Veckoauktion den 7 augusti 2006

  • Order by

  • 5372 Matta
    orientalisk, Mahal, semiantik, (slitage), 276x373
    Sold: SEK 2200

    Sold den 17 juli 2006
  • 7194 Matta
    orientalisk, Nain, 150x212
    Sold: SEK 1100

    Sold den 7 augusti 2006
  • 7297 Matta
    orientalisk, old Bachtiari 128x190 (slitage)
    Sold: SEK 450

    Sold den 7 augusti 2006
  • 7123 Matta
    orientalisk, Pakistan, 78x390
    Sold: SEK 800

    Sold den 7 augusti 2006
  • 7171 Matta
    orientalisk, Sarough-mir, 210x300
    Sold: SEK 2200

    Sold den 7 augusti 2006
  • 7108 Matta
    orientalisk, semi-antik Karadja, 108x144 (slitage)
    Sold: SEK 2200

    Sold den 7 augusti 2006
  • 7760 Skåp
    Sold: SEK 4000

    Sold den 14 augusti 2006
  • 7637 Skåp
    Ek, längd: 154, djup: 51, höjd: 156
    Sold: SEK 3800

    Sold den 7 augusti 2006
  • 7459 Skåp
    Kina, längd: 63, djup: 30, höjd: 95
    Sold: SEK 2100

    Sold den 7 augusti 2006
  • 7663 Soffa
    design Carl Malmsten, längd: 175
    Sold: SEK 2000

    Sold den 7 augusti 2006
  • 7255 Soffa
    Karl Johan-stil bonad björk, längd: 240
    Sold: SEK 1800

    Sold den 7 augusti 2006
  • 7141 Soffa
    Karl-Johan, mahogny (slitage)
    Sold: SEK 1000

    Sold den 7 augusti 2006
  • 7269 MIRROR
    Gustaviansk stil, förgylld, höjd: 141
    Sold: SEK 3300

    Sold den 7 augusti 2006
  • 7001 MIRROR
    Sold: SEK 25000

    Sold den 7 augusti 2006
  • 7466 MIRROR
    nyrokoko, förgylld, höjd: 110
    Sold: SEK 1400

    Sold den 7 augusti 2006
  • 7354 VASE
    Sold: SEK 300

    Sold den 7 augusti 2006
  • 7793 VASE
    Gustafsberg, höjd: 38
    Sold: SEK 800

    Sold den 14 augusti 2006
  • 7806 VASE
    Gustavsberg, Argenta, höjd: 14
    Sold: SEK 1600

    Sold den 14 augusti 2006