Visning: fredag 31/5, lördag 1/6, söndag 2/6 och måndag 3/6
veckoauktion den 3 juni 2024
Visning: fredag 31/5, lördag 1/6, söndag 2/6 och måndag 3/6
-
9170 Matta
Orientalisk, Kashmar, 296x392 cm
Utrop: 25.000 kr
Pris just nu 19.500 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 18:03
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46 -
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:16
-
3383 Akvarell
Signerad Robert, Motiv från Piazza San Marco, Vene..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:01 -
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:58 -
3226 Akvarell
Tom Krestesen (f. 1927), Danmark. Signerad, datera..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:16
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:52 -
3305 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, akvarell, yttermått ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:13 -
9349 Akvareller
4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signer..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:00
-
3249 Altarljusstakar
Ett par, mässing. Höjd: 77 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:42 -
3363 Appliquer
Ett par, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Skul..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:19 -
3345 Appliquer
ett par, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sve..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:10
-
1007 Bokhylla
Axel Einar Hjorth (1888-1959), Sverige. "Lovö", NK Nordiska Kompaniet, Bokhylla med skåpsdel. Syrabetsad och oljad furu. Bredd: 137 cm. Djup: 33 cm. Höjd: 90 cm, nyckel
Utrop: 18.000 kr
Pris just nu 14.500 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 19:53
-
3297 Armband
10 k. Med pärlor. Längd: 18 cm, vikt: -2,9 g
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:54 -
3424 Armband
18k guld. Vikt: 6,5g ca. Längd: ca 24 cm
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:18 -
3423 Armband
18k guld. Vikt: 8g ca. Längd: ca 20 cm
Utrop: 3.600 kr
Aktuellt bud: 3.800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
1008 Armbandsur
Swatch, Trésor Magique, platina, limiterad och num..//
Utrop: 8.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:37 -
3393 Armlänk
med 5 st berlocker, 18k guld, K&EC, 1955, Längd: 1..//
Utrop: 7.000 kr
Aktuellt bud: 8.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:26 -
3365 Armring
Sterlingsilver, Rey Urban (1929-2015), Sverige. 19..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:36
-
3219 Bägare
silver, 1808. Höjd: 7,5 cm, diameter: 6,5 cm, vikt..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:58 -
3367 Bestick i etui
36 delar, nysilver. Längd: 17-20 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:48 -
3052 Biblioteksur
höjd: 25 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:58
-
3050 Biblioteksur
Intarsia. Höjd: 60 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:18 -
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3191 Blandteknik
Arvid Fougstedt (1888-1949), Sverige. Signerad, da..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:18
-
1003 Bordslampa
Daum Nancy, Frankrike. Underfångsglas. Signerad. Höjd: 65 cm. Diameter: 30 cm
Utrop: 14.000 kr
Pris just nu 11.500 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 20:17
-
3382 Blandteknik
Johan Petterson (f. 1957), Sverige. Häst. Signerad..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:20 -
3028 Blandteknik
Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Figurskrift 2. ..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:19 -
3027 Blandteknik
Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Signerad, numre..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:01
-
3117 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad A Belins, Djurgår..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:12 -
3270 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, blandteknik, fig..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:41 -
3470 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -84, Pol..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:47 -
3265 Blandteknik
Tomasz Holuj (f. 1947), Polen. Cirkus. Signerad, b..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:40 -
3097 Blomsterbord
1960-tal, Teak / kopparlåda. Bredd: 45 cm, djup: 4..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:38
-
1007 Bokhylla
Axel Einar Hjorth (1888-1959), Sverige. "Lovö", NK..//
Utrop: 18.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:53 -
3429 Bokhylla
Englesson. Bredd: 58 cm, djup: 39 cm, höjd: 204 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:22 -
3347 Bokhylla
mahogny. Bredd: 140 cm, djup: 28 cm, höjd: 75 cm, ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:50
-
3002 Oljemålning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Signerad, daterad -82, kvinna i fåtölj. Olja på duk oramad, yttermått inklusive ram: 150x130 cm
Utrop: 8.000 kr
Pris just nu 10.500 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 20:05
-
8244 Bokhylleskåp
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Laserat. Bredd..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:18 -
3062 Bokverk
Gerda Boëthius, "Zorn Tecknaren, Målaren, Etsaren,..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:12 -
3331 Bord
perstorpsskiva. Bredd: 99 cm, djup: 74 cm, höjd: 7..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:30
-
3304 Bord
senbarockstil, låda i sarg, skuren dekor, svängda ..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:33 -
3237 Bordslampa
+ Golvlampa. Höjd: 76-152
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:14 -
3045 Bordslampa
Belid. Höjd: 50 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:32
-
3083 Bordslampa
Bergboms. Mässing. Höjd: 65 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:37 -
1003 Bordslampa
Daum Nancy, Frankrike. Underfångsglas. Signerad. H..//
Utrop: 14.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:17 -
3046 Bordslampa
Italien. Höjd: 67 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:06
-
3048 Bordslampa
Krome. Höjd: 50 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09 -
3395 Bordslampa
mässing, Orientalisk stil. Höjd: 86 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:33 -
9370 Bordslampa
nutida, Miranda, 2 st ljuspunkter, fot i mässing, ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:00
-
3156 Oljemålning
Janusz Rafal Glowacki (f. 1959). Signerad, daterad 88. Olja på duk, 126x195 cm, yttermått inklusive ram: 131x201 cm
Utrop: 15.000 kr
Pris just nu 10.000 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 20:36
-
3399 Bordslampa
Rodolfo Dordoni, Lumiere Piccola, Foscarini Murano..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:46 -
9310 Bordslampa
Strindbergmodell, Texa, nutida, marmorerad glaskup..//
UTGICK
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3038 Bordslampa
Uno & Östen Kristiansson för Luxus, Vittsjö, "Flen..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:50
-
3140 Bordslampfot
1800-tal, Frankrike, porslin / metall, fd Fotogen...//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:38 -
3142 Bordslampfot
Kolonn, nysilver. Höjd: 42 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:05 -
3141 Bordslampfot
kolonn, onyx / metall. Höjd: 45 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:49
-
3098 Bordslampfötter
Ett par, fd tapetvalsar. Höjd: 40 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:41 -
9047 Bordslampor
2 st, Kai Lange, Fog & Mørup, Royal Copenhagen, Ti..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:56 -
9308 Bordslampor
Ett par, 1960-tal, lackat trä. Höjd: 70 ca
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:02
-
3389 Bordslampor
Ett par, Le Dauphin, France, kupor av glas. Höjd: ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:23 -
3388 Bordslampor
ett par, Orientalisk stil, metall. Höjd: 80 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:28 -
3071 Bordsur
1800-tal, metall, yngling med gevär. Längd: 48 cm,..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:43
-
3348 Fåtöljer
ett par, med fotpallar, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Pernilla
Utrop: 12.000 kr
Pris just nu 9.800 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 18:10
-
3056 Bordsur
Alessi, design: Michael Graves. Höjd: 24 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:34 -
3325 Brosch
18k guld. Med pärlor, Vikt: 4 g. Diameter: 2,5 cm
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:46 -
3432 Broscher
2 st, silver, bland annat Granat. Vikt: ca 7 g och..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:31
-
3138 Byrå
Betsad furu, 1800-tal. Bredd: 102 cm. Djup: 45 cm...//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3178 Byrå
Gustaviansk stil, 1920-tal. Bredd: 98 cm, djup: 51..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:28 -
3133 Byrå
Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 93 cm, dju..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:42
-
3339 Byrå
Gustaviansk stil. Bredd: 68 cm, djup: 41 cm, höjd:..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:18 -
3415 Byrå
Gustaviansk stil. Med stenskiva. Bredd: 117 cm, dj..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:07 -
3354 Byrå
Miniatyr. Bredd: 40 cm, djup: 22 cm, höjd: 36 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:47
-
9178 Byrå
rokokostil, Stenskiva, intarsia. Bredd: 88 cm. Dju..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:48 -
3004 Champagneglas
4 st, "Gripsholm", Reijmyre Glasbruk. Diameter: 6,..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:36 -
3285 Champagneglas
5 st, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Orrefors, "..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:08
-
6002 Fåtöljer
ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien, 1950-tal. Modellen formgiven på 1930-talet, renoverade. Svartbetsad stomme, fast stoppad rygg och sits. Bredd: 65 cm. Djup: ca 63 cm. Höjd: 77 cm, sitthöjd: ca 38 cm
Utrop: 11.000 kr
Pris just nu 9.800 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 18:59
-
3188 Collage
Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Signerad, ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:30 -
3306 Collier
18k guld. Vitt och gult guld. Längd: 42 cm, vikt: ..//
Utrop: 10.000 kr
Aktuellt bud: 8.800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3068 Djupa tallrikar
+ assietter, 5 + 6 delar, Rörstrand, "Parisienne"...//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:47 -
3043 Dörrstopp
EVA SCHILDT OCH MAJA STEN. Gjutjärn, ekollon, Firm..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:52 -
2031 Dosa
silver, 1804, NL, invändigt förgylld. Längd: 10 d,..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:09
-
3158 Draperi
Romanex de Boussac, 120x255 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:52 -
3247 Dukar
2 st, + 6 servetter (oklippta), Draken, 120x150-29..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:21 -
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
UTGICK
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:36
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:42 -
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:38 -
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:21
-
3306 Collier
18k guld. Vitt och gult guld. Längd: 42 cm, vikt: 23 g
Utrop: 10.000 kr
Pris just nu 8.800 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 19:17
-
8224 Fällbord
"Krogsta", ur Ikea 1700-tals serie, brunbetsad, tr..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:15 -
3084 Fällbord
"Krogsta", ur Ikeas 1700-tals serie. 1990-tal. Tre..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3171 Fällbord
Alm. Diameter: 79 cm, höjd: 72 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:23
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Utrop: 400 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:08 -
3380 Färgetsning
Oidentifierad konstnär, Sign M Isaksson. Signerad,..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:45
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:04 -
9379 Färgetsningar
4 st, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerade..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:24 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09 -
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Utrop: 1.200 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Utrop: 1.200 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43
-
3393 Armlänk
med 5 st berlocker, 18k guld, K&EC, 1955, Längd: 18 cm. Vikt: 16,8 g
Utrop: 7.000 kr
Pris just nu 8.000 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 19:26
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Utrop: 1.200 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49 -
3200 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Utrop: 1.200 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:16 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:26
-
3209 Färglitografi
Bo Ã…ke Adamsson (f. 1941), Sverige. "Placa Major d..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:39 -
3116 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Utrop: 1.200 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:23 -
3103 Färglitografi
Hans Zweidler (1941-2015), Schweiz. Abstrakt. Sign..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:44
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3182 Färglitografi
Karl Momen (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:01 -
3026 Färglitografi
Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Signerad, numre..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:03
-
3443 Färglitografi
på duk, Rippe. Signerad, numrerad 16/25, Smögen, 3..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:18 -
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:10 -
9034 Färglitografi
Roland Avensson, daterad. Signerad, numrerad 6/310..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:52
-
9167 Matta
Orientalisk Nain Partsilk 9la, 203x307 cm
Utrop: 10.000 kr
Pris just nu 7.800 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 20:14
-
3183 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:36 -
3184 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:02 -
3185 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3186 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:52 -
3187 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27 -
8048 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
UTGICK
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:34
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:57 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:56 -
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:50
-
3444 Fat
Pukeberg, Eva Englund (1937-1998), Sverige. Diamet..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:01 -
3044 Fat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Gustavsbergs S..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:21 -
9376 Fat
Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Glas, ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:16
-
1025 Oljemålning
Wiktor Korecki (1890-1980), Polen. Vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, 49x60 cm, yttermått inklusive ram: 70x80 cm
Utrop: 8.500 kr
Pris just nu 7.000 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 19:15
-
8246 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:29 -
1026 Fåtölj
Ingrid, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jobst..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:23 -
3160 Fåtölj
Yngve Ekström (1913-1988), Sverige, Lamino, Swedes..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:32
-
3070 Fåtöljer
Ett par, "Artwood"
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:30 -
3126 Fåtöljer
Ett par, Gripsholmsmodell, 1900-tal
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:57 -
6002 Fåtöljer
ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien,..//
Utrop: 11.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:59
-
3420 Fåtöljer
ett par, JIÖ
Utrop: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:12 -
3348 Fåtöljer
ett par, med fotpallar, Bruno Mathsson (1907-1988)..//
Utrop: 12.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:10 -
3005 Figurin
Bing & Grøndahl, nr. 1574. Höjd: 17 cm
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:38
-
3054 Figuriner
2 st, Bing & Grøndahl. Höjd: 28-31 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:14 -
9197 Figuriner
3 st, Barn, Bing & Grøndahl. Höjd: 11-20 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:37 -
3428 Fiskspade
Silver Danmark, 1851. Längd: 28 cm, vikt: 62g brutto
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:46
-
1008 Armbandsur
Swatch, Trésor Magique, platina, limiterad och numrerad, 00082/12999,1993, plexiglas, automatiskt urverk, boett och krona i platina, originalförpackning i rostfritt stål innehållande bandbytarverktyg och extra armband. Bottens, diameter: 3,8 cm, total längd med armband: 23 cm
Utrop: 8.500 kr
Pris just nu 6.800 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 18:37
-
3408 Fodral till tä..
Firma Svenskt Tenn, "The world is a book", 1993. L..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:00 -
3118 Fönsterlampor
3 st, möjligen Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sv..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:09 -
1018 Fotografi
Mattias Klum (f. 1968), Sverige. Naturmotiv. Signe..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:16
-
3213 Fototyp
efter "Jean Cocteau", meny, yttermått inklusive ra..//
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:07 -
3208 Fotpallar
Ett par, 1800-tal, björk. Längd: 31 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
3155 Frukostkopp me..
Maastricht, Holland, Tecla
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:37 -
3157 Gardiner
3 st kappor Design Josef Frank, Vegetable tree. 33..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:04 -
3110 Glas
3 st, Fotbolls VM, 1958. Höjd: 11,5 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:15
-
3063 Glas
6 st med silverfot, Göthlin, 1960. Höjd: 11 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:25 -
3195 Glas
9 st, Ebba von Wachenfeldt (f. 1959), Sverige. Höj..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:22 -
9216 Glasservis
50 del ca, Boda, "Clayton", bland annat rödvin & c..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:22
-
1013 Oljemålning
Johan Ericson (1849-1925), Sverige. Signerad, daterad 1895, kustbild med båtar. Olja på pannå, 24x18 cm, yttermått inklusive ram: 43x38 cm
Utrop: 8.500 kr
Pris just nu 6.800 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 18:41
-
3361 Glasservis
Orrefors, Karolina. Höjd: 8-14 cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:17 -
9151 Glasservisdelar
16 delar, Elis Bergh "Karlberg", Kosta Boda, 8 lik..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30 -
3149 Glasservisdelar
18 delar, Starkvinsglas, Seltersglas, Snapsglas, H..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:16
-
3072 Glasservisdelar
21 delar, Elisabeth, Orrefors, Ingeborg Lundin (19..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:19 -
3067 Glasservisdelar
28 delar, Elis Bergh (1881-1954), Sverige. "Kent",..//
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:55 -
3197 Glasservisdelar
45 delar, Orrefors, Nils Landgren, "Gustav II Adol..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:05
-
3238 Golvlampa
2-armad. Höjd: ca 165
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:13 -
3047 Golvlampa
Ateljé Lyktan. Höjd: 116 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:47 -
9214 Golvlampa
Gustaviansk stil. Höjd: 171 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:12
-
3468 Golvlampa
mässing, BWÅ. Höjd: 125 ca
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:02 -
3394 Golvlampa
mässing, Enco. Höjd: 156 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:57 -
3411 Golvlampa
vitmålad metall. Höjd: 195 cm
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:03
-
9166 Matta
Orientalisk, Afghan, Gobi, 199x289 cm
Utrop: 7.000 kr
Pris just nu 5.600 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 20:16
-
3302 Golvur
bemålat, "1785". Höjd: 190 ca
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:46 -
9298 Gouacher
3 st, oramade lösa blad, Indien, bland annat eroti..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:49 -
3107 Gräddkanna
+ sockerskål, 2 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:33
-
3277 Grafiska blad
4 st, eftertryck. Signerade Dubois, Erotiska motiv..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:45 -
9331 Gravyr
kolorerat, Bryxella. Bildmått: 34x46 cm, yttermått..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:24 -
3148 Grogglas
6 st, Sandvik, Simon Gate (1883-1945), Sverige. Hö..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:09
-
3422 Halsband
18k guld. Längd: 44 cm, vikt: 11g ca
Utrop: 5.000 kr
Aktuellt bud: 5.400 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:17 -
3312 Halskedja
18k guld. Med hänge, 18k med briljant ca 0,2 ct. L..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:19 -
3402 Halskedja
med hänge i camé, 18k guld. Längd: ca 49 cm, kedja..//
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:32
-
3405 Halskedja
med hänge, 14k guld. Längd: 45 cm, vikt: 1,5 g
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:47 -
3403 Halskedja
med hänge, 18k guld. Längd: 40 cm Vikt: 6,8 g
Utrop: 2.800 kr
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:43 -
3406 Hängen
2 st, 18K guld. Vikt: 3, 76 g + 0,63 g, bruttovikt..//
Utrop: 1.800 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:51
-
3422 Halsband
18k guld. Längd: 44 cm, vikt: 11g ca
Utrop: 5.000 kr
Pris just nu 5.400 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 20:17
-
3338 Hängskåp
1800-tal, glasade dörrpar. Bredd: 60 cm. Djup: 31 ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:42 -
3353 Hängskåp
1800-tal. Bredd: 68 cm, djup: 25 cm, höjd: 64 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:40 -
3246 Herrarmbandsur
Facit, stål, Boettens storlek: 4,6x4,2 cm
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:30
-
3259 Herrarmbandsur
Longines, Hydro Conquest, quartz. Diameter: 4 cm b..//
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 4.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:44 -
3250 Herrarmbandsur
Maurice Lacroix, stål, Quartz, Diameter: (boetten)..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:42 -
3344 Herrbetjänt
Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Ma..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:32
-
3280 Herrbetjänt
Trä. Höjd: 97 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:53 -
3175 Hörnvägghylla
mahogny, intarsia. Höjd: 83 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:33 -
3010 Hylla
med skåpdel, 1800-tal. Bredd: 70 cm. Djup: 27 cm. ..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:15
-
3435 Ingenjörsring
18k guld. Vikt: 8g ca. Diameter: 2 cm, höjd: 0,4 cm
Utrop: 3.600 kr
Aktuellt bud: 3.200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:02 -
3319 Inramad affisch
Ernst Joseph, yttermått inklusive ram: 60x50 cm
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:50 -
3129 Jardiniere
Porslin. Längd: 34 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:25
-
3065 Vinglas
+ seltersglas, 17+ 13 st, Elis Bergh (1881-1954), Sverige. "Kent", Kosta. Höjd: 8-12,5
Utrop: 6.000 kr
Pris just nu 4.800 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 18:56
-
3061 Jordglob
på pelarfot. Höjd: 65 ca
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:59 -
3212 Kaffe & mockak..
31 delar, Rosenthal, floral dekor
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06 -
3082 Kaffe / tekoppar
6 + 2 delar, Blå Blomst, Gustavsberg
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:40
-
8324 Kaffeservis
35 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 15 koppar..//
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:56 -
3198 Kaffeservis
Rosenthal, Maria Björnbär, ca 30 del
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:38 -
3013 Kaffeservisdelar
8 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musse..//
Utrop: 2.600 kr
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:06
-
3366 Kaffeskedar
12 st, silver, floral dekor, GEWE, 1963. Längd: 10..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:25 -
3248 Kamera
Leica, DBP Ernst Leitz, GMBH, Wetzlar, Germany, Nr..//
Utrop: 8.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:35 -
3162 Kandelaber
metall, "Quist". Höjd: 49 cm
Utrop: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:19
-
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Utrop: 2.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:58 -
3299 Kandelabrar
Ett par, Sent 1800-tal, prismor. Höjd: 51 cm
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:21 -
9066 Karaff
glas med silvermontering samt propp i silver, 1936..//
UTGICK
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:25
-
3248 Kamera
Leica, DBP Ernst Leitz, GMBH, Wetzlar, Germany, Nr. 110031. Längd: 14 cm, djup: 5,5 cm, höjd: 7 cm.
Utrop: 8.000 kr
Pris just nu 4.800 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 19:35
-
9382 Karaffer
2 par, kristall. Höjd: 27-33 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:37 -
3205 Karmstol
Kai Lyngfeldt Larsen, 1960-tal, Wejen, Danmark, te..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:59 -
3090 Karmstol
Louis XV-stil
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:11
-
3236 Karmstolar
ett par, Engelsk stil
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:11 -
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:10 -
3461 Kedja
med hänge, 18k guld. Längd: 42 cm, Vikt: 6,8 g
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 3.200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:54
-
3460 Keramik
3 delar, Orientaliskt. Diameter: 11-24, höjd: 10 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09 -
3229 Kista
längd: 115 cm, nyckel
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:52 -
3059 Kista
längd: 61 cm, djup: 35 cm, höjd: 40 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:04
-
3373 Klackring
18k guld, med sten, 7,5g brutto. Längd: 2 cm, djup..//
Utrop: 2.400 kr
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:56 -
3421 Klackring
18k guld. Vikt: 3,8g brutto. Längd: 2 cm, djup: 1,..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:56 -
2025 Kompottsked
silver, Ryssland Andrej Antonovich Kovalsky, Moskv..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:50
-
3284 Vykort
+ reklammärken/foton, 4 pärmar samt 2 lådor
Utrop: 1.500 kr
Pris just nu 4.800 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 20:49
-
9238 Konstglas
5 delar, bland annat Ulrika Hydman Vallien. Höjd: ..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:01 -
3154 Koppar med fat
3 st, 1800-tal, Gustafsberg. Diameter: 9,5-15 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:35 -
9337 Kopparstick
La Sourze a Bondante. Bildmått: 48x37 cm, yttermåt..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:31
-
9333 Kopparstick
Vy mot Pont Neuf. Bildmått: 22x47 cm, yttermått in..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:26 -
3222 Kryddburk
+ skärbräda, 2 delar, Arabia, Ulla Procupe & Gunvo..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:47 -
3464 Kuddar
Ett par, uppsydda av tyg från Svenskt Tenn, Josef ..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:06
-
3471 Kuddfodral
Ett par, uppsydda av tyg från Svenskt Tenn, Josef ..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:36 -
9322 Lackskrin
Japan, bemålat, delvist förgyllt, Längd. Längd: 39..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:47 -
3330 Lampbord
Ett par, 1960/70-tal, riopalisander, (citesintyg m..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:44
-
3165 Lampbord
Ett par, mahogny. Bredd: 50 cm, djup: 35 cm, höjd:..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:15 -
3031 Lampbord
Gustaviansk stil. Bredd: 60 cm, djup: 38 cm, höjd:..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:03 -
3351 Lampbord
omkring sekelskiftet 1900, avlutat. Bredd: 80 cm, ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:32
-
9169 Matta
Orientalisk, Pariskt, 216x309 cm
Utrop: 6.000 kr
Pris just nu 4.600 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 18:27
-
3167 Lampbord
tidigt 1900-tal. Diameter: 47 cm. Höjd: 67 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:38 -
9105 Leksaksdjur
ca 25 st, vilda djur, elastolin. Längd: 2-18 cm
UTGICK
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:20 -
9318 Litografi
Robert Benson (f. 1939), Storbritannien. "Mick Jag..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:31
-
3181 Litografi
Tage Hedqvist (1909-1997), Sverige. Signerad, numr..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:25 -
9321 Litografier
2 st, 1800-tal, Slaget vid Leipzig & Warschau. Bil..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:44 -
3332 Ljuskrona
Empirestil. Höjd: 55 ca
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:59
-
3234 Ljuskrona
Empirestil. Höjd: 60 ca
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:43 -
3179 Ljuskrona
Empirestil. Höjd: 60 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:35 -
3410 Ljuskrona
empirestil. Höjd: ca 75 cm
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43
-
3232 Ljuskrona
Gustaviansk stil, höjd, ca 70 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:56 -
3233 Ljuskrona
Gustaviansk stil. Höjd: 60 ca
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:32 -
9269 Ljuskrona
Oscariansk, med prismor, mässing, + takkupa i glas..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3259 Herrarmbandsur
Longines, Hydro Conquest, quartz. Diameter: 4 cm boetten). Stålarmband medföljer, box medföljer
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 4.000 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 20:44
-
3418 Ljuskrona
Rokokostil. Höjd: 55 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30 -
3242 Ljuslyktor
2+ 2 st, Orrefors, Carat. Diameter: 9-12 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:37 -
3146 Ljuslyktor
3 st, Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverig..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:05
-
3164 Ljusstakar
2 st, Aluminium, nutida. Höjd: 26-31 cm
Utrop: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:10 -
3163 Ljusstakar
2 st, smide. Höjd: 25-42 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:49 -
3041 Ljusstakar
ett par, Karshi, Jerusalem, 925. Höjd: 6,5 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:11
-
3241 Ljusstakar
ett par, Orrefors, Carat. Lena Bergström, Höjd: 31 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:41 -
1005 Ljusstakar
ett par, Sengustavianska, trä och mässing. Höjd: 2..//
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49 -
3448 Ljusstakar
ett par, silver, 1843. Höjd: 18 cm. Vikt: ca 335g ..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:26
-
9113 Ljusstakar
Ett par, silver, Ceson, 1976. Höjd: 18 cm, bruttov..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23 -
3147 Ljusstakar/lyk..
3 st, Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:16 -
3003 Matbestick
nysilver, 48 delar. Märkta ARG 800. 12 st matgaffl..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:39
-
9168 Matta
Orientalisk, Täbriz, gallerimodell, 68x490 cm
Utrop: 5.000 kr
Pris just nu 3.800 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 19:31
-
3316 Matbord
månbord, omkring 1900. Diameter: 120 cm. Bredd: ca..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:04 -
3235 Matbord
Rokokostil. Bredd: 170 cm, djup: 107 cm, höjd: 75 ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:09 -
9353 Matsalsgrupp
1960-tal, 5 delar, bord + 4 stolar. Längd: 138 cm...//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:24
-
9287 Matsalsgrupp
9 delar, Gustaviansk stil, 3 st, iläggsskivor, Dia..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:40 -
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:59 -
3359 Matta
149x168 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:50
-
3150 Matta
Gabbeh, 204x295 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:30 -
3087 Matta
Galleri, Orientalisk, 82x394 cm
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46 -
8353 Matta
Kelim Parsisk Ghashghai, 138x360 cm
Utrop: 3.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:43
-
9171 Matta
Marocko, 80x374 cm
Utrop: 4.800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:23 -
6144 Matta
Nain, 6la, silkeinslag, 210x316 cm
UTGICK
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43 -
3279 Matta
orientalisk 202x296 cm
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:52
-
3210 Skrivbord
med fristående hurts på trissor, Osvaldo Borsani & Eugenio Gerli, Tecno, Italien, svartlackad metall, bordsskiva i glas. Inköpt på Nordiska Galleriet. Bredd: 175 cm. Djup: 80 cm. Höjd: 74 cm
Utrop: 6.000 kr
Pris just nu 3.800 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 19:35
-
9167 Matta
Orientalisk Nain Partsilk 9la, 203x307 cm
Utrop: 10.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:14 -
3360 Matta
orientalisk, 117x178 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:02 -
9012 Matta
orientalisk, 135x227
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:30
-
3089 Matta
orientalisk, 153x243 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:34 -
9013 Matta
orientalisk, 220x305 ca
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:30 -
3466 Matta
orientalisk, 276x370 cm
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:25
-
9332 Matta
orientalisk, Afghan, 125x178 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:24 -
9166 Matta
Orientalisk, Afghan, Gobi, 199x289 cm
Utrop: 7.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:16 -
3088 Matta
Orientalisk, Afghan, grön botten, 166x228 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:31
-
9342 Matta
orientalisk, Beluch, 98x151 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:40 -
3357 Matta
orientalisk, Bochara, 130x180 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:07 -
9339 Matta
orientalisk, Bönematta, silkesinslag, floral dekor..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:34
-
3423 Armband
18k guld. Vikt: 8g ca. Längd: ca 20 cm
Utrop: 3.600 kr
Pris just nu 3.800 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 20:46
-
8159 Matta
orientalisk, floral dekor, 190x302 cm
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:16 -
3441 Matta
orientalisk, Galleri, 79x288 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:33 -
3358 Matta
orientalisk, Galleri, Afghan, 94x380 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:05
-
9128 Matta
Orientalisk, Ghom, figural, 142x200 cm
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:42 -
9170 Matta
Orientalisk, Kashmar, 296x392 cm
Utrop: 25.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:03 -
8349 Matta
Orientalisk, Nain, Part Silk, 77x197 cm
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:34
-
9341 Matta
Orientalisk, Pakistansk Bochara, grön botten, 124x..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:37 -
9169 Matta
Orientalisk, Pariskt, 216x309 cm
Utrop: 6.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:27 -
9164 Matta
Orientalisk, Saruk, 144x220 cm
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:07
-
9338 Matta
orientalisk, semiantik, 118x208 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:33 -
9168 Matta
Orientalisk, Täbriz, gallerimodell, 68x490 cm
Utrop: 5.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:31 -
9124 Matta
Orientalisk, Tibet, 184x262 cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:20
-
3396 Vigselring
18k guld, Vikt: 7,7 g. Längd: 1,5 cm, djup: 1,5 cm, höjd: 0,5 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 3.600 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 20:29
-
9336 Matta
Rikssal, 168x245 cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:31 -
9365 Miniatyrer
5 st. Varav 3 st. Carl-Harry Stålhane (1920-1990),..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:47 -
9372 Miniatyrkanna
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Stengods, Gus..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:05
-
9373 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:08 -
3108 Mocka / kaffek..
22 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 9 st mock..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:45 -
3371 Mockaskedar
+ teskedar, 12 + 3 delar, silver. Längd: 9-14 cm, ..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:16
-
9290 Modellbåt
Segelmodell på ställning, segel i textil, med åror..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:52 -
9299 Modellok
Bayerische S 3/6. Längd: 21 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:50 -
2012 Nattljusstakar
Ett par, silver, DH&Co, 1839. Diameter: 14 cm, höj..//
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:14
-
3172 Nattygsbord
ett par, mahogny, 1940-tal. Bredd: 35 cm, djup: 43..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:56 -
3015 Nattygsbord
Ett par, mörkbetsad björk. Bredd: 41 cm, djup: 50 ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:40 -
3469 Nattygsbord
ett par, Norrgavel, Nirvan Richter (f. 1954), Sver..//
Utrop: 1.200 kr
Aktuellt bud: 3.200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:34
-
9164 Matta
Orientalisk, Saruk, 144x220 cm
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 3.400 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 20:07
-
3352 Nattygsbord
ett par. Bredd: 35 cm, djup: 43 cm, höjd: 55 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:02 -
3173 Nattygsbord
Rokokostil. Bredd: 39 cm, djup: 31 cm, höjd: 74 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:34 -
3440 Nattygsbord
Rokokostil. Bredd: 43 cm, djup: 34 cm, höjd: 66 cm..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:56
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30 -
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:59
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:43 -
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:31 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:00 -
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:36 -
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
UTGICK
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:36
-
3435 Ingenjörsring
18k guld. Vikt: 8g ca. Diameter: 2 cm, höjd: 0,4 cm
Utrop: 3.600 kr
Pris just nu 3.200 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 19:02
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:41 -
3254 Oljemålning
Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Gamla..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:51 -
3033 Oljemålning
Eva Kellberg, Monogramsignerad. Olja på duk, 65x51..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:57
-
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:15 -
1024 Oljemålning
Frans Roselli (1833-1868), tillskriven, Ljusterfis..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:11 -
3290 Oljemålning
Fritz Massaquoi (1926-2022), USA. Signerad a tergo..//
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:07
-
8045 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
UTGICK
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:31 -
8046 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
UTGICK
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:32 -
8047 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
UTGICK
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:32
-
3180 Oljemålning
Gösta Gustavsson. Signerad, daterad 1937, landskap..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3467 Oljemålning
Gustav Arne (f. 1925), Sverige. Stilleben. Signera..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:47 -
3390 Oljemålning
Hans Osswald (1919-1983), Sverige. Komposition. Si..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:49
-
3469 Nattygsbord
ett par, Norrgavel, Nirvan Richter (f. 1954), Sverige. Bredd: 55 cm. Djup: 26 cm, höjd: 73 cm
Utrop: 1.200 kr
Pris just nu 3.200 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 20:34
-
9292 Oljemålning
Harald P Engmann. Signerad. Olja på duk, segelbåt,..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:09 -
3378 Oljemålning
Harry Waldow (1887-1969), Kvinnofigur i skogslands..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
9147 Oljemålning
Holger Hagström (1905-1982), Sverige. Sjöfåglar. S..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:51
-
9206 Oljemålning
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Signerad, "Snö..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:48 -
9205 Oljemålning
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Vattendrag. Si..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:46 -
9190 Oljemålning
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Vintergård. Si..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:28
-
3292 Oljemålning
Ivan Bergdahl (f. 1929), Sverige. "Vaivantjåkko, i..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:39 -
3190 Oljemålning
Jalbert, Signerad, Stockholmsmotiv. Olja på pannå,..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:11 -
3156 Oljemålning
Janusz Rafal Glowacki (f. 1959). Signerad, daterad..//
Utrop: 15.000 kr
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:36
-
3037 Oljemålning
Johan Boström, Signerad, fiskeläge. Olja på duk, 4..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:43 -
1013 Oljemålning
Johan Ericson (1849-1925), Sverige. Signerad, date..//
Utrop: 8.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:41 -
9020 Oljemålning
John Malm, utsikt mot Slussen. Signerad. Olja på d..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:18
-
3461 Kedja
med hänge, 18k guld. Längd: 42 cm, Vikt: 6,8 g
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 3.200 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 20:54
-
3289 Oljemålning
Lars Greger (f. 1947), Sverige. Signerad, "Skärgår..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:51 -
9080 Oljemålning
Lee Kanold. Signerad -90, måltid i det gröna. Olja..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
3002 Oljemålning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Signerad, dat..//
Utrop: 8.000 kr
Aktuellt bud: 10.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:05
-
3227 Oljemålning
Luton, utfodring, duk på pannå, 1800-tal, 41x32 cm..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:11 -
3263 Oljemålning
Madonnan med Barnet, ej signerad, uppfodrad duk. O..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:11 -
3075 Oljemålning
Marco Foscarini, Venedig. Signerad. Olja på duk, 3..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
9266 Oljemålning
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. "Gränd". Sign..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:59 -
3381 Oljemålning
Nicolas Poliakoff, Efter Rubens, Signerad. 1926. O..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:02 -
8367 Oljemålning
Nils Tydén (1889-1976), Sverige. Stockholmsmotiv. ..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:06
-
3253 Oljemålning
O Bäckner, Signerad, "träd och väg". Olja på duk, ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:26 -
3377 Oljemålning
Oidentifierad Konstnär, Komposition, osignerad. Ol..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:40 -
3376 Oljemålning
Oidentifierad Konstnär, Komposition, osignerad. Ol..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:08
-
3275 Vas
1800-tal, Kina, Landskapsmotiv, porslin. Höjd: 44 cm
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 3.000 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 20:17
-
3379 Oljemålning
Oidentifierad Konstnär, Omkr. 1900, Stilleben. Olj..//
Utrop: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:25 -
3320 Oljemålning
Oidentifierad konstnär, reproduktion efter Tamara ..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:36 -
3271 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. "Night on the town". Signe..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:59
-
9390 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. 1800-tal. Signerad, skymni..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:06 -
3261 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, kustmotiv. Ol..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:47 -
9313 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Flickporträtt, oramad, ej ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:15
-
3215 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Omkring 1900, militär med ..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:56 -
3262 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Religiöst motiv. Ej signer..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:47 -
3135 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad Alb Kragh. Olja p..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:09
-
3078 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad F Catalani, bloms..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:54 -
3281 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad V Nilsson, Sjölan..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:03 -
3077 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, blomsterstillebe..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
9171 Matta
Marocko, 80x374 cm
Utrop: 4.800 kr
Pris just nu 2.800 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 18:23
-
3152 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, bymotiv. Olja på..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:09 -
3266 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Kvinna på tigerf..//
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:28 -
3255 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, parismotiv. Olja..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:33
-
3318 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, porträtt. Olja p..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:46 -
3076 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Restauranginteri..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:58 -
9389 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, stilleben. Olja ..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:02
-
3080 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Sydländsk hamnbi..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09 -
3074 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, sydländskt kustp..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:25 -
3323 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Venedig. Olja på..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:57
-
3085 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Venedig. Olja på..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:13 -
3264 Oljemålning
Oliver Sjövall (1951-2004), Sverige. Kvinnoporträt..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:21 -
3391 Oljemålning
P O Rehn, komposition. Signerad. Olja på pannå, 21..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:47
-
3278 Skulptur
Antik, på träsockel, religiöst motiv, guldbemålat trä. Höjd: 86 cm
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 2.800 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 18:32
-
3199 Oljemålning
Ragnar Johansson (1913-1997), Sverige. Monogramsig..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:11 -
3269 Oljemålning
Ralph Rilton (1907-2006), Sverige. "Ateljeutsikt T..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:31 -
3218 Oljemålning
Robert Melin (1963), Kvinna på häst. Signerad, dat..//
Utrop: 2.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:23
-
9091 Oljemålning
Sven-Arne Höken Hökenström (f. 1947), Sverige. Sig..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:25 -
3225 Oljemålning
Tom Krestesen (f. 1927), Danmark. Signerad, datera..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:32 -
9387 Oljemålning
Tor Svae (f. 1945), Sverige. Signerad, daterad -81..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:58
-
3256 Oljemålning
W Zier, Signerad, Lökken. Olja på duk, 55x64 cm, y..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:39 -
1025 Oljemålning
Wiktor Korecki (1890-1980), Polen. Vinterlandskap...//
Utrop: 8.500 kr
Aktuellt bud: 7.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:15 -
9397 Oljemålningar
2 st, Fredrik Henkelmann (1903-1987), Sverige. Väg..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:07
-
3326 Örhängen
1 par med pärla, Vikt: 3 g. Längd: 2 cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:21 -
3295 Örhängen
18k guld. Ett par. Vikt: 5 g
Utrop: 2.400 kr
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:38 -
3454 Örhängen
Ett par, 14k guld, med pärla, Bruttovikt: 3,6 g
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:33
-
3285 Champagneglas
5 st, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Orrefors, "Clown", bemålade med dekor av prickar, etikettmärkta. Signerade. Höjd: 27 cm
Utrop: 2.000 kr
Pris just nu 2.800 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 19:08
-
3452 Örhängen
Ett par, 18K guld, GFAB, Vikt: 1,3 g ca
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:06 -
3453 Örhängen
Ett par, 18k guld, med sten, Bruttovikt: 1,7 g ca
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:05 -
3450 Örhängen
Ett par, med 5 små diamanter, 14k guld, bruttovikt..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:13
-
3437 Örhängen
Ett par, med camé, 18k guld, bruttovikt: 3,2 g
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:48 -
3296 Örhängen
ett par, med pärla. Längd: 2,5 cm, Vikt: 2 g
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:43 -
3442 Örhängen
Ett par, med safir, diamant, smaragd, 18k guld, br..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:06
-
3446 Örhängen
Ett par, med smådiamanter, 18k guld, Bruttovikt: 3..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:55 -
3317 Örhängen
ett par, så kallade örstickare, 18k guld med brilj..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:58 -
3438 Örhängen
Två par, så kallade örstickare, med stenar, 18k gu..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:41
-
3174 Pall
Alm. Längd: 45 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:39 -
3168 Pall
mahogny. Sadelgjord, Längd: 43 cm. Djup: 43 cm, hö..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:21 -
3176 Pallar
2 st, bemålade. Höjd: 44-60 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:37
-
9393 Trädgårdsstolar
Ett par, Ormbunke, Melins Anderstorp
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 2.800 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 19:20
-
9183 Pallar
4 st, omkring 1900, bemålade. Längd: 38 cm, djup: ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:13 -
3018 Pallar
Ett par, svarvade ben, präglat skinn på toppskiva...//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:46 -
3321 Pärlcollier
med lås i 18k vitguld med pärla och smådiamanter. ..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:53
-
3322 Pärlcollier
med lås i sterlingsilver och pärla. Längd: 70 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:47 -
3291 Pärlcollier
med silverlås. Längd: 88 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3463 Parti bijouter..
Diverse, örhängen, armband, brosch
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:03
-
9062 Parti linneduk..
6 dukar om 110x330 cm, 130x190 cm, 160x200 cm, 115..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:58 -
3252 Parti silver
diverse, 10 delar. Vikt: 370 gr ca
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:18 -
3462 Parti silversm..
Bland annat Karl Laine, Finland, samt 3 armband, 2..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:17
-
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3189 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinnoporträtt, ..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:03 -
3458 Pastell
Verner Molin (1907-1980), Sverige. "TÃ¥kern". Signe..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:43
-
3067 Glasservisdelar
28 delar, Elis Bergh (1881-1954), Sverige. "Kent", Kosta. Höjd: 6-9 cm
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 2.800 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 19:55
-
3017 Pelarbord
1800-tal. Tredelad pelarfot. Diameter: 76 cm, höjd..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:20 -
3342 Piedestal
höjd: 65 cm, diameter: 32 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:33 -
3239 Piedestal
med 2 stenskivor. Höjd: 67 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:59
-
3224 Piedestal
med stenskivor. Längd: 25 cm. Djup: 25 cm, höjd: 6..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:52 -
3414 Piedestal
med stenskivor. Längd: 59 cm, djup: 27 cm, höjd: 7..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:58 -
3034 Piedestal
trä. Höjd: 71 cm. Diameter: 20 cm
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:58
-
3434 Piedestal/etag..
mässing och glas. Höjd: 84 cm, diameter: 28 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06 -
3060 Plansch
Stockholm, panorama, yttermått inklusive ram: 30x2..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:19 -
9256 Porslinsplattor
12+ 3 st. Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Nym..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:36
-
3283 Reklammärken
3 album + låda
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:41 -
3221 Reservoarpenna
Mont Blanc. Längd: 12 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:16 -
3127 Resväska
Läder, 1940-tal, 51x31 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:03
-
8324 Kaffeservis
35 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 15 koppar med fat, 12 assietter, 4 smörfat, kaffekanna, sockerskål, gräddkanna, liten skål
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 2.800 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 19:56
-
3436 Ring
18k guld, Finland. Vikt: 3g ca, ringmått 11
Utrop: 1.600 kr
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:24 -
3425 Ring
18k guld, med 3 st briljanter. Vikt: 2,6g brutto, ..//
Utrop: 2.600 kr
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:36 -
3451 Ring
18k guld, med smådiamanter, Bruttovikt: 1,7 g ca, ..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:58
-
3300 Ring
18k guld. Med aquamarin, Ringmått, 16,5. Vikt: 2,9 g
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:59 -
3298 Ring
18k guld. Med smaragder och rubiner, Ringmått: 18,..//
Utrop: 2.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:47 -
3457 Ring
18k guld. Med tre vita stenar, Ringmått 18. Vikt: ..//
Utrop: 1.200 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:19
-
3459 Ring
18k guld. Ringmått: 16,5. Vikt: 2,1 g
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:57 -
3431 Ring
18k guld. Vikt: 3,5g ca, ringmått 10
Utrop: 1.800 kr
Aktuellt bud: 1.300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:37 -
3433 Ring
18k guld. Vikt: 3,5g ca, ringmått 11
Utrop: 1.800 kr
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:52
-
3430 Ring
18k guld. Vikt: 4,5g, ringmått 22
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:29 -
3327 Ring
18k guld. Vitguld, med briljant ca 0,2 ct. Ringmåt..//
Utrop: 1.800 kr
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:35 -
3329 Ring
18k guld. Vitguld, med safir och smådiamanter, Rin..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:13
-
3011 Teservis
20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffekoppar, 8 assietter, tekanna, gräddkanna, sockerskål, serveringsfat, 8 kaffekoppar, 8 assietter, tekanna, gräddkanna, sockerskål, serveringsfat
Utrop: 1.500 kr
Pris just nu 2.800 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 19:58
-
3328 Ring
18k guld. Vitguld, med smådiamanter. Vikt: 1,7 g. ..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:36 -
3346 Salongsgrupp
4 delar, Nyrokokostil
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:18 -
3064 Saltkar
+ fat, silver. Diameter: . Längd: 17 cm, vikt: 290 g
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:08
-
3286 Samearbete
10 del ca, Kåsor Väskor
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:11 -
3287 Samekniv
med mera, 3 delar. Hornarbeten. Längd: 4,5-29 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:25 -
3055 Samlartallrikar
11 st, Royal Copenhagen, H C Andersen. Diameter: 1..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:26
-
3170 Satsbord
3 delar, Rokokostil. Höjd: 53 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:50 -
3274 Screenprint
Oidentifierad konstnär. "Blue Girl". Signerad, dat..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:17 -
3159 Serigrafi
Axel Bengtsson (1905-1976), Sverige. Signerad, num..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:44
-
3058 Serigrafi
efter Andy Warhol, yttermått inklusive ram: 84,5x84,5
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:05 -
3025 Serigrafi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, Silk..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:53 -
9039 Serigrafi på tyg
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Ansikte. Sig..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:33
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Utrop: 5.000 kr
Pris just nu 2.800 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 20:27
-
3102 Sidenmålning
Asien, Fågel, 28x19 cm, yttermått inklusive ram: 3..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:05 -
3101 Sidenmålning
Signerad, Asien. Bildmått: 42x33 cm, yttermått ink..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:36 -
9320 Silkscreen
Bernt Carlzon, Janis Joplin, beskuren, ej signerad..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:39
-
9323 Silkscreen
Poul Janus Ipsen (1936) & Bent Karl Jacobsen (1934..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:52 -
3139 Skål
"Moon", Kartell, Mario Bellini, polykarbonat, märk..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:28 -
3113 Skål
+ askkopp, 2 delar, mässing. Längd: 12-17 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:20
-
9368 Skål
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Stengods, Gus..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:57 -
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:19 -
3401 Skål
Kina. Diameter: 16 cm, höjd: 6 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43
-
3243 Skål
Orrefors, Carat. Diameter: 20 cm, höjd: 18 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27 -
3449 Skål
på fot, silver, 1859. Höjd: 17 cm, diameter: 18 cm..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:34 -
9153 Skål
på fot, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:37
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton". Olja på duk, 62x75 cm, yttermått inklusive ram: 78x91 cm
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 2.800 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 20:36
-
3216 Skål
porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:03 -
3245 Skål
Skruf för Svenskt Tenn, design: Mimmi Blomqvist, "..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:19 -
3207 Skål med fåglar
Alabaster, (lösa fåglar), diameter: 27. Höjd: 17 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:39
-
3125 Skål på fot
+ vinglas, 2 delar, Ulrica Hydman Vallien & Kjell ..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:03 -
3196 Skålar
2 st + 2 fat, Porslin, 1800-tal. Diameter: 11-16 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:29 -
9366 Skålar
2 st. + vas, bland annat Kosta och Flygsfors. Läng..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:52
-
9136 Skålfat
Kina, omkring 1900, diameter: 15,5
UTGICK
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:31 -
3206 Skålfat
Meissen, Dia 31. Höjd: 6 cm
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.900 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:52 -
3301 Skåp
1800-tal, senare benställning. Bredd: 71 cm, djup:..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:54
-
3343 Skåp
1880-tal, vitmålad. Bredd: 112 cm, djup: 51 cm, hö..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:14 -
3177 Skåp
Allmoge. Bredd: 75 cm, djup: 33 cm, höjd: 95 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:34 -
3340 Skåp
längd: 69 cm, djup: 25 cm, höjd: 75 cm, nutida
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:36
-
8353 Matta
Kelim Parsisk Ghashghai, 138x360 cm
Utrop: 3.600 kr
Pris just nu 2.800 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 20:43
-
9280 Skåp
på benställning, 1920-tal. Bredd: 72 cm. Djup: 27 ..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:51 -
3230 Skomakarstol
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:56 -
3398 Skrin
2 st, glas och mässing, omkring sekelskiftet 1900...//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:44
-
3392 Skrin
bemålat. Längd: 37 cm, djup: 27 cm, höjd: 18 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:04 -
3105 Skrivbord
1960-tal, teak. Bredd: 150 cm, djup: 63 cm, höjd: ..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:08 -
3228 Skrivbord
England. Bredd: 136 cm, djup: 77 cm, höjd: 77 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:35
-
3024 Skrivbord
jugend, ek. Bredd: 144 cm. Djup: 69 cm. Höjd: 79 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:02 -
3350 Skrivbord
mahogny, läderskiva. Bredd: 134 cm, djup: 75 cm, h..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:40 -
3210 Skrivbord
med fristående hurts på trissor, Osvaldo Borsani &..//
Utrop: 6.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:35
-
3387 Skrivbord
Teak, 1960-tal. Bredd: 110 cm, djup: 55 cm, höjd: ..//
Utrop: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:01 -
3092 Skrivbord med ..
1950-tal, Teak. Längd: 120 cm, djup: 63 cm, höjd: ..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:02 -
3278 Skulptur
Antik, på träsockel, religiöst motiv, guldbemålat ..//
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:32
-
1005 Ljusstakar
ett par, Sengustavianska, trä och mässing. Höjd: 21 cm
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 2.800 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 20:49
-
3372 Skulptur
Byst, gips. Höjd: 36 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:15 -
3309 Skulptur
Guanyin, Kina, Blanch de Chine. Träsockel. Höjd: 2..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:16 -
3397 Skulptur
keramik, Alf Ekberg (f. 1945), Sverige. Äpple. Höj..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:03
-
3445 Skulptur
Konstglas, Lalique, Katt. Höjd: 21 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:12 -
3223 Skulptur
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Amalia, ur serie..//
Utrop: 2.600 kr
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:18 -
3362 Skulptur
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Ur serien Sekels..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:39
-
3273 Skulptur
Religiöst motiv, Madonnan med Barnet, Mexiko, bemå..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:56 -
9193 Skulptur
W Giseke, Gips, Spelmän. Längd: ´20 cm, höjd: 37 cm
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:32 -
3095 Skulptur
Zenia Larsson (1922-2007), Sverige. Tillskriven, e..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:46
-
3407 Skulpturer
10st, Trä, Asien. Höjd: 25cm
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:59 -
9017 Skulpturer
Asien, sten. Höjd: 21 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:00 -
3404 Slagbord
betsat. Bredd: 26 + 2x52, djup: 73 cm, höjd: 77 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:51
-
3030 Färglitografier i mapp
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk söndag". Signerad, färglitografi, numrerad 158/270, daterad - 79, bladens mått 48x63, mappens mått: 49x64 cm, oramade lösa blad
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 2.800 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 20:56
-
9100 Smörhundar
2 st, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. "Nobel", ..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:39 -
9247 Smörtaxar
+ smörkarotter med glasinsats, nysilver, 6 delar, ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:15 -
3066 Snapsglas
11 st, Elis Bergh (1881-1954), Sverige. "Kent", Ko..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:25
-
3143 Snapsglas
4 + 3 st, Karl Johan. Höjd: 10-13
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:02 -
9008 Snurrfåtölj
"Conform", Tygklädsel, nackkudde
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:18 -
3007 Sockerskål
+ gräddkanna + vas, Royal Copenhagen, Musselmalet,..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:44
-
8248 Soffa
+ 1 par karmstolar, Gustaviansk stil. Längd: 166 ca
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:32 -
3356 Soffa
+ Fåtölj, Aristokrat, Bertil Fridhagen (1905-1993)..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:23 -
3439 Soffa
Howardmodell, Furninova. Längd: 205 cm
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:44
-
3419 Soffa
JIÖ. Howardmodell. Längd: 200 cm
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:38 -
3042 Soffbord
Fritz Hansen. Bredd: 75 cm, djup: 75 cm, höjd: 47 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23 -
3426 Soffbord
glas och mässing. Diameter: 110 cm, höjd: 49 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:11
-
3126 Fåtöljer
Ett par, Gripsholmsmodell, 1900-tal
Utrop: 2.000 kr
Pris just nu 2.600 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 18:57
-
3035 Soffbord
Gustaviansk stil, med benavslut i mässing. Bredd: ..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:59 -
3096 Soffbord
Indien, Rustikt. Bredd: 185 cm, djup: 73 cm, höjd:..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:26 -
3124 Soffbord
metall, "träådring". Bredd: 100 cm, djup: 50 cm, h..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:28
-
3349 Soffbord
Säffle Möbelfabrik, Svante Skogh, teak. Bredd: 156..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:46 -
3104 Soffbord med l..
Seffle Möbelfabrik, ek, vändbar bricka (vit / svar..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:18 -
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Utrop: 5.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Utrop: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23 -
3417 Spegel
1900-talets början, 59x36 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3424 Armband
18k guld. Vikt: 6,5g ca. Längd: ca 24 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 2.600 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 19:18
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:27 -
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:30 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:38
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23 -
3416 Spegel
Nyrokoko, 71x45 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:38 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:45 -
3240 Spegeltrymå
Empirestil. Höjd: 58+ 170
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:12 -
3307 Spelbord
Nyrokoko, mahogny. Bredd: 89 cm. Djup: 44 cm, höjd..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:38
-
3111 Stekfat
Kina, blåvitt kompaniporslin, 33x26 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:16 -
3093 Stol
"Ero[S]", Philippe Starck (f. 1949), Frankrike. Ka..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:50 -
3166 Stolar
4 st, 1800-tal, Gustaviansk stil, bemålade
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:13
-
3266 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Kvinna på tigerfäll, omkring 1900. Olja på duk, 53x73 cm, yttermått inklusive ram: 80x100 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 2.600 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 19:28
-
3413 Stolar
4 st, Sent 1800-tal, Genombruten rygg med spjälor...//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:15 -
3022 Stolar
6 st, Pederali, Italien, 3D Colour 775, underrede ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:42 -
9144 Stolar
Ett par, Gustaviansk stil, 1800-tal, provinsarbeten
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:40
-
3169 Stolar
ett par, Svensk Fur, design: Göran Malmvall, ej mä..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:22 -
3336 Stringhylla
längd: 80 cm, djup: 23 cm, höjd: 75 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:41 -
3260 Sybord
Empirestil, uppfällbar skiva med fackinredning, ma..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:20
-
3369 Syltkrukor
4 st, bland annat Rörstrand. Höjd: 12-24 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:06 -
9110 Takarmatur
+ takkupa, Majolika, höj -och sänkbar, mässing, fo..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:00 -
9103 Takarmatur
9 st ljushållare, kupa av glas, mässing. Diameter:..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:56
-
3137 Takarmatur
Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Mässing ..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:22 -
9250 Takarmatur
Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Trä / me..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:21 -
3303 Takarmatur
korgmodell, prismor. Höjd: 75 cm
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:37
-
3402 Halskedja
med hänge i camé, 18k guld. Längd: ca 49 cm, kedjan. Vikt: 3,58 g, camé vikt: 4,58 g, bruttovikt: 8,16 g
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 2.600 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 19:32
-
9255 Takarmatur
mässing / glasplattor, slipat glas. Höjd: 40 ca
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:31 -
3333 Takarmatur
mässing. Diameter: 34 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:43 -
3091 Takarmatur
med prismor. Diameter: 25 cm, höjd: 30 ca
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3231 Takarmatur
med prismor. Diameter: 37 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:54 -
3334 Takarmatur
prismor. Diameter: 50 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:51 -
9157 Takarmatur
Roberto Galli, smide med glaskupa. Höjd: 70 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:52
-
3106 Takarmatur
Rokokostil, med prismor. Höjd: 70 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:24 -
3114 Takarmatur
Skärm. PR Home, Diameter: 46 cm. Höjd: 41 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:56 -
3214 Takplafond
Frostat glas med bladdekor. Diameter: 55 cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:58
-
3009 Tallrik
Kina, 1800-tal, med dekor av drakar. Diameter: 22 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
9015 Tallrikar
2 st, Kina, dekor av växter och fladdermöss, Diame..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:55 -
3472 Tallrikar
Rosenthal, 23 delar. Diameter: 28 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:57
-
3223 Skulptur
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Amalia, ur serien ABC-flickor, Gustavsberg, Polykrom glasyr på stengodslera, märkt Gustavsberg. Höjd: 17 cm
Utrop: 2.600 kr
Pris just nu 2.600 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 20:18
-
3019 Tamburmajor
Mörkbetsat trä. Diameter: 43 cm, höjd: 184 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:22 -
3132 Tavelram
förgylld, yttermått inklusive ram: 130x57 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:04 -
3136 Tavelram
yttermått inklusive ram: 103x128 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3131 Tavelramar
5 st, yttermått inklusive ram: 32x40-74x90 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:21 -
3008 Tedosor
med lock, Royal Copenhagen, Blå Blomst, (nr. 1684)..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:37 -
3465 Tekoppar mm
8 delar, Ostindia, Rörstrand, bland annat kanna, (..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:11
-
3194 Terrin med fat
Porslin, Genombruten dekor. Längd: 19-22 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:53 -
3069 Terriner
2 st, Rörstrand, Modell B & C, 1800-tal
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:12 -
3151 Teservis
16 delar, Gertrud Lönegren (1905-1970), Sverige. "..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:39
-
3011 Teservis
20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffe..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:58 -
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:53 -
3094 Toilettebord
1960-tal, bemålat, spegel & lådor. Bredd: 95 cm, d..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:59
-
8349 Matta
Orientalisk, Nain, Part Silk, 77x197 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 2.600 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 20:34
-
9032 Torrnålsgravyr
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:43 -
3409 Trädgårdsbord
Bemålad metall. Diameter: 120 cm. Höjd: 75 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:56 -
9396 Trädgårdsbord
Järnfot, aluminiumskiva, diameter: 75. Höjd: 74 cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:30
-
3335 Trädgårdsgrupp
5 delar
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:34 -
9393 Trädgårdsstolar
Ett par, Ormbunke, Melins Anderstorp
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:20 -
3368 Trärelief
H Philip, Porträtt av Franz Liszt. Höjd, 48 cm. Lä..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:46
-
3193 Träsnitt
Kolorerat, Staffan Hallström (1914-1976), Sverige...//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:55 -
3384 Träsnitt
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:13 -
3121 Tusch
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Figur, No ..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:59
-
2027 Uppläggningsbe..
2 delar, silver, CG Hallberg, Stockholm, 1919. Län..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:58 -
3012 Uppläggningsfat
+ djupa tallrikar, 5 delar, Royal Copenhagen, Muss..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:56 -
3374 Urna
porslin, Japan, handmålad blomdekor. Höjd: 56 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:32
-
3252 Parti silver
diverse, 10 delar. Vikt: 370 gr ca
Utrop: 1.500 kr
Pris just nu 2.400 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 19:18
-
9149 Väggbelysning
Ett par, utomhus, metall, gultonat glas. Höjd: 42 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:17 -
3040 Väggpendyl
Rokokostil. Höjd: 52 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:14 -
3386 Väggplatta
Heljä Liukko-Sundström (f. 1938), Finland. Arabia...//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:41
-
3211 Väggplatta
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. "Gamla Stan" ur ..//
Utrop: 2.200 kr
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:59 -
9264 Väggrelief
plåt. Signerad, granar & får. Bildmått: 14x24 cm, ..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:56 -
3244 Väggur
Canetti, Wakita Paradise Quartz, design: S Mihara,..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:42
-
3053 Väggur
Intarsia. Höjd: 61 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:21 -
3341 Väggvitrinskåp
längd, 66, djup: 16 cm, höjd: 67 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:03 -
3275 Vas
1800-tal, Kina, Landskapsmotiv, porslin. Höjd: 44 cm
Utrop: 4.000 kr
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:17
-
9241 Vas
Berlin KPM. Höjd: 19 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:07 -
3119 Vas
Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höj..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:53 -
1002 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstran..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:56
-
3425 Ring
18k guld, med 3 st briljanter. Vikt: 2,6g brutto, ringmått 9
Utrop: 2.600 kr
Pris just nu 2.400 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 19:36
-
9371 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:02 -
3308 Vas
Japan, 1800-tal. Höjd: 31 cm
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:15 -
9074 Vas
Kina, med blomsterdekor, hänklar i form av fohunda..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:17
-
3112 Vas
Olle Alberius (1926-1993), Sverige. Rörstrand. Höj..//
Utrop: 400 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:41 -
9374 Vas
Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Lagun, stengods,..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:13 -
3120 Vaser
+ bonbonjär, 3 delar, bland annat "Vår lilla stad"..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:38
-
3375 Vaser
ett par, målad dekor, senjugend. Höjd: 31 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43 -
3109 Vaser / ljusst..
Ett par, Ulla Kraitz (f. 1936), Sverige. Stengods...//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:07 -
3073 Vattenkokare
+ skål, 2 delar, Alessi, bland annat Philippe Star..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:41
-
3396 Vigselring
18k guld, Vikt: 7,7 g. Längd: 1,5 cm, djup: 1,5 cm..//
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 3.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3065 Vinglas
+ seltersglas, 17+ 13 st, Elis Bergh (1881-1954), ..//
Utrop: 6.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:56 -
3144 Vinglas
+ starkvin, 2 + 2 delar, Sengustavianska. Höjd: 9,..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:04
-
3160 Fåtölj
Yngve Ekström (1913-1988), Sverige, Lamino, Swedese, skiktlimmat och formpressat trä
Utrop: 1.000 kr
Pris just nu 2.400 kr
Auktionen avslutas
3 juni kl 20:32
-
9079 Vinglas
6 st, Signe Persson-Melin (1925-2022), Sverige. "R..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:35 -
3145 Vinglas
8 st, Böhmen, 1800-tal, slipad dekor. Höjd: 13 cm,..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:02 -
3130 Vinkyl
Orrefors, design: Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverig..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:06
-
3049 Vinkylare
Metall. Höjd: 20 cm, diameter: 20 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
3128 Vinöppnare
+ öppnare. Höjd: 9,5-12 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:19 -
7067 Vitrinskåp
1900-tal, Holländsk modell. Bredd: 133 cm, djup: 4..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:21
-
3427 Vitrinskåp
längd: 57 cm, djup: 25 cm, höjd: 177 cm, nutida
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3385 Vril
1900-tal, björk. Signerad EP, etikettmärkt Anitra...//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:19 -
3284 Vykort
+ reklammärken/foton, 4 pärmar samt 2 lådor
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 4.800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49
-
3282 Vykort
brevkort, reklammärken, foton med mera
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:05 -
3039 Ytterfoder
2 st, Betong Dia- 34-36, höjd: 25-30 ca
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:16 -
3370 Ytterfoder
4 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsber..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:25
-
9312 Ytterfoder
Ett par, glaserade, reliefdekor. Diameter: 37 cm, ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:13