Veckoauktion den 17 juli 2006

  • Order by

  • 5373 Matta
    orientalisk, Antik Yasd, (slitage), 256x410
    Sold: SEK 2400

    Sold den 17 juli 2006
  • 6272 Matta
    orientalisk, galleri, Pakistan, 82x295
    Sold: SEK 1000

    Sold den 7 augusti 2006
  • 6303 Matta
    orientalisk, Hamadan, 105x400
    Sold: SEK 1600

    Sold den 7 augusti 2006
  • 6158 Matta
    orientalisk, Iran, 130x194
    Sold: SEK 300

    Sold den 7 augusti 2006
  • 6274 Matta
    orientalisk, Kina silke, 69x139, fläckar
    Sold: SEK 500

    Sold den 7 augusti 2006
  • 6062 Matta
    orientalisk, Marocko, 100x490 (färgblödning)
    Sold: SEK 800

    Sold den 7 augusti 2006
  • 6273 Matta
    orientalisk, Pakistan, galleri, 83x291
    Sold: SEK 750

    Sold den 7 augusti 2006
  • 6061 Matta
    orientalisk, Semi-antik Ersari, 137x195 (slitage)
    Sold: SEK 350

    Sold den 7 augusti 2006
  • 5375 Matta
    orientalisk, Semiantik, Kerman, 287x405 (slitage)
    Sold: SEK 2000

    Sold den 17 juli 2006
  • 6110 Sideboard
    Bemålat, (etage), längd: 120, djup: 41, höjd: 71
    Sold: SEK 700

    Sold den 7 augusti 2006
  • 6009 Sideboard
    med tidningsfack, längd: 160, djup: 36, höjd: 60
    Sold: SEK 2100

    Sold den 17 juli 2006
  • 5496 BOWL
    Orrefors, Simon Gate, 1924, höjd: 8 Dia. 12
    Sold: SEK 500

    Sold den 17 juli 2006
  • 5461 MIRROR
    Gustaviansk stil, 1800-tal, höjd: 94
    Sold: SEK 1700

    Sold den 17 juli 2006
  • 6179 MIRROR
    Sold: SEK 2100

    Sold den 7 augusti 2006
  • 6109 MIRROR
    tidigt 1900-tal, med ljusarmar
    Sold: SEK 300

    Sold den 7 augusti 2006
  • 6054 VASE (F)
    Gunnar Nylund, Rörstrand, höjd: 17
    Sold: SEK 1000

    Sold den 7 augusti 2006
  • 5498 VASE
    Stopped

    17 juli at 16:00
  • 6119 VASE
    Rosenthal, B Winblad, höjd: 22
    Sold: SEK 1200

    Sold den 7 augusti 2006