Veckoauktion den 20 mars 2006

  • Order by

  • 3692 Fat
    Brons, Jugend, Finnspång metallverks AB, Dia. 12
    Stopped

    20 mars at 16:00
  • 4579 Fat
    Fajans, 1700-tal, dia34, (skador)
    Sold: SEK 1100

    Sold den 20 mars 2006
  • 4048 Fat
    Mari Simulsson, längd: 26
    Sold: SEK 350

    Sold den 20 mars 2006
  • 4071 Matta
    orientalisk, Tuisserkhan, 195x117
    Sold: SEK 1200

    Sold den 20 mars 2006
  • 4218 Matta
    Semi-antik Beluch, 235 x 120, (SK)
    Sold: SEK 350

    Sold den 20 mars 2006
  • 4141 Matta
    Sold: SEK 750

    Sold den 20 mars 2006
  • 4027 BOWL
    Orrefors, Lindstrand, Dia22
    Sold: SEK 300

    Sold den 20 mars 2006
  • 4511 BOWL
    på fot, Glas/silver, höjd: 18, sprickor, nagg
    Stopped

    20 mars at 16:00
  • 4237 BOWL
    Sold: SEK 1300

    Sold den 20 mars 2006
  • 4365 Skåp
    Ek, sekelskifte, längd: 72, djup: 47, höjd: 200
    Sold: SEK 1100

    Sold den 20 mars 2006
  • 4224 Skåp
    Ek, skulpterat, längd: 150, djup: 45, höjd: 145
    Sold: SEK 3100

    Sold den 20 mars 2006
  • 3481 Skåp
    Kina, längd: 40, djup: 38 H, 67 (nyprod.)
    Sold: SEK 950

    Sold den 20 mars 2006