Veckoauktion den 29 mars 2005

  • Sortera efter

  • 6592 Fat
    GAB, brons, 30-tal, dia:29
    Såld: 350 kr

    Såldes den 29 mars 2005
  • 7373 Fat
    Gustavsberg, dia:29
    Såld: 300 kr

    Såldes den 29 mars 2005
  • 6664 Fat
    Kina, 1600-tal, dia:38 (spricka)
    Såld: 1.900 kr

    Såldes den 29 mars 2005
  • 7188 Matta
    orientalisk, Semi-antik Afghan, 260x340 (slitage)
    Såld: 650 kr

    Såldes den 29 mars 2005
  • 7483 Matta
    orientalisk, Semi-antik Sarough, 146x206
    Såld: 1.700 kr

    Såldes den 29 mars 2005
  • 7344 Mattor
    2st, Indo-Hamadan, 70x100
    Såld: 300 kr

    Såldes den 29 mars 2005
  • 6516 Vas
    Glas, Bemålad, H.36
    Såld: 100 kr

    Såldes den 29 mars 2005
  • 7230 Vas
    Gunnar Nylund, Rörstrand, H.15
    Såld: 800 kr

    Såldes den 29 mars 2005
  • 7013 Vas
    Gustafsberg studio, (nagg), H,22
    Såld: 300 kr

    Såldes den 29 mars 2005
  • 6251 Vas
    Lisa Larson, Gustavsberg studio, H.22
    Såld: 500 kr

    Såldes den 29 mars 2005
  • 6019 Vas
    med figurin (sk), H.45
    Såld: 100 kr

    Såldes den 29 mars 2005
  • 7062 Vas
    Orrefors, "Tusen fönster", H.24
    Såld: 400 kr

    Såldes den 29 mars 2005