Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 11 mars 2019 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1240 9255  Affisch + grafiskt blad, Chagall, bladets mått: 38x28 respektive 70x53, lösa blad

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:13)

1240 9190  Äggkopp Silver (800), i etui. Höjd: 4-6,5 cm, sked längd: 10 cm, Vikt: ca 45 g

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:49)

1240 9270  Akvarell Alfred Thörne (1850-1916), Sverige. Signerad, Simonstorp, 1891,13x22

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:14)

1240 9472  Akvarell Gunilla Annwall, blomsterstilleben, Signerad. Motivet: 74x54

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:50)

1240 8243  Akvarell Heinz Decker (1919-2017), Sverige. Landskap. Signerad, daterad -86, bladets mått: 29x40 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:04)

1240 9245  Akvarell Henry Charles Fox (1855-1929), Signerad HC Fox, 1882, Landskap. Motivet: 37x27

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:24)

1240 9512  Akvarell Lars Ramstedt (f. 1953), Sverige. Komposition. Signerad, daterad -87,50x33

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:13)

1240 9511  Akvarell Lars Ramstedt (f. 1953), Sverige. Komposition. Signerad, daterad -88,50x33

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:16)

1240 8115  Akvarell Michail Sjevarjov (f. 1958), blomsterstilleben, signerad. 76x48

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:10)

1240 9494  Akvarell Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, EV 1908, kvinna, 12,5x9

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:01)

1240 9567  Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad Acke. 1942, Dans. Motivet: 30x50

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:33)

1240 8084  Akvarell Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Landskap. Signerad, daterad 1956, ca 26x77

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:35)

1240 9471  Akvareller 2 st, Gunilla Annwall, Stilleben. En signerad. Motivet: 41x32 & 30x39 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:49)

1240 9518  Ampel empirestil, metall, diameter: 60

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:38)

1240 9543  Armband 18k. Längd: 19 cm ca, vikt. 20,5 g ca

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:39)

1240 8193  Armbandsur Omega, De Ville. Diameter: 3cm. Total längd m armband: 18cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:09)

1240 9341  Assietter 6 st, Gefle. Diameter: 18

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:49)

1240 9031  Bägare silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Höjd: 11 cm. Vikt: ca 85 g

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:30)

1240 9131  Bålskål Kina, lergods, Drakmotiv. Diameter: 41. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:04)

1240 9261  Bänk längd: 174 cm, djup: 69 cm, höjd: 49 cm, rokokostil

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:08)

1240 8349  Barometer + skepparklocka, Lord Nelson. Diameter: 19 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:06)

1240 9545  Barskåp Engelsk stil. Bredd: 71. Djup: 41 cm, höjd: 110 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:37)

1240 9184  Bestick 19 delar, Rosenholm, silver, Bruttovikt ca: 450 g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:43)

1240 9502  Bestick 8 delar, diverse, silver. Bruttovikt ca: 540 g

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:50)

1240 9537  Bestick 9 delar, diverse

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:28)

1240 9345  Bestick Rostfritt, Thebe, design: Folke Arström (1907-1997), Sverige. 11+ 12+ 3 st

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:54)

1240 9316  Bestickuppsättning nysilver

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:35)

1240 9530  Bestickuppsättning nysilver, Ingrid, 141 del inkl. Fiskbestick

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:07)

1240 9529  Bestickuppsättning nysilver, Svensk modell, 102 del

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:01)

1240 7027  Biblioteksbord 1700-/1800-tal, Bredd: 148cm. Djup: 73cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:41)

1240 9576  Bijouterier parti diverse

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:52)

1240 9577  Bijouterier parti diverse

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:56)

1240 9321  Blandteknik Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Vanitas, 80x115

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:06)

1240 9526  Blandteknik Hans Arnold (1925-2010), Sverige. 45x35

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:45)

1240 9175  Blandteknik Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), Sverige. Signerad, daterad 1971. Motivet: 24x30

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:33)

1240 9509  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Får & Kor, Verso a Verso, 23x32

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:07)

1240 9102  Blomsterbord i 2 våningar, trä, bemålat. Bredd: 115, djup: 50 cm, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:43)

1240 9566  Blyerts Erik Friberg, "Klippor, Bohuslän". Signerad, daterad -83. Motivet: 18x23

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:27)

1240 9040  Bokhyllor 2 st, snarlika. Bredd: 101 cm, djup: 29 cm, höjd: 199 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:15)

1240 9501  Bokverk 3 st, Om silver

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:49)

1240 9027  Bokverk Vilda växter i Norden, 4 band

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:17)

1240 8504  Bord betsad björk, nyrokokostil. Bredd: 84. Bredd: 64, höjd: 88 Bredd: cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:56)

1240 8073  Bord med klaffar, mahogny, Bredd: 94 cm. Djup: 76 cm, höjd: 77cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:04)

1240 9226  Bord Rokokostil, bemålad. Bredd: 85 cm. Djup: 72 cm. Höjd: 75 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:25)

1240 8398  Bordsdekoration trä / sidenbroderi, Kina. Höjd: 30, i originaletui

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:51)

1240 9489  Bordslampa 30-tal, ställbar, Plåt / krom. Höjd: 42

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:45)

1240 9035  Bordslampa Belid, nutida. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:02)

1240 9140  Bordslampa brons, jugend, Strindbergmodell. Höjd: 43 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:39)

1240 9353  Bordslampa Firma Svenskt Tenn, design: Josef Frank. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:07)

1240 9167  Bordslampa Frankrike, porslin. Höjd: 37 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:09)

1240 9388  Bordslampa Glas. Höjd: 35

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:31)

1240 9485  Bordslampa Herstal, med dimmer. Höjd: 40, krom/metall

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:39)

1240 8415  Bordslampa mässing. Höjd: 82

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:20)

1240 9392  Bordslampa Metall. Höjd: ca 40 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:37)

1240 9480  Bordslampa Tuben. Höjd: 39 längd: 76 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:40)

1240 9431  Bordslampfot Tilgman Keramik. Signerad MZ (Marian Zawadzki), 1962, Höjd: 60

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:07)

1240 9462  Bordslampfötter Ett par, Alabaster. Höjd: 51 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:10)

1240 9538  Bordslampfötter ett par, Tapetvals. Höjd: 35

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:29)

1240 9396  Bordslampor ett par, Figurala. Höjd: 54

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:43)

1240 9014  Bordspinglor 2 st, glas och keramik. Höjd: 13-18 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:23)

1240 9383  Bordsur 1800-tal. Höjd: 35

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:33)

1240 9404  Bordsur 1800-tal. Höjd: 45

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:48)

1240 9292  Bordsur höjd: 45 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:05)

1240 9141  Bordsur intarsia, Qvarfordts, Mjölby. Längd: 50, djup: 7 cm, höjd: 26 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:47)

1240 9266  Brännvinstunna Förtennad. Längd: 23 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:11)

1240 9048  Bricka nysilver, 60x44

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:00)

1240 9346  Brosch 18k, BH Stockholm, 6,5g. Bredd: 4,5 cm, höjd: 3 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:52)

1240 9439  Broscher + kedja, 2 delar, silver, Else & Paul, Norway, & Peter von Post, 1974, Dia 6. Längd: 5,5, Vikt ca: 75 g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:23)

1240 9337  Buljongkoppar 11 st, Royal Copenhagen, andrasortering, koppar, diameter: 13 cm. Höjd: 5 cm, fat, diameter: 17 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:21)

1240 9283  Burkar med lock, 3 st, silver. Diameter: 3,5-6 cm, Vikt ca: 100 g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:00)

1240 9279  Burkar med lock, 5 st, silver, 1800-tal. Höjd: 3-4 ca, Vikt ca: 120 g

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:52)

1240 9366  Byrå 1960-tal. Bredd: 76, djup: 37 cm, höjd: 117 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:14)

1240 9484  Byrå bemålad. Bredd: 91, djup: 47 cm, höjd: 81 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:40)

1240 9381  Byrå Fröseke. Bredd: 64. Djup: 34 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:26)

1240 8354  Byrå med stenskiva, Gustaviansk stil, intarsia. Bredd: 90, djup: 45 cm, höjd: 82 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:18)

1240 9067  Byrå NK, mässingsbeslag. Bredd: 100. Djup: 42 cm, höjd: 61 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:38)

1240 9369  Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 76, djup: 46 cm, höjd: 78 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:17)

1240 9041  Byrå tallboy, furu. Bredd: 44 cm. Djup: 42 cm, höjd: 144 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:19)

1240 8524  Chiffonjé Bredd: 101 cm. Djup: 52 cm, höjd: 150 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:33)

1240 9527  Collage Tommy Berggren. Signerad, daterad 80,50x50

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:54)

1240 8634  Daguerrotyper 2 st, 1800-tal. Motivet: 7,5x5,5

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:13)

1240 9206  Dalahästar 10 st. Höjd: 7-38

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:25)

1240 9314  Damarbetsbord omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 67, djup: 46 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:32)

1240 8560  Dekanteringskanna Orrefors. Höjd: 29 cm

1240 9417  Dokumentlåda längd: 42 cm, djup: 35 cm, höjd: 24 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:57)

1240 9402  Eldhundar Ett par, smide. Längd: 28

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:43)

1240 9453  Etsning Åke Liljesson, Signerad, Flicka, 1929. Motivet: 14x9

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:56)

1240 9579  Etsning Theddy Skog (1908-1948), Sverige. Slussen, Gamla Katarinahissen. Motivet: 22x30 ca

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:01)

1240 8085  Etsning Vatikanen, bladets mått: 69x47 cm

1240 9106  Etsningar 2 st. Alméry Lobel-Riche (1880-1950), Frankrike. (1880-1950)signerade. Motivet: 22,5x15, 5 + 23,5x16,5

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:53)

1240 8176  Fällbord Bredd: 68 cm. Djup: 54 cm. Höjd: 70 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:14)

1240 9252  Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), 306/325, bladets mått: 40x30, löst blad

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:58)

1240 9019  Färgetsning Louis Nitka (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 41/95. Motivet: 38x27 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:44)

1240 9510  Färgkrita Ingvar Elén (f. 1915), Sverige. Kvinna på stol, signerad. Motivet: 48x39

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:10)

1240 9250  Färglitografi 2 st, Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Ej signerade, ej numrerade, Galleri Aix, bladets mått: 32x24, lösa blad

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:55)

1240 9251  Färglitografi 2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 218/400 och 353/360. Bladets mått: 55x45 cm respektive 31x27 cm, lösa blad

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:57)

1240 6058  Färglitografi 21 st, Aramis Ney (f. 1943), 750 upplaga, bladets mått: 21X15, lösa blad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:17)

1240 9056  Färglitografi Acke Oldenburg (1923-2005), Sverige. HC-upplaga, signerad, 1974. Motivet: 35x46

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:59)

1240 9590  Färglitografi Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Signerad, numrerad 90/100. Motivet: 34x25

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:31)

1240 9186  Färglitografi Evy Låås (1923-1999), Sverige. Fönster. Signerad, numrerad 231/360. Motivet: 40x50 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:46)

1240 9256  Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Signerad, numrerad 5/35, bladets mått: 45x31 cm, löst blad

1240 8091  Färglitografi Jean-Michel Folon (1934-2005), Belgien. Signerad, numrerad 3/50. Motivet: 55x67 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:57)

1240 9076  Färglitografi John Thorgren (1918-2000), Sverige. Fjällandskap. Signerad, numrerad 278/360. Motivet: 49x64 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:55)

1240 9144  Färglitografi Kjeld Ulrich (f. 1942). Signerad, numrerad 82/130. Motivet: 46x66 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:22)

1240 9201  Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Skuta. Signerad, numrerad 17/310. Motivet: 32x44 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:07)

1240 9225  Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Blomstånd. Signerad, daterad 1949, med dedikation. Motivet: 45x55

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:57)

1240 9193  Färglitografier 2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), gubbe, Signerade. Motivet: 12x9,21x15,11x15

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:57)

1240 9192  Färglitografier 2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Signerade, 49x39 & 24x35

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:55)

1240 9187  Färglitografier 3 st. Iris Lövin Lindholm, Landskap, Signerade, 385-upplaga. Motivet: 31x45

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:47)

1240 9130  Färglitografier 3 st. Pietro Dalla Santa (1931-2002), Sverige. Stockholmsmotiv, signerade och numrerade. Motivet: 20x30+ 42x57

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:43)

1240 9195  Färglitografier 5 st, Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Tristan serien

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:00)

1240 9189  Färglitografier Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Vintermotiv, Signerade. Motivet: 14x10 & 21x41

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:50)

1240 9499  Fartygsratt Asien, nutida, diameter: 106

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:31)

1240 9143  Fat + blomställningar, 3 delar, bland annat Upsala Ekeby. Diameter: 29 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:26)

1240 9151  Fat + figurin, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg. Längd: 31 cm, höjd: 10 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:51)

1240 9271  Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustavsberg 1955-1969, konstgods i svartvitt i massa av stengodstyp, 15,5x15,5

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:19)

1240 9412  Fat Upsala-Ekeby, Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Längd: 33

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:51)

1240 9263  Fåtölj

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:09)

1240 9356  Fåtölj Skinn, 1960-tal

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:10)

1240 9374  Fåtöljer 1 par + bord, Chippendalestil

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:22)

1240 8388  Fickur Spindelur, John Ward, London, 1700-talets andra hälft, silver, mässing, emalj. Diameter: 7cm. Skadat glas, nyckel saknas. Vikt: ca 150 g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:21)

1240 9015  Figurin gosse, Meissen. Höjd: 10 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:26)

1240 9127  Figuriner 2 st. Kunglig Dansk + Lladro. Höjd: ca. 16

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:31)

1240 9152  Figuriner 3 st, Bing & Grøndahl. Höjd: 10-18 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:53)

1240 9021  Figuriner Mumin, glaserad porslin, 4 st. Höjd: 5 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:10)

1240 9113  Fladdermusfåtölj kohud

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:10)

1240 9153  Flaska Blått glas. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:54)

1240 9338  Flygplansmodeller 2 st. Längd: 18-28

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:46)

1240 9533  Foto Familjen Looström och statsrådet Groll. Ramens innermått: 32x27 cm

1240 4645  Fotoakryl Frederico de Albinini, "Great Men". Tim Lee-Bernes, Mark Zuckerberg, Gerge Lucas, Michel Gorbachev, John Lennon, Leonardo da Vinci, Bill Gates, Alexander Graham Bell, James Watson, Albert Einstein, Richard Branson, Henry Ford, Abraham Lincoln, Winston Churchill, Carl Icahn, Milton Friedman, John F Kennedy och Jack Kilby. Signerad a tergo, duk, 65x130 cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:47)

1240 9473  Fotografier 2 st, Richard Ryan (f. 1974), Sverige. "notes by Ryan", 31x46

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:50)

1240 9602  Fotografier mm Beatles

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:25)

1240 9197  Gafflar + kniv, 3+ 1 delar. Längd: 22,5-27 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:01)

1240 9194  Gafflar 12 st, nysilver. Längd: 20 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:58)

1240 9418  Gitarr Levin no 134. Längd: 91 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:58)

1240 9466  Glas Böhmen, 4 delar. Höjd: 13-27

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:31)

1240 9089  Glasfat diameter: 37 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:02)

1240 8522  Glasservis 35 delar. Höjd: 8 - 16

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:32)

1240 8001  Glasservis Fyrklövern, ca. 60 delar. Höjd: 13-21cm (glas). 31cm bringare.

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:38)

1240 9394  Golvaskkopp 1960-tal. Höjd: 57

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:39)

1240 9306  Golvlampa 1950-tal. Höjd: 114 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:59)

1240 9393  Golvlampa Empirestil. Höjd: 163

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:39)

1240 8183  Golvlampa höjd: 170 cm ca

1240 9101  Golvlampa metall, palm. Höjd: 180

S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:53)

1240 9483  Golvlampa Teleskopmodell, "ZABO" metall, höj- och sänkbar. Höjd: ca 55-150 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:35)

1240 9071  Golvlampfot mässing, Bergboms. Höjd: 120

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:30)

1240 9044  Gräddkanna + sockerskål + bricka, Sterlingsilver. Höjd: 6 cm, Vikt ca: 175 g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:22)

1240 9257  Grafiskt blad Efter Matisse, Blue Nude. Motivet: 49x40

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:20)

1240 9018  Grafiskt blad Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad 46/190. Original repro, 50x43 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:47)

1240 9124  Gravyrer 4 st. Karin Persson, signerade och numrerade, 29x20

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:19)

1240 9109  Gungstol korg, omkring 1900

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:01)

1240 9352  Hallampa Figural. Höjd: 30

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:06)

1240 9414  Hallampor ett par, Blyinfattade. Höjd: ca 30

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:54)

1240 9222  Halsband David Andersen, Sterling, emalj, Norge. Längd: 40 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:26)

1240 9181  Handdukar 30 st, Linne

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:41)

1240 8673  Handspegel + borste, silver, jugend. Längd: 22 - 26 cm. Bruttovikt: ca 578 g.

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:39)

1240 9028  Handspegel silver, Tyskland. Längd: 27,5 cm, bruttovikt: ca 355 g

1240 9177  Hängare mässing. Längd: 65 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:35)

1240 8621  Hänge 18 k. Med svart sten. Höjd: 3,8

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:42)

1240 9203  Hängen 7 st, Frimurar. Längd: ca 5-7,5 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:19)

1240 9139  Hängskåp Omarbetat klockfodral. Bredd: 43. Djup: 22 cm, höjd: 43 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:33)

1240 8629  Herrarmbandsur Certina, Quartz. Längd: ca 25cm. Diameter: ca 3 cm (uret)

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:02)

1240 9294  Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy, Italien. Höjd: 107

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:02)

1240 9461  Ishink + karaff + vas, 3 delar, kristall, Strömbergshyttan. Höjd: 11-26

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:06)

1240 9065  Julgransfot glas, Bülach, Schweiz. Diameter: 27, höjd: 19 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:34)

1240 9347  Kaffegods 18 delar, Gustavsberg, Dresden

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:56)

1240 9036  Kaffegods Rosenthal/Rörstrand, 8+ 5 delar

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:07)

1240 9232  Kaffekanna + gräddkanna, silver, CG Hallberg, 1945, trähandtag, graverad. Höjd: 9- 20,5 ca, Vikt: ca 640 g

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:53)

1240 9125  Kaffekoppar 7 st

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:21)

1240 8393  Kaffeservis 20 delar, Vifte, Royal Copenhagen

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:34)

1240 9012  Kaffeservis 27 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Dart, Gustavsberg 1977-1984

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:21)

1240 9409  Kaffeservis 3 delar, nysilver

1240 8667  Kaffeservisdelar 37 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, bland annat helblond. Höjd: 11-23 cm

S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:30)

1240 9425  Kanna + ljusstake, Gustavsberg och Rörstrand. Höjd: 13-23

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:02)

1240 9386  Kanna Gustavsbergs Studio, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Höjd: 24

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:35)

1240 9344  Kantin + 10 koppar + värmare, Höganäs. Längd: 6,5-19 cm, djup: 9-19 cm, höjd: 5-30 cm

1240 9121  Käppar 2 st. Silverkrycka. Längd: 87

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:07)

1240 9307  Kapunik Turkmensk, 150x70 ca

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:11)

1240 9013  Karaffer 4 st, bland annat Orrefors. Höjd: 24-36 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:22)

1240 9357  Karmstol 1960-tal

1240 9363  Karmstol 1960-tal

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:14)

1240 8704  Karmstol Barockstil

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:36)

1240 9110  Karmstol böjträ, modell äldre

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:06)

1240 9063  Karmstol Idegran, England

1240 8664  Karmstol Nyrokoko

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:20)

1240 9470  Karmstolar ett par, Sydamerika, präglat läder

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:41)

1240 9096  Karott Limoges. Längd: 34 cm, djup: 21 cm, höjd: 12,5 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:28)

1240 9166  Karott med ställning ns / porslin, Rörstrand, diameter: 23

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:08)

1240 9281  Karta Ortelius, Septentrionalium Regionum Descrip, Abraham Ortelius, 31x45

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:51)

1240 9235  Katt-kanna Hummel. Höjd: 21

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:07)

1240 9205  Knivar 7+ 4 st. Längd: 24-26 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:17)

1240 9196  Knivar 9+ 5 st. Längd: 22-26 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:59)

1240 9095  Konjakskupor 6 st. Diameter: 9,5 cm, höjd: 12 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:26)

1240 9097  Konstglas 2 delar, bla. Murano. Höjd: 5 - 7

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:31)

1240 9438  Konstglas 3 delar. Höjd: 9-12

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:13)

1240 9238  Konstglas 4 delar, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 8-15

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:12)

1240 9242  Konstglas 5 delar, Reijmyre Glasbruk, bland annat Monica Bratt. Höjd: 6-28

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:22)

1240 9188  Kopparstick Kolorerat, "La Promenade du Matin". Motivet: 33x49

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:49)

1240 9084  Kräfttallrikar 10 + 7, st. Roesner. Diameter: 19 - 22 + 8 st. Servetter

1240 9054  Kuverttallrikar 10 st. Nysilver. Diameter: 30

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:59)

1240 9103  Lampbord ek, barockstil. Bredd: 65, djup: 44 cm, höjd: 67 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:46)

1240 9373  Lampbord ett par, Intarsia. Bredd: 56, djup: 37 cm, höjd: 62 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:21)

1240 9269  Lampdelar parti diverse

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:19)

1240 9436  Leksaksmöbel "Diversehandel", modell äldre

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:11)

1240 9239  Likörglas 9 st, 50/60-tal, olika färger. Höjd: 12,5

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:14)

1240 6016  Litografisk affisch Divan Japonais, SMA, Henri de Toulouse-Lautrec (1864-1901). Motivet: 74x58

1240 8471  Ljuskrona Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 20 cm ca, diameter: 49 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:23)

1240 9434  Ljuskrona Swedish Grace. Höjd: ca 70 cm

S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:18)

1240 9088  Ljuslykta glas / metall. Höjd: 27

1240 9532  Ljusplåtar ett par, mässing. Höjd: 36

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:05)

1240 9164  Ljusstakar 2 st, mässing. Höjd: 5-8

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:01)

1240 9260  Ljusstakar 2 st. Ett par, Ivar Ålenius Björk (1905-1978), Sverige. Liljan. En märkt Ystad-Metall. Mässing. Höjd: 12 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:04)

1240 9155  Ljusstakar 3 st, smide, Sverige. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:53)

1240 9385  Ljusstakar 6 st, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 7-31 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:30)

1240 9240  Ljusstakar Ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Liljeholmens, No: 11, trä. Höjd: 16

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:15)

1240 9241  Ljusstakar Ett par, Empirestil, mässing / stenfot. Höjd: 15

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:17)

1240 9043  Ljusstakar Ett par, kristall, Kosta, Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Höjd: 28

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:21)

1240 9405  Ljusstakar ett par, mässing, Skultuna. Höjd: 26

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:46)

1240 9227  Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:27)

1240 9360  Ljusstakar ett par, Tenn. Höjd: 22

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:12)

1240 9228  Ljusstake mässing. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:32)

1240 9319  Lockurna + vas, Kina. Höjd: 19 - 23

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:40)

1240 9320  Lockurna Kina, 1800-tal, dekorerad med familjevapen. Höjd: 39, skadat lock

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 21:03)

1240 9490  Lockurna Koppar. Höjd: 33

1240 9118  Målarstege modell äldre. Höjd: 200

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:57)

1240 9460  Malmkrona Fong Gränna, Höjd: 22 cm + kedja

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:06)

1240 9122  Mandolin 1940-tal. Längd: 60, strängar saknas

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:12)

1240 9553  Matbord + 3 stolar. Diameter: 110, höjd: 73 + 1 ilägg

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:46)

1240 9361  Matbord England, mahogny, + 3 ilägg, Bredd: 115 cm. Djup: 85cm. Höjd: 75 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:13)

1240 9467  Matbord Perstorp, Utdragsskivor. Bredd: 80 + 2x23, djup: 69 cm, höjd: 73 cm

1240 9427  Mätinstrument Nautica. Längd: ca 37 cm, djup: 21 cm, höjd: 15 cm, låda ca 40x32x17 cm

1240 9544  Matkärl Kina, Lackarbete. Längd: 25, höjd: 24 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:39)

1240 9516  Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk stil, bord + 4 stolar, + 2 ilägg (2x40), diameter: 110, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:36)

1240 8239  Matservis "Reimari", Arabia, Finland. Ca 40 delar

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:49)

1240 6663  Matservis 45 delar, Christineholm, Fyrklövern + bestickuppsättning i schatull, Fyrklövern

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:07)

1240 9011  Matservis ca 75 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Dart, Gustavsberg 1977-1984

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:13)

1240 9515  Matservisdelar Gustavsberg, 39 del

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:31)

1240 9479  Matservisdelar Rosenthal, ca 80 del

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:34)

1240 9221  Matskedar 4 st, silver, Christian Hammer, 1850/60-tal. Längd: 22 ca, Vikt ca: 400 g

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:06)

1240 9550  Matta Kina, 167x244

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:42)

1240 9379  Matta Kina, 86x166

1240 9391  Matta orientalisk, 102x150

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:36)

1240 9231  Matta orientalisk, 113x190

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:35)

1240 9115  Matta Orientalisk, 130x180

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:17)

1240 9522  Matta Orientalisk, 135x210

1240 8109  Matta orientalisk, 153x233

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:30)

1240 8007  Matta orientalisk, 207x289

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:17)

1240 8329  Matta orientalisk, 95x200

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:18)

1240 8358  Matta Orientalisk, 98x177

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:22)

1240 8096  Matta orientalisk, Bochara, 128x160

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:30)

1240 9390  Matta orientalisk, Bochara, 161x245

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:33)

1240 9180  Matta orientalisk, Bochara, 63x106

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:42)

1240 9524  Matta orientalisk, Kina Sarouk, 125x188

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:43)

1240 9596  Matta orientalisk, Pakistan, 130x187

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:40)

1240 9523  Matta Orientalisk, Pakistansk Bochara, 126x190

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:41)

1240 9525  Matta Pakistansk Bockara, 124x171

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:45)

1240 9052  Matta Persisk Kirman, 90x155

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:35)

1240 9099  Metronom höjd: 23 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:33)

1240 9267  Militaria Diverse, bland annat bajonett

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:16)

1240 9020  Minkpäls

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:04)

1240 9234  Mocka / kaffekoppar 13 delar, "Hald", Karlskrona, 6 + 5 + 2 delar

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:04)

1240 7038  Mockakoppar med fat 11 delar, Napoleon Ivy, Wedgwood, + extra fat

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:16)

1240 9033  Mockaservis 16 delar, Frankrike

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:46)

1240 9148  Muggar 3 + 5 st, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 10,5-11

1240 9359  Nattygsbord 1 par + stolar. Bredd: 50, djup: 35 cm, höjd: 55 cm

1240 9068  Nattygsbord Firma Svenskt Tenn, Josef Frank, mahogny. Modell 914, Bredd: 40. Djup: 65 cm. Höjd: 55 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:20)

1240 9069  Nattygsbord Firma Svenskt Tenn, Josef Frank. Mahogny, Modell 914, Bredd: 40. Djup: 65 cm. Höjd: 55 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:24)

1240 9333  Oljemålning A Charlet, nakenstudie. Olja på duk, 26x46 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:02)

1240 9568  Oljemålning Acke Edwards. Signerad, daterad -67, Klippkust. Olja på pannå, 67x58

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:34)

1240 9173  Oljemålning Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, daterad 1971, "Storskär". Olja på duk, 18x24

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:30)

1240 8277  Oljemålning Britta Lamrin (1899-1973), Sverige. Slussen, signerad. Olja på duk, 37x45 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:09)

1240 9399  Oljemålning Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Kyrkogård, Frankrike. Signerad, 1948. Olja på duk, 37x45

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:41)

1240 9082  Oljemålning Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Penséer. Signerad. Olja på duk, 34x26 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:36)

1240 9081  Oljemålning Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Tulpaner i vas. Signerad. Olja på duk, 45x37 cm

1240 9447  Oljemålning Eric Lundgren (f. 1907), Sverige. Hamnmotiv. Olja på duk, 45x53, signerad

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:49)

1240 9563  Oljemålning Evert Grynning (1910-1966), Sverige. Stadsmotiv. Olja på pannå, 54x45 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:03)

1240 9334  Oljemålning Francisca Lindberg (f. 1944), Sverige. Olja på duk, 61x50

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:03)

1240 9049  Oljemålning Fred Stauffer (1892-1980), Schweiz. Hamnmotiv. Signerad. Olja på pannå, 60x90 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:22)

1240 9493  Oljemålning Gösta Idås, Träd. Signerad, daterad -49. Olja på pannå, 26x25

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:54)

1240 9496  Oljemålning Guennadi Kalinitchenko, monogramsignatur. Modeller. Olja på duk, 27x38

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:06)

1240 9507  Oljemålning Gunnar Persson (1908-1975), Sverige. Penslar i vas, signerad. Olja på pannå, 40x32

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:04)

1240 7001  Oljemålning Gunnar Svenson (1892-1977), Sverige. Stilleben, Signerad. Olja på duk, 60x76 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:17)

1240 9158  Oljemålning Gunnar Zilo (1885-1958), Sverige. Interiör, Signerad. Olja på pannå, 45x54

1240 8302  Oljemålning Gurli Kuylenstierna (1866-1957), Sverige. Blomsterstilleben, signerad. Olja på pannå, 20x16

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:51)

1240 9449  Oljemålning H v Langen, Interiör. Olja på duk, signerad, 49x69

1240 8112  Oljemålning Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Riddarholmen, signerad. Olja på pannå, 92x120

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:01)

1240 8435  Oljemålning James Herbert Snell (1861-1935), Landskap, signerad. Verso a verso. Olja på pannå, 35x24

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:49)

1240 9010  Oljemålning Janos Szöllösi (f. 1884), Ungern. Modell. Signerad. Olja på duk, 60x80 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:50)

1240 9508  Oljemålning Kajsa Zetterquist. "September". Monogramsignerad KZ. Olja på duk, 42x34

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:18)

1240 9248  Oljemålning Karin Olsson (1928-2006), Sverige. Landskap. Signerad. Med dedikation. Motivet: 32x23 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:50)

1240 7042  Oljemålning Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Rådjur i vinterlandskap. Signerad, daterad -58. Olja på pannå, 32x40

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:12)

1240 9564  Oljemålning Margareta Ahlstedt-Willandt (1888-1967), Finland. Olja på duk, 31x40 cm

1240 2286  Oljemålning Mario LUPO (1926-1992), Strandäng. Signerad, daterad -75. Olja på duk, 28x38

1240 9457  Oljemålning Max Marcus (1879-1955), Sverige. Motiv från Gotland. Signerad, daterad 1901. Olja på duk, 73x58

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:45)

1240 6124  Oljemålning Nino Salvadori (1918), Barn, Signerad. Olja på duk, 47x68

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:27)

1240 9017  Oljemålning oidentifierad konstnär, Ryssland. Stilleben. Påskrift a tergo. Olja på duk, 79x79 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:20)

1240 9108  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Interiör med rakspegel. Olja på duk, 58x89 cm

1240 9571  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Näcken. Olja på pannå, 131x99

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:42)

1240 9572  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Acke, Marin. Olja på pannå, 40x56

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:53)

1240 9443  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Böcher, Landskap. Olja på duk, 23x31

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:45)

1240 9448  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Kasten -66, Komposition. Olja på pannå, 46x54

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:50)

1240 9446  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Landskap. Olja på pannå, 37x47

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:48)

1240 9442  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Paris. Olja på duk, 23x31

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:44)

1240 9441  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Rastande sällskap. Olja på duk, 20x24

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:41)

1240 8282  Oljemålning Ruben Wallström, blomsterstilleben. Signerad, daterad -42. Olja på pannå, 35x32 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:20)

1240 9174  Oljemålning Signerad Jansson, Riddarholmen, signerad. Olja på pannå, 31x27

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:36)

1240 9304  Oljemålning Sören Olsson, landskap med fors, signerad. Olja på pannå, 77x12

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:38)

1240 9229  Oljemålning Sten Ljung (f. 1928), Stilleben. Signerad, daterad -49. Olja på pannå, 24x33

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:32)

1240 9323  Oljemålning Sven Deurell (1904-1967), Sverige. Landskap. Olja på pannå, 41x52

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:08)

1240 9504  Oljemålning Sven Deurell (1904-1967), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på pannå, Motivet: 21x34

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:57)

1240 9454  Oljemålning T Hagiwara, MS Uddeholm, Yokohama Japan 1940. Signerad, Olja på duk, uppfodrad duk, bladets mått: 30x45

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:57)

1240 7009  Oljemålning Theodor Lundh (1812-1896), Sverige. Signerad, Jaktstilleben. Olja på duk, 43x30

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:32)

1240 9322  Oljemålning Tor Hörlin (1899-1985), Sverige. 1941. Olja på duk, 54x64

1240 9586  Oljemålning Valerij Chirkov (1943), "Sunshine i can fly", Signerad. Olja på pannå, 76x46

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:28)

1240 9585  Oljemålning Valerij Chirkov (1943), "Waiting spring", signerad. Olja på pannå, 69x49

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:26)

1240 9246  Oljemålning William Baptiste Baird (1847-1917), USA. Vintermotiv med fåraherde, Signerad W Baird. Olja på duk, 32x45

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:28)

1240 9514  Oljemålningar 2 st, Diptyk, Lars Ramstedt (f. 1953), Sverige. Komposition. Signerad, daterad -89. Olja på duk, 100x30

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:13)

1240 8116  Oljemålningar 2 st, Henny Nordvall, Kopia, monogramsignerade 1920. Olja på duk, 63x48

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:15)

1240 9364  Öronlappsfåtölj

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:20)

1240 8240  Öronlappsfåtölj ek

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:50)

1240 9476  Pallar 2 st. Höjd: 45,5 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:06)

1240 9492  Paraplyställ Gjutjärn. Höjd: 54 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:51)

1240 9207  Parasoll Asien. Diameter: 105 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:17)

1240 8389  Pärlhalsband odlade pärlor, med silverlås / sten. Längd: 45cm. Vikt: ca 8 g.

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:29)

1240 9387  Parti bijouterier

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:31)

1240 9348  Parti bijouterier bland annat silver

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:57)

1240 9592  Parti bijouterier diverse, bland annat silver, i dosa med lock

1240 9468  Parti frimärken i album, klistrade, Europa

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:34)

1240 9105  Parti grafik bland annat kopparstick, 1700-/1800-tal

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:52)

1240 9289  Parti kuriosa 4 delar, Kina. Längd: 5-7 cm, höjd: 2-7 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:12)

1240 6606  Parti nysilver 5 delar

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:13)

1240 9200  Parti nysilver diverse

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:05)

1240 9410  Parti silver 14 delar, Ljusstakar + punschkoppar + plakett

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:50)

1240 9287  Parti silver diverse, 7 del

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:00)

1240 9209  Pastell Henry Schäf, 1873, "Maria Scolorum Regina Statis 4 anno 57". Motivet: 37x31

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:47)

1240 9377  Pelarbord diameter: 39 cm, höjd: 78 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:23)

1240 9211  Penselvas Kina, 1900-tal. Höjd: 28

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:50)

1240 9146  Pianopall Höj & sänkbar. Längd: 65 ca

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:25)

1240 9554  Piedestal höjd: 65 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:52)

1240 9277  Pillerburkar 3 st, silver, 1800-tal. Höjd: ca 4 cm, Vikt: ca 65 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:47)

1240 9170  Pipskåp England, Bredd: 22 cm. Djup: 15cm, höjd: 32 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:25)

1240 8430  Plafond tygklädd. Diameter: 80

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:35)

1240 9495  Plåtbricka 1800-tal, 51x37

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:00)

1240 9055  Plåtbricka på träställning. Längd: 67, djup: 53 cm, höjd: 66 cm

1240 9237  Porslin 11 delar, Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 6-13. Längd: 21 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:10)

1240 9315  Porslin 4 delar, Imaridekor. Höjd: 8 - 26

1240 9328  Porslin 4 delar, Kina. Höjd: 4-18

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:27)

1240 9150  Porslin 5 delar, Meissen. Höjd: 3-14

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:50)

1240 9336  Porslinstavla Rosenthal, Erhard Amadeus Dier, 1939,31x25

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:04)

1240 9162  Pottskåp mahogny, Bredd: 64cm. Djup: 44cm, höjd: 80cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:01)

1240 9555  Provdocka höjd: 164 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:48)

1240 9589  Ram med tryck, efter Auguste Ludwig, interiör, 36x31

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:07)

1240 8650  Ring 14 k. Med gröna stenar, Ringmått: 18, Vikt: ca 3 g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:07)

1240 8649  Ring 14 k. Med olikfärgade stenar, Ringmått: 17,5, ca 1 g

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:04)

1240 8517  Ring 18 k. Med 7 st. Smådiamanter, ringmått: 18. Vikt: 4 g

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:23)

1240 8558  Ring 18 k. Med diamanter, Ringmått: 17,25. Vikt ca 6 g

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:08)

1240 9278  Rökbord kopparbricka. Diameter: 57, höjd: 54 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:44)

1240 9135  Rökelsekar metall, Kina. Höjd: 51

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:05)

1240 9478  Salongsbord Gustaviansk stil, Björk. Bredd: 53, djup: 35 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:34)

1240 9474  Salongsbord mahogny, Empirestil. Mässingsdekor, Diameter: 80. Höjd: 74 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:03)

1240 9284  Saltkar ett par, silver, Norge. Höjd: 4,5. Vikt: 35 g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:03)

1240 8249  Sekretär bemålad, 1800-tal, längd. 9, djup: 45 cm, höjd: 106 cm, nyckel

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:24)

1240 9163  Sekretär Furu, Bredd:90cm. Djup: 48 cm, höjd: 141 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:10)

1240 8322  Sekretär Gustaviansk stil, mahogny, Bredd:80 cm. Djup: 44 cm, höjd: 104cm, nyckel

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:15)

1240 9114  Serveringsvagn funkisstil, Frankrike, krom / färgat glas. Längd: 84. Djup: 40 cm, höjd: 82 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:14)

1240 9368  Serveringsvagn längd: 72 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:16)

1240 9588  Serveringsvagn metall, laminat. Längd: 60, djup: 40 cm, höjd: 67 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:05)

1240 9070  Serveringsvagn Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Thea. Längd: 70 - 100 d, 42, höjd: 63 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:28)

1240 8441  Servisdelar 12 delar, Rörstrand

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:49)

1240 9154  Servisdelar 14 delar, Bengali, Rörstrand

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:44)

1240 8067  Servisdelar 27 del ca, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Dart, Gustavsberg 1977-1984

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:33)

1240 8214  Servisdelar 31 delar, japan, Rörstrand

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:39)

1240 9329  Servisdelar 35 delar, Arabia

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:44)

1240 9430  Servisdelar Den Kongelige Porcelainsfabrik / Bing & Grøndahl, Musselmalet, 18 del

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:07)

1240 9437  Shaker + kanna+ glas, 10 delar. Höjd: 6-23

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:12)

1240 9552  Sideboard Ek. Längd: 99, djup: 28 cm, höjd: 54 cm

1240 9475  Sideboard Teak. Längd: 170, djup: 42 cm, höjd: 90 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:07)

1240 9286  Silver diverse, 4 delar, bland annat Georg Jensen

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:59)

1240 9327  Silver diverse, 6 delar, bland annat England

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:22)

1240 9058  Skål + spegel, keramik, Amie Stålkranz, Diameter: 27

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:10)

1240 9218  Skål Kosta, Signerad. Höjd: 7,5 Dia: 10

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:11)

1240 9053  Skål Kristall, Orrefors. Diameter: 25, höjd: 16 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:47)

1240 8676  Skål Rosenthal. Diameter: 20, höjd: 7 cm

1240 9215  Skål Venini, Murano, med lös cigaretthållare i silver (800), Signerad. Höjd: 4,5 ca

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:00)

1240 8531  Skål på fot Lisa Bauer (1920-2003), Sverige. Kosta Boda, i Schatull. Etsad floral dekor. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:42)

1240 9208  Skålar + ljusstakar, 7 delar, Alvar Aalto & Heikki Orvola, Iittala, 10-13,5cm, Höjd 3-6,5cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:18)

1240 9413  Skålar + vas, 3 delar. Diameter: 24-33, höjd: 25 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:53)

1240 9350  Skålfat Kosta Boda, Lisa Bauer (1920-2003), Sverige. Diameter: 35

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:59)

1240 9556  Skänkskåp nyrenässans, ek. Bredd: 194 cm. Djup: 63 cm, höjd: 214 cm, nyckel

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:56)

1240 9351  Skåp Furu. Bredd: 44, djup: 48 cm, höjd: 140 cm, nyckel

1240 9157  Skåp mahogny, Bredd: 72cm. Djup: 45 cm. Höjd: 100cm, nyckel

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:59)

1240 9233  Skärbrädor mm Rörstrand & Ekeby, bland annat Picknick. Längd: 18-37 ca

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:03)

1240 9191  Skedar + fruktknivar, 6+ 4, silver. Längd: 14-17 cm, Vikt ca: 220 g

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:54)

1240 9534  Skedar 12+ 6+ 4, silver. Längd: 10-12 cm, Vikt ca: 250 g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:24)

1240 9536  Skedar 4 st, silver. Längd: 21 cm, Vikt ca: 320 g

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:27)

1240 9535  Skedar 6 st, silver. Längd: 22 cm, Vikt ca: 440 g

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:26)

1240 9411  Skinkfat dekor av grishuvuden, Rörstrand. Längd: 48

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:52)

1240 9325  Skolplanscher 11 st, Djur/växter, 35x44

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:21)

1240 9371  Skrivbord 1920-tal, bemålat. Bredd: 90. Djup: 54 cm. Höjd: 74 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:22)

1240 9117  Skrivbord 2 lådor, tidigt 1900-tal. Bredd: 121, djup: 71 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:45)

1240 9258  Skrivbordslampa metall. Höjd: ca. 45, buckla

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:00)

1240 8461  Skrivskåp med vitrinöverdel, mahogny, England. Bredd: 74, djup: 40 cm, höjd: 190 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:11)

1240 9488  Skulptur Austin Sculpture, 1991. Höjd: 54

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:51)

1240 7004  Skulptur brons, 1800-tal, Man med slunga. Höjd: 24

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:37)

1240 9300  Skulptur brons, efter Cefaro, kvinna med båge. Höjd: 44

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:24)

1240 9301  Skulptur brons, efter Milo, nutida, ballerina. Höjd: 34

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:25)

1240 9220  Skulptur Bruno Bruni (f. 1935), Italien. "Kleine Venus", Sockel i marmor. Signerad, numrerad 26/1250. Höjd: 17,5 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:59)

1240 9569  Skulptur Elefant, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Ekeby. Höjd: 34 ca

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:37)

1240 9408  Skulptur Glas, Obelisk. Höjd: 27

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:47)

1240 9128  Skulptur glasfågel, Oiva Toikka (f. 1931), Finland. Nuutajärvi. Längd: 18

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:32)

1240 9372  Skulptur Goldscheider, Österrike. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:18)

1240 9302  Skulptur hand. Brons. Höjd: 37 cm

S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:35)

1240 9107  Skulptur keramik, huvud, vitglaserat. Höjd: 30

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:56)

1240 9147  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Amalia ur serien ABC-flickor, Gustavsberg 1958-1973. Målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 18 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:49)

1240 9395  Skulptur Royal Copenhagen. Höjd: 13

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:40)

1240 9551  Skulptur Sivert Lindblom (f. 1931), Sverige. Plast. Höjd: 23

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:47)

1240 9400  Skulptur Sten, Kina. Träsockel, Höjd: 23

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:44)

1240 9293  Skulpturer Ett par, sten. Kina. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:07)

1240 6246  Slagbord 1800-tal, bemålad. Diameter: 120 cm. Höjd: 73 cm

1240 9310  Slagbord England. Bredd: 11+ 2x38, djup: 90 cm, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:28)

1240 9159  Slagbord Furu, Bredd: 97cm. Djup: 31+ 2x70 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:00)

1240 9295  Smycken parti diverse, bland annat silver

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:08)

1240 9072  Snurrfåtölj Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux. Stomme av kromad metall, sits av kanvas med läderskoning, brun skinnklädsel, etikettmärkt

S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:42)

1240 9061  Snurrfåtölj Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux. Stomme av kromad metall, sits av kanvas med läderskoning, röd skinnklädsel, etikettmärkt

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:28)

1240 9073  Snurrfåtölj Jetson, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. DUX, läder

1240 9331  Sockerskål silver, 1884. Längd: 18. Vikt: 380 g

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:53)

1240 9362  Soffa 1800-tal. Längd: 158

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:13)

1240 9445  Soffa 1880-tal. Längd: 142 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:40)

1240 9160  Soffa Furu. Längd: 185 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:01)

1240 9078  Soffa Nyrokoko. Längd: 190

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:11)

1240 9355  Soffbord 1940-tal, Alm. Diameter: 80, höjd: 50 cm

1240 9039  Soffbord Butlers Tray, 119x78. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:14)

1240 9342  Soppslev silver, Göteborg, 1886, träskaft. Längd: 43 cm, Bruttovikt: ca 140 g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:51)

1240 9223  Spänne silver. Vikt: 30 g, ca 4x5 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:21)

1240 9087  Sparrisfat Rörstrand. Längd: 31, höjd: 14 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:59)

1240 9422  Spegel 101x65

1240 9416  Spegel 1920-tal, 105x43

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:56)

1240 9455  Spegel 204x63

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:20)

1240 9421  Spegel 92x60

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:00)

1240 9057  Spegel Calle Drakenberg, skulpterad träram, signerad och daterad, -73,60x66

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:03)

1240 9297  Spegel Empirestil, 66x30

1240 9312  Spegel fd överdel. Höjd: 100

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:29)

1240 9119  Spegel förgylld, Nyrokoko, 187x70

S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 21:03)

1240 9419  Spegel höjd: 74 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 21:02)

1240 9452  Spegel Karl Johanstil, 90x39

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:56)

1240 8244  Spegel oktagonal, 81x65 cm

1240 9389  Spegel Sengustaviansk, 85x38

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:57)

1240 9570  Spegel Tenn, bladdekor, "Landstingets verkstäder, Västerås", diameter: 44

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:39)

1240 9296  Speglar 2 st. Förgyllda, 59x27

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:18)

1240 9593  Stolar 4 st, björk, 1940-tal

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:32)

1240 9007  Stolar 4+ 2 st, Nyrokoko

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:55)

1240 9262  Stolar Ett par

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:09)

1240 8100  Stolar ett par, 1800-tal

1240 6377  Stolar Ett par, Arper, Catifa 46, Italien

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:39)

1240 6378  Stolar Ett par, Arper, Catifa 46, Italien

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:31)

1240 8448  Stolar Ett par, Empirestil

1240 9565  Stolar Ett par, Joe Colombo för Kartell, 1972 Milano, modell 4868, svart plast

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:11)

1240 9469  Stolar Ett par, Rokokostil, 1800-tal

1240 9111  Stolar Ett par, trä / rotting, omkring 1900

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:05)

1240 9375  Stringhylla 3 hyllplan. Längd: 20cm. Djup: 2cm. Höjd: 78cm.

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:22)

1240 9008  Stringhylla 3 hyllplan. Längd: 78 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:32)

1240 9313  Syskrin Intarsia. Längd: 41, djup: 27 cm, höjd: 46 cm, nyckel

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:34)

1240 9458  Tåg + vagnar. Längd: 11-27cm. Djup: 5-9cm. Höjd: 3-11,5cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:58)

1240 9047  Tågbana Märklin, med lok, vagnar och räls

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:37)

1240 9415  Tågset Märklin

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:59)

1240 9500  Takarmatur "Hattlampa", Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Markaryd. Höjd: 21

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:40)

1240 9219  Takarmatur Belid T206, metall, diameter: 45 ca

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:25)

1240 9349  Takarmatur glas och mässing. Diameter: 30

1240 8088  Takarmatur höjd: 60 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:48)

1240 9520  Takarmatur Maria Theresia. Höjd: 50

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:39)

1240 8601  Takarmatur mässing, fd. Fotogen. Höjd: 60

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:11)

1240 9542  Takarmatur Orrefors. Höjd: ca 60

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:35)

1240 8663  Takarmatur plast / mässing. Diameter: 47

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:10)

1240 9541  Takarmaturer ett par, Kopparfärgade. Höjd: 19

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:33)

1240 8692  Takarmaturer Ett par, Victoria, Italien. Höjd: 22 cm, diameter: 34 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:41)

1240 8693  Takarmaturer Ett par, Victoria, Italien. Höjd: 22, diameter: 34 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:42)

1240 8503  Takfotogenlampa mässing, Jugend. Diameter: 30

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:58)

1240 9006  Tallrikar 3 st, Kanton. Diameter: 21,5 cm

1240 8031  Tallrikar 4 st, Kina. Diameter: 21,5-23,5 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:38)

1240 9005  Tallrikar 6 st, dekor i famille rose, Kina. Diameter: 23 cm ca

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:58)

1240 9249  Teckning Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Figurer, monogramsignatur. 40x29

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:47)

1240 9528  Teckning Georg Arsenius (1855-1908), Sverige. 26x20

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:59)

1240 9136  Teckningar 2 st. Hilda Ekberg, 1800-tal, 60x35. Ca

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:25)

1240 9098  Tedosa Asien. Höjd: 13

1240 9426  Tegods 13 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:03)

1240 9268  Tekoppar + assietter, 8 delar, Irja Soini, Kupittaan, Åbo, Finland, 1940-tal

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:13)

1240 9165  Tenn 4 delar, 1970-tal, bland annat ljusstakar. Höjd: 5-14

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:05)

1240 9600  Terrin Masons, England. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:21)

1240 6083  Terrin med Lock, Napoleon Ivy, Wedgwood. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:38)

1240 9045  Teservis 14 delar, Bohemia

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:26)

1240 9498  Teservis 23 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen

S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:18)

1240 9429  Teservis Rosenthal, Maria, 13 del

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:05)

1240 9214  Teservisdelar 6 delar, Vinranka, Gefle

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:55)

1240 9354  Tidningsställ 1950-tal. Höjd: 51

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:08)

1240 9370  Tidningsställ 1960-tal. Höjd: 64

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:18)

1240 9308  Torba Turkmensk, 42x153

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:13)

1240 9120  Trädgårdsgrupp 5 delar, Aluminium, nutida

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 21:00)

1240 9091  Trädgårdskruka glaserad stengodslera. Höjd: 33. Diameter: 46 + fat

1240 9092  Trädgårdskrukor 3 st. Glaserad stengodslera. Höjd: 19, diameter: 29 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:17)

1240 9093  Trädgårdskrukor 4 st, glaserad stengodslera. Höjd: 24, diameter: 37 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:20)

1240 9116  Trädgårdsstolar 4 st. Trä / järn

S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:30)

1240 9548  Träskulptur Präst. Ekivok. Höjd: 20-28 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:38)

1240 9161  Träsnitt 2 st, carl Olof Petersen. Motivet: 22-29x25 cm

1240 9104  Träsnitt 2 st. Ogata Gekko ( 1859-1920). Motivet: 32,3x21,3

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:50)

1240 9204  Träsnitt Alf Wisel. Signerad, daterad -51, kvinna. Motivet: 27x21

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:12)

1240 9042  Träsnitt Hiroshige (efter), 1950-tal, 33x21 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:20)

1240 9172  Tryck på silke Asien, 30x21

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:33)

1240 9038  Tulpanvas Kina, nutida. Längd: 25 cm, höjd: 30 cm

1240 9085  Tvättset 5 delar, Rörstrand, tvålkoppen har en nagg. Längd: 8-40cm. Djup: 8-40cm. Höjd: 8-26,5cm.

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:50)

1240 9046  Uppläggningsfat för skaldjur, Cre Art, Italien. Längd: 50

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:35)

1240 9083  Uppläggningsfat Picknick, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Rörstrand. Längd: 37

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:38)

1240 9531  Väggarmatur Boréns, Borås, 1900-talets mitt. Mässing. Sänglampa med klockformad, ställbar skärm med genombruten dekor. Längd: 18 cm. Djup: 12,5 cm. Höjd: 24 cm

1240 9324  Väggarmatur mässing. Höjd: ca 30

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:13)

1240 9539  Väggarmaturer ett par. Längd: 12 cm, djup: 12 cm, höjd: 34 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:31)

1240 9137  Vägglampor Ett par, metall / glas. Höjd: 30

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:31)

1240 9077  Vägglystrar Ett par, Oscariansk stil. Höjd: 20

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:58)

1240 9079  Väggpendyl Gustaviansk stil. Höjd: 52

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:31)

1240 9547  Väggplatta Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. 22x22

1240 9185  Väggplatta Mosaik, Karin Fryxell (1911-2003), Sverige. Madonna, 1970, signerad, 30x24

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:43)

1240 9477  Väggplattor 2 st, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Längd: 25-27

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:21)

1240 8148  Väggrelief Johannes Hedegaard, Aluminia, Danmark, signerad. 32x25

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:49)

1240 9178  Väggrelief Signerad Winblad, Alingsås keramik. Stengods, 31x21 cm

1240 9138  Väggskulptur betong, Putto, 47x44

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:28)

1240 9032  Väggur 1890-tal, Waterbury. Höjd: 74

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:39)

1240 9365  Väggur höjd: 60 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:14)

1240 9244  Väggur rokokostil. Höjd: 68 + intyg & nyckel

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:23)

1240 9112  Väggurna gjutjärn, 1800-tal. Höjd: 40

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:18)

1240 9142  Vas  + skål, 2 delar, Rörstrand. Höjd: 7-15,17 Dia

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:20)

1240 9398  Vas Böhmen. Höjd: 21

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:42)

1240 9037  Vas Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Elme Glasbruk, rökfärgat pressglas, höjd, 15 cm. Diameter: 11 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:04)

1240 9465  Vas Glas, Gullaskrufs glasbruk. Höjd: 67

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:30)

1240 9309  Vas Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Barnängs original, Rörstrand. Höjd: 33

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:22)

1240 9034  Vas höjd: 39 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:03)

1240 9559  Vas Kalebassformad, Kina, 1900-tal. Höjd: 42

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:17)

1240 9558  Vas Kina, omkring 1900. Höjd: 43

1240 9290  Vas Kina. Höjd: 28 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:22)

1240 9132  Vas Kina. Höjd: 32

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:58)

1240 9133  Vas Kina. Höjd: 34

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:07)

1240 9299  Vas Orrefors. Höjd: 35

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:20)

1240 8682  Vas Sterlingsilver, England. Höjd: 24cm. Vikt: ca180g

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:02)

1240 8568  Vas Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Iittala. Klarglas med slipad randdekor. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:18)

1240 9378  Vasaorden 18 k. Emalj, 1952, bruttovikt: 14 g. Längd: ca 6,5 cm, bredd: 4 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:24)

1240 9149  Vaser + miniatyrer, 3+ 2 delar, bla. Kosta Boda. Höjd: 5-20 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:49)

1240 9432  Vaser 2 st, 1950-tasl, Glas. Höjd: 21-29

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:08)

1240 8336  Vaser Ett par, brons, Asien. Höjd: 13

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:52)

1240 9423  Vaser ett par, majolika. Höjd: 22

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:01)

1240 6078  Vaser Ett par, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 16

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:18)

1240 9094  Vedkorg metall. Höjd: 38

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:28)

1240 9276  Vikskärm 4-delat. Höjd: 151, bredd 38 / del

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:43)

1240 9557  Vinglas 10 st, Reijmyre Glasbruk, "Antik", 25 cl. Höjd: 18cm

1240 9059  Vinkanna glas / nysilvermontering. Höjd: 36

1240 9517  Vitrinskåp Gustaviansk stil. Bredd: 100, djup: 45 cm, höjd: 175 cm, nyckel

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:37)

1240 9217  Vitvinsglas 4 st. Höjd: 14,5 ca

1240 8292  Vitvinsglas Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. "Ulrica", Boda, 9 st. Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:56)

1240 9145  Vykort 3 kartonger+ 1 album

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:23)

1240 9420  Ytterfoder 3 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 16-25 cm

1240 9285  Ytterfoder Ett par, keramik, 1970-tal. Höjd: 17

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:04)

1240 9179  Ytterfoder Gjutjärn, omkring 1900. Diameter: 18 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:38)

1240 9433  Ytterfoder med fat, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Diameter: 20

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:08)