Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 16 oktober 2023 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1571 2003  Ammunitionslåda för högexplosiva fragmenteringsminor levererade till det ukrainska försvaret. Längd: 87 cm, djup: 35 cm, höjd: 29 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:11)

1571 2005  Ammunitionslåda för Reactive anti-tank granatkastare RPG 18. Tillverkningsår 1989 (Sovjetunionen). Kom från Bakhmut (sommaren 2023). Längd: 125 cm. Djup: 58 cm, höjd: 40 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:25)

1571 2001  Ammunitionslåda Längd: 53 cm. Djup: 34 cm, höjd: 25 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:03)

1571 2012  Blandteknik Nika Muzychko, Ukraina. "Fält". Signerad, blandteknik, collage, daterad 2022. 39x69 cm, yttermått inklusive ram: 46x76

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:46)

1571 2013  Blandteknik Nika Muzychko, Ukraina. "Flod". Signerad, blandteknik, collage, daterad 2022. 69x39 cm, yttermått inklusive ram: 76x46

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:49)

1571 2011  Blandteknik Nika Muzychko, Ukraina. "Skog". Signerad, blandteknik, daterad 2022. Olja på duk, 69x39cm, yttermått inklusive ram: 76x46

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:42)

1571 2009  Blandteknik Nika Muzychko, Ukraina. "Träsk". Signerad, blandteknik, collage, daterad 2022. 54x39 cm, yttermått inklusive ram: 61x46

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:34)

1571 2027  Oljemålning Alex Smart, (f. 1988, Ukraina). "Dreaming about Victory". Signerad, daterad 2023. Oramad. Olja på pannå, 42x60

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:43)

1571 2007  Oljemålning Alex Smart, (f. 1988, Ukraina). "Flamingo". Signerad, daterad 2022. Oramad. Olja på pannå, 80x42

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:26)

1571 2040  Oljemålning Anatoly Lyan, Ukraina. "Lion". Signerad. Daterad 2022. Olja på pannå, 29x33 cm, yttermått inklusive ram: 38x48

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:33)

1571 2032  Oljemålning Hanna Szyvotovska (f. 1970, Ukraina). Signerad, daterad 2018. "Morgon över staden". Signerad, daterad 2018. Olja på duk, 80x60cm, oramad

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:04)

1571 2030  Oljemålning Ksenia Lagvinenko, Ukraina. "Yellow field". Signerad, daterad 2019. Olja på duk, 55x80cm, oramad

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:58)

1571 2006  Oljemålning Maks Belinsky (f. 1985), Ukraina. "Camouflage forest". Signerad, daterad 2004. Olja på duk, 79x49 cm, yttermått inklusive ram: 86x56

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 18:35)

1571 2035  Oljemålning Vladyslav A (f. 1988, Ukraina). "Crimea-Ukraine". Signerad. Oramad. Olja på pannå, 40x30

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 20:14)

1571 2018  Rpg-fodral Längd: 74 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:09)

1571 2022  Träsnitt Roman Dmytryk (f. 1962, Ukraina). Motiv från utkanten av Lviv. Signerad. Bildmått: 37x22 cm, yttermått inklusive ram: 54x39

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2023 19:24)