Veckoauktion den 27 mars 2006

  • Order by

  • 5227 Fat
    Sold: SEK 500

    Sold den 27 mars 2006
  • 5239 Fat
    Ns, div
    Sold: SEK 300

    Sold den 27 mars 2006
  • 5724 Fat
    Porslin, Handmålad, Dia. 25
    Stopped

    27 mars at 16:00
  • 5571 BOWL
    Kina, 1700/1800-tal, dia:26 (sprickor)
    Sold: SEK 450

    Sold den 27 mars 2006
  • 5465 BOWL
    med lock, Rörstrand, majolika, längd: 30
    Sold: SEK 2600

    Sold den 27 mars 2006
  • 5064 BOWL
    Orrefors, S Gate, höjd: 15 Dia. 20, (sprickor)
    Sold: SEK 200

    Sold den 27 mars 2006
  • 5337 VASE
    Glas, Bemålat, höjd: 28
    Sold: SEK 250

    Sold den 27 mars 2006
  • 5611 VASE
    Keramik, Norge, höjd: 27
    Stopped

    Auction date

    27 mars at 16:00
  • 5229 VASE
    Sold: SEK 200

    Sold den 27 mars 2006
  • 5057 VASE
    Rörstrand, G Nylund, höjd: 13
    Sold: SEK 1100

    Sold den 27 mars 2006
  • 4341 VASE
    Rörstrand, höjd: 20
    Sold: SEK 150

    Sold den 27 mars 2006
  • 5673 VASE
    Rörstrand, höjd: 20, (omgjord till bordslampfot)
    Sold: SEK 250

    Sold den 27 mars 2006
  • 5448 Vykort
    500-600st, Sverige 1900-talets första hälft
    Sold: SEK 2700

    Sold den 27 mars 2006