75 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2023 05:00)
1570 7131 Matbord Plexiglas, TOKUJIN YOSHIOKA för KARTELL, Invisibel Light. Märkt, Bredd: 100 cm. Djup: 100 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:51)
1570 7038 Matbord med utdragsskivor Edsby. Verken, Daterad 1959, mörkgrå Perstorpsskiva. Längd: 80 + 2x30. Djup: 70 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:05)
1570 7250 Matsalsgrupp 5 delar, Ek, 1890-tal. Längd: 128+ 2x58, djup: 105 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:30)
1570 7056 Matservis 41 delar, stengods
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:48)
1570 7310 Matservisdelar 15 delar, Vinranka, Gefle
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:28)
1570 7401 Matservisdelar Gustavsberg, ca 55 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:09)
1570 7003 Matta orientalisk, 105x196 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:26)
1570 7374 Matta orientalisk, 107x171 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:32)
1570 7279 Matta orientalisk, 117x180 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:41)
1570 7092 Matta orientalisk, 122x165 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:11)
1570 6268 Matta orientalisk, 200x250 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:12)
1570 5299 Matta orientalisk, Galleri, 81x390 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:06)
1570 6171 Matta orientalisk, Indjelas, Galleri, 76x267 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:51)
1570 7041 Matta orientalisk, Karachi, 185x275 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:09)
1570 6030 Matta Orientalisk, Kelim, 157x280 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:38)
1570 7001 Matta orientalisk, Keshan, ca 320x450 cm
S�ldes f�r 7.600 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:06)
1570 7002 Matta orientalisk, Sarab, 113x155 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:56)
1570 6029 Matta Orientalisk, Soumak, 77x100 cm
1570 7393 Matta Röllakan, Signerad M, 142x200 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:42)
1570 6045 Minkpäls Blackglama, storlek ca 40
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:00)
1570 7172 Mynt diverse 1950/60-tal, 1180 gr ca
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:08)
1570 7316 Näsduksskål Italien. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:17)
1570 6077 Näsduksskål Venini, Murano. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:10)
1570 4506 Oljemålning + Akvarell, Carl Wilhelm Jaensson (1853-1931), Sverige. Landskap, akvarellen signerad. Bildmått: 18x28 resp. 14x21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:01)
1570 7238 Oljemålning Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, daterad 1980, flodlandskap. Olja på pannå, 40x48 cm, yttermått inklusive ram: 43x52
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:32)
1570 7233 Oljemålning Arvid Öström (1889-1955), Sverige. Signerad, stilleben. Olja på pannå, 25x19 cm, yttermått inklusive ram: 35x30 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:26)
1570 7050 Oljemålning Börje Såndberg (1908-1993), Sverige. Kustparti, Monogramsignerad, Daterad -47. Olja på pannå, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 54x62
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:36)
1570 7237 Oljemålning Daniel Lebier (f. 1941), Frankrike. Florist. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 57x39 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:11)
1570 6177 Oljemålning David Wallin (1876-1957), Sverige. Signerad, vilande. Olja på pannå, 30x29 cm, yttermått inklusive ram: 49x48 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:52)
1570 7217 Oljemålning Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Interiör med blå rullgardiner, "Smögen". Signerad, daterad 1943. Olja på duk, 71x54 cm, yttermått inklusive ram: 84x72 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:45)
1570 7080 Oljemålning Folke Jupiter (1913-1979), Sverige. Motiv från Gotland. Signerad. Olja på pannå, bildmått: 15x20 cm, yttermått inklusive ram: 24x30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:18)
1570 7367 Oljemålning Gertrud Wråke-Lindquist (1905-1996), Sverige. Signerad, Ballerinor, 50x61 cm, yttermått inklusive ram: 54x66 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:29)
1570 7055 Oljemålning Gunnar Bergqvist, Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 39x50 cm, yttermått inklusive ram: 48x59 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:10)
1570 7133 Oljemålning Gustaf Magnusson (1890-1957), Sverige. Af Chapman. Signerad. Olja på duk, 60x90 cm, yttermått inklusive ram: 70x102 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:47)
1570 7335 Oljemålning Håkan Welin (f. 1960), Sverige. Signerad, daterad a tergo 1999. Olja på pannå, 32x29 cm, yttermått inklusive ram: 35x32 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:51)
1570 7078 Oljemålning Hans Fritzdorf (1927-1990), Sverige. Monogramsignerad, Sydländskt stadsmotiv. Olja på duk, 45x67 cm, yttermått inklusive ram: 48x70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:29)
1570 7126 Oljemålning Harry Bonde Petersen (1918-1999), Danmark. Landskap med fåglar. Signerad, daterad -68. Olja på duk, 70x100 cm, yttermått inklusive ram: 88x116 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:58)
1570 7354 Oljemålning Joaquin Fabres (1864-1914), Chile. Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 47x35 cm, yttermått inklusive ram: 54x42 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:13)
1570 7120 Oljemålning Johan Ossian-Andersson (1889-1975), Fiskebåtar. Signerad. Olja på duk, 36x48 cm, yttermått inklusive ram: 46x59 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:11)
1570 7122 Oljemålning Johan Ossian-Andersson (1889-1975), Fiskebåtar. Signerad. Olja på duk, 47x73 cm, yttermått inklusive ram: 58x84 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:08)
1570 7119 Oljemålning Johan Ossian-Andersson (1889-1975), Fiskebåtar. Signerad. Olja på duk, 47x73 cm, yttermått inklusive ram: 61x87 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:14)
1570 7342 Oljemålning Oidentifierad Konstnär, Fartygsporträtt, Signerad. Bildmått: 17x29 cm, yttermått inklusive ram: 28x39 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:12)
1570 5305 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Alpsjö. Olja på duk, 32x54 cm, yttermått inklusive ram: 48x70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:35)
1570 7363 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Komposition, ej signerad. Olja på pannå, 74x123 cm, yttermått inklusive ram: 78x127 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:52)
1570 7231 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, England, 1800-tal, marin. Olja på duk, 24x44 cm, yttermått inklusive ram: 44x63 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:50)
1570 7068 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad J Robertson, Interiör. Olja på pannå, 40x29 cm, yttermått inklusive ram: 58x43 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:23)
1570 7224 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Mironov, Daterad -77, komposition. Olja på duk, 37x37 cm, yttermått inklusive ram: 53x53 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:54)
1570 5308 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Harjakt. Olja på duk, 32x41 cm, yttermått inklusive ram: 44x53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:40)
1570 7199 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Skokloster, Signerad, 29x36 cm, yttermått inklusive ram: 41x48 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:40)
1570 7215 Oljemålning Sam Uhrdin (1886-1964), Sverige. Kvinnoporträtt. Signerad och daterad 1909, Olja på duk, bildmått: 51x45 cm, yttermått inklusive ram: 68x64
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:36)
1570 7343 Oljemålning Stilleben, Signerad. Bildmått: 40x51 cm, yttermått inklusive ram: 42x53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:20)
1570 5035 Oljemålning Sven Olof Rosén (1908-1982), Sverige. "Le Concierge" ("Portvakten"). Signerad, daterad Paris 37. Olja på duk, 73x54 cm, yttermått inklusive ram: 82x63 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:01)
1570 5306 Oljemålning T Gajewski. Signerad, daterad 1972, stad i vinterstorm. Olja på duk, 33x50 cm, yttermått inklusive ram: 43x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:37)
1570 7033 Oljemålning William Nording (1884-1956), Sverige. Öland, "Utsikt mot Landborgen". Signerad, daterad -46. Olja på pannå, 38x44 cm, yttermått inklusive ram: 52x60 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:07)
1570 7360 Oljemålningar Oidentifierad konstnär. Ej signerade, ett par, Italien. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 33x42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:55)
1570 5179 Öronlappsfåtölj England, Läderklädsel
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:12)
1570 7395 Överstycken 2 st, förgyllda. Längd: 61-82 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:30)
1570 7191 Pallar 3 st, fällbara, omkring 1900. Längd: ca 47cm, Djup: ca 43cm, Höjd: ca 48cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:41)
1570 7249 Parfymflakonger 47 st, med parfym. Höjd: 4-7,5 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:59)
1570 5276 Pärlcollier 14 k lås. Längd: 47 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:01)
1570 7359 Parti grafiska blad Teckningar/etsningar med mera
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:08)
1570 7373 Parti keramik 3 delar. Höjd: 8-14 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:30)
1570 7394 Parti korgar 13st, 16-86cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:43)
1570 7082 Pastell Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. Motiv från Björkö. Signerad. Bildmått: 23x39, yttermått inklusive ram. 40x56 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:12)
1570 7227 Pipställ 6 pipor + en pipa som saknar munstycke, 1800-tal. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:39)
1570 6285 Plafond Råglas. Diameter: 52 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:03)
1570 7402 Plåtbricka Bemålad, 78x64 cm
1570 6208 Puderdosa + pillerburk, silver, bruttovikt: 95 g. Längd: 5-6,5 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:18)
1570 7112 Remmare 10 st. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:50)
1570 7218 Remmare 15 st, grönt glas. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:15)
1570 7219 Remmare 7 st, flerfärgade, glas. Höjd: 19,5 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:19)
1570 7159 Ringar 3 st, 18k guld, 14 gr ca. Ringmått: 18,5-19.
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:11)
1570 7390 Rökbord Mässingsskiva. Diameter: 97 cm, höjd: 42 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:57)
1570 6209 Saltkar ett par, silver, London, 1895. Höjd: 3,5 cm, diameter: 5,5 cm, vikt: 90 gr
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:23)
1570 7135 Satsbord 3 delar, med kakel. Bredd: 31- 53 cm, djup, 26-36 cm. Höjd: 50-55 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:51)
1570 7097 Seltersglas 12 st, Eva Englund (1937-1998), Sverige. Orrefors, Höjd: 7,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:20)
1570 7104 Servisdelar 19 delar, Gustavsberg, Ranka
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:22)
1570 6158 Servisdelar Göteborg, ca 30 del
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:25)
1570 7207 Servisdelar Reijmyre Glasbruk, 18 delar. Höjd: 14-16,5
1570 7398 Servisdelar Tyskland, ca 50 del
1570 7268 Silver diverse, 8 delar. Vikt: 360 gr ca
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:53)
1570 7356 Sittpuff Med brodyr, Spanien. Längd: 60 cm. Djup: 55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:22)
1570 7008 Skål Bo Fajans. Diameter: 22 cm, höjd: 7 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:25)
1570 7323 Skål med glasfrukter Orrefors & Bohemia, 23 delar, diameter: 35. Längd: 5-20 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:25)
1570 7053 Skålar 2 st, "Svensk Brons", Monogramsignerade BW. Längd: 12-16 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:13)
1570 7349 Skålfat Porslin, Kina, 1900-tal. Diameter: 28,5
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:09)
1570 7136 Skåp med inredningslådor och hyllor. Jakaranda (citesintyg medföljer). Gesällprov utfört av Hans Bager 1958, märkt. Bredd: 115 cm. Djup: 43 cm. Höjd: 152 cm, nyckel medföljer
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:03)
1570 7330 Skeppsur 2 delar, Pilot, mässing. Diameter: 12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:01)
1570 7206 Skomakarlampa diameter: 25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:22)
1570 7192 Skrin Allmoge. Längd: 36 cm, djup: 35 cm, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:16)
1570 7139 Skrivbord Erik Wörtz, "Exclusive", IKEA, 1960-tal, Jakaranda (citesintyg medföljer). Bredd: 150cm. Djup: 78 cm. Höjd: 73cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:29)
1570 7331 Skulptur Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Porslin, Signerad. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:41)
1570 4468 Skulptur Carl-Oscar Avén (1894-1984), Sverige. Kvinnoansikte, terrakotta. Signerad. Höjd: 28. 5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:25)
1570 7062 Skulptur Efter antiken, Adonis, kallbrons. Höjd: 38,5 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:27)
1570 7063 Skulptur Ferdinand Preiss (efter), "Flame leaper", brons mm. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:40)
1570 7061 Skulptur Fritz Kochendörfer (1871-1942), flicka i hätta, marmor, stensockel. Märkt, Höjd: 14,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:16)
1570 7347 Skulptur patinerad brons, Shiva sittande i lotusblomma. Höjd: 21,5 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:40)
1570 7110 Skulptur Rörstrand, omkring sekelskiftet 1900, Räv. Längd: 10 cm. Höjd: 6 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:13)
1570 5237 Skulpturer 2 st, Iittala, Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Fåglar. Längd: 12-14 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:45)
1570 7372 Skulpturer 3 st, bland annat Torolf Engström, gips, kallbrons, metall. Höjd: 10-15 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:29)
1570 7032 Smurfar 21 st, 1970-tal, Schleich Peyo, West-Germany. Höjd: 5-6 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:33)
1570 7090 Soffa Howardmodell, svängd form. Längd: 260 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:17)
1570 7285 Spegel 1900-tal, bemålad ram samt björk. Bredd: 56. Cm, höjd: 84 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:09)
1570 7355 Spegel Empirestil, mahogny. Bredd: 45 cm. Höjd: 93 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:03)
1570 7261 Spegel Förgylld, 66x55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:11)
1570 7017 Spegel rokokostil, 71x44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:42)
1570 7130 Spegel Selva, Italien, 103x91 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:31)
1570 7069 Spegel sengustaviansk stil, 78x43 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:43)
1570 7256 Spegelbyrå nyrenässans, valnöt. Bredd: 108 cm. Djup: 58 cm, höjd: 217 cm, nyckel
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:10)
1570 7118 Spegellampett Empire, två st löstagbara ljusarmar, senare spegelglas, 72x58 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:08)
1570 7195 Speglar + spegellampetter, 4 delar, Tenn. Höjd: 32-50 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:43)
1570 7259 Stolar 4 st
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:44)
1570 7147 Stolar 4 st, Genombruten rygg med spjälor, kopplade ben, sits i teak
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:57)
1570 7377 Stolar 6 st (4+ 2), Karl Johanstil, 1800-tal, furu
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:22)
1570 7263 Stolar 6 st, Alias, design: Alfredo Häberli, Segesta chair, Italien
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:07)
1570 7380 Stolar ett par, "Fresta", Gustaviansk stil, IKEA: s 1700-tals-serie
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:20)
1570 5304 Stolar ett par, 1700-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:21)
1570 7209 Stolar ett par, Teak, Farstrup, Danmark
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:29)
1570 7320 Sybord lyrformad fot, med låda, mörkbetsad björk. Bredd: 52 cm. Djup: 42 cm. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:41)
1570 7183 Syltkrukor 4 st, Höganäs. Höjd: 13-20 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:53)
1570 7151 Syltkrukor 4 st, Raus/Höganäs, 4-10 l. Höjd: 22-28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:19)
1570 7182 Syltkrukor 6 st, blåvita. Höjd: 10-29 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:37)
1570 7254 Tågset Märklin, räls, 2 st transformatorer, lok och vagnar, samt byggnation
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:06)
1570 7176 Takarmatur 1940-tal. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:09)
1570 7307 Takarmatur kupa av glas, omkring 1900. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:59)
1570 7009 Takarmatur kupa av glas. Höjd: 27 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:52)
1570 7072 Takarmatur Metall, nutida, diameter: 34. Höjd: 30 ca
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:49)
1570 7287 Takarmatur PH 5. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:20)
1570 7314 Tallrikar 12 st, Gustavsberg, Svensk Flora. Diameter: 21,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:59)
1570 7067 Tallrikar 2 st, Kina, dekor i famille rose. Diameter: 12-22 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:51)
1570 7125 Tallrikar 8+ 6 st, st, glas. Diameter: 21-34 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:36)
1570 6307 Tamburmajor Metall, med paraplyställ. Höjd: 204 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:36)
1570 7308 Te/kaffekoppar 20 del ca, "Alt England", Rosslau
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:36)
1570 7302 Tekoppar 6 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gustavsberg. Tekoppar och fat med grön med röd/gulddekor. Diameter: 10,5 cm. Höjd: 5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:32)
1570 7315 Tekoppar mm 9 delar, Wedgwood, + extra fat
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:55)
1570 7392 Toilettebord 1800-tal, Alm, + taburett, handskuren dekor, Bredd: 93 cm. Djup: 48 cm. Höjd: 160 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:55)
1570 7399 Trädgårdsskulptur Metall, Groda. Längd: 36 cm, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:46)
1570 7045 Trädgårdsurna järn, diameter: 30, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:51)
1570 7046 Trädgårdsurnor Ett par. Diameter: 35,44. 44 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:53)
1570 7283 Träsnitt 2 st, Åke Holm (1900-1980), Sverige. Yttermått inklusive ram: 36x29 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:39)
1570 7240 Träsocklar 18 st, för skulpturer, Asien, Längd: 12- 23 c. Höjd: 3,5 - 17 cm, oramad
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:15)
1570 7239 Trätavlor 2 st, Asien, 43x12 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:04)
1570 6237 Urna porslin, empire Frankrike. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:41)
1570 7149 Våg med vikter Wägeberich. Längd: 48 cm, djup: 35 cm, höjd: 25 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:17)
1570 7060 Vas Kina. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:01)
1570 7096 Vas Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:32)
1570 6228 Vas Royal Copenhagen. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:21)
1570 7291 Vas Signe Persson-Melin (1925-2022), Sverige. Boda Nova, "Boda blom", opalinglas. Diameter: 15 cm, höjd: 20,5 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:12)
1570 7012 Väska Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Tyg "Terazzo", Längd: 40 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:33)
1570 7337 Väska läder, vintage, Gucci, 1960-70-tal. Längd: 45 cm, höjd: 35 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:55)
1570 7111 Vinglas 6 st, Gröna. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:33)
1570 7035 Ytterfoder 2 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 11-16, höjd: 9,5-15,5
1570 7166 Ytterfoder 9 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods, diameter: 10-26. Höjd: 9-15,5
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:22)
1570 7019 Ytterfoder Gustavsberg, Carrara. Diameter: 20 cm, höjd: 13 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:13)